czwartek, 08 grudnia 2022
- REKLAMA -
naszamlawa.plWiadomościNiemiecki burmistrz z polskim medalem
- REKLAMA -
 • Działka 1028m2, Parcele Łomskie
  Działka 1028m2, Parcele Łomskie
  Cena: 147 999,98 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Hala produkcyjna, park maszynowy na gruncie 5787 m2
  Hala produkcyjna, park maszynowy na gruncie 5787 m2
  Cena: 920 000 zł  / Miejscowość: Kuczbork-Osada  / Kategoria: Nieruchomości
 • Dom wolnostojący, 5 pokoi, Mława-Wólka
  Dom wolnostojący, 5 pokoi, Mława-Wólka
  Cena: 585 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości

Niemiecki burmistrz z polskim medalem

-

Matthias Baaß, burmistrz niemieckiego Viernheim — miasta partnerskiego Mławy — odebrał 22 listopada medal Zasłużony dla Miasta Mława, podczas spotkania z naszymi władzami. Zapewnił, że Viernheim nadal będzie chciało wspierać Mławę i Ukrainę.

- R E K L A M A -

 

Niemiecki burmistrz z polskim medalem

Burmistrz Viernheim, Matthias Baaß, gościł w Mławie 22 i 23 listopada. Przyjechał, by odebrać z rąk burmistrza Sławomira Kowalewskiego przyznany miastu Viernheim medal Zasłużony dla Miasta Mława.

Jeszcze przed uroczystością związaną z wręczeniem odznaczenia Matthias Baaß spotkał się w gabinecie burmistrza Mławy z przedstawicielami kadry kierowniczej urzędu miasta. Kolejnego dnia odwiedził Urząd Stanu Cywilnego i Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Mława, gdzie miał okazję przyjrzeć się pomocy obywatelom Ukrainy mieszkającym w Mławie. Był także Centrum Obsługi Uchodźców Wojennych, gdzie uczestniczył w przekazaniu kolejnej transzy pomocy humanitarnej żołnierzom walczącym na froncie.

Medale po raz pierwszy przyznane nie osobom, ale całym miastom

Medale Zasłużony dla Miasta Mława burmistrz Sławomir Kowalewski (zarządzeniami z 20 września 2022 r.) po raz pierwszy przyznał nie osobom, ale całym miastom: niemieckiemu Viernheim i włoskiemu Moscufo. Wyróżnienie jest wyrazem wdzięczności społeczeństwa Mławy za przyjaźń i pomoc udzieloną uchodźcom wojennym z Ukrainy przebywającym w Mławie.

Medale symbolicznie zostały wręczone podczas wideokonferencji zorganizowanej tamtego dnia podczas sesji Rady Miasta Mława. Burmistrz Matthias Baaß postanowił, że medal dla Viernheim odbierze osobiście w Mławie. 22 listopada 2022 r. medal odebrał z rąk Sławomira Kowalewskiego i Przewodniczącego Rady Miasta Lecha Prejsa podczas połączonego posiedzenia komisji rady.

Burmistrz Mławy przypomniał o postawie miast partnerskich w obliczu kryzysu.

– Gdy wybuchła wojna w Ukrainie, reakcja Matthiasa, podobnie jak naszych przyjaciół z Włoch, była natychmiastowa […]. Zorganizowano szybko publiczną zbiórkę pieniędzy, po to, żeby pieniądze z tej zbiórki trafiły do budżetu Miasta Mława [a następnie zostały wydatkowane na pomoc humanitarną – przyp. KN]. To wspaniały gest – nie z budżetu tego zamożnego miasta, ale ze zbiórki publicznej […]. Serdecznie dziękuję za to wsparcie, także to psychiczne i emocjonalne. Ja czułem, że jesteś gotów pojawić się tutaj po to, żeby mnie i nam pomagać osobiście. Jest to coś pięknego. Właśnie w takich sytuacjach poznaje się przyjaciół – zwracał się do Matthiasa Baaßa burmistrz Mławy. Podkreślił także rangę przyznanego Viernheim odznaczenia: – Wszyscy doskonale wiemy, jaka jest wartość tego medalu, jaka jest wartość tego wyróżnienia. To wyjątkowe, honorowe wyróżnienie dla osób wyjątkowych – mówił.

Nadszedł 24 lutego. W naszym mieście Viernheim myśleliśmy, co teraz zrobić.

Z kolei Matthias Baaß mówił o partnerstwie miast umożliwiającym wspólne patrzenie w przyszłość Europy. Odniósł się także do emocji w Viernheim w pierwszych dniach wojny.

– Nadszedł 24 lutego. W naszym mieście Viernheim myśleliśmy, co teraz zrobić. Każdego z nas to dotknęło. Ja osobiście nigdy nie przypuszczałem, że w swoim życiu przeżyję taki moment historyczny w Europie. W pierwszych dniach byliśmy zszokowani. Zastanawialiśmy się, co możemy uczynić w tej sytuacji. Ponieważ mieliśmy już kontakty z naszym miastem partnerskim, było dla nas jasne, co możemy zrobić: możemy pomóc naszym przyjaciołom w Mławie. Zaapelowałem do wszystkich mieszkańców miasta, abyśmy mogli zebrać pieniądze i je przekazać, aby wspomóc naszych przyjaciół. Był bardzo duży odzew w naszym społeczeństwie, bo wielu obywateli było wdzięcznych, że w jakikolwiek sposób mogą przyczynić się do poprawy sytuacji w Mławie […] Mam w sobie wiarę, że jednak będziemy wolni i Ukraina podzieli naszą wolność, którą cieszą się zarówno Polska, jak i Niemcy – powiedział podczas spotkania burmistrz Viernheim.

Podziękował za wyróżnienie w imieniu swoim i mieszkańców niemieckiego miasta. Zapewnił, że Viernheim nadal będzie chciało wspierać Mławę i Ukrainę.

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
mławianka
mławianka
11 dni temu

Mina niemieckiego burmistrza (zdjęcie nr 3) bezcenna…
Nic dodać, nic ująć…
Ile jeszcze tych „bezcennych” medali nasz burmistrz ma w zapasie?
Ciekawe ile miejskiej (czyli naszej) kasy poszło na tye śmieszne „broszki”, które każdy kto to dostanie chowa go najgłębszej szuflady na samo dno.

z bliska
z bliska
14 dni temu

WSZYSTKO PIĘKNIE BURMISTRZ NIEMIECKIEGO MIASTA OTRZYMUJE MEDAL –ZASŁUŻONY DLA MIASTA MŁAWY– OD WŁDZ NASZEGO MIASTA W DOWÓD WDZIĘCZNOSCI—PODZIĘKOWANIE DLA SWOJEGO MIASTA ZA POMOC–W TYCH TRUDNYCH CZASACH—i było by pięknie, ale to co wypisują w komentarzach na innym mławskim portalu — co niektórzy nawiedzeni prawicowcy z pod szyldu PIS — jest odrażające !!!! BYRMISTRZ VIERNHEIM DZIEKUJĄC W IMIENIU MIESZKAŃCÓW SWEGO MIASTA ZA TO WYRÓZNIENIE POWIEDZIAL, że miasto nadal będzie chciało w swych działaniach wspierać MŁAWĘ I UKRAINĘ— TYLKO JAK MIESZKAŃCY JEGO MIASTA ZAPOZNAJĄ SIĘ Z TYM CO WYPISUJĄ NIEKTÓRZY MIESZKAŃCY MŁAWY — TO POD ZNAKIEM ZAPYTANIE STOJĄ DALSZE DAROWIZNY !!!

Powiedziała policjantom, że żałuje

1
Przywłaszczyła pieniądze z pozostawionego na regale portfela, sama zgłosiła się do komendy Policji.  Powiedziała policjantom, że żałuje Po publikacji zdjęć z monitoringu sklepu w mediach podejrzana...

Dachowanie, sprawa z bobrem i pożar piwnicy [ZDJĘCIA]

0
Pierwsze dni grudnia obfitowały w zdarzenia także na terenie gminy Strzegowo w powiecie mławskim. Dachowanie, sprawa z bobrem i pożar piwnicy. To tylko niektóre...
ulica

30 punktów karnych w kilka minut

0
30 punktów karnych w kilka minut dla 21-letniego kierowcy scanii. Za co? Młody kierujący ciężarówką dwukrotnie przejechał na czerwonym świetle i nie ustąpił pierwszeństwa...

Wyciągnęli kobiecie telefon z kieszeni

1
Uwaga na kieszonkowców w Mławie. Wyciągnęli kobiecie telefon z kieszeni. Wystarczyła chwila, by kobieta straciła aparat telefoniczny w jednym z mławskich sklepów. Panował duży...
- REKLAMA -
 • Do wynajęlcia lokal usługowo-handlowy, 130,35 m2
  Do wynajęlcia lokal usługowo-handlowy, 130,35 m2
  Cena: 4 565 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Lokal na sprzedaż w centrum Mławy !
  Lokal na sprzedaż w centrum Mławy !
  Cena: 120 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
mikołajki

Miejskie Mikołajki w Mławie [ZDJĘCIA]

0
Dzieci i dorośli z Mławy świętowali 6 grudnia Mikołajki. Miejska impreza tradycyjnie odbyła się w plenerze przed ratuszem.    Miejskie Mikołajki w Mławie Była to okazja do...

Olsztyńskie ściganie Marlina i Płetwala. Medale i rekordy

0
Reprezentanci obu mławskich klubów wzięli udział w szóstej edycji Grand Prix Warmii i Mazur w pływaniu. Płetwal wystawił do boju czternastu zawodników, w przypadku...

Miliard złotych od Marszałka. Gdzie są te pieniądze?

0
Rozmowa z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego Adamem Struzikiem. Za nami trudny rok. Wojna na Ukrainie, rosnąca inflacja i podwyżki cen. Panie Marszałku, jak to wszystko...
- REKLAMA -
wypadek

Kierująca osobówką nie ustąpiła pierwszeństwa ciężarówce

1
Kierująca osobówką nie ustąpiła ciężarówce na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z ul. Brukową w Mławie. Do wypadku doszło wczoraj wieczorem. Informowaliśmy o tym TUTAJ. Policja...

Miłość wszystko wybaczy

0
Miłość wszystko wybaczy — mówią wieloletni małżonkowie państwo Marianna i Jan Ciesielscy oraz Marianna i Edward Załęscy, którzy są razem już od pół wieku....
pieniądze

Kto skorzysta na podwyżkach pensji?

0
W 2023 roku dwukrotnie będzie podnoszona najniższa pensja, najpierw z początkiem stycznia, później od lipca. Kto skorzysta? Kto skorzysta na podwyżkach pensji? Za przepracowany styczeń osoby...
studzieniec

Rozbudowa popularnej ulicy

6
Mławski ratusz informuje o postępach prac na ulicy Studzieniec. - Na ul. Studzieniec są wykonywane prace związane z częścią sanitarną – te są najbardziej...
- REKLAMA -
2
0
Przejdź do komentarzyx
()
x