niedziela, 05 grudnia 2021
- REKLAMA -
naszamlawa.plWażneNie jest lekko. Miasto musi dołożyć 17 mln zł
- REKLAMA -
 • Przestronne 4-pokojowe mieszkanie w centrum Mławy
  Przestronne 4-pokojowe mieszkanie w centrum Mławy
  Cena: 259 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Przestronny narożny lokal usługowo-handlowy, 96,94m2
  Przestronny narożny lokal usługowo-handlowy, 96,94m2
  Cena: 3 393 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Nieruchomość 18200 m2 z halą i cz. mieszkalną - okolice Mławy
  Nieruchomość 18200 m2 z halą i cz. mieszkalną - okolice Mławy
  Cena: 450 000 zł do negocjacji  / Miejscowość: Kosiny Bartosowe …

Nie jest lekko. Miasto musi dołożyć 17 mln zł

-

Minister Edukacji Narodowej przekazał mławskiemu magistratowi informację o obniżeniu kwoty subwencji oświatowej w stosunku do planów z października 2019 r. Koszty miasta na oświatę wzrastają w tym roku dokładnie o 434 935 zł.

- R E K L A M A -

Jak podkreśla ratusz, jeszcze w lutym planowana subwencja na wszystkich uczniów szkół podstawowych w Mławie wynosiła 24 370 528 zł. Na podstawie przesłanych przez Ministra Edukacji Narodowej informacji tworzony był budżet mławskiej oświaty i całego miasta. Na tej podstawie służby finansowe wyliczyły, że średnio do kształcenia każdego ucznia w publicznych podstawówkach miasto w tym roku dopłaci 2 683,46 zł.

Jednakże ostateczna kwota części oświatowej subwencji ogólnej uległa zmianie i Miasto Mława otrzyma o 434 935 zł mniej środków w stosunku do kwoty planowanej na początku roku.

– Jeszcze wczoraj pisaliśmy, że w tym roku do systemu oświaty Miasto Mława będzie musiało dopłacić z budżetu 16 639 993,80 zł. Dziś już wiemy, że kwota ta będzie wyższa i wyniesie dokładnie 17 074 928,80 zł – poinformowała wczoraj (29 kwietnia) Magdalena Grzywacz, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Mława.

- R E K L A M A -
SourceUMM
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
14 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Andrzej
Andrzej
1 rok temu

oczywiscie , trzeba powiedzieć że PiS zabiera pieniądze samorządom , czyli Nam.Bo to my musimy z naszych podatków teraz dopłacać do wszystkiego.Wiadomo że Pisowi już brakuje na wszystko kasy. To było niestety do przewidzenia !

Ddd
Ddd
Odpowiedź do  Andrzej
1 rok temu

Mądre wnioski. Brawo Andrzej.
PIS będzie jeszcze bardziej zaglądał i nie tylko do kieszeni lokalnych samorządów, ale i bezpośrednio do kieszeni swoich wyborców. Kto tego nie rozumie, po prostu nie ma wyobraźni.
Kasa Skarbu Państwa jest pusta, oficjalny dług Skarbu Państwa jest bardzo wysoki, a nieoficjalny minimum trzy razy wyższy.
Jeżeli PIS zechce zostać u steru (a takie ma zapędy), to czeka nas powtórka z rozrywki w ciut lepszym wykonaniu niż było za komuny i bez konkretnych zmian w konstytucji się nie obędzie. Na początek, po wyborach być może stan wyjątkowy…

karol
karol
1 rok temu

mławianka podają że Andrzej ma 65 procent poparcia odliczając że 30 procent nie zagłosuje jesteś w grupie 5 procent desperatów [WYMODEROWANO] którzy liczą że rudy z Brukseli wróci z tego co wiem odmówił,jeszcze raz się pytam na kogo zagłosujesz bo ja na Andrzeja a ty

mławianka
mławianka
Odpowiedź do  karol
1 rok temu

To moja sprawa prywatna na kogo zagłosuje i czy w ogóle zagłosuję i to bie suwerenie nic do tego.
Twoja ciekawość jest bezczelna i ch.amska.
Kultury to ty za grosz nie masz.
No cóż.. ale czego się można spodziewać po tych, którzy nie potrafią spojrzeć prawdzie w oczy i nie potrafią przejrzeć na oczy?
Rudy nigdy nie był moim faworytem, ale przynajmniej był i jest kulturalnym i mądrym facetem, czego nie można powiedzieć o jędrku, który jak nie klęczy to głupoty mówi.
Prezydent, który na oficjalnych spotkaniach, na forum publicznym popisuje się w maseczce z papieru toaletowego. To nie jest śmieszne, to jest żałosne. On ośmiesza Polskę, zresztą nie tylko tą maseczką z papieru toaletowego zszytą zszywaczem..

Anonimowo
Anonimowo
Odpowiedź do  karol
1 rok temu

60% poparcia??? 😀 – karol, och karol. Z jakiego dnia masz te dane. Chyba zapadłeś w sen zimowy, co misiu? Poparcie dla [WYMODEROWANO] spada, już ma poniżej 50% poparcia.

every
every
1 rok temu

Podejrzewam, że zabrana subwencja na oświatę to jest jeden ze skutków ubocznych tego, że burmistrz nie przekazał spisu wyborców Poczcie Polskiej.
Takich środków dyscyplinujących samorządy będzie znacznie więcej.
Tylko patrzeć…
Nas też zdyscyplinują powszechną inwigilacją za pomącą apki ProteGO Safe.
Nie bedziesz mieć apki, grozi ci to, że możesz nie zostać obsłużony w sklepie. Będziesz klientem II kategorii. Na początek nie będziesz mieć takich przywilejów jak ci z aplikacją, a potem…

Zmnartwiona
Zmnartwiona
1 rok temu

niestety rząd chce zniszczyć samorządy i obsadzić je swoimi poplecznikami, komisarzami czy jak to kiedyś się zwało naczelnikami miasta. W samorządach jest kasa, a tych które mają więcej przedsiębiorców i są dobrze zarządzane tych pieniążków jest więcej , są one bardziej niezależne od władzy centralnej i nie są tak uległe, są drzazgą w oku PIS. One znają potrzeby swoich miast i możliwości. Niestety rządowi się to nie podoba więc sukcesywnie zabiera samorządom pieniądze jednocześnie zrzucając na nie co raz więcej obowiązków i zadań. Zabrali już część podatku CIT, zmniejszają wszelkie należne gminom subwencje, jednocześnie zwiększają miastom bez ich zgody i zdania wydatki np. ustanawiając podwyżki dla nauczycieli mówią ile samorząd ma im zapłacić, ale już kasa za tym nie idzie. Wyobraźmy sobie, że niedługo może zarządzać miastami będą nadani przez jedynie słuszną partię, nie ci wybrani większością a ci, którzy ślepo lub też interesowanie wykonują polecenia prezesa z Żoliborza. Smutne, acz realne. Żal mi samorządów, bo są one czymś najlepszym co przytrafiło się Polsce po tych wszystkich przemianach lat 90tych. Ubolewam też, że tak mało ludzi w kraju jest w stanie myśleć logicznie, przewidywać oraz wyciągać własne wnioski z otaczającej nas rzeczywistości. Rzeczywistości z której marzę, że się wybudzę ….

Anonimowo
Anonimowo
Odpowiedź do  Zmnartwiona
1 rok temu

Zmnartwiona
Masz rację… wykończą samorządy, na początek zabranie subwencji na oświatę… a dalej tylko gorzej…
Samorządowcy nie wytrzymają tego ciśnienia, a wtedy PIS obsadzi na stanowiskach wójtów, burmistrzów, prezydentów miast swoich miernych ale wiernych jak prezes Poczty Polskiej i wielu innych.
Polsko, dokąd zmierzasz?
Suwerenie przemyśl to, co napisała „Zmnartwiona” i weź sobie do serca.
Totalitaryzm?

Anonimowo
Anonimowo
Odpowiedź do  Anonimowo
1 rok temu

Tylko jakoś te braki finansowe nie mają wpływu na wciąż rosnący garnitur urzędniczy naszego miasta i obsadzanie go w eleganckich konkursach. Może zacząć od reorganizacji we własnym świecie i dostosowanie do potrzebnych realiów?

wilczyca
wilczyca
1 rok temu

Ten koronawirus to PiS-owi z nieba spadł. Akurat kiedy państwowa kasa zaczęła pokazywać dno. Teraz wszystko mogą zwalić na koronę.

mieszkanka
mieszkanka
1 rok temu

Mława nie jest tu jedyna dotyczy to wszystkich w Polsce magistratów.pomimo wszystko trzeba przyznać ,że władze Ciechanowa radzą sobie chyba finansowo o niebo lepiej skoro potrafiło gros przedsiębiorców zwolnić z podatku od nieruchomości za II kwartał .

mławianka
mławianka
Odpowiedź do  mieszkanka
1 rok temu

Komentarz nie na temat.
Oczywiście, że Mława nie jest jedyna. Ciecia dotyczą wszystkich samorządów.
Skądś trzeba brać pieniądze na to bezprawne oszukańcze majowe głosowanie.
Jak napisałam niżej:
kasa państwa jest pusta, ech w niej lepiej słychać niż w górach nad przepaścią.
To jak Mława czy Ciechanów sobie radzi pozostawiam bez komentarza, bo to nie ten temat.
To co robi ten rząd jest po prostu bezczelne, ale tonący brzytwy się chwyta…

mławianka
mławianka
1 rok temu

No proszę… już się zaczynają cięcia.
Niestety kasa państwa jest pusta jak pusta duda, a pieniądze skądś trzeba brać na 500+, na 13-emerytury itp., a teraz jeszcze ten koronawirus.
W budżecie nie było żadnych poważnych rezerw na klęski żywiołowe, no i mamy to co mamy.
Złotówka szybuje w dół na łeb na szyję. Glapa kombinuje jak może i zajmuje się drukowaniem nowych banknotów bez żadnego pokrycia. Dług Polski przekroczył 1 bln zł, tylko w I kwartale tego roku wzrósł o 0,4%, a suweren… suweren zadowolony.

głupi i wredny niemławianin
głupi i wredny niemławianin
Odpowiedź do  mławianka
1 rok temu

Bardzo mądry komentarz.1000 x tak.
Bez pracy nie ma kołaczy.!!!!
Popieram!!!!

dziewczynka przyjmująca komunię

Kobiety dopuszczone do udzielania komunii

0
Kościół katolicki zdecydował się na coś, o co zabiegano od dawna. Kobiety dopuszczono do udzielania komunii świętej.      Za tydzień w niedzielę 12 grudnia wchodzi w...
zima na drodze

Uwaga! Przez 3 dni niebezpiecznie na drogach

0
Począwszy od dziś - tj. niedzieli 5 grudnia - przez 3 kolejne dni synoptycy IMGW przewidują bardzo złe warunki na drogach znacznej części Polski,...
policja ,samochód

Mazowsze. Podczas ucieczki rozbił pięć samochodów

0
Policjanci zatrzymali dwóch młodych płocczan 3 grudnia w nocy. 23-latek kierując oplem, nie zatrzymał się do kontroli drogowej. W trakcie ucieczki rozbił kilka zaparkowanych...

Jakich pracowników szukają w Mławie?

3
W powiecie mławskim aktualnie stopa bezrobocia wynosi 5,7%. W naszym subregionie jest to 9,9%, jak oznajmił Witold Żerański dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Mławie....
- REKLAMA -
 • Lokal do wynajęcia, 57,50 m2, ścisłe centrum
  Lokal do wynajęcia, 57,50 m2, ścisłe centrum
  Cena: 3 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Lokal/biuro
 • POZYCZKI PRYWATNE dla osób prywatnych i firm. / Dzialamy na terenie ca
  POZYCZKI PRYWATNE dla osób prywatnych i firm. / Dzialamy na terenie ca
  Cena: 1 zł  / Miejscowość: Wrocław  / Kategoria: Księgowo-finansowe
 • Inwestycje, pozyczki, finansowanie projektu.
  Inwestycje, pozyczki, finansowanie projektu.
  Cena: 1 zł  / Miejscowość: Kraków  / Kategoria: Księgowo-finansowe
 • Kredyty pozabankowe / Pozyczki prywatne
  Kredyty pozabankowe / Pozyczki prywatne
  Cena: 1 zł  / Miejscowość: Lublin  / Kategoria: Księgowo-finansowe
 • nowe projekty nowa wizja Twoich potrzeb pożyczkowych.
  nowe projekty nowa wizja Twoich potrzeb pożyczkowych.
  Cena: 5 000 zł  / Miejscowość: Biała Panieńska  / Kategoria:…
 • Kredyt świąteczny: kiedy przyjemność z dawania jest bezcenna.
  Kredyt świąteczny: kiedy przyjemność z dawania jest bezcenna.
  Cena: 1 zł  / Miejscowość: Warszawa  / Kategoria: Księgowo-finansowe
 • Apple iPhone 13, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max, iPhone 12 Pro, iPho
  Apple iPhone 13, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max, iPhone 12 Pro, iPho
  Cena: 1 800 zł  / Miejscowość: Opole  / Kategoria: Telefony…
 • Nowe rozwiązanie online w nauce niemieckiego dla dorosłych
  Nowe rozwiązanie online w nauce niemieckiego dla dorosłych
  Cena: 10 zł  / Miejscowość: Babi Dół  / Kategoria: Pozostałe
 • Przestronne 4-pokojowe mieszkanie w centrum Mławy
  Przestronne 4-pokojowe mieszkanie w centrum Mławy
  Cena: 259 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Mieszkania
 • Ochrona Zarządu Spółek z o.o. Skuteczne Unikanie art. 299 K.s.h
  Ochrona Zarządu Spółek z o.o. Skuteczne Unikanie art. 299 K.s.h
  Cena: 1 zł  / Miejscowość: Elbląg  / Kategoria: Księgowo-finansowe
 • Producent materacy Materace z Gór
  Producent materacy Materace z Gór
  Cena: 10 zł  / Miejscowość: Nowy Sącz  / Kategoria: Ubrania
 • Samsung S21 Ultra 5G, Samsung S21, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max, i
  Samsung S21 Ultra 5G, Samsung S21, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max, i
  Cena: 1 800 zł  / Miejscowość: Lublin  / Kategoria: Telefony…
Skrzynka na listy do Mikołaja

Skrzynka na listy do Mikołaja w Mławie

0
Skrzynka na listy do Mikołaja pojawi się w Mikołajki – 6 grudnia. Najmłodsi mieszkańcy Mławy będą mogli wrzucać tam listy do swojego ulubionego świętego....
złodziej telefonu

Ukradł telefon. Teraz publikują jego wizerunek

3
Ukradł telefon. Teraz publikują wizerunek mężczyzny podejrzanego o kradzież urządzenia. Do zdarzenia doszło 18 listopada br. w jednej z galerii handlowych na terenie powiatu...
wypadek

Wypadek na wiadukcie przy LG. Blokada drogi

1
Czytelnicy informują o wypadku na wiadukcie przy LG w Mławie dziś około godziny 21. Ciężarówka wpadła w barierki zablokowany cały wiadukt.   Wypadek na wiadukcie przy...
- REKLAMA -

Zginęli strażacy śpieszący na ratunek

0
Ten wypadek wstrząsnął nie tylko gminą Czernikowo, ale i całą społecznością strażacką w kraju. Podążający do pożaru strażacy ulegli wypadkowi komunikacyjnemu. Dwoje strażaków zmarło,...
nowy most w Działdowie na wkrze

Dojazd do Działdowa bez utrudnień

2
Burmistrz Działdowa poinformował wczoraj, o dużo szybszym niż planowano uruchomieniu mostu na Wkrze, w ciągu drogi wojewódzkiej łączącej Działdowo i Mławę.   Do Działdowa dojedziesz bez...
samochody po wypadku

U sąsiadów. Omijał autobus na przystanku

0
Do groźnie wyglądającego wypadku doszło 1 grudnia (około godz. 16:40) na ul. Kopernika w Płońsku. Osobowe renault zderzyło się z ciężarówką. Policja ustaliła, że...
Kasy urzędu miasta

Kasy w ratuszu zamknięte

0
Kasy w mławskim ratuszu będą nieczynne od 7 do 17 grudnia 2021 r. z powodu prac remontowych. Wszystkie pozostałe sprawy w urzędzie będą realizowane,...
- REKLAMA -
14
0
Przejdź do komentarzyx
()
x