piątek, 01 grudnia 2023
naszamlawa.plWiadomościMłodzież imprezuje w budynku po zakładach mięsnych?
- REKLAMA -
 • Przestronny dom na sprzedaż - świetna lokalizacja!
  Przestronny dom na sprzedaż - świetna lokalizacja!
  Cena: 518 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Do sprzedaży dom w Mławie, działka 1309 m2!
  Do sprzedaży dom w Mławie, działka 1309 m2!
  Cena: 415 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Nowy dom jedorodzinny w doskonałej lokalizacji
  Nowy dom jedorodzinny w doskonałej lokalizacji
  Cena: 395 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom w stanie surowym otwartym, Szydłowo!
  Dom w stanie surowym otwartym, Szydłowo!
  Cena: 318 000 zł  / Miejscowość: Szydłowo  / Kategoria:
 • Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour!
  Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour!
  Cena: 483 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dwupokojowe mieszkanie na osiedlu Zielone Tarasy
  Dwupokojowe mieszkanie na osiedlu Zielone Tarasy
  Cena: 450 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Przestronny dom w Mławie przy ul. Warszawskiej
  Przestronny dom w Mławie przy ul. Warszawskiej
  Cena: 790 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Budynek handlowo-usługowy przy trasie E7, Żurominek
  Budynek handlowo-usługowy przy trasie E7, Żurominek
  Cena: 415 000 zł  / Miejscowość: Żurominek  / Kategoria:
 • 2 pokoje, taras, miejsce postojowe - ul. Wysoka
  2 pokoje, taras, miejsce postojowe - ul. Wysoka
  Cena: 2 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Domy jednorodzinne w centrum Mławy, pow. 188,61 m2
  Domy jednorodzinne w centrum Mławy, pow. 188,61 m2
  Cena: 630 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom w ścisłym centrum Mławy
  Dom w ścisłym centrum Mławy
  Cena: 540 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Gotowy do zamieszkania dom parterowy w Mławie
  Gotowy do zamieszkania dom parterowy w Mławie
  Cena: 580 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

Młodzież imprezuje w budynku po zakładach mięsnych?

-

Sprawę na ostatniej sesji rady miasta poruszył Ryszard Prusinowski. Prosił władze o zwrócenie uwagi na problem.

– Budynek biurowy po byłych zakładach mięsnych w Mławie jest opuszczony i pusty. W związku z tym odbywają się tam różne spotkania młodzieży. Można wnioskować, że jest tam spożywany alkohol i inne używki. Młodzież biega po dachu – mówił.

- R E K L A M A -

Apelował, aby ratusz wpłynął na właściciela nieruchomości, by ten zwiększył dozór obiektu oraz uzupełnił ogrodzenie. Zasugerował, że teren przy ul. Grota-Roweckiego częściej mogłaby patrolować straż miejska. Jak mówił, z okna budynku już kiedyś wypadła dziewczyna, z niższego piętra.

Zapytaliśmy, czy podobne sygnały docierają do straży miejskiej. Jak usłyszeliśmy od komendanta Marka Wysockiego, dotychczas takich zgłoszeń nie było.

– To pierwszy sygnał. Na pewno to sprawdzimy, będziemy patrolować miejsce, żeby nic złego się nie wydarzyło – zapewniał komendant.

Jak dodał, w okresie zimowo-wiosennym strażnicy otrzymali informację dotyczącą przebywania w tym budynku osoby bezdomnej, ale się nie potwierdziła.

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
14 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Przyznaję mój błąd. Faktycznie nowelizacja ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z 2018 roku wprowadza zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Przyznaję mój błąd przepraszam.

Otuż nie
Otuż nie
5 lat temu

Polecam zainteresowac sie sprawa jeszcze raz. Niedawano bo 6 lutego tego roku byla wprowadzona ustawa o zmianie ww ustawy i faktycznie dodano tam przepis o miejscach publicznych (czyli miejscach nigdzie nie zdefiniowanym) wiec mandat za spozywanie mozna dostac juz wszedzie gdzie sie tylko nawinie

Nieznana
Nieznana
5 lat temu

Bezdomny to obok w psychjatryku śpi

czytelniczka
czytelniczka
5 lat temu

To chyba znak ze miasto powinno zacząć robić coś dla młodych ludzi, wszystko w Mławie kręci się wokół wielmoznych seniorów. Młodzież w Mławie nie ma nic do roboty, miasto nudne jak flaki z olejem. Więc sami sobie szukają rozrywki i miejsca do zabawy. Za wszystko najlepiej karać.

seniorka
seniorka
Odpowiedź do  czytelniczka
5 lat temu

Nie zauważyłam, żeby wszystko w tym mieście się kręciło wokół mnie, oprócz tego, że włodarz całuje w rączki wszystkie seniorki i „milusio” się do nich uśmiecha, ale to może dlatego, że nie jestem osobą imprezową.
Druga sprawa, kochana młodzieży, czy ktoś Wam zabrania balować w parku? – nie zauważyłam, też możenie to robić tak samo jak i seniorzy.
Trzecia sprawa: ani się obejrzycie, a też będziecie seniorami i jeśli to miasto waszym zdaniem, dba o seniorów, to tylko się cieszyć, bo chyba też będziecie chcieli żeby i o Was dbało.
Jesteście pokoleniem typowo konsumenckim: brać, tylko brać, całymi garściami brać, ale broń Boże coś z siebie dać, coś samemu zorganizować.
Seniorzy imprezy w parku sami sobie organizują (w większości), nawet sprzęt jest bodajże prywatny) – przestańcie się ich czepiać i sami coś zorganizujcie.

Tłokarz420
Tłokarz420
5 lat temu

Dlaczego zabraniacie spotykania się młodzieży w tym miejscu z doświadczenia wiem że tam nic złego się nie dzieje

Mir K.O.
Mir K.O.
5 lat temu

Niedługo to już nigdzie człowiek nie będzie mógł się raczyć browarkiem. Pseudo-urzędnicy myślą, że każdego za najniższą krajową stać na to, żeby iść do tej kręgielni. Przecież tam pograsz 2 h, trochę wypijesz alkoholu i już nie masz 1/4 wypłaty. W lesie czy nad jeziorem też nie możesz się napić bo rzekomo „miejsce publiczne”. Ja tu nie mówię o piciu na umór, ale o kulturalnym napiciu się 2-3 piwek bez robienia burd i zaśmiecania przestrzeni wokół. Ten burmistrz i radni to chcą mieć niewolników normalnie, tylko płacić podatki i nie mieć nic z tego. Jeszcze najlepiej to siedzieć cicho i nie wychylać się.

Anonimowo
Anonimowo
Odpowiedź do  Mir K.O.
5 lat temu

Mir K.O ustawa o przeciwdziałaniu alkoholizmowi wskazuje miejsce w których nie można spożywać napoii alkoholowych nie określa ogólnie, że nie wolno tego robić w miejscu publicznym. Aczkolwiek gdy spożywanie alkoholu będzie komuś przeszkadzało to można taką osobę ukarać także za spożywanie alkoholu w innych miejscach ( wynika to z przepisów prawa o wykroczeniach ). Co prawda nowelizacja cytowanej ustawy pozwala gminom na wprowadzeniu zakazu w innych miejscach ale jak na razie nie słyszałem aby w Mławie z tej nowelizacji skorzystano.

Mir K.O.
Mir K.O.
Odpowiedź do  Anonimowo
5 lat temu

Ale ja mówię o karaniu przez szanownych panów policjantów. Oni już nie działają na podstawie jakiejś ustawy o przeciwdz. alkohol. tylko na podstawie kodeksu wykroczeń. I niestety tu już nie ma pola do dyskusji, no chyba że chcemy żeby sprawa rozstrzygnęła się w sądzie. A jak to będzie w sądzie to chyba wszyscy dobrze wiemy. A co do picia na dachu „zakładów mięsnych”. To przecież jest to teren bodajże prywatny, więc ci strażacy miejscy nie będą mieli prawa do karania osób spożywających tam alkohol.
Wypić sobie piwko na takim dachu, zazdroszczę młodzieży…

ChadaRIP
ChadaRIP
5 lat temu

Zakłady zostawcie w spokoju.
Tam piwko smakuje lepiej niż w barze, a szczególnie na dachu.

Stała czytelniczka
Stała czytelniczka
5 lat temu

Dopóki właściciel płaci podatek ratusz pewnie palcem nie kiwnie. A ogólnie to szkoda takich miejsc, w których mogło by zamieszkać wiele rodzin a tak stoją, niszczeją i są zagrożeniem dla osób tam przebywających. Ale dopiero jak coś się złego wydarzy, może ktoś z odpowiednich służb zareaguje.

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Tak, jeśli są jakieś problemy, to ratusz jak i Strasz Miejska o wszystkim pierwszy raz słyszą.
Zgłoszenia wszelkich nieprawidłowości zawsze trzeba zgłaszać bardzo głośno i co najważniejsze publicznie, bo inaczej zainteresowani nabierają wody w usta i udają głuchych na sygnały.

Grzyb
Grzyb
Odpowiedź do  Anonimowo
5 lat temu

Straż

Anonimowo
Anonimowo
Odpowiedź do  Grzyb
5 lat temu

Wiem jak się pisze straż, nie musisz poprawiać. Mławska SM jest od straszenia: babć pod halą i kierowców monitoringiem. 😀

Jak skutecznie wykryć nieszczelności instalacji wodnej?

0
Woda, choć niezbędna do życia, może stać się źródłem problemów, zwłaszcza gdy wycieka z instalacji wodnej. Nieszczelności mogą prowadzić do poważnych uszkodzeń strukturalnych, a...

Jak pozbyć się wilgoci ze ścian.

0
Wilgoć w mieszkaniu to problem, który dotyka wielu właścicieli nieruchomości, niezależnie od miejsca zamieszkania czy rodzaju budynku. Bez względu na źródło wilgoci – czy...

Kluczowe różnice między rubinem a innymi kamieniami

0
Rubin, zwany również „Królem Szafirów”, to jeden z najcenniejszych kamieni szlachetnych na świecie. Przypisuje mu się symboliczne znaczenie i kojarzony jest głównie z miłością,...

Lampa wisząca do sypialni – w jaki sposób dopasować ją do aranżacji?

0
Od pewnego czasu zastanawiasz się nad wymianą lamp w sypialni? Masz wrażenie, że obecne lampy niezbyt dobrze pasują do całego wnętrza, a przy tym...
 • Nieruchomość inwestycyjna w dzielnicy przemysłowej
  Nieruchomość inwestycyjna w dzielnicy przemysłowej
  Cena: 4 300 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Przestronny dom w Mławie przy ul. Warszawskiej
  Przestronny dom w Mławie przy ul. Warszawskiej
  Cena: 790 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Domy jednorodzinne w centrum Mławy, pow. 188,61 m2
  Domy jednorodzinne w centrum Mławy, pow. 188,61 m2
  Cena: 630 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

Co się dzieje w szpitalu na SOR?

12
Co się dzieje w szpitalu na SOR? Posypała się lawina komentarzy na Facebooku po poruszeniu tematu szpitalnego oddziału ratunkowego. Zdania — jak zwykle —...

Z przymrużonym okiem kapitana Klepczyńskiego – Prohibicja

1
Z przymrużonym okiem kapitana Klepczyńskiego — Prohibicja. To pierwszy z cyklu artykułów autorstwa kpt. rez. Karola Klepczyńskiego — pracującego emeryta wojskowego zamieszkałego w Mławie...

Niezłe Ziółko i Banditos nalepsi. Joker Cup rozegrany

1
Po raz ostatni w tym roku piłkarscy amatorzy zmierzyli się w piłkarskich turniejach o wspólnej nazwie Joker Mława Cup. Najpierw o prymat walczyli  uczniowie...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Odkryj Kazimierz Dolny – Zobacz jakie atrakcje oferuje to magiczne miasteczko

0
Kazimierz Dolny to zabytkowe, średniowieczne miasto, które leży w województwie lubelskim nad Wisłą. Wyjątkowe zabytki, otoczenie wspaniałej przyrody oraz ogromna liczba atrakcji sprawiają, że...

Zawód adwokata a radcy prawnego. Czym się od siebie różni?

2
Szukając porady u profesjonalnego prawnika, możemy natknąć się na kancelarię prowadzoną przez radcę prawnego lub przez adwokata, ale czy wiemy, czym te dwa zawody...

Zadzwoń, nie czekaj! Człowiek, którego widzisz, może nie przeżyć

0
Zadzwoń, nie czekaj! Człowiek, którego widzisz, może nie przeżyć. Przed nami weekend z temperaturami, spadającymi w nocy poniżej zera. Przymrozki dla osób bezdomnych, koczujących w...

Kino Kosmos. Koncert Damiana Ukeje. Jeszcze są bilety

0
Jeszcze są bilety na koncert Damiana Ukeje, który wystąpi w sobotę 2 grudnia w Kinie Kosmos podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Młodzieżowej Rockowania. Wstęp wolny...
- REKLAMA -
14
0
Przejdź do komentarzyx