sobota, 04 grudnia 2021
- REKLAMA -
naszamlawa.plWiadomościMławski PKS w stanie likwidacji. To oficjalna wiadomość. Co z dojazdem?
- REKLAMA -
 • Przestronny narożny lokal usługowo-handlowy, 96,94m2
  Przestronny narożny lokal usługowo-handlowy, 96,94m2
  Cena: 3 393 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Nieruchomość 18200 m2 z halą i cz. mieszkalną - okolice Mławy
  Nieruchomość 18200 m2 z halą i cz. mieszkalną - okolice Mławy
  Cena: 450 000 zł do negocjacji  / Miejscowość: Kosiny Bartosowe …
 • Przestronne 4-pokojowe mieszkanie w centrum Mławy
  Przestronne 4-pokojowe mieszkanie w centrum Mławy
  Cena: 259 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości

Mławski PKS w stanie likwidacji. To oficjalna wiadomość. Co z dojazdem?

-

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PKS w Mławie S.A. 29 marca 2019 r. podjęło uchwałę o rozwiązaniu Spółki i ogłoszeniu likwidacji. 1 kwietnia opublikowano komunikat w tej sprawie.

- R E K L A M A -

Głównym powodem likwidacji spółki jest brak rentowności i drastycznie malejąca liczba pasażerów regularnie korzystających z komunikacji autobusowej.

Prezentujemy poniżej oficjalny komunikat wydany 1 kwietnia 2019 r.

Szanowni Państwo,

Informujemy, że Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PKS w Mławie S.A. w dniu 29.03.2019 r. podjęło uchwałę o rozwiązaniu Spółki i otwarciu jej likwidacji.

Jednocześnie chcemy Państwa zapewnić, że naszą intencją jest prowadzenie działalności transportowej na trasach obsługiwanych przez PKS w Mławie S.A. w likwidacji do 21.06.2019 r. Z naszej strony zabezpieczenie pewności podróży dla naszych Pasażerów jest priorytetem.

Głównym powodem likwidacji spółki jest trudna sytuacja rynkowa oraz drastycznie, z roku na rok, malejąca liczba Pasażerów, którzy regularnie korzystają z usług regionalnej komunikacji autobusowej. W związku z tym, mimo wprowadzonych optymalizacji operacyjnych, nasz model biznesowy pozostawał długoterminowo nierentowny. Obejmował on kompleksową obsługę przewozów szkolnych i linii lokalnych oraz miał zapewniać mieszkańcom regionu dogodną siatkę połączeń.

Jednocześnie chcemy pozostać w ścisłym kontakcie z władzami lokalnymi, aby pomóc wypracować rozwiązania komunikacyjne dla poszczególnych gmin po zamknięciu naszej działalności transportowej.

Likwidatorzy PKS w Mławie S.A.

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
18 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
wyzwolony
wyzwolony
2 lat temu

Przepracowałem w tej firmie ponad 30 lat. Mam jedno marzenie ! Chciałbym spotkać na ulicy byłego zarządce, [ PREZESA ] pana Wojciecha K.

Konrad
Konrad
2 lat temu

Mir. K.O – Gdyby zbudowali bloki na tym placu to pewnie by były głosy krytyczne, że kolejne bloki, że lokalni deweloperzy znowu się obłowią itd., itp. Sorry, ale myślę, że byłbyś jednym z tych ludzi, którzy głośno i donośnie dawaliby o tym znać. Przy Kauflandzie jest park handlowy o powierzchni 2700 m kw w którym jest 6 sklepów na krzyż a mławianie jeżdżą do Wawy, Olsztyna czy Płocka na zakupy. Dochodzi co prawda kilka sklepów po przeciwnej.
A co do tego, że dotychczas pasażerowie i tak stali na wolnym powietrzu to czasy się zmieniają. Komfort czekania na autobus też można poprawić a i przejeżdżający pasażerowie przez Mławę będą widzieć cały budynek galerii z dworcem i myślę, że docenią ten pomysł. Ale najpierw musi ona powstać. W kwietniu mają ruszyć, zobaczymy…..

M..
M..
2 lat temu

Można stworzyć kilka link tzw busów osobowych z możliwością wykupu biletu miesiecznego( patrz uczniowie, rencisci czy studenci). Tak utworzone sa linie busikow w innych czesciach Polski: Pomorze, Dolny Slask) i w pelni zdaje to egzamin. Chetnych sporo. Mozna sprawdzic. Zaczynano od 2 sztuk….Jesli autobusy sa nierentowne czas skonczyc z doplacaniem bo tak na prawde placa za to podróżni.

Do przemyślenia
Do przemyślenia
2 lat temu

Kierowcy PKSów też swoje dołożyli – wieczne grymasy i dąsanie się na pasażerów, że nie mają reszty, trzymanie ludzi na dworcu na zimnie bo Panicz nie podjedzie (a nie ma żadnego innego kursu i nie blokuje stanowiska), ogólna opryskliwość i niemiłe traktowanie – PKSami jeździli już tylko Ci co muszą i tych żal. Kierowcy – nie zastanawialiście się, że Wasze zachowanie może kiedyś też przyłożyć egiełkę do niskiej frekwencji w autobusach?????
Teraz czeka Was kuroniówka albo LG czy inny kurnik.

Osa
Osa
Odpowiedź do  Do przemyślenia
2 lat temu

Popieram przedmówcę i uważam podobnie że to właśnie kierowcy przyczynili się do likwidacji PKS. Gratulacje dla kierowców ze specjalną dedykacją dla tych nieuprzejmych i złośliwych. Oby Wam ciężko pracę było znaleźć !

Tak
Tak
Odpowiedź do  Do przemyślenia
2 lat temu

Również pozdrawiam kierowców! Króle wsi i okolic…

B.Z.
B.Z.
2 lat temu

To jest bezczelność ” Jednocześnie chcemy pozostać w ścisłym kontakcie z władzami lokalnymi, aby pomóc wypracować rozwiązania komunikacyjne dla poszczególnych gmin po zamknięciu naszej działalności transportowej.” Znalazło się ciało doradcze, hipokryzja na całego,doprowadzili do upadłości ale doradzać oczywiście,firma fenomen.

Mir K.O.
Mir K.O.
2 lat temu

PS.
I na jaki „grom” ten zintegrowany dworzec wymarzony sobie przez JE Kowalewskiego? Przecież będzie on obsługiwał tylko podróżnych z pociągów. Taki dworzec mogło nam postawić PKP. To jak ten człowiek szasta naszymi pieniędzmi budzi grozę. Za wszelką cenę, naszym kosztem, realizuje swoje [WYMODEROWANO] wizje.

Konrad
Konrad
Odpowiedź do  Mir K.O.
2 lat temu

A może po taki, że będzie tam galeria handlowa??? A to, że będą tam przy okazji 2 kasy kolejowe i jedna autobusowa to chyba nie będzie problemu. Będą tam autobusy „przelotowe”, które zamiast na Starym Rynku(co jest nieporozumieniem) będą zatrzymywały się tam, gdzie powinny, czyli na przystanku autobusowym stworzonym specjalnie w tym celu na dworcu zintegrowanym. Nie wiem czy wiesz ale docelowo nie będzie dworca autobusowego w obecnym miejscu.
Pamiętaj, że 95 proc powierzchni GLA galerii to będzie handel a nie dworzec.

Mir K.O.
Mir K.O.
Odpowiedź do  Konrad
2 lat temu

Wiem, że nie będzie tzn. domyślałem się, że tak się stanie. Co więcej domyślam się też, że tereny te zostaną wyprzedane deweloperom (w celu budowy kolejnych bloków).Później pieniądze zostaną zmarnotrawione poprzez wybudowanie np. parkingu komercyjnej firmie takiej jak LG. Wow „przelotowe” autobusy tam będą się zatrzymywały. Super, czyli 2-3 dziennie albo i mniej. Takie przelotowe autobusy to by mogły się zatrzymywać nawet przy takich wiatach, które postawiono dla MKM.

Konrad
Konrad
Odpowiedź do  Mir K.O.
2 lat temu

Jeśli i tak powstaje galeria to w czym problem, żeby powstało jedno lub dwa stanowiska dla autobusów? Nawet jeśli tych autobusów będzie jeździło mało. Oczywiście więcej niż 2-3 ale przecież o to nie będziemy się spierać, prawda? Piszesz o wiacie. Rozumiem, że według Ciebie dobrze będzie jeśli ludzie czekając na autobus zimą będą marzli? Jak na wsi, gdzie najczęściej jest wiata lub co gorsze jedynie słup ze znakiem przystanku. Co Ty tak się czepnąłeś tego dworca a raczej galerii? Jest teraz pusty plac, będzie nowy ładny budynek, wszystko schludnie, ładnie, dobry dojazd .Kolejne miejsce miasta zagospodarowane. Przeciwnikiem galerii też jesteś ?

Mir K.O.
Mir K.O.
Odpowiedź do  Konrad
2 lat temu

Jakoś do tej pory marzli przez tyle lat i nikt się tym nie przejmował.
Nie wiem, mnie ta galeria ani ziębi ani grzeje. I tak nie będę tam kupował. Po prostu obawiam się, że to będzie kolejna nietrafiona inwestycja za nasze pieniądze.
Jak już to można było ten teren sprzedać i wybudować kolejne bloki. Nie rozumiem tego pomysłu galeria plus dworzec zintegrowany. Zwłaszcza, że już ustaliliśmy, że tych autobusów nie będzie dużo. Sam zaś dworzec, bez żadnego problemu, chciało wybudować i by wybudowało PKP.
Galeria? Jak na nasze miasto taka galeria to przestrzelony pomysł. Jest coś tego typu obok Kauflanda, więc po co jeszcze mamy budować coś podobnej wielkości obok dworca? Inna sprawa to, że będzie tam duży ruch samochodów, co nie powinno się już podobać wielu osobom.

Mir K.O.
Mir K.O.
2 lat temu

A jeszcze parę miesięcy temu tak zapewniali, że Mława zostaje i nie będzie żadnej likwidacji. Tak właśnie można ufać podmiotom z Izraela. Haha. A warto dodać, że ich ceny biletów i tak były o kilkadziesiąt procent wyższe niż ceny u polskich przewoźników na tych samych lub podobnych trasach.

Myk
Myk
2 lat temu

Trzeba było nie dawać mławianom autobusów za darmo.

do Myka
do Myka
Odpowiedź do  Myk
2 lat temu

Co ty bredzisz? A co ma jedno do drugiego?

Tadzio
Tadzio
2 lat temu

Teraz powiat musi zapewnić transport co najmniej dla uczniów. Niech pokażą co potrafią.

Siódmy_Dyrektor
Siódmy_Dyrektor
2 lat temu

Bardzo podoba mi się podpis tej bandy „Likwidatorzy PKS w Mławie S.A. w likwidacji” – likwidatorzy…bo jest ich wielu, począwszy od tych rozkładających spółkę od wewnątrz aż do tych niszczących ją z zewnątrz.

Gawlik
Gawlik
2 lat temu

Biedny PKS 🙁

Jakich pracowników szukają w Mławie?

2
W powiecie mławskim aktualnie stopa bezrobocia wynosi 5,7%. W naszym subregionie jest to 9,9%, jak oznajmił Witold Żerański dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Mławie....
Skrzynka na listy do Mikołaja

Skrzynka na listy do Mikołaja w Mławie

0
Skrzynka na listy do Mikołaja pojawi się w Mikołajki – 6 grudnia. Najmłodsi mieszkańcy Mławy będą mogli wrzucać tam listy do swojego ulubionego świętego....
złodziej telefonu

Ukradł telefon. Teraz publikują jego wizerunek

2
Ukradł telefon. Teraz publikują wizerunek mężczyzny podejrzanego o kradzież urządzenia. Do zdarzenia doszło 18 listopada br. w jednej z galerii handlowych na terenie powiatu...
wypadek

Wypadek na wiadukcie przy LG. Blokada drogi

1
Czytelnicy informują o wypadku na wiadukcie przy LG w Mławie dziś około godziny 21. Ciężarówka wpadła w barierki zablokowany cały wiadukt.   Wypadek na wiadukcie przy...
- REKLAMA -
 • Producent materacy Materace z Gór
  Producent materacy Materace z Gór
  Cena: 10 zł  / Miejscowość: Nowy Sącz  / Kategoria: Ubrania
 • POZYCZKI PRYWATNE dla osób prywatnych i firm. / Dzialamy na terenie ca
  POZYCZKI PRYWATNE dla osób prywatnych i firm. / Dzialamy na terenie ca
  Cena: 1 zł  / Miejscowość: Wrocław  / Kategoria: Księgowo-finansowe
 • Inwestycje, pozyczki, finansowanie projektu.
  Inwestycje, pozyczki, finansowanie projektu.
  Cena: 1 zł  / Miejscowość: Kraków  / Kategoria: Księgowo-finansowe
 • Ochrona Zarządu Spółek z o.o. Skuteczne Unikanie art. 299 K.s.h
  Ochrona Zarządu Spółek z o.o. Skuteczne Unikanie art. 299 K.s.h
  Cena: 1 zł  / Miejscowość: Elbląg  / Kategoria: Księgowo-finansowe
 • Samsung S21 Ultra 5G, Samsung S21, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max, i
  Samsung S21 Ultra 5G, Samsung S21, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max, i
  Cena: 1 800 zł  / Miejscowość: Lublin  / Kategoria: Telefony…
 • Nowe rozwiązanie online w nauce niemieckiego dla dorosłych
  Nowe rozwiązanie online w nauce niemieckiego dla dorosłych
  Cena: 10 zł  / Miejscowość: Babi Dół  / Kategoria: Pozostałe
 • Przestronne 4-pokojowe mieszkanie w centrum Mławy
  Przestronne 4-pokojowe mieszkanie w centrum Mławy
  Cena: 259 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Mieszkania
 • Lokal do wynajęcia, 57,50 m2, ścisłe centrum
  Lokal do wynajęcia, 57,50 m2, ścisłe centrum
  Cena: 3 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Lokal/biuro
 • Kredyt świąteczny: kiedy przyjemność z dawania jest bezcenna.
  Kredyt świąteczny: kiedy przyjemność z dawania jest bezcenna.
  Cena: 1 zł  / Miejscowość: Warszawa  / Kategoria: Księgowo-finansowe
 • Kredyty pozabankowe / Pozyczki prywatne
  Kredyty pozabankowe / Pozyczki prywatne
  Cena: 1 zł  / Miejscowość: Lublin  / Kategoria: Księgowo-finansowe
 • nowe projekty nowa wizja Twoich potrzeb pożyczkowych.
  nowe projekty nowa wizja Twoich potrzeb pożyczkowych.
  Cena: 5 000 zł  / Miejscowość: Biała Panieńska  / Kategoria:…
 • Apple iPhone 13, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max, iPhone 12 Pro, iPho
  Apple iPhone 13, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max, iPhone 12 Pro, iPho
  Cena: 1 800 zł  / Miejscowość: Opole  / Kategoria: Telefony…
Policyjna akcja

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany w mieście

0
Interweniujący patrol ruchu drogowego zatrzymał na ul. Płockiej nietrzeźwego kierującego fordem. 46-letni mieszkaniec pow. mławskiego miał w organizmie ponad promil alkoholu. Jak stwierdził, pił tylko...

Zginęli strażacy śpieszący na ratunek

0
Ten wypadek wstrząsnął nie tylko gminą Czernikowo, ale i całą społecznością strażacką w kraju. Podążający do pożaru strażacy ulegli wypadkowi komunikacyjnemu. Dwoje strażaków zmarło,...
nowy most w Działdowie na wkrze

Dojazd do Działdowa bez utrudnień

2
Burmistrz Działdowa poinformował wczoraj, o dużo szybszym niż planowano uruchomieniu mostu na Wkrze, w ciągu drogi wojewódzkiej łączącej Działdowo i Mławę.   Do Działdowa dojedziesz bez...
- REKLAMA -
Kasy urzędu miasta

Kasy w ratuszu zamknięte

0
Kasy w mławskim ratuszu będą nieczynne od 7 do 17 grudnia 2021 r. z powodu prac remontowych. Wszystkie pozostałe sprawy w urzędzie będą realizowane,...
Najmłodsi pływacy powalczyli w Ciechanowie

Najmłodsi pływacy powalczyli w Ciechanowie

0
Na basenie w Ciechanowie rozegrano już dwudziestą trzecią edycję zawodów pływackich o puchar prezydenta tego miasta. Impreza skierowana była do najmłodszych adeptów pływania. Swoje...
Płonie samochód

Przy LG płonie samochód [FILM]

0
Czytelnicy powiadomili nas o płonącym samochodzie przy LG Electronics w Mławie. Nadesłali też zdjęcia z akcji ratowniczej.   Ogień pojawił się w komorze silnika, jednego z...
włamanie

Okradli sklep. Zostali nagrani

1
Trwają czynności mławskiej Policji w sprawie włamania do sklepu w Stupsku. Do zdarzenia doszło nocą 27 listopada. Dwóch przestępców włamało się przez drzwi zaplecza....
- REKLAMA -
18
0
Przejdź do komentarzyx
()
x