Mławską komunikację przejmie miejska spółka. Od października nowa trasa

15
1613
Autobus MKM w nowej szacie graficznej/Fot. UMM

Od 1 stycznia 2019 r. prowadzenie Mławskiej Komunikacji Miejskiej przejmie Mławskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe. Już 1 października br. na ulicach naszego miasta pojawi się pierwszy autobus tej spółki. Pojazd MKM (w nowej odsłonie) będzie jeździł zupełnie nową trasą łączącą ulice Żuromińską z Płocką.

- REKLAMA -

Na sesji Rady Miasta Mława 21 sierpnia burmistrz Sławomir Kowalewski poinformował o pozytywnym wyniku wielomiesięcznych prac nad nową koncepcją organizacji Mławskiej Komunikacji Miejskiej. Od 1 stycznia 2019 roku jej funkcjonowanie zapewni Mławskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe, miejska spółka, która w swym statucie ma zapisaną opcję prowadzenia usług komunikacyjnych. Pierwszy autobus w odświeżonej szacie graficznej, zapewniający transport na nowej trasie Żuromińska-Płocka, wyjedzie już 1 października br. – Otwieramy nowy rozdział w komunikacji miejskiej w naszym mieście – mówił, przedstawiając projekt burmistrz Sławomir Kowalewski.

– Prowadzenie MKM przez spółkę miejską będzie miało bezpośrednie przełożenie na jakość oferowanej usługi, możliwość szybkiego reagowania w przypadku zmian trasy czy ich wydłużenia. Komunikacja miejska w dalszym ciągu będzie finansowana z budżetu miasta – informuje ratusz.

Przetarg na zakup autobusów już został ogłoszony. Docelowo zakłada się wprowadzenie na ulice miasta pięciu pojazdów, które – po wygaśnięciu umowy z PKS Mława (31 grudnia 2018 r.) – będą obsługiwały kompleksowo MKM Szczegółowe informacje na ten temat zostaną przekazane mediom i za ich pośrednictwem mieszkańcom Mławy na konferencji prasowej we wrześniu br.

Przypomnijmy – komunikacja miejska w Mławie utworzona została w październiku 2014 r. Autobusy poruszają się po trzech trasach, obsługując linie: 1 (główną), A i B. Rocznie z przejazdów MKM-kami korzysta 400 000 pasażerów.

15 KOMENTARZE

 1. Na wszystkich przystankach miały się pojawić ławki i wiaty, a niestety komunikacja działa od 4 lat, a ławek i wiat nie ma nawet na bardzo obleganych przystankach (np. OKM przy kościele), jedynie kosze na śmieci są, dobre i to, ale to za mało.

 2. Drogi Mir K.O. Nie dziw się, że niektórzy tu komentujący odpisują Tobie w sposób, który Ci się nie podoba. Po przeczytaniu Twego wpisu o wożeniu mieszkańców przez Burmistrza kolarzówką też miałem ochotę Ci odpisać w mocniejszym tonie, bo było to na naprawdę niskim poziomie. Także te Twoje powątpiewanie w poziom intelektualny piszących tu jest takie…. Jak to nazwać? Małe – tak, to jest odpowiednie słowo.
  Uznałem jednak, że to nie ma sensu. Bo po co? Wierz mi, że jeśli choć trochę spuścisz z tonu to i inni tu komentujący bedą w stosunku do Ciebie bardziej przyjaźni i obiektywni. A tak? Nikt Cię tu nie lubi (prawie nikt) i nawet jak napiszesz coś faktycznie mądrego to mało kto bierze to pod uwagę bo napisał to …Mir K.O. Nawet w dziale sport ludzie po Tobie jeżdżą. Nie jest Ci głupio? Naprawdę nie ? Taką wyrobiłeś sobie markę -Gratuluję….A może właśnie o to Ci chodziło? A jeśli chodzi komunikację to w Mlawie jest ona potrzebna bez dwóch zdań i ja jestem akurat za tym, żeby miasto miało nad tym pieczę. To akurat jest dobry ruch co nie znaczy, że jestem wielkim fanem obecnego burmistrza.

 3. Skąd tyle ironii??? Wystarczy porozmawiać z mieszkańcami Mławy na temat celowości utrzymania takiej komunikacji miejskiej. Nie każdy ma swoje auto! Sprawdza się powiedzenie: jeszcze się taki nie narodził… Doceńmy to co mamy dobrego, czego inni nam zazdroszczą. Pomysł wprowadzenia darmowej komunikacji miejskiej był strzałem w dziesiątkę.

 4. A to nie lepiej jakby nasza Ekscelencja woziła tych ludzi własną kolarzówką? Połączyłby przyjemne z pożytecznym. Dla takiego kolarza jazda rowerem to przyjemność, a też i ludzi by przy okazji porozwoził. A jaka to oszczędność finansowa. A przecież trzeba oszczędzać, jak to mówi sam zainteresowany. Nie będzie trzeba miasta zadłużać. A jaka przyjemność dla kobiecych oczu jakby ich taki przystojniak woził. Przecież tyle zachwalają, że taki przystojny i ciągle się uśmiecha.

  • Nie pajacuj. Wystartuj w wyborach na burmistrza, pierwsza debata, pierwsze pytanie i zatka cię ruskie kakao. Siedząc przed kompem z piwskiem w ręku każdy może byc równie mądry.

   • Nick masz adekwatny do poziomu intelektualnego jaki zaprezentowałeś. Czym mnie może zatkać prosty wuefista? Fakt jedynie czym góruje to niestety doświadczeniem w roli burmistrza. Ale mam nadzieję, że już niedługo. To fajnie uważasz „plebsie” lepszy taki burmistrz niż każdy inny. Fajny ten wasz minimalizm.

    • Mireczku bez szkoły, nie podskakuj wyżej swojego poziomu. Burmistrz przestał byc prostym wuefista w chwili objęcia urzędu, ma znać sie na tym co aktualnie robi i zna sie obecnie jak żaden inny kontrkandydat. Dobitnie pokazała to debata przed poprzednimi wyborami. Zna problemy, potrzeby i ma kontakty, byc może układy bez których w tym kraju ani rusz. A że nie na wszystko wystarcza pieniędzy (bo każdy by chciał niewiadomo ile na zaraz) i niektórych pracowników ma zle dobranych to juz cytując klasyka sorry ale taki mamy klimat. Z pustego nie wyczaruje nikt.

     • Jeżeli jak napisałeś „nie na wszystko wystarcza pieniędzy”, to dlaczego ratusz nie pozyskuje środków zewnętrznych (mało pozyskuje), ba nawet nie stara się pozyskiwać?
      Pani J. Budzichowska powiedziała na sesji Rady Miasta, że jej zespół ludzi pilnie śledzi wszystko i pilnuje terminów, tylko dlaczego w takim razie ten zespół ludzi (jak powiedziała sama wiceburmistrz) nie zdążył ze złożeniem wniosku o środki zewnętrzne, a takich niezłożonych wniosków o środki zewnętrzne było multum przez te 12 lat.

     • Skoro wyjeżdżasz ad persona ze szkołą to może się pochwalisz co takiego ty ukończyłeś/aś? Ja mam prawo krytykować obecnego włodarza za wszystko czego nie zrobił. W końcu to osoba publiczna. Od lat np. na Mława Miasto nie ma miejsc parkingowych, za to za 3 mln. wybudował takowe prywatnej firmie. Może w chwili objęcia urzędu przestał być zwykłym nauczycielem i stał się kimś więcej, jednakże jakość zarządzania przez niego małej wielkości miastem jest beznadziejna. Dla mnie to on dalej jest wuefistą i nie powinien się nawet brać za rządzenie. Dobrze, ze podkresliles/as ze ma układy i znajomości. Nie bez powodu przecież ten parking dla LG powstał z publicznych środków. Może warto żeby tą sprawą zajęły się odpowiednie służby? Ja tam z chęcią bym z przystojniakiem podyskutował na temat podatków. Ciekawe jaka jest jego wiedza na ten temat. Bo nie oszukujmy się jego rolą jest tylko podpisywanie dokumentów i reprezentowanie miasta. A co do szkoły to on też żadnej ekonomicznej czy finansowej nie skończył. Także proszę, nie rozśmieszaj mnie już.

  • Mimo pytania Pana Rakowskiego na ostatniej sesji Rady Miasta, burmistrz nie odpowiedział konkretnie na konkretne pytanie, tylko rzucił parę sloganów, tak że nikt nic nie wie. Burmistrz wraz z Zarządem Mławskiego Przedsiębiorstwa Drogowo-Mostowego podjął decyzję, nikogo nie pytając, nikogo nie informując, z nikim się nie konsultując i nie podając do wiadomości publicznej kosztów, bo po co – wszak jest władcą absolutnym w Mławie. Decyzja może i dobra, tylko dlaczego właśnie nie podaje się kosztów tego przedsięwzięcia, dlaczego nie podaje się do wiadomości publicznej w jaki sposób nastąpi zakup autokarów, czy to będzie leasing czy coś innego i jakie koszty są przewidziane na zakup autokarów, jakie koszty roczne na prowadzenie przez miejską spółkę MKM

KOMENTARZE

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasza Mława, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

Powiadomienia są wysyłane na podany adres email.
Adres email nie jest widoczny dla innych użytkowników.
Nie wysyłamy niechcianych wiadomości.
Jednym kliknięciem możesz zrezygnować z subskrybcji