czwartek, 28 października 2021
- REKLAMA -
naszamlawa.plNa sygnaleMława. "Nie odjedziesz bez maseczki - 500 złotych"
- REKLAMA -
 • Gotowy do wynajęcia dom parterowy koło Mławy
 • Działka 2400m2 z warunkami zabudowy, okolice Mławy

Mława. „Nie odjedziesz bez maseczki – 500 złotych” [FILM]

-

W Grupie Nasza Mława pojawił się film ukazujący interwencję straży miejskiej i policji w naszym mieście pt. „Mława – nie odjedziesz bez maseczki……-500 zł”.

- R E K L A M A -

Strażnicy miejscy i policja interweniowała w sprawie braku maseczki przed mławską pocztą.

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
45 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
ola
ola
1 rok temu

Wystarczyło zdanie które powiedział że nie może nosić ze wzgledu na stan zdrowia. W tym momencie powinni odstąpić od interwencji, ewentualnie Policja mogła wylegitymować i jeśli
policjant miał wątpliwości mógł pózniej sprawdzić czy faktycznie te problemy zdrowotne wystepują. Z rozporządzenia jasno wynikało że z noszenia są zwolnione osoby które nie mogą nosić maseczek ze wzgledów zdrowotnych i nie mają obowiązku okazywać zaświadczenia lekarskiego. Jeśli Policja ma wątpliwość może to pózniej zweryfikować i koniec. Nie wspomne że to co straż zrobiła było obłudne bo drugi strażnik sam nie nosił maseczki w sposób odpowiedni.

Arkadiusz
Arkadiusz
1 rok temu

Wies tanczy i śpiewa… mławskie (WYMODEROWANO) cdn. Brawo dla służb. Do grzebska jedzcie sobie nagrywać parodie.

Inkwizytor
Inkwizytor
1 rok temu

Mandat dla strażnika ze źle nałożoną maseczką. Drugi dotyka wnętrza auta oraz człowieka gołą ręką. Czyli roznosi zarazki. Kto zapłaci za dezynfekcję auta? SM nie ma prawa żądać zaświadczenia. Tajemnica lekarska o stanie zdrowia pacjenta się kłania. Strażnik nie zna podstawy prawnej— wstyd!

Ja
Ja
1 rok temu

Mława zawsze była państwem milicyjnym

Tomek
Tomek
1 rok temu

Jestem przeciwnikiem PIS ale Straż i Policję muszę pochwalić. Ten młody
(WYMODEROWANO) razem z tym nagrywającym niby przeciwwskazania? Ciekawe jakie? A wiem cwaniactwo i buractwo. Pełno takich osób. Brawo Straż i Policja. Przez takich (WYMODEROWANO) później ludzie się zarażają.

kto
kto
Odpowiedź do  Tomek
1 rok temu

Znam dużą osób które na pierwszy rzut oka wyglądajo zdrowo a w maseczkach zbierało im się na wymioty bo mieli problemy z oddychaniem. Wystarczy np. krzywa przegroda nosowa a wielu ludzi ma z tym problem. Dużą osób ma problem z ciśnieniem maseczka negatywnie wpływała na prace serca takich osób. Widzę z komentarza że oglądajocy na podstawie filmu ma takie zdolności że potrafi ocenić stan zdrowia drugiego człowieka. Sam strażnik pokazał że nie nosi maseczki prawidłowo bo utrudnia ona bardzo oddychanie. Dla osób zdrowych nie ma problemu.

Normalny
Normalny
1 rok temu

Tak właśnie wygląda państwo pis za chwilę będą na do lodówki zaglądali

mławianka
mławianka
1 rok temu

Dziś już napiszę, bo dziś już maski na świeżym powietrzu nie obowiązują (no chyba, że tam gdzie jest dużo ludzi). 😀
W ciągu ostatnich paru dni mijałam się z parą granatowych funkcjonariuszy (policjant + strażnik) kilkakrotnie i za każdym razem nie miałam ani na ustach, ani na nosie maski, miałam ją pod broda. Ze względów zdrowotnych nie mogę jej nosić. Panowie zawsze przechodzili obok mnie obojętnie, nigdy mnie nie zatrzymali. Żadnego z nich nie znam i oni mnie raczej też nie znają.

Bądź dla innych po prostu człowiekiem, to i inni będą dla ciebie ludźmi, a nie wściekłymi wilkami.

Najlepiej zacząć nagrywać w środku zdarzenia i robić z tego sensację w internecie.

Ja
Ja
Odpowiedź do  mławianka
1 rok temu

To że tobie nie dali mandatu to miałaś szczęście. Nie dla wszystkich są tak lekkomyślni, nie wiem od czego to zależy ale jednych się czepiali a drugich nie. A do takich kłótni dochodzi zazwyczaj już po próbie wystawienia mandatu.

Obserwatorka
Obserwatorka
1 rok temu

Gratuluje postawy panu policjantowi i strażnikom. Pokazaliście panowie klasę, nie to co nagrywający gentlemani wątpliwej rangi…

janusz
janusz
1 rok temu

wązkobarkowcy myślą że są policją, nie udało się zostać policjantem to będą szeryfami.

Kazik
Kazik
1 rok temu

Powinien być obowiązek zasłaniania ust i nosa dla wszystkich. Jeżeli ktoś nie może nosić maski to powinien nosić przyłbicę. Wtedy policja i straż miejska nie musiałaby użerać się z takimi bezmózgami!

DD
DD
Odpowiedź do  Kazik
1 rok temu

Proponuję zapoznać się z przepisami. Formalnie nie można nałożyć mandatu za brak maseczki.

Kazik
Kazik
Odpowiedź do  DD
1 rok temu

Gdzie w tym komentarzu jest napisane czy można nałożyć mandat za brak maseczki czy nie? Czytanie ze zrozumieniem się kłania.

Lopez
Lopez
1 rok temu

Lepiej by się po sklepach przeszli gdzie pani za ladą czy na kasie nosi maskę na brodzie a zagrożenie jest większe niż na świeżym powietrzu…. Staje pyskowanie powinno się skończyć wnioskiem o ukaranie do sanepidu bo furiat nie zachowuje odległości od skraznika miejskiego.

Anonimowo
Anonimowo
Odpowiedź do  Lopez
1 rok temu

Jakoś kasjerki w sklepach bardzo rzadko chorują, bo nie słychać – może w sklepach tak jak i w kościołach koronawirusa nie ma 😀

hex
hex
Odpowiedź do  Lopez
1 rok temu

Z tego co widziałem to strażnik miejski podchodził blisko do tej osoby. Kiedy ten człowiek kierował się w drugo strone strażnik zachodził mu droge.

Darek
Darek
1 rok temu

Tak można by powiedzieć.. Ktoś wymyślił, nakazał noszenie i tak trzeba.. Dziś wielu ludzi żyje dla JAJ!.. Co robią te maseczki to inna sprawa.. Maseczki chronią jedynie przed kasłaniem i kichaniem przez innych dlatego maseczki powinni nosić tylko zarażeni.. A teraz kto jest zarażony skoro testy nie wykrywają wszystkich przypadków objawowych a zwłaszcza bez objawowych?!.. Po drugie: gdy oddychamy w maseczkach wydychamy ciepłe i wilgotne powietrze, które nawilża maseczkę od wewnątrz.. Na tej wilgoci gromadzą się różne bakterie i wirusy z powietrza a wdychając, wdychamy to wszystko do płuc!.. Jesienią mamy grzybicę płuc!.. Oddychać należy nosem, jeżeli ktoś może!.. No ale mamy „specjalistów” na górze, „naukowców”, którzy za miast prawdziwych leków szukać to wolą maseczki!.. Rozkaz to rozkaz!.. Wykonać trzeba!.. Pozdrawiam..

mławianka
mławianka
Odpowiedź do  Darek
1 rok temu

Prawidłowi to wdychać powietrze winno się nosem, a wydychać ustami. Wydychając ustami nie tylko nawilżasz maseczkę ale wydychasz różne swoje bakterie, które następnie przy wdychaniu z powrotem wciągasz do organizmu. Stąd naprawdę mogą być kłopoty zdrowotne dla tych co non stop chodzą w maseczkach, ale to się okaże pewnie w okresie najbliższych kilku miesięcy. Maseczki powodują również nadwyrężanie mięśnia sercowego, a to już może być poważnym problemem zdrowotnym

Andrzej
Andrzej
1 rok temu

Ten co nagrywał specjalnie podjudzał, szacunek dla interweniujących, że zachowali zimną krew. Zachowanie tych dwóch karygodne. Interwencja w pełni uzasadniona i powinna zakończyć się mandatem karnym bezwarunkowo.

Lalona
Lalona
Odpowiedź do  Andrzej
1 rok temu

Nie ma obowiązku tłumaczenia się czemu nie nosi proste zE względów zdrowotnych i nie ma obowiązku też noszenia zaświadczenia przy sobie a jak taka pój… Straż nie rozumie i nie umie czytać ze zrozumieniem tego co weszło to niech się cofną do szkoły darmozjady

Darek
Darek
1 rok temu

Ten Pan „strażnik miejski” to już nie pierwszy raz taki numer odwala. Pewnie był w milicji i bardo za tym tęskni.

Mateusz
Mateusz
Odpowiedź do  Darek
1 rok temu

Też miałem z nim styczność kilka lat temu. Przejeżdżając obok, zatrzymał się i postanowił spisać mojego kolegę za to, że szedł po jezdni pół meta od chodnika. Ja rozumiem, że kiedy się to czyta to można odnieść wrażenie, że słusznie ale nie jesteśmy dziećmi, które biegają po środku jezdni a sama droga jest poboczna na osiedlu domków gdzie przejeżdża kilka samochodów dziennie.
Straż miejska…

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

a jak straznik nosi maskie

Ala
Ala
1 rok temu

Współczuję policji i straży. I gratuluję cierpliwości. Ja juz bym pewnie go skuła i na komisariat zawiozła razem z tym cwaniaczkiem co nagrywał.

An na
An na
Odpowiedź do  Ala
1 rok temu

[WYMODEROWANO]I przez takich [WYMODEROWANO] jak wypowiadająca się kobieta są właśnie takie sytuacje a nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.

Pitupitu
Pitupitu
1 rok temu

Ale cebulaki jeden nagrywający drugi ten frustrat z golfa. To już jakaś moda jest . Jeden się rzuca drugi rzuca paragrafami. Było powiedziane .nosimy maseczki . Jak nie ma to mandat. Jak ma przeciwwzkania to mógł przyjąć i tłumaczyć się w sądzie. Takie to wszystko mądre ale jak już trzeba coś dać od Siebie to już problem. Później to mówią jaka to policja zła. Ps.nie jestem z policji .

Marcin
Marcin
Odpowiedź do  Pitupitu
1 rok temu

Głupoty piszesz. Jest napisane, że nosimy maseczki a ci co nie mogą, wystarczy, że powiedzą, że mają problem ze zdrowiem. Każdy mandat, wniosek do sądu, sanepidu dla osoby która odpowiedziała funkcjonariuszowi, że zdrowie nie pozwala, jest bezprawny. Policjant łamie prawo. Popierasz łamanie prawa i ucisk obywateli? Skoro nie można ufać i polegac na policji to mamy naprawdę tragiczną sytuację w kraju. Najgorsze sa te wypowiedzi ludzi ktorzy to popieraja. Prawo swoje a straż miejska i policja swoje. Naprawdę nie przeraża Cię to?

Sprawiedliwa
Sprawiedliwa
Odpowiedź do  Marcin
1 rok temu

Skoro nie może nosić maseczki ze względów zdrowotnych to niech je przedstawi każdy mógłby tak powiedzieć i nie nosić bo wiadomo nie jest to wygodne. A z resztą jeśli tak twierdzi przyjmuje mandat pisze odwołanie przedstawia papiery i sprawa zamknięta.

mławianka
mławianka
Odpowiedź do  Sprawiedliwa
1 rok temu

Właśnie w tym rzecz: każdy może tak powiedzieć – takie prawo.
Nikt nie musi mieć zaświadczenia, ale panowie zrobili celowo cyrk żeby mieć nagranie.
Policja nie zatrzymuje spokojnych obywateli za brak maseczki i tym co się nie rzucają nie wlepia mandatów.
Chodzę bez maseczki i nigdy nie zostałam zatrzymana.
Taki sam cyrk zrobiono jak kiedyś z nagraniem interwencji policyjnej w ogródku pod blokiem, w jakimś mieście.

Marcin
Marcin
Odpowiedź do  Sprawiedliwa
1 rok temu

Nie rozumiesz. Nie musi przedstawiać nic. Tak stanowi rozporządzenie, które zdaniem Rządu jest prawomocne. Jak mam to jeszcze napisać, żeby było zrozumiałe. Rządanie zaświadczenia od takiej osoby jest bezprawne. To tak jak by zatrzymano kierowcę który nie złamał przepisu, jest trzeźwy, ma prawo jazdy, ubezpieczenie i ważny przegląd a policjant chciał jeszcze zaświadczenie lekarskie o zdolności do prowadzenia pojazdów. Nikt nie ma obowiązku takiego zaświadczenia posiadać i nikt kto chodzi bez maseczki, nie ma też obowiązku posiadać zaświadczenia lekarskiego, że nie może nosić. To czy maseczki chronią, czy nie w tej dyskusji jest totalnie nie istotne. Istotne jest to, że strażnik miejski chcący zaświadczenia lekarskiego robi to bezprawnie.

Gram
Gram
1 rok temu

Kolejny rycerz. Bardzo dobrze!

Marcin
Marcin
1 rok temu

Witam, powinien strażnik zajeb… temu cwaniakowi w pus… szybko by się nauczył że nie ma co podskakiwać. Brak u ludzi szacunku do służb a kolejny pseudo kamerzysta.

Mławiak
Mławiak
1 rok temu

Czy ktoś może mi wyjaśnić o co w tym chodzi?

Zdzislaw Chmielewski
Zdzislaw Chmielewski
Odpowiedź do  Mławiak
1 rok temu

Strażnik,który sam- nomen omen- udaje że ma maskę,żąda od obywatela założenia maski.Obywatel wyjaśnia,że ma przeciwwskazania medyczne.Funkcjonariuszowi to nie wystarcza,spisuje rejestrację z samochodu,żąda dokumentu tożsamości oraz proponuje mandat.Mieszkaniec odmawia podaje ustnie imię i nazwisko i żąda faktycznej podstawy prawnej podejmowanych czynności . SM wtedy wzywa pomoc policyjną.Dalej można zobaczyć video.

Monika
Monika
1 rok temu

Na filmiku ewidentnie słychać jak Pan nagrywający podkręca sytuację. Tylko po co? Chyba tylko po to, by pokazać jakie z nich kozaki. Policja i straż zachowują się bardzo spokojnie. Maseczki to druga sprawa. Nie każdy może ją nosić i nie ma obowiązku noszenia zaświadczeń od lekarza. Ja sama będąc w sklepie mało nie zemdlalam, bo zrobiło mi się słabo i nie mogłam oddychać. Nigdy więcej nie założę maseczki. Mimo to uważam, że wystarczyło spokojnie wytłumaczyć dlaczego Pan jej nie nosi.

Sprawiedliwa
Sprawiedliwa
Odpowiedź do  Monika
1 rok temu

To jest specjalna robota oni tak grają że wszystkimi są bardzo dobrze znani na całe okolice (WYMODEROWANO)

Anonimowo
Anonimowo
Odpowiedź do  Monika
1 rok temu

Uszy masz zatkane ? Chłopak wyraźnie mówi, że jest po operacjach i nie nosi ze względów zdrowotnych.

Szalona
Szalona
Odpowiedź do  Anonimowo
1 rok temu

Za mało się uczył w szkole! Skoro jest po operacjach to raczej ma wypis ze szpitala i nie widzę w tym żadnego problemu żeby go nie miał przy sobie.
Zgodnie z rozporządzeniem ma prawo do tego że nie musi jej nosić jeśli jest chory np. CAŁOŚCIOWE (WYMODEROWANO) która widać na filmiku. Pozdrawiam.

Wiesz
Wiesz
Odpowiedź do  Szalona
1 rok temu

Nie widzisz problemu. Szkoda. Państwo policyjne nie jest problemem? Może i ma wypis, dla siebie. Prywatna rzecz. Nie ma obowiązku ani noszenia go przy sobie, ani tym bardziej pokazywania osobom trzecim. Byc może dla niektórych z was tu obecnych policja i straż to WŁADZA. Przykre. Oddajcie prywatność i swoje prawa.

xxx
xxx
Odpowiedź do  Szalona
1 rok temu

Tak samo zgodnie z rozporządzeniem nie musi okazywać zaświadczenie wystarczy powiedzieć że ma problemy zdrowotne.

Prawilniak
Prawilniak
1 rok temu

Ja się nie dziwię i policji i straży miejskiej bo codziennie się użerają z jakimś idiotą który maseczki nie założy bo tak.

A
A
Odpowiedź do  Prawilniak
1 rok temu

A straż miejska po co nosi maseczkę jeżeli nie zakrywa nosa????? Sobie mandat wystawił????

Marcin
Marcin
Odpowiedź do  Prawilniak
1 rok temu

Dźwięk jest slaby, ale slychac, że odpowiedział strażników, że nie może nosić ze wzgledu na zdrowie. Cos tam jeszcze o operacji mówi. Wiec z vzym masz peoblem?

Ana
Ana
Odpowiedź do  Prawilniak
1 rok temu

Prawilniak
Bo policja i straż tak sama nosiła maseczki, że aż strach. Tylko chyba nie na twarzach tylko w kieszeniach. Mój tata też nie nosił maseczki ze względów zdrowotnych to teraz miał jeszcze przy sobie całą dokumentację medyczną nosić, żeby udowadniać wszystkim? A może jeszcze noś przy sobie dowód kupna telefonu, bo ktoś ma Ci uwierzyć na słowo, że go kupiłeś a nie ukradłeś? Ale ludzie tacy jak Ty sami doprowadzają do takich sytuacji. Jak kogoś by zabijali to nikt nic nie widzi i pomocy nie wezwie. A zobaczy tylko pijanego i od razu dzwoni na 997… Głupota ludzka nie zna granic..

Nakryli go dzięki kamerze

Badania penetracyjne

Badania penetracyjne – na czym polegają?

0
Badania penetracyjne są zaliczane do powierzchniowych grup badań nieniszczących. Pozwalają one na wykrycie wad zewnętrznych materiału lub tych mających połączenie z powierzchnią. Głównie stosowane...

Grobowce nie będą własnością rodzin?

0
Rok temu władza 1 listopada zamknęła nam cmentarze w tym roku wśród jej pomysłów na uporządkowanie przepisów związanych z cmentarzami i chowaniem zmarłych jest...
Policja przy cmentarzu

Organizacja ruchu przy cmentarzach 1 listopada

0
W poniedziałek 1 listopada 2021 r. na ulicach wokół mławskich cmentarzy będzie obowiązywała zmieniona organizacja ruchu.   Szczegóły i mapki poglądowe podajemy poniżej. Kursy autobusów Autobusy wszystkich...
Miejski autobus w Mlawie

Budowa siódemki i kursy MKM

0
Na czas trwania robót na nowej siódemce zostaną zlikwidowane przystanki na całej długości ul. Nowowiejskiej. MPDM wprowadza też zmiany w kursowaniu autobusów MKM.    Zmiany...
- REKLAMA -
 • Do wynajęcia dwupokojowe mieszkanie!
  Do wynajęcia dwupokojowe mieszkanie!
 • Medyczna Szkoła Policealna w Przasnyszu
  Medyczna Szkoła Policealna w Przasnyszu
 • Dom przy ul. Zabrody, 2 pokoje, wynajem od zaraz!
  Dom przy ul. Zabrody, 2 pokoje, wynajem od zaraz!
 • ZEZWOLENIA/KARTY POBYTU
 • Urokliwe siedlisko z własnym lasem!
  Urokliwe siedlisko z własnym lasem!
 • MIeszkanie w centrum z trzema sypialniami!
  MIeszkanie w centrum z trzema sypialniami!
 • 3-pokojowe mieszkanie z rynku wtórnego, II piętro
  3-pokojowe mieszkanie z rynku wtórnego, II piętro
 • Mieszkanie do wynajęcia 51,97 wpełni wyposażone
  Mieszkanie do wynajęcia 51,97 wpełni wyposażone
wóz policyjny jadący drogą

Apel do świadków wypadku

0
Apel ciechanowskiej policji do uczestniczki i świadków zdarzenia drogowego z udziałem rowerzystki.    Ciechanowska Policja zwraca się z apelem o zgłoszenie się uczestniczki oraz świadków zdarzenia...
Najlepsi w nocnym turnieju

Anonimowi najlepsi w nocnym turnieju

0
Za nami kolejna edycja nocnego turnieju piłki nożnej o puchar dyrektora mławskiego MOSiR-u. Do rywalizacji przystąpiło aż dziesięć drużyn. Po kilkugodzinnej walce główne trofeum...

Polska szykuje się do wojny, wraca służba wojskowa

0
Polska szykuje się na wojnę, wraca służba wojskowa. Zamiarem rządzących jest, by Polska armia liczyła 250 tys. żołnierzy zawodowych i 50 tys. żołnierzy Wojsk...
- REKLAMA -
banknot na portfelu

Zmiany w 500 plus

0
Rodzice powinni wiedzieć, że szykują się zmiany w 500 plus. Wnioski będzie można składać jedynie drogą elektroniczną. Natomiast obsługę programu "Rodzina 500 plus" przejmuje...
Kogut policyjny

Mazowsze. Zatrzymali nawet kosmonautę

0
Policja zatrzymała za jazdę po alkoholu 80-letniego generała Mirosława Hermaszewskiego - pierwszego i jedynego (jak dotąd) Polaka, który odbył lot w kosmos.    Do zdarzenia doszło...
Plakat - 7 projektów do realizacji

Wszystkie projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza będą realizowane!

0
Laboratorium szalonego naukowca, mural historyczny, szkolenia z wykorzystaniem symulatora jazdy, budowa chodników, przebudowa przejść dla pieszych, budowa siłowni plenerowej oraz warsztaty dla młodzieży to...
Mazowsze. Wiadomości z regionu wyd. 206

Mazowsze. Wiadomości z regionu wyd. 206

0
W tym wydaniu programu informacyjnego "Mazowsze. Wiadomości z regionu" m.in. wyniki Budżetu Obywatelskiego Mazowsza, nowoczesne centrum operacji naczyniowych i onkologicznych mózgu w szpitalu bródnowskim...
- REKLAMA -
45
0
Przejdź do komentarzyx
()
x