naszamlawa.plWiadomościMieszkańcy. "Dzieci są ważniejsze od wjazdu do Galerii!"
- REKLAMA -
Loading RSS Feed
- REKLAMA -

Mieszkańcy. „Dzieci są ważniejsze od wjazdu do Galerii!”

-

Rozpędzone samochody na spokojnej osiedlowej uliczce, gdzie bawią się nawet maluchy. Tak to wygląda na OKM-ie w pobliżu Stacji Mława. Obawiający się o swoje pociechy mieszkańcy Mławy domagają się zablokowania nieformalnego przejazdu na osiedle z Galerii. Co na to władze?

- R E K L A M A -"))

 

Nieformalny wjazd (przy budynkach nr 29 i 30) powstał wskutek samowoli kierujących pojazdami (klienteli galerii handlowej, dostawców z zaopatrzeniem sklepów, firm kurierskich itp.). Droga od strony ul. Marackiej jest ślepa, o czym informuje znak.

Wszyscy są zgodni, że przejazd jest nielegalny. Uporządkowania sytuacji chcą zarówno osoby korzystające z wjazdu, jak i przeciwnicy przejazdu w tym miejscu. Punktem spornym jest sposób regulacji. Korzystający z nielegalnego przejazdu chcą zalegalizowania i utwardzenia drogi.

Stanowczo sprzeciwiają się temu mieszkańcy pobliskich bloków. – Dzieci są ważniejsze niż wyjazd z Galerii! – podkreślają mławianie.

 

Boimy się o nasze dzieci

Spotkaliśmy się z osobami, które domagają się wręcz zablokowania przejazdu. Niszczona jest infrastruktura. Jednak najważniejszą kwestią jest bezpieczeństwo. W ciągu kilkudziesięciu minut – czasu, kiedy towarzyszyliśmy mieszkańcom – ruch się wzmagał, przejechało mnóstwo pojazdów.

Spokojna, osiedlowa i ślepa uliczka staje się drogą przelotową. Wobec tego osoby lokatorzy bloków obawiają się o dzieci, które nie są przyzwyczajone do takiego ruchu.

– Kierujący jeżdżą za szybko i niebezpiecznie. Nie stosują się do znaków D-40 strefa zamieszkania, co wpływa na bezpieczeństwo mieszkańców, pieszych i rowerzystów, w tym bawiących się dzieci – mówi jeden z naszych rozmówców.

Mieszkańcy obawiają się nieszczęścia.

– Boimy się o nasze dzieci. Wielu kierujących nie zważa na przechodniów i po pokonaniu bariery, jaką jest niski krawężnik i nierówna nawierzchnia, znacząco przyspiesza. W takich warunkach łatwo o nieszczęście. Trzeba temu zapobiec. Dzieci są najważniejsze – alarmuje jedna z matek.

Domagają się ustawienia zapór

Mieszkańcy domagają się ustawienia zapór przenośnych np. wielkich donic, które w razie potrzeby (przejazd karetki czy straży pożarnej) można przenieść.

Zainteresowani składali w tej sprawie petycję z podpisami do Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko – Własnościowej „Zawkrze” w Mławie, do której należy część wspomnianego terenu. Odbyło się też w tej sprawie spotkanie. Na temat wniosków ze spotkania zdania są podzielone.

 

„Zawkrze” zablokuje

Redakcja portalu Nasza Mława otrzymała zapewnienie od władz spółdzielni, że droga będzie zablokowana na terenie należącym do „Zawkrza”.

– Z naszej strony (przez teren Spółdzielni) nie będzie można przejeżdżać, trwale  zablokujemy słupkami, które już zakupiliśmy – zapewnia nas Artur Dębski – wizeprezes Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko – Własnościowej „Zawkrze” w Mławie.

Jeszcze nie wiadomo co z pozostałą częścią terenu i czy będzie można tam przejechać samochodem po ustawieniu słupków przez spółdzielnię.

 

Bezprawny przejazd i parkowanie mieszkańców

Firma zarządzająca galerią handlową Stacja Mława – w tym częścią wspomnianej działki – decyzji w sprawie jeszcze nie podjęła. W kontekście planowanych regulacji przedstawicielka firmy podjęła też temat parkowania samochodów mieszkańców OKM-u na terenie Galerii.

– Informujemy, że odbyło się spotkanie stron zainteresowanych, na którym poruszana była sprawa uregulowania przejazdu. Decyzje na spotkaniu nie zapadły. Zgadzamy się, że kwestia bezpieczeństwa jest najważniejsza i wymaga uregulowania zarówno pod kątem bezprawnych przejazdów jak i pozostawianych na noc samochodów mieszkańców bloków na parkingu należącym do Galerii – informuje nas Anna Kędzik w imieniu Grupy Scotia w Mławie.

 

Rejon bloków pod nadzorem

Odpowiedziała nam też mławska policja.

– W związku z sygnałami mieszkańców oraz zgłoszeniami, jakie otrzymaliśmy za pośrednictwem aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, dotyczącymi m.in. ustawienia zapór na drodze w pobliżu bloków nr 29 i 30, w dniu 18.05.2021 w rozmowie telefonicznej z przedstawicielem Urzędu Miasta w Mławie, otrzymaliśmy informację, że odbędzie się spotkanie przedstawicieli spółdzielni mieszkaniowej oraz pobliskiej galerii handlowej, w sprawie organizacji ruchu na wskazanym odcinku. W sprawie stanu bezpieczeństwa oraz organizacji ruchu we wskazanym rejonie nikt nie wnioskował do KPP w Mławie o rekomendację. Rejon bloków nr 29 i 30 na Osiedlu Książąt Mazowieckich w Mławie pozostaje pod codziennym nadzorem patroli Policji – informuje asp. szt. Anna Pawłowska, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

Jedno jest pewne, trzeba znaleźć rozwiązanie, zarówno w kwestii bezpieczeństwa jak i przejazdu.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
52 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Igrzyska Rozkminiaczy
Igrzyska Rozkminiaczy
1 miesiąc temu

To może jakiś kompromis, przejazd tylko dla zaszczepionych? 🙂

Gosia
Gosia
1 miesiąc temu

W Mławie wszystko jest ważniejsze, ale na pewno nie spokój mieszkancow udostępnianie dróg osiedlowych ,budowanie bloków wśród domów jednorodzinnych itd

PIEGUSEK
PIEGUSEK
1 miesiąc temu

JESZCZE SIĘ TAKI NIE URODZIŁ,ŻEBY POLAKOWI DOGODZIŁ JAK MÓWI STARE PRZYSŁOWIE.KTOŚ POWIEDZIAŁ O DONICACH Z KWIATAMI,DOBRY POMYSŁ,NA OSIEDLU BYŁOBY BEZPIECZNIEJ.TEMU KTO MA SAMOCHÓD NIE ZROBI RÓŻNICY POJECHAĆ PARĘ METRÓW DALEJ.WÓZKI PRZY BIEDRONCE STOJĄ NA ŚRODKU PARKINGU, SAMOCHODY PODJEŻDŻAJĄ POD SAME DRZWI BIEDRONKI,TRUDNO WJECHAĆ WÓZKIEM.CZEKAM KIEDY BĘDĄ WJEŻDŻAĆ SAMOCHODAMI BEZPOŚREDNIO DO BIEDRONKI?

Kriss
Kriss
1 miesiąc temu

Jak dobrze mieć helikopter 🙂

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 miesiąc temu

Dzieci nie są najważniejsze.

Asia
Asia
1 miesiąc temu

Tam się nie da szybko jechać bo nawiezchnia na to nie pozwala . Jechałam parę razy i tam wręcz zwolnić trzeba. Niech niegadaja głupot że to dzieciom zagraża tam nie ma miejsca na zabawę dla dzieci.

Łukasz Chł
Łukasz Chł
Odpowiedź do  Asia
1 miesiąc temu

Zgadzam się w 100 procentach

Asia
Asia
1 miesiąc temu

Ciekawa jestem czy Ci panowie co tam stoją jeżdżą sami spokojnie po osiedlu
przy innych blokach. Pracuje na książąt i widzę jak po całym jedzą jak szaleńcy to nie jest problem tam. A dzieci na Książąt nie stety często są puszczone lub pas . I latają wszędzie i nie patrzą.

Czytelniczka
Czytelniczka
Odpowiedź do  Asia
1 miesiąc temu

Tam wcześniej były znaki strefy zamieszkania. Teraz już nie ma, progi zlikwidowali, a szkoda. Z osiedlowej ulicy zrobili autostradę, na szkodę mieszkańców.

Anon
Anon
1 miesiąc temu

Niestety większość rodziców uważa, że za krzywdę dziecka zawsze odpowiada każdy tylko nie sam rodzic. Co do wyścigów to jeśli takowe są, to powinno zgłosić się sprawę policji i działać w tym kierunku aby ich nie było a nie blokować przejazdy. A wracając do dzieci to parking przede wszystkim nie jest placem zabaw i nie ważne czy jest to spokojny parking przy bloku czy parking pełen piratów drogowych, dzieci nie powinny się na nim bawić i tyle.

Ostatnia edycja 1 miesiąc temu przez Anon
Ja1
Ja1
1 miesiąc temu

Nikt chodnikiem nie jeździ… Tzn że wasze dzieci są tam gdzie nie powinny.
Miejsce dzieci to szkoła,plac zabaw,boisko a nie droga…

Xyz
Xyz
1 miesiąc temu

To pilnujcie swoich bombelków, jak chcieliście puszczać „samopas” to trzeba było zamieszkać na wsi i kupić dom …
To jest publiczne miejsce które należy do wszystkich i służy do poruszania się … A nie do zabawy dla berbeci

Czytelniczka
Czytelniczka
1 miesiąc temu

Powinni zrobić ładny chodnik, posadzić kilka drzewek i będzie przyjemnie. Blachsmrodziarzom przypominam, że mają multum wjazdów do galerii od strony nowej Alei.

Ktoś
Ktoś
1 miesiąc temu

Wprowadzić opłaty za parking dla tych z OKM-ów co parkują tam swoje auta.

Loool
Loool
Odpowiedź do  Ktoś
1 miesiąc temu

Nocą to i przy Lidlu czy czy przy Kauflandzie można za darmo parkować – to chyba nikomu nie przeszkadza, co parkujący samochód ugryzie ten parking?, a uliczka jest ślepa a chyba kierowcy nie są slepi i winni respektować znaki i nie jeździć tamtędy do galerii. Jeśli jednak są ślepi, a policja też udaje, że nie widzi łamania przepisów drogowych, to jedyne wyjście:
postawić słupki i zablokować dojazd do galerii.

Burmistrz zarzekał się, że wybudowanie galerii nie wpłynie na zwiększenie ruchu na OKM, bo dojazd do galerii będzie od strony alei świętego dewelopera.

Co, panie burmistrzu, zapomniał pan co pan obiecywał mieszkańcom?

Julo
Julo
1 miesiąc temu

Sprawa jest prosta to nie jest teren prywatny, należący do 2 bloków. Tylko droga publiczna i nie bardzo rozumie czemu 2 bloki miały by decydować o tym czy ktoś może tamtędy przejechać. Jak sami parkują pod blokami to się nie boją że potrącą dziecko. Po drugie ulica to nie miejsce do zabawy. Skoro jest możliwość dojazdu do galerii z dwóch stron to 2 bloki nie mogą decydować o tym aby ograniczać dojazd innym mieszkańcom.

Major Walenda
Major Walenda
Odpowiedź do  Julo
1 miesiąc temu

Dojazd do galerii jest od strony Alei Świętego Wojciecha.

Czytelniczka
Czytelniczka
Odpowiedź do  Julo
1 miesiąc temu

To nie jest żadna droga. Tam powinien być trawnik, ale przez pół roku wszystko zadeptaliście.

Maniek
Maniek
Odpowiedź do  Julo
1 miesiąc temu

Popieram Pana Julo

Swój
Swój
1 miesiąc temu

Niech się za miasto wyprowadzą jak chcą spokoju…

mławianka
mławianka
Odpowiedź do  Swój
1 miesiąc temu

Najpierw ty się cwa…ku wyprowadź, a dopiero innych wyprowadzaj.
Do galerii miało nie być dojazdu od strony OKM i niech tak pozostanie.
Podtrzymuję to co napisałam w poprzednim komentarzu:

 • parkometry na parkingu galerii
 • zablokowanie dojazdu do galerii od strony OKM

Jak się komuś nie podoba, to niech nie jeździ do galerii i już.
Nic na siłę.

Xyz
Xyz
Odpowiedź do  mławianka
1 miesiąc temu

Jak się komuś nie podoba to niech dziecko na smyczy wyprowadza … Albo wychodzi z nim zamiast leżeć przed tv. Droga jest dostępna dla wszystkich zapłacona z podatków wszystkich i tak powinno zostać…
Jak przeszkadza kupić dom..
Takie uroki miasta.

Olka
Olka
Odpowiedź do  Xyz
1 miesiąc temu

Nie widzisz znaku ślepej uliczki? – jak nie widzisz, to powinieneś zgłosić się do okulisty i kupić sobie białą laskę, a nie jeździć autem.
Tu nie chodzi tylko o dzieci.
Droga nie jest aż tak bardzo publiczna, tylko jest to uliczka osiedlowa na terenie SM Zawkrze..
Ty swoje dzieci możesz prowadzać na smyczy, tyle że do czasu, aż ci ich nie zabierze opieka społeczna

Ola
Ola
Odpowiedź do  Olka
1 miesiąc temu

Nie widzę tam znaku zakaz wjazdu ani teren prywatny.

Olka
Olka
Odpowiedź do  Ola
1 miesiąc temu

Nie wiesz co oznacza znak ślepa uliczka? – nie ma przejazdu, zakaz przejazdu.
Chyba nie powinnaś wsiadać do auta jako kierowca.

Michał
Michał
1 miesiąc temu

Przejazdu to nie ale samochodzik pod blokiem na parkingu galerii postawić to już jest fajnie

Jwe
Jwe
1 miesiąc temu

Bez przesady to nie autostrada nikt tam nie robi wyścigów ,wystarczy znak strefa zamieszkała. Podejrzewam że chodzi im raczej o to że ludzie parkują obok ich bloków.

Kuba
Kuba
Odpowiedź do  Jwe
1 miesiąc temu

Nikt tam nie robi wyścigów? – hm… chyba rzadko tam bywasz.

Ja
Ja
Odpowiedź do  Kuba
1 miesiąc temu

Rozmawiamy o kawałku ulicy przy blokach, a nie parkingu galerii. Na parkingu wiadomo że młodziaki użądzajo pisk opon. I będą to robić niezależnie czy będzie przejazd przy blokach czy go nie będzie. Na tym kawałku ulicy to nikt nawet nie zdąży się rozpędzić.

Mlawiak
Mlawiak
1 miesiąc temu

Bez przesady tam nie ma gdzie się rozpędzić na takim odcinku. Zobaczymy jak wam parkometry postawią jak przy Lidlu i się skończy darmowe parkowanie i blokowanie miejsc.

mlawianka
mlawianka
1 miesiąc temu

Nic prostrzego:
– zablokować przejazd do galerii od strony OKM
– wprowadzić parkometry na parkingu galerii tak jak jest przy Lidlu czy Kauflandzie i po sprawie.
Nie ma o czym debatować.

kolec
kolec
Odpowiedź do  mlawianka
1 miesiąc temu

Niech zrobią referendum. Dlaczego o takiej ważnej sprawie ma decydować garstka mieszkańców z jednego czy dwóch bloków? Niech się wszyscy wypowiedzą. A ten wjazd musi zostać.

Observer
Observer
Odpowiedź do  kolec
1 miesiąc temu

Tak… referendum i to najlepiej ogólnopolskie 😀
Jesteś śmieszny
Kto ma się na ten temat wypowiedzieć? – osoba która mieszka na Wólce lub w Rynku? Na ten temat to się wypowiadają ci co mieszkają najbliżej.

Burmistrz zapewniał na 100 % że tamtędy nie będzie dojazdu do galerii, a teraz co? – [WYMODEROWANO]

Pies andaluzyjski
Pies andaluzyjski
1 miesiąc temu

Proszę zwrócić uwagę na dzieci „bawiące” się na parkingu galerii… Jeżeli rodzice są tak opiekuńczy, to powinni dostrzec problem, że ich pociecha pędząc na rowerze wyjeżdża pod koła samochodu jadącego przez parking – sytuacja częsta, z której nikt nic sobie nie robi.

Anonim
Anonim
Odpowiedź do  Pies andaluzyjski
1 miesiąc temu

Tak, szczególnie jak samochodami na parkingu galerii robi się wyścigi itp.

Pies andaluzyjski
Pies andaluzyjski
Odpowiedź do  Anonim
1 miesiąc temu

Od takich spraw, jest wtedy Policja, wystarczy zgłosić, zaznaczyć jak punkt zagrożony na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa…

Czytelniczka
Czytelniczka
Odpowiedź do  Pies andaluzyjski
1 miesiąc temu

Blachosmrodziarze na parkingach powinni uważać, niezależnie od tego czy jadą dzieci, czy staruszki z laską.

Pies andaluzyjski
Pies andaluzyjski
Odpowiedź do  Czytelniczka
1 miesiąc temu

Szanowna Pani, każdy użytkownik powinien zachować ostrożność, jednak parking to nie plac zabaw…

Maniek
Maniek
Odpowiedź do  Pies andaluzyjski
1 miesiąc temu

Te dzieci wjeżdżają nawet pod samochody najwolnieszych kierowców więc proszę nie uzasadniać się wyścigami i parking to nie miejsce zabawy

Były
Były
1 miesiąc temu

Jak istniejącą ulicą jeżdżą pojazdy i chodnikami chodzą ludzie to znaczy, że komunikacja jest naturalnie bardzo potrzebna !!!!!!!
Swoją drogą Buirmistrz wydając zgodę na istnienie Galerrii w żaden sposób nie zabezpieczył jej komunikacyjnego połączenia z największym osiedlem mieszkaniowym !!!!!!!!!!!!!!
A rodzice …… ?
Mają obowiązek pilnowania swoich dzieci, a nie puszczania ich bez opieki na zewnątrz i robienia sobie z ulicy placu zabaw !!!!!!!!!!!!!!!!
Trochę pomyślunku !

Spostrzegawczy
Spostrzegawczy
Odpowiedź do  Były
1 miesiąc temu

Wszystko ok. Tyle że tam nie było w planie drogi. W tym miejscu miał być ciąg pieszy. Proszę zwrócić uwagę w jaki sposób zakończony tam jest chodnik. Kończy się w środku niczego. Jeśli wszyscy będą myśleli w taki sposób że najważniejsze są skróty którymi można przejechać szybciej , to czemu nie skrócić sobie drogi samochodem jadąc np. przez park lub czyjeś podwórko?

dsfsgdfg
dsfsgdfg
Odpowiedź do  Spostrzegawczy
1 miesiąc temu

Ale miasto ma wychodzić na przeciw potrzebom mieszkańców. A potrzebą jest żeby ten wjazd tam był !!!!

mławianka
mławianka
Odpowiedź do  dsfsgdfg
1 miesiąc temu

Miasto to wychodzi naprzeciw potrzebom deweloperów jak na razie.

kolec
kolec
1 miesiąc temu

Dlaczego reszta osiedla ma cierpieć i jeździć dookoła? Proszę nauczyć dzieci odpowiedzialnego chodzenia. Już czas najwyższy żeby się nauczyły gdzie chodnik gdzie ulica. Mają dość miejsca, ale nie, najlepiej puścić luz pas po drodze. Ja jestem za tym, żeby ten przejazd tam był. Proszę zrobić referendum!! A dzieciom plac zabaw lepiej niech spółdzielnia wybuduje, a nie jakieś słupki.

Anonimowo
Anonimowo
Odpowiedź do  kolec
1 miesiąc temu

A ty też czas najwyższy żebyś zaczął respektować znaki drogowe. Jest znak ślepej uliczki, a więc nie powinieneś tam w ogóle skręcać jadąc do galerii – chyba proste, co?
Referendum to sobie w domu zrób żeby ustalić co ma być na obiad.

Mlawiak
Mlawiak
Odpowiedź do  Anonimowo
1 miesiąc temu

Jak nie ma znaku zakaz wjazdu to nie łamie się przepisów !

Anonimowo
Anonimowo
Odpowiedź do  Mlawiak
1 miesiąc temu

Jakby był znak ze ślepą uliczką np na drodze do skarpy, też byś pojechał dalej, żeby spaść ze skarpy, bo nie byłoby zakazu wjazdu?

Kira
Kira
1 miesiąc temu

Można zrobić przejazd ale i zamontować kilka progów zwalniających. Nikt nie będzie zapieprzał.

Zgredek
Zgredek
1 miesiąc temu

Dobra informacja jeśli naprawdę przejazd zostanie zablokowany. Przez ten wjazd zdecydowanie zwiększył się ruch na okm tam absolutnie nie powinno być przejazdu, po to powstała aleja św. Wojciecha żeby obsługiwać dworzec i centrum.

Dziki Trener
Dziki Trener
1 miesiąc temu

Jak wyszli tacy zawodnicy to odrazu wiedziałem że akcja będzie zakończona sukcesem . Chłopy jak trzeba .

Mławianka
Mławianka
Odpowiedź do  Dziki Trener
1 miesiąc temu

Haha….. ale mnie rozbawiłeś

Kamil
Kamil
Odpowiedź do  Dziki Trener
1 miesiąc temu

Jak na razie to załatwili tyle że zebrali ogrom krytyki i nie zadowolenie większości innych bloków.

Niedziele handlowe. Czy dziś zrobimy zakupy?

0
W dniu dzisiejszym nie zrobimy zakupów w popularnych sieciówkach. Chyba że są placówkami pocztowymi.   Najbliższa niedziela handlowa będzie 29 sierpnia 2021 r., kolejne 12 grudnia...

Traktorzysta był nietrzeźwy

1
Policja ustaliła, że to kierujący ciągnikiem rolniczym był sprawcą groźnego wypadku na drodze w powiecie ciechanowskim. O zdarzeniu informowaliśmy TUTAJ.   Na drodze lokalnej Ogonowo-Dziektarzewo-Luszewo doszło...

Awanse i odznaczenia. Święto policji w Mławie [ZDJĘCIA]

0
Mławscy mundurowi świętowali w piątek 23 lipca. Tego dnia na dziedzińcu komendy odbyła się uroczysty apel z okazji Święta Policji, wręczono awanse i odznaczenia.   Apel...

Uderzył w prawidłowo jadącą kobietę

0
Ku przestrodze. Nawet jazda na rowerze może prowadzić do poważnych konsekwencji. 22 lipca w sąsiednim powiecie ciechanowskim doszło do groźnego wypadku z udziałem dwojga...
 • MIeszkanie w centrum z trzema sypialniami!
  MIeszkanie w centrum z trzema sypialniami!
 • Medyczna Szkoła Policealna w Przasnyszu
  Medyczna Szkoła Policealna w Przasnyszu
 • 3-pokojowe mieszkanie z rynku wtórnego, II piętro
  3-pokojowe mieszkanie z rynku wtórnego, II piętro
 • Do wynajęcia dwupokojowe mieszkanie!
  Do wynajęcia dwupokojowe mieszkanie!
 • ZEZWOLENIA/KARTY POBYTU
 • Mieszkanie do wynajęcia 51,97 wpełni wyposażone
  Mieszkanie do wynajęcia 51,97 wpełni wyposażone
 • Dom przy ul. Zabrody, 2 pokoje, wynajem od zaraz!
  Dom przy ul. Zabrody, 2 pokoje, wynajem od zaraz!
 • Urokliwe siedlisko z własnym lasem!
  Urokliwe siedlisko z własnym lasem!

Nie takie nowe, ale perfidne oszustwo przy sprzedaży używanych samochodów

0
Są takie marki aut używanych, na których przekręty robi się właściwie non-stop. Mercedes, BMW, ale też mniej popularna Alfa Romeo, a nawet tani Opel...

Zachodnia obwodnica przejdzie środkiem ogrodów działkowych

15
Zachodnia obwodnica Mławy przejdzie środkiem ogrodów działkowych "Za Torem". Tak wynika z udostępnionych dokumentów.    Radny wojewódzki Konrad Wojnarowski opublikował mapę przebiegu obwodnicy zachodniej. Wynika z...

Incydent na plaży w Mielnie – reakcja władz

0
W sezonie wakacyjnym mławianie chętnie odwiedzają nadmorskie miejscowości. W jednej z nich doszło do niezwykłej sytuacji.   Wieczorem, na publicznej plaży w Mielnie nietrzeźwa para...
- REKLAMA -

ASF pod Mławą – APEL starosty

1
Według GIW choroba trzody chlewnej (ASF — afrykański pomór świń) rozprzestrzenia się na naszym terenie. Główny Inspektorat Weterynarii poinformował o nowym ognisku zakażenia w...

Rozbity ciągnik i samochód. Dwie osoby w szpitalu

0
Dwie osoby zostały poszkodowane w wypadku, do którego doszło 22 lipca około godziny 12 w gminie Glinojeck.   Ciągnik rolniczy zderzył się z osobówką w...

Policjanci odwiedzą działkowców

0
Mundurowi we współpracy z Okręgiem Mazowieckim Polskiego Związku Działkowców odwiedzą działkowców. To w związku z akcją informacyjną „Mazowiecka Policja Ostrzega!”. Akcja ma na celu...

Beza zgubiła się na OKM

0
Właścicielka prosi o pomoc w odnalezieniu pieska rasy york, który wabi się Beza. Maluch zgubił się 20 lipca około godziny 11. Ostatni raz była...
- REKLAMA -
52
0
Przejdź do komentarzyx
()
x