Miasto dostało dotację. Pieniądze pójdą na sport

0
368
Fot. Pixabay
- REKLAMA -

Mława w ramach ogólnopolskiego projektu „Lokalny Animator Sportu 2019” złożyła do Fundacji „Orły Sportu” dwa wnioski o dofinansowanie. Przyznana miastu dotacja wyniesie łącznie 21 600 zł, a lokalni animatorzy będą pracować w ramach powierzonych im zadań od marca do końca listopada na boiskach typu „Orlik”.

- REKLAMA -

Fundacja „Orły Sportu” przyjęła w tym roku do oceny 1882 wnioski, spełniające wymogi formalne. Spośród nich 1800 zostało pozytywnie rozpatrzonych i tym samym zostały zakwalifikowane do dofinansowania. Wnioski złożone przez Miasto Mława znalazły się na pozycjach 778 i 779.

Głównym celem i założeniem projektu jest propagowanie i upowszechnianie kultury sportowej oraz aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im udziału w sportowych zajęciach pozalekcyjnych. Będą one realizowane przez dwóch lokalnych animatorów sportowych w oparciu o infrastrukturę powstałą w ramach rządowego programu „Moje Boisko Orlik 2012” oraz pozostałą bazę lokalnej infrastruktury sportowej.

Zadania są dofinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki.

 

KOMENTARZE

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasza Mława, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

Powiadomienia są wysyłane na podany adres email.
Adres email nie jest widoczny dla innych użytkowników.
Nie wysyłamy niechcianych wiadomości.
Jednym kliknięciem możesz zrezygnować z subskrybcji