niedziela, 01 października 2023
naszamlawa.plWażneLudobójstwo w Buczy, jak na Kalkówce
- REKLAMA -
 • Mieszkanie w świetnej lokalizacji, blisko centrum!
  Mieszkanie w świetnej lokalizacji, blisko centrum!
  Cena: 397 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Mieszkanie typu studio w stanie deweloperskim!
  Mieszkanie typu studio w stanie deweloperskim!
  Cena: 190 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom w zabudowie bliźniaczej na nowo powstającym osiedlu w Mławie
  Dom w zabudowie bliźniaczej na nowo powstającym osiedlu w Mławie
  Cena: 675 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Działka budowlana w centrum Mławy
  Działka budowlana w centrum Mławy
  Cena: 135 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Siedlisko z dostępem do jeziora, Jeleń k. Lidzbarka
  Siedlisko z dostępem do jeziora, Jeleń k. Lidzbarka
  Cena: 250 000 zł  / Miejscowość: Jeleń  / Kategoria:
 • Nowe 2-pokojowe mieszkanie w pobliżu dzielnicy przemysłowej
  Nowe 2-pokojowe mieszkanie w pobliżu dzielnicy przemysłowej
  Cena: 1 600 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Nowe mieszkanie w rejonie dzielnicy przemysłowej
  Nowe mieszkanie w rejonie dzielnicy przemysłowej
  Cena: 1 600 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Komfortowe mieszkanie do wynajęcia w Mławie
  Komfortowe mieszkanie do wynajęcia w Mławie
  Cena: 1 900 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

Ludobójstwo w Buczy, jak na Kalkówce

-

Zbrodnie dokonywane przez wojska rosyjskie w Buczy pod Kijowem na Ukrainie wstrząsnęły opinią publiczną. Przypomina to zbrodnię ludobójstwa dokonaną przez hitlerowców na mławskiej Kalkówce podczas II wojny światowej. Wtedy Niemcy w Polsce, teraz w Ukrainie Rosjanie, w bestialski sposób zabili bezbronnych cywilów. Wiadomo już, że w Buczy w okrutny sposób zginęli mężczyźni, kobiety i dzieci. 

- R E K L A M A -

 

Mordy podczas I wojny światowej dotyczyły żołnierzy w okopach zabijanych gazami bojowymi, podczas II wojny światowej zabijano już bezbronnych cywili. W Mławie ostatniego dnia okupacji zginęło ich około 364, a teraz po kilku dziesięcioleciach setki  cywilnych osób zamordowano pod Kijowem – ukraińską stolicą.

Ludobójstwo w Buczy, jak na Kalkówce

Do zbrodni w Mławie doszło 17 stycznia 1945 roku. Specjalne niemieckie, faszystowskie komando na podmiejskiej żwirowni zwanej Kalkówką w ciągu kilku godzin zamordowało 364 osoby, w tym 8 kobiet i 3 dzieci. Ocalała tylko 1 osoba, która ranna leżała pod ciałami aż niemieccy mordercy w mundurach odejdą.

Oprawcy w rosyjskich mundurach strzelali do uwięzionych, w tym kobiet i dzieci

Teraz w 2022 roku — po 77 latach — doszło do masowych mordów na cywilach w ukraińskiej Buczy.

W wyzwolonej przez ukraińskie wojska Buczy (miasto na północny zachód od Kijowa) pochowano już ciała około 400 cywilów. To prawdopodobnie jeszcze nie koniec.

Resort spraw wewnętrznych Ukrainy poinformował, że nadal aktualizuje liczbę osób zamordowanych w Buczy. Ciała były chowane w piwnicach, domach, na placach i na terenie przylegającym do budynków.

Oprawcy, tym razem w rosyjskich mundurach, strzelali do uwięzionych osób w tym kobiet. Nie wystarczyło im gwałcenie i mordowanie kobiet ze związanymi rękami, na koniec ciała miażdżyli, rozjeżdżając je czołgami.

Masowe mordy odkryto w sobotę 2 kwietnia 2022 r., gdy najeźdźczy rosyjscy opuścili podkijowskie miasto Bucza. Dotychczas znaleziono ponad 400 ciał, w tym 5 w sanatorium dla dzieci. Miały one związane z tyłu ręce i noszą ślady bicia, przed śmiercią.

Doprowadzimy do ukarania wszystkich rosyjskich zbrodniarzy

Buczę – miejsce masowych rosyjskich zbrodni pod Kijowem – w poniedziałek odwiedził w towarzystwie dziennikarzy prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, opuszczając stolicę pierwszy raz od początku wojny na kilka godzin.

— Doprowadzimy do ukarania wszystkich rosyjskich zbrodniarzy. Zostaną postawieni przed międzynarodowym wymiarem sprawiedliwości — zadeklarował Wołodymyr Zełenski prezydent Ukrainy.

Zapowiedział też kontynuowanie wysiłków na rzecz zakończenia wojny. Jednak w obecnej sytuacji to nie takie proste.

— Negocjacje pokojowe z Rosją będą trudniejsze, odkąd poznaliśmy skalę rosyjskich zbrodni na ludności cywilnej. Te czyny powinny być zakwalifikowane jako ludobójstwo — powiedział Zełenski (cytowany przez agencję Reutera).

Ludobójstwo, do jakiego doszło w Buczy porównywane jest też z tym w Srebrenicy, w byłej Jugosławii, gdzie zamordowano ponad 7 tys. bezbronnych osób.

Jest lista żołnierzy rosyjskich, którzy byli w Buczy oraz nazwisko i wizerunek dowódcy

Władze Ukrainy podają, że dzięki hakerom są w posiadaniu pełnej listy 1600 żołnierzy rosyjskich, którzy byli w Buczy, a także znane jest nazwisko i wizerunek ich dowódcy, którego obarcza się winą wydania rozkazu mordowania bezbronnych cywili.

Skala okrucieństwa w miejscowości Borodianka większa niż w Buczy

Wczoraj w poniedziałek 4 kwietnia prokurator generalna Ukrainy poinformowała, że skala okrucieństwa wobec cywili w miejscowości Borodianka prawdopodobnie jest większa niż w Buczy, ale wymaga to czasu na zbadanie sytuacji zastanej po ucieczce najeźdźców.

Do poniedziałku Ukraińska prokuratura doliczyła się ponad 4 tys. rosyjskich zbrodni wojennych. W tej liczbie nie ma ofiar z Mariupola. Informacje przekazała wczoraj tj. w poniedziałek 4 kwietnia około godz. 20 prokurator generalna Ukrainy Iryna Wenediktowa w stacji BFM TV.

Kraje NATO postanowiły przyśpieszyć dostawy broni

Na wieść o skali ludobójstwa niektóre kraje NATO postanowiły przyśpieszyć dostawy broni dla obrońców Ukrainy. Przez cały poniedziałek i dzisiejszą noc trwał przerzut broni m.in. przez terytorium Polski. Według informacji pojawiających się w przestrzeni publicznej, a których w żaden sposób nie można sprawdzić, od początku wojny dostarczono na Ukrainę taką ilość ręcznej broni przeciwpancernej, że przypada jej aż 10 szt. na jeden czołg najeźdźców.

Zdjęcia satelitarne z Buczy

The New York Times udostępnił zdjęcia satelitarne z Buczy.

Zdjęcia satelitarne ukazują ciała leżące w Buczy tygodniami, pomimo rosyjskich kłamstw (twierdzą, że to nie oni). Rosyjska propaganda usiłuje obarczyć winą wojska ukraińskie za zbrodnie dokonywane przez żołnierzy rosyjskich. Zdjęcia świadczą o winie Rosjan.

Przedstawione zdjęcia satelitarne z 11 marca – w tym czasie miasto okupowali Rosjanie – ukazują 11 kształtów przypominających ludzkie ciała leżące na ulicy Jabłońskiej w Buczy. Znajdują się one w tych samych miejscach, w których znaleziono je po wyzwoleniu miasta 2 kwietnia. Tak zlokalizowane ciała osób zabitych widać na pokazanych pierwszych filmach wideo opublikowanych tego samego dnia. Poniżej link do wspomnianych zdjęć satelitarnych na Twitterze.

(17) The New York Times na Twitterze: „Satellite images show bodies lay in Bucha for weeks, despite Russian claims https://t.co/cbd92GXfgk” / Twitter

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
5 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Jolka
Jolka
1 rok temu

Mi też przypomina Wołyń, tylko póki co na mniejszą skalę

Anonim
Anonim
Odpowiedź do  Jolka
1 rok temu

Ile masz lat, dziecko?

karol
karol
1 rok temu

Czemu nie piszecie że Niemcy ,Francja wspomagała Putina ,razem z rudym z Gdańska powinni tam jechać ,zobaczyć do czego doprowadzili ,opiszcie wizytę rudego w Budapeszcie ale Węgrzy mu numer odwalili to samo będzie w Polsce

mławianka
mławianka
Odpowiedź do  karol
1 rok temu

Lecz się karolku, tyle, że teraz to już chyba tylko na… nogi.
Jesteś żałosny. Za dużo w tobie nienawiści.
A zbrodniarzy rosyjskich i ich perfidii w wyniszczeniu (eksterminacji) ludności ukraińskiej (właśnie o to Kremlowi chodzi, o likwidację całego narodu ukraińskiego) nie można nawet porównywać do tego co działo się podczas II wojny światowej, może tylko do tego co robi islamski ISIS

a
a
Odpowiedź do  mławianka
1 rok temu

Nie mozna porownywac tego, do dzian hitlerowcow podczas II WŚ? A niby dlaczego nie mozna? Skala mordu jest mniejsza, ale to samo sie dzieje.

Koncert ROCK & BLUES w Mławie

0
Mławianie będą mieli okazję usłyszeć wyjątkowe brzmienia podczas koncertu ROCK & BLUES. Koncert zaplanowano na 21 października w Pizzerii Peperoni przy ulicy Długiej 2...

14 mln dla szpitala. Na co pójdą pieniądze? Co jest najpilniejsze?

0
Mławski szpital pozyskał ponad 14 milionów złotych. Na co pójdą pieniądze? Na co wydalibyście taką kwotę? Jakie waszym zdaniem są najpilniejsze potrzeby naszej placówki...

Tysiące osób wyjdzie jutro z więzienia

3
Sprawcy drobnych kradzieży wyjdą z więzienia 1 października. To efekt zmiany prawa wprowadzonej przez rządzących.   W ramach nowelizacji kodeksu karnego podniesiono próg kradzieży z 500...
mławski park jesienią

Pogoda na najbliższe dni. Nadejdzie jesień?

0
Kilka dni temu skończyło się astronomiczna lato i zaczęła jesień. W najbliższych dniach prawdopodobnie przekonamy się, że jesień faktycznie do nas zawita. Pogoda na najbliższe...
 • Mieszkanie w świetnej lokalizacji, blisko centrum!
  Mieszkanie w świetnej lokalizacji, blisko centrum!
  Cena: 397 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Mieszkanie typu studio w stanie deweloperskim!
  Mieszkanie typu studio w stanie deweloperskim!
  Cena: 190 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Komfortowe mieszkanie do wynajęcia w Mławie
  Komfortowe mieszkanie do wynajęcia w Mławie
  Cena: 1 900 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
Z ostatniej chwili

Z OSTATNIEJ CHWILI. Wypadek na krajowej siódemce. Ranne dzieci

0
Utrudnienia w ruchu na krajowej siódemce na wysokości Płońska. Osobowo-dostawcze renault, którym podróżowała 5-osobowa rodzina obcokrajowców, uderzyło w barierki. 2 dzieci z obrażeniami ciała...

Tragedia na drodze. Zginął 72-letni pasażer forda

1
We wczorajszym wypadku na drodze wojewódzkiej w pobliżu Stupska — gdzie ciężarówka zderzyła się z osobowym fordem — zginął 72-letni pasażer forda. Trwają czynności...
wodociąg w Mławie

Mława. Podwyżka za wodę i ścieki

5
Opłaty za wodę i ścieki w górę przez trzy kolejne lata. Nowa taryfa za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków, na terenie...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Miejsce do jazdy na deskorolkach za 3 mln 482 tys. zł

10
Jest miejsce na wyczynową jazdę na rowerze (pumptrack) w Mławie. Będzie też miejsce do jazdy na deskorolkach, rolkach i rowerach BMX — czyli skatepark....

GKS znowu wygrywa. Młodzież Konopianki poszalała

0
Drugie zwycięstwo w sezonie zanotowali reprezentanci Konopianki. Wygrana jest tym cenniejsza, że w pobitym polu pozostawili wicemistrza z poprzedniego roku. Na dodatek w rywalizacji...

Z OSTATNIEJ CHWILI. Śmiertelny wypadek pod Mławą

1
Śmiertelny wypadek pod Mławą na drodze Konopki - Stupsk. Dziś przed godziną 18 ciężarówka z węglem zderzyła się z osobówką. Z pierwszych informacji wynika,...

XV Noc Poetów w MDK w Mławie

0
XV Noc Poetów w Mławie odbędzie się w piątek 29 września 2023 roku o godzinie 16:30 w Sali na Pietrze Miejskiego Domu Kultury w...
- REKLAMA -
5
0
Przejdź do komentarzyx