niedziela, 05 grudnia 2021
- REKLAMA -
naszamlawa.plWiadomościLekarze odchodzą ze szpitala. Co na to dyrektor?
- REKLAMA -
 • Przestronny narożny lokal usługowo-handlowy, 96,94m2
  Przestronny narożny lokal usługowo-handlowy, 96,94m2
  Cena: 3 393 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Przestronne 4-pokojowe mieszkanie w centrum Mławy
  Przestronne 4-pokojowe mieszkanie w centrum Mławy
  Cena: 259 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Nieruchomość 18200 m2 z halą i cz. mieszkalną - okolice Mławy
  Nieruchomość 18200 m2 z halą i cz. mieszkalną - okolice Mławy
  Cena: 450 000 zł do negocjacji  / Miejscowość: Kosiny Bartosowe …

Lekarze odchodzą ze szpitala. Co na to dyrektor?

-

Roszady kadrowe w mławskim szpitalu przypominają rozgrywki szachowe między dyrektorem a lekarzami. W grę wchodzą nie tylko pieniądze, ale i standardy obsługi pacjentów. W minionym roku na 40 lekarzy całkowicie zakończyło współpracę 12 (głównie z SOR i NPL), a 10 nowych nawiązało. W piątek 26 lutego kolejnych troje lekarzy (ginekologów) złożyło wymówienie. Na emeryturę odchodzi ordynator tego oddziału. Tylko 1 ginekolog pozostaje na dotychczasowej umowie o pracę.

- R E K L A M A -

 

Informacje o wymianie kadr do nas od Czytelników. O zaistniałą sytuację zapytaliśmy dyrektora szpital Waldemara Rybaka.

Nie ugnę się przed takim szantażem

– Faktycznie ostatniego dnia lutego troje lekarzy ginekologów złożyło wymówienie. Są obecnie na trzymiesięcznym okresie wypowiedzenia. Nie ugnę się przed takim szantażem. Ogłoszę konkurs na zwolnione przez nich miejsca i bez problemu znajdę nowych ginekologów. Jednocześnie będzie też konkurs na stanowisko ordynatora oddziału, bo dotychczasowy dr Błoński odchodzi na emeryturę, o czym wiadomo było wcześniej – stwierdził jednoznacznie dyrektor SP ZOZ Waldemar Rybak.

Pytany przez redakcję portalu Nasza Mława o możliwość dojścia do porozumienia z trójką lekarzy ginekologów – stwierdził, że pozostawił furtkę. – Na nikogo się nie obrażam – dodał.

By kobiety otrzymywały wszechstronną pomoc

Szef szpitala zapowiada, że chce doprowadzić do sytuacji, w której w Mławie będzie wykonywane dużo zabiegów ginekologicznych, bo oddział zabiegowy nie utrzyma się bez tego. Ponadto chce uregulować tak działalność przychodni „K”, by kobiety otrzymywały tu wszechstronną pomoc w ramach kontraktu NFZ i nie musiały korzystać z prywatnych gabinetów oraz szpitali w innych miastach.

Jak doszło do obecnej sytuacji?

– To jest oddział ginekologiczno-położniczy tylko, że tu obecnie ginekologia praktycznie nie funkcjonuje. Na takim oddziale powinno się przeprowadzać ponad sto, a nawet kilkaset operacji rocznie. Wykonuje się zaledwie kilkanaście cięć cesarskich. Pacjentki, zamiast tu otrzymywać pomoc, odsyłane są do innych miejscowości na zabiegi. Podobnie ułomnie działa poradnia „K”, o szczegółowych problemach informują mnie same pacjentki. W tej sytuacji postanowiłem przeprowadzić zmiany w funkcjonowaniu tego obszaru działania szpitala. W lutym odbyłem kilka rozmów z tymi lekarzami, informowałem o planowanych przeze mnie zmianach i oczekiwanych rezultatach. Muszą one nastąpić niezwłocznie i być dogłębne, by oddział zabezpieczał kobietom opiekę medyczną na odpowiednio wysokim poziomie. Tymczasem podczas ostatniej rozmowy w minionym tygodniu ginekolodzy pytali mnie, czy dostaną dodatek covidowy. Uzyskali odmowną odpowiedź i w piątek złożyli wymówienia. Teraz niech sami się zastanowią co może ginekolog bez oddziału? Bo ja jestem zdecydowany na zmiany i już wcześniej prowadziłem rozmowy z lekarzami z innych miejscowości, którzy mieli dołączyć do mławskiego zespołu, a w zaistniałej sytuacji będą go tworzyć na nowo. Przypuszczam, że te rozmowy przyczyniły się do takiej reakcji obecnej obsady oddziału – przedstawia swój punkt widzenia dyrektor Rybak.

 

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
18 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
witkacy
witkacy
7 miesięcy temu

Szpital w Mławie sięgnął dna.
Dyrektor rządzi szpitalem, ale nie co się dzieje na oddziałach.
Umierają ludzie na oddziałach, bez opieki i bez leczenia. [WYMODEROWANO] i jest wszystko dobrze.
Odradzam, leczyć się w tym szpitalu. Bliska mi osoba zmarła tam, z winy [WYMODEROWANO].

Janek
Janek
9 miesięcy temu

Czy starosta tego nie widzi co sie dzieje???? Moja mama czeka na przyjecie do szpitala ale nie ma miejsc!!!!!! Caly szpital przepelniony!!! Ludzie zaczynaja umierac na ulicy! Litosci!!

Bovo
Bovo
9 miesięcy temu

Może starostwo zainteresuje się co dyrektor wyprawia w tym szpitalu.Dobrych ludzi zwalnia a przywozi swoich w teczece!!!

Aska77
Aska77
9 miesięcy temu

A może portal Nasza Mława mógłby się dowiedzieć, jacy lekarze znajdują się w tej dziesiątce, która zasiliła szpital. Kojarzę ortopedę, proszę o podpowiedź, kto jeszcze? Wie ktoś?

mławianka
mławianka
Odpowiedź do  Aska77
9 miesięcy temu

Mam skierowanie do poradni ortopedycznej. W rejestracji mi powiedziano, że przyjmuje dwóch ortopedów: pan Z. i pan S. Kiedyś przyjmowało chyba więcej lekarzy, chociaż niektórzy to można powiedzieć, że byli to ortopedzi od 7-miu boleści…
Ech Mława i mławski szpital, szpital cały czas stacza się po równi pochyłej, co nowy dyrektor tym jest gorzej.
USG jamy brzusznej robi tylko 1 lekarz w tym szpitalu. Idzie na urlop – nikt nie robi usg. Zapisy? – raz w miesiącu ustawia się kolejka do zapisu na następny miesiąc. Taka to jest organizacja pracy stworzona przez pana Rybaka.
Lekarze rodzinni w przychodni? – tylko teleporady i to zorganizowane w skandaliczny sposób bez poszanowania pacjenta i bez poszanowania czasu pacjenta.
Pan dyrektor Rybak za co się nie weźmie to spie…rzy i tyle. Podejrzewam, że jego reorganizacja poradni K i oddziału ginekologiczno – położniczego też będzie tak zrobiona, że kobiety będą omijały wielkim łukiem ten oddział.

ciężarna
ciężarna
9 miesięcy temu

Dziękuję Panu Dyrektorowi i Starostwu.
Dziękuję Wam, że jako kobieta w ciąży muszę teraz szukać innego lekarza i szpitala w innym mieście. Dziękuję Wam za to, że moi dziadkowie mają problem z dostaniem się do kardiologa.Ludzie ! To chyba nie chodzi tylko o pieniądze. Czy naprawdę nie widzicie, że lekarze odchodzą? Brak obsady na internie, oddział położniczy za chwilę zamknięty i poradnia k również….Boję się, że całkowicie zostaniemy bez pomocy medycznej……

ciężarna
ciężarna
9 miesięcy temu

Dziękuję Panu Dyrektorowi i Starostwu.
Dziękuję Wam, że jako kobieta w ciąży muszę teraz szukać innego lekarza i szpitala w innym mieście. Dziękuję Wam za to, że moi dziadkowie mają problem z dostaniem się do kardiologa.Ludzie ! To chyba nie chodzi tylko o pieniądze. Czy naprawdę nie widzicie, że lekarze odchodzą? Brak obsady na internie, oddział położniczy za chwilę zamknięty i poradnia k również….Boję się, że całkowicie zostaniemy bez pomocy medycznej……

Wronek
Wronek
9 miesięcy temu

Może uda się ściągnąć do Mławy lepszych lekarzy. Miejscowi są za bardzo „oddaleni” od pacjentów.

jarek
jarek
9 miesięcy temu

brawo starostwo jesteście super a rada powiatu??????

iza
iza
9 miesięcy temu

a sprowadzenie kogolkwiek to trzeba naprawde zapalcic duze pieniadze, i co bedzie taniej?? zaplaca dwa razy tyle

Mławianka
Mławianka
Odpowiedź do  iza
9 miesięcy temu

Myślę że nie ma problemu, zapłacić 50%więcej przyjezdnemu i zaczną przyjeżdżać lekarze może z Gdańska? Bo sąsiednie szpitale borykają się z podobnymi problemami kadrowymi, na sąsiadów nie ma co liczyć

olek
olek
9 miesięcy temu

czy pan dyrektor oderwał sie od rzeczywistosci? kto bedzie za darmo pracowal? pracownicy maja za darmo a on on i jego zastepca maja zarabiac niebotyczne sumy

Mławianka
Mławianka
Odpowiedź do  olek
9 miesięcy temu

A sam dostał podwyżkę i chce mieszkanie.hahaha

Maria
Maria
Odpowiedź do  Mławianka
8 miesięcy temu

Jeśli masz wykształcenie wiedzę i doświadczenie to bądź dyrektorem

Janek
Janek
9 miesięcy temu

Sypie sie mlawski szpital a Pan dyrektor dalej udaje ze ma dobry humor. Niech odpowie jak pozbyl sie dotychczasowych lekarzy?? Prowadzi rozmowy o sprowadzeniu ukraincow i bialorusinow.

Zorza
Zorza
Odpowiedź do  Janek
9 miesięcy temu

Bardzo dobrze lekarze innej narodowosci to bardzo mili i przystępni ludzie…

ZOSIA
ZOSIA
Odpowiedź do  Zorza
9 miesięcy temu

Sami profesjonaliści , ktorych na wschodzie niechcąc ale najważniejsze że będą mili;p i ulegli

Pies andaluzyjski
Pies andaluzyjski
Odpowiedź do  ZOSIA
9 miesięcy temu

Pierdzielenie 🙂 Jakbyś miała porządne wykształcenie i możliwość zarabiania u siebie w kraju kwoty x a na wschodzie kwoty kilkukrotnie wyższej z duży lepszym zapleczem technologicznym i warunkami sanitarnymi, to wiedziałabyś, że piszesz smutne głupoty.

dziewczynka przyjmująca komunię

Kobiety dopuszczone do udzielania komunii

0
Kościół katolicki zdecydował się na coś, o co zabiegano od dawna. Kobiety dopuszczono do udzielania komunii świętej.      Za tydzień w niedzielę 12 grudnia wchodzi w...
zima na drodze

Uwaga! Przez 3 dni niebezpiecznie na drogach

0
Począwszy od dziś - tj. niedzieli 5 grudnia - przez 3 kolejne dni synoptycy IMGW przewidują bardzo złe warunki na drogach znacznej części Polski,...
policja ,samochód

Mazowsze. Podczas ucieczki rozbił pięć samochodów

0
Policjanci zatrzymali dwóch młodych płocczan 3 grudnia w nocy. 23-latek kierując oplem, nie zatrzymał się do kontroli drogowej. W trakcie ucieczki rozbił kilka zaparkowanych...

Jakich pracowników szukają w Mławie?

3
W powiecie mławskim aktualnie stopa bezrobocia wynosi 5,7%. W naszym subregionie jest to 9,9%, jak oznajmił Witold Żerański dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Mławie....
- REKLAMA -
 • Samsung S21 Ultra 5G, Samsung S21, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max, i
  Samsung S21 Ultra 5G, Samsung S21, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max, i
  Cena: 1 800 zł  / Miejscowość: Lublin  / Kategoria: Telefony…
 • nowe projekty nowa wizja Twoich potrzeb pożyczkowych.
  nowe projekty nowa wizja Twoich potrzeb pożyczkowych.
  Cena: 5 000 zł  / Miejscowość: Biała Panieńska  / Kategoria:…
 • Inwestycje, pozyczki, finansowanie projektu.
  Inwestycje, pozyczki, finansowanie projektu.
  Cena: 1 zł  / Miejscowość: Kraków  / Kategoria: Księgowo-finansowe
 • Apple iPhone 13, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max, iPhone 12 Pro, iPho
  Apple iPhone 13, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max, iPhone 12 Pro, iPho
  Cena: 1 800 zł  / Miejscowość: Opole  / Kategoria: Telefony…
 • POZYCZKI PRYWATNE dla osób prywatnych i firm. / Dzialamy na terenie ca
  POZYCZKI PRYWATNE dla osób prywatnych i firm. / Dzialamy na terenie ca
  Cena: 1 zł  / Miejscowość: Wrocław  / Kategoria: Księgowo-finansowe
 • Kredyty pozabankowe / Pozyczki prywatne
  Kredyty pozabankowe / Pozyczki prywatne
  Cena: 1 zł  / Miejscowość: Lublin  / Kategoria: Księgowo-finansowe
 • Lokal do wynajęcia, 57,50 m2, ścisłe centrum
  Lokal do wynajęcia, 57,50 m2, ścisłe centrum
  Cena: 3 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Lokal/biuro
 • Kredyt świąteczny: kiedy przyjemność z dawania jest bezcenna.
  Kredyt świąteczny: kiedy przyjemność z dawania jest bezcenna.
  Cena: 1 zł  / Miejscowość: Warszawa  / Kategoria: Księgowo-finansowe
 • Producent materacy Materace z Gór
  Producent materacy Materace z Gór
  Cena: 10 zł  / Miejscowość: Nowy Sącz  / Kategoria: Ubrania
 • Ochrona Zarządu Spółek z o.o. Skuteczne Unikanie art. 299 K.s.h
  Ochrona Zarządu Spółek z o.o. Skuteczne Unikanie art. 299 K.s.h
  Cena: 1 zł  / Miejscowość: Elbląg  / Kategoria: Księgowo-finansowe
 • Nowe rozwiązanie online w nauce niemieckiego dla dorosłych
  Nowe rozwiązanie online w nauce niemieckiego dla dorosłych
  Cena: 10 zł  / Miejscowość: Babi Dół  / Kategoria: Pozostałe
 • Przestronne 4-pokojowe mieszkanie w centrum Mławy
  Przestronne 4-pokojowe mieszkanie w centrum Mławy
  Cena: 259 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Mieszkania
Skrzynka na listy do Mikołaja

Skrzynka na listy do Mikołaja w Mławie

0
Skrzynka na listy do Mikołaja pojawi się w Mikołajki – 6 grudnia. Najmłodsi mieszkańcy Mławy będą mogli wrzucać tam listy do swojego ulubionego świętego....
złodziej telefonu

Ukradł telefon. Teraz publikują jego wizerunek

3
Ukradł telefon. Teraz publikują wizerunek mężczyzny podejrzanego o kradzież urządzenia. Do zdarzenia doszło 18 listopada br. w jednej z galerii handlowych na terenie powiatu...
wypadek

Wypadek na wiadukcie przy LG. Blokada drogi

1
Czytelnicy informują o wypadku na wiadukcie przy LG w Mławie dziś około godziny 21. Ciężarówka wpadła w barierki zablokowany cały wiadukt.   Wypadek na wiadukcie przy...
- REKLAMA -

Zginęli strażacy śpieszący na ratunek

0
Ten wypadek wstrząsnął nie tylko gminą Czernikowo, ale i całą społecznością strażacką w kraju. Podążający do pożaru strażacy ulegli wypadkowi komunikacyjnemu. Dwoje strażaków zmarło,...
nowy most w Działdowie na wkrze

Dojazd do Działdowa bez utrudnień

2
Burmistrz Działdowa poinformował wczoraj, o dużo szybszym niż planowano uruchomieniu mostu na Wkrze, w ciągu drogi wojewódzkiej łączącej Działdowo i Mławę.   Do Działdowa dojedziesz bez...
samochody po wypadku

U sąsiadów. Omijał autobus na przystanku

0
Do groźnie wyglądającego wypadku doszło 1 grudnia (około godz. 16:40) na ul. Kopernika w Płońsku. Osobowe renault zderzyło się z ciężarówką. Policja ustaliła, że...
Kasy urzędu miasta

Kasy w ratuszu zamknięte

0
Kasy w mławskim ratuszu będą nieczynne od 7 do 17 grudnia 2021 r. z powodu prac remontowych. Wszystkie pozostałe sprawy w urzędzie będą realizowane,...
- REKLAMA -
18
0
Przejdź do komentarzyx
()
x