sobota, 21 maja 2022
- REKLAMA -
naszamlawa.plWiadomościLekarze odchodzą ze szpitala. Co na to dyrektor?
- REKLAMA -
 • Przestronny narożny lokal usługowo-handlowy, 96,94m2
  Przestronny narożny lokal usługowo-handlowy, 96,94m2
  Cena: 3 393 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Przestronne 4-pokojowe mieszkanie w centrum Mławy
  Przestronne 4-pokojowe mieszkanie w centrum Mławy
  Cena: 259 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Nieruchomość 18200 m2 z halą i cz. mieszkalną - okolice Mławy
  Nieruchomość 18200 m2 z halą i cz. mieszkalną - okolice Mławy
  Cena: 450 000 zł do negocjacji  / Miejscowość: Kosiny Bartosowe …

Lekarze odchodzą ze szpitala. Co na to dyrektor?

-

Roszady kadrowe w mławskim szpitalu przypominają rozgrywki szachowe między dyrektorem a lekarzami. W grę wchodzą nie tylko pieniądze, ale i standardy obsługi pacjentów. W minionym roku na 40 lekarzy całkowicie zakończyło współpracę 12 (głównie z SOR i NPL), a 10 nowych nawiązało. W piątek 26 lutego kolejnych troje lekarzy (ginekologów) złożyło wymówienie. Na emeryturę odchodzi ordynator tego oddziału. Tylko 1 ginekolog pozostaje na dotychczasowej umowie o pracę.

- R E K L A M A -

 

Informacje o wymianie kadr do nas od Czytelników. O zaistniałą sytuację zapytaliśmy dyrektora szpital Waldemara Rybaka.

Nie ugnę się przed takim szantażem

– Faktycznie ostatniego dnia lutego troje lekarzy ginekologów złożyło wymówienie. Są obecnie na trzymiesięcznym okresie wypowiedzenia. Nie ugnę się przed takim szantażem. Ogłoszę konkurs na zwolnione przez nich miejsca i bez problemu znajdę nowych ginekologów. Jednocześnie będzie też konkurs na stanowisko ordynatora oddziału, bo dotychczasowy dr Błoński odchodzi na emeryturę, o czym wiadomo było wcześniej – stwierdził jednoznacznie dyrektor SP ZOZ Waldemar Rybak.

Pytany przez redakcję portalu Nasza Mława o możliwość dojścia do porozumienia z trójką lekarzy ginekologów – stwierdził, że pozostawił furtkę. – Na nikogo się nie obrażam – dodał.

By kobiety otrzymywały wszechstronną pomoc

Szef szpitala zapowiada, że chce doprowadzić do sytuacji, w której w Mławie będzie wykonywane dużo zabiegów ginekologicznych, bo oddział zabiegowy nie utrzyma się bez tego. Ponadto chce uregulować tak działalność przychodni „K”, by kobiety otrzymywały tu wszechstronną pomoc w ramach kontraktu NFZ i nie musiały korzystać z prywatnych gabinetów oraz szpitali w innych miastach.

Jak doszło do obecnej sytuacji?

– To jest oddział ginekologiczno-położniczy tylko, że tu obecnie ginekologia praktycznie nie funkcjonuje. Na takim oddziale powinno się przeprowadzać ponad sto, a nawet kilkaset operacji rocznie. Wykonuje się zaledwie kilkanaście cięć cesarskich. Pacjentki, zamiast tu otrzymywać pomoc, odsyłane są do innych miejscowości na zabiegi. Podobnie ułomnie działa poradnia „K”, o szczegółowych problemach informują mnie same pacjentki. W tej sytuacji postanowiłem przeprowadzić zmiany w funkcjonowaniu tego obszaru działania szpitala. W lutym odbyłem kilka rozmów z tymi lekarzami, informowałem o planowanych przeze mnie zmianach i oczekiwanych rezultatach. Muszą one nastąpić niezwłocznie i być dogłębne, by oddział zabezpieczał kobietom opiekę medyczną na odpowiednio wysokim poziomie. Tymczasem podczas ostatniej rozmowy w minionym tygodniu ginekolodzy pytali mnie, czy dostaną dodatek covidowy. Uzyskali odmowną odpowiedź i w piątek złożyli wymówienia. Teraz niech sami się zastanowią co może ginekolog bez oddziału? Bo ja jestem zdecydowany na zmiany i już wcześniej prowadziłem rozmowy z lekarzami z innych miejscowości, którzy mieli dołączyć do mławskiego zespołu, a w zaistniałej sytuacji będą go tworzyć na nowo. Przypuszczam, że te rozmowy przyczyniły się do takiej reakcji obecnej obsady oddziału – przedstawia swój punkt widzenia dyrektor Rybak.

 

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
18 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
witkacy
witkacy
1 rok temu

Szpital w Mławie sięgnął dna.
Dyrektor rządzi szpitalem, ale nie co się dzieje na oddziałach.
Umierają ludzie na oddziałach, bez opieki i bez leczenia. [WYMODEROWANO] i jest wszystko dobrze.
Odradzam, leczyć się w tym szpitalu. Bliska mi osoba zmarła tam, z winy [WYMODEROWANO].

Janek
Janek
1 rok temu

Czy starosta tego nie widzi co sie dzieje???? Moja mama czeka na przyjecie do szpitala ale nie ma miejsc!!!!!! Caly szpital przepelniony!!! Ludzie zaczynaja umierac na ulicy! Litosci!!

Bovo
Bovo
1 rok temu

Może starostwo zainteresuje się co dyrektor wyprawia w tym szpitalu.Dobrych ludzi zwalnia a przywozi swoich w teczece!!!

Aska77
Aska77
1 rok temu

A może portal Nasza Mława mógłby się dowiedzieć, jacy lekarze znajdują się w tej dziesiątce, która zasiliła szpital. Kojarzę ortopedę, proszę o podpowiedź, kto jeszcze? Wie ktoś?

mławianka
mławianka
Odpowiedź do  Aska77
1 rok temu

Mam skierowanie do poradni ortopedycznej. W rejestracji mi powiedziano, że przyjmuje dwóch ortopedów: pan Z. i pan S. Kiedyś przyjmowało chyba więcej lekarzy, chociaż niektórzy to można powiedzieć, że byli to ortopedzi od 7-miu boleści…
Ech Mława i mławski szpital, szpital cały czas stacza się po równi pochyłej, co nowy dyrektor tym jest gorzej.
USG jamy brzusznej robi tylko 1 lekarz w tym szpitalu. Idzie na urlop – nikt nie robi usg. Zapisy? – raz w miesiącu ustawia się kolejka do zapisu na następny miesiąc. Taka to jest organizacja pracy stworzona przez pana Rybaka.
Lekarze rodzinni w przychodni? – tylko teleporady i to zorganizowane w skandaliczny sposób bez poszanowania pacjenta i bez poszanowania czasu pacjenta.
Pan dyrektor Rybak za co się nie weźmie to spie…rzy i tyle. Podejrzewam, że jego reorganizacja poradni K i oddziału ginekologiczno – położniczego też będzie tak zrobiona, że kobiety będą omijały wielkim łukiem ten oddział.

ciężarna
ciężarna
1 rok temu

Dziękuję Panu Dyrektorowi i Starostwu.
Dziękuję Wam, że jako kobieta w ciąży muszę teraz szukać innego lekarza i szpitala w innym mieście. Dziękuję Wam za to, że moi dziadkowie mają problem z dostaniem się do kardiologa.Ludzie ! To chyba nie chodzi tylko o pieniądze. Czy naprawdę nie widzicie, że lekarze odchodzą? Brak obsady na internie, oddział położniczy za chwilę zamknięty i poradnia k również….Boję się, że całkowicie zostaniemy bez pomocy medycznej……

ciężarna
ciężarna
1 rok temu

Dziękuję Panu Dyrektorowi i Starostwu.
Dziękuję Wam, że jako kobieta w ciąży muszę teraz szukać innego lekarza i szpitala w innym mieście. Dziękuję Wam za to, że moi dziadkowie mają problem z dostaniem się do kardiologa.Ludzie ! To chyba nie chodzi tylko o pieniądze. Czy naprawdę nie widzicie, że lekarze odchodzą? Brak obsady na internie, oddział położniczy za chwilę zamknięty i poradnia k również….Boję się, że całkowicie zostaniemy bez pomocy medycznej……

Wronek
Wronek
1 rok temu

Może uda się ściągnąć do Mławy lepszych lekarzy. Miejscowi są za bardzo „oddaleni” od pacjentów.

jarek
jarek
1 rok temu

brawo starostwo jesteście super a rada powiatu??????

iza
iza
1 rok temu

a sprowadzenie kogolkwiek to trzeba naprawde zapalcic duze pieniadze, i co bedzie taniej?? zaplaca dwa razy tyle

Mławianka
Mławianka
Odpowiedź do  iza
1 rok temu

Myślę że nie ma problemu, zapłacić 50%więcej przyjezdnemu i zaczną przyjeżdżać lekarze może z Gdańska? Bo sąsiednie szpitale borykają się z podobnymi problemami kadrowymi, na sąsiadów nie ma co liczyć

olek
olek
1 rok temu

czy pan dyrektor oderwał sie od rzeczywistosci? kto bedzie za darmo pracowal? pracownicy maja za darmo a on on i jego zastepca maja zarabiac niebotyczne sumy

Mławianka
Mławianka
Odpowiedź do  olek
1 rok temu

A sam dostał podwyżkę i chce mieszkanie.hahaha

Maria
Maria
Odpowiedź do  Mławianka
1 rok temu

Jeśli masz wykształcenie wiedzę i doświadczenie to bądź dyrektorem

Janek
Janek
1 rok temu

Sypie sie mlawski szpital a Pan dyrektor dalej udaje ze ma dobry humor. Niech odpowie jak pozbyl sie dotychczasowych lekarzy?? Prowadzi rozmowy o sprowadzeniu ukraincow i bialorusinow.

Zorza
Zorza
Odpowiedź do  Janek
1 rok temu

Bardzo dobrze lekarze innej narodowosci to bardzo mili i przystępni ludzie…

ZOSIA
ZOSIA
Odpowiedź do  Zorza
1 rok temu

Sami profesjonaliści , ktorych na wschodzie niechcąc ale najważniejsze że będą mili;p i ulegli

Pies andaluzyjski
Pies andaluzyjski
Odpowiedź do  ZOSIA
1 rok temu

Pierdzielenie 🙂 Jakbyś miała porządne wykształcenie i możliwość zarabiania u siebie w kraju kwoty x a na wschodzie kwoty kilkukrotnie wyższej z duży lepszym zapleczem technologicznym i warunkami sanitarnymi, to wiedziałabyś, że piszesz smutne głupoty.

Ratusz Mława

Ratusz odpowiada na krytykę prasową

1
Mławski ratusz odpowiada na tzw. krytykę prasową odnośnie artykułu pt. „Mogą ścigać mławian dniem i nocą. Odmowa grozi więzieniem” opublikowanego TUTAJ.    We wspomnianym artykule informowaliśmy...
dziecko

Pogarszająca się sytuacja niedożywionych dzieci

0
UNICEF ostrzega. Świat jest u progu katastrofalnego poziomu niedożywienia u dzieci. Gwałtowny wzrost cen żywności spowodowany wojną na Ukrainie oraz cięcia budżetowe dokonane w...
Drony i noktowizory

Ciechanów wysłał drony i noktowizory

0
Miasto Ciechanów dostarczyło ósmy transport pomocy humanitarnej dla objętej wojną Ukrainy. Tym razem do partnerskiego miasta Chmielnicki przekazano drony i noktowizory. Realizację akcji pomocowej...

Uważajcie! Ostrzeżenie dla mieszkańców Mławy i okolic

0
Uwaga! Dzis i jutro silny wiatr i burze. Mozliwe przerwy w dostawie prądu. Taki Alert dostali dziś mieszkańcy powiatu mławskiego.   Uważajcie! Ostrzeżenie dla mieszkańców Mławy...
- REKLAMA -
Loading RSS Feed
Radosna dziewczynka

Pierwsza Komunia Święta – jakie prezenty wybrać dla dziecka?

0
Pierwsza Komunia Święta to wyjątkowe wydarzenie w życiu dziecka oraz jego bliskich. Długi okres intensywnych przygotowań wpływa na budowanie atmosfery podniosłego charakteru całej uroczystości....
bar i pieniądze

18-latka i 20-latek z Mławy nabrani na BLIK

0
Twój znajomy napisał, żebyś udostępnił mu BLIKa? Uwaga to może być oszust. Nacięło się na to sporo osób, ostatnio 18-letnia mławianka i 20-letni mławianin.    18-latka...
Ratusz, Mława

Mogą ścigać mławian dniem i nocą. Odmowa grozi więzieniem

22
Specjalna komisja może ścigać mławian w dzień i w nocy. Odmowa współpracy grozi więzieniem. Burmistrz miasta Sławomir Kowalewski 11 maja powołał specjalną 13-osobową komisję,...
- REKLAMA -

Nowa edycja programu wymiany pieców

1
W Mławie rusza nowa edycja programu wymiany pieców CO na bardziej ekologiczne źródła ciepła, a przynajmniej powodujące mniejsze zapylenie.    Nowa edycja programu wymiany pieców Od 1...

Na co wydadzą pieniądze?

0
Radni województwa mazowieckiego przyznali pierwsze dofinansowania w ramach programów wsparcia. Pomoc dla sołectw i działkowców oraz środki na inwestycję w ochronę powietrza i klimatu –...

Wygrana uciekła w końcówce. Prowadzenie w Płocku

10
Piłkarze Mławianki stoczyli niezwykle zacięty bój na boisku rezerw ekstraklasowej Wisły Płock. Długo prowadzili, ale ostatecznie w końcówce rywalizacji stracili nie tylko dwa gole....
Waldemar Olejniczak

Poważny wypadek posła z naszego okręgu

1
Waldemar Olejniczak, poseł PiS z okręgu płockiego — do którego należy m.in. Mława — miał groźny wypadek drogowy w okolicy Modlina koło Warszawy. Z...
- REKLAMA -
18
0
Przejdź do komentarzyx
()
x