niedziela, 22 maja 2022
- REKLAMA -
naszamlawa.plWiadomościKobiety się biją, a policja... podpowiada jak to robić
- REKLAMA -
 • Przestronny narożny lokal usługowo-handlowy, 96,94m2
  Przestronny narożny lokal usługowo-handlowy, 96,94m2
  Cena: 3 393 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Przestronne 4-pokojowe mieszkanie w centrum Mławy
  Przestronne 4-pokojowe mieszkanie w centrum Mławy
  Cena: 259 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Nieruchomość 18200 m2 z halą i cz. mieszkalną - okolice Mławy
  Nieruchomość 18200 m2 z halą i cz. mieszkalną - okolice Mławy
  Cena: 450 000 zł do negocjacji  / Miejscowość: Kosiny Bartosowe …

Kobiety się biją, a policja… podpowiada jak to robić

-

Rusza VI edycja autorskiego programu profilaktycznego mławskiej policji. „Bezpieczna Mławianka” to kurs samoobrony dla kobiet, połączony z zajęciami warsztatowymi. Jest całkowicie bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane będą do 29 września. Kurs rusza 3 października i potrwa do 9 listopada.

- R E K L A M A -

 Program za każdym razem spotyka się z dużym uznaniem i zainteresowaniem mieszanek – jest to zatem najlepsza rekomendacja. Kursantki pod okiem instruktora trenować będą proste i skuteczne techniki samoobrony. Zajęcia poprowadzi 4 dan aikido Paweł Ziemlewicz.

Poza treningami, dla uczestniczek kursu zaplanowano interesujące warsztaty z psychologiem, zajęcia z policjantem na temat zagrożeń przestępczością oraz niespodziankę – warsztaty z wizażystką. W planie kursu już tradycyjnie będą także spotkanie z funkcjonariuszami straży pożarnej. Strażacy uczyć będą panie działania w miejscu wypadku drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy.

Udział w kursie pozwala na przełamanie psychicznych barier przed obroną oraz wyćwiczenie prostych techniki samoobrony. Z uwagi na bezpieczeństwo, w kursie mogą wziąć udział maksymalnie 24 panie. Wszystkie, na czas trwania kursu, zostaną bezpłatnie ubezpieczone.Pełen plan szkoleniowy dostępny jest na stronie internetowej KPP w Mławie.

Co zrobić, by wziąć udział w kursie ?

– Zgłosić swój udział, dzwoniąc pod numer 23 654 72 66, kom. 506 890 706. W VI edycji kursu mogą wziąć udział wyłącznie panie, które do tej pory nie uczestniczyły w programie „Bezpieczna Mławianka”. Zgłoszenia przyjmowane są w dni robocze, w godz. od 8:00 – 16:00. Spotkanie inaugurujące kurs odbędzie się 3 października o godz. 18:15 w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

Organizatorem kolejnej edycji  programu są: starosta mławski, Komenda Powiatowa Policji w Mławie oraz Zespół Ośrodków Wsparcia w Mławie. Współorganizatorem VI edycji programu są burmistrz miasta Mława, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Mławska Hala Sportowa, Komenda Powiatowa PSP w Mławie oraz AIKIDO HIDOKAN Mława.

- R E K L A M A -
Viaamil
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
6 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Pola
Pola
4 lat temu

To szkolenie przełamuje bariery przed obroną. Wiele kobiet ma psychiczną barierę przed chociażby odepchnięciem napastnika, ulega panice, nie potrafi krzyczeć o pomoc. Nie piszcie takich bzdur w komentarzach, bo nie macie pojęcia o celach i przebiegu takiego kursu a zniechęcacie tylko kobiety, które mogłyby z tego skorzystać. Nikt nie uczy tych pań bycia Kung Fu Pandą – nie o to w tym chodzi.

Chada
Chada
Odpowiedź do  Pola
4 lat temu

Przełamuje bariery haha.
To Ty nie pisz bzdur skoro nie masz najmniejszego pojęcia o samoobronie, sztukach walki czy psychice człowieka w sytuacji zagrożenia.
Idź, ukończ to, odbierz dyplom, wrzuć go do szafy i czuj się bezpieczniej, bo masz papier i skończyłaś kurs który trwał kilkanaście dni.
Ludzie latami trenują boks, kickboxing, a i tak często w sytuacjach kryzysowych wszystko idzie w niepamięć, bo emocje łapią górę.

Pola
Pola
Odpowiedź do  Chada
4 lat temu

…a tak się składa, że mam pojęcie 🙂 tu nie chodzi o papier czy kilkanaście godzin treningów. Są tacy ludzie jak Ty, którzy nie zrozumieją celu takich szkoleń. Spoko, masz prawo, ale nie nagaduj i nie zniechęcaj.

Chada
Chada
4 lat temu

Czy wy na prawdę myślicie, że podczas jakiegokolwiek ataku na kobietę jakieś obalenia, chwyty itp. których uczycie się przydadzą?
Kobiety to płeć piękna i nie jest odporna na cios jak mężczyzna, a żaden napastnik podczas ataku nie będzie bawił się w przepychanki.

Lepiej zakupilibyście kobietom odpowiednie narzędzia obronne typu gaz pieprzowy, paralizator… i z tego zrobili szkolenia w jaki sposób używać itp., a nie bawili się w bezsensowne szkolenia.

wtemacie
wtemacie
Odpowiedź do  Chada
4 lat temu

Niestety muszę się zgodzić. Nauka samoobrony to żmudny proces polegający na wielokrotnym powtarzaniu ruchów, odgrywaniu sytuacji a co najważniejsze budowaniu psychiki do właściwych reakcji i nie wpadania w panikę. Każdy kto choć trochę trenował wie, że po kilku godzinach nie umie się nic i nawet w sytuacji treningu ale już z pewna dozą agresji i braku współpracy drugiej osoby(sparing), są gorączkowe myśli typu „kurde, jak to było?”. Tyle z tego dobrego, że panie trochę się poruszają, pośmieją jak uda się wygiąć rękę koleżance i pewnie dobrze bawią. Lepiej byłoby się skupić na wykładach na temat tego jak porusza się potencjalna ofiara, jak unikać zagrożenia, dlaczego w sytuacji napaści lepiej jest krzyczeć „ludzie pali się!” a nie „ratunku pomocy”, no i konkretnej obsługi silnego gazu łzawiącego.

A.K.
A.K.
Odpowiedź do  wtemacie
4 lat temu

Fajnie dziewczyny, ze macie okazję skorzystania z takiego kursu. Widzę, że oferta jest wzbogacona o szkolenie z udzielenia pierwszej pomocy. Taka wiedza jest potrzebna. Resuscytacja to ciężka fizyczna praca co nie znaczy, że kobieta nie jest w stanie przeprowadzić takiej akcji. Ja reanimowalam człowieka, bardzo bliską osobę. Stres jest oczywiście mega ogromny. Ledwo się pozbieralam tym bardziej, że było za późno. Moja koleżanka jednak uratowała życie swojemu mężowi. Facet normalnie funkcjonuje pomimo że cała akcja resuscytacyjna trwała co najmnie pół godziny. Fizycznie może i jesteśmy słabsze ale psychikę miewamy silną.

Koncert z okazji Dania Matki

Koncert z okazji Dnia Matki

0
Miejski Dom Kultury w Mławie zaprasza 26 maja wszystkich mieszkańców Mławy na program artystyczny przygotowany przez uczestników zajęć z okazji Dnia Matki.   Koncert z okazji...
gotówka

Dostaną pieniądze za nic

0
Część mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego będzie dostawać pieniądze za nic. To pilotażowy program gwarantujący "Bezwarunkowy dochód podstawowy" w wysokości 1300 zł miesięcznie przez dwa lata.   Dostaną...
Mława - widok z lotu ptaka

Mława na Instagramie. Zobacz, na jakich zasadach!

0
Możesz wyrazić opinię czy skrytykować mławski ratusz na Instagramie. Zobacz na jakich zasadach. Zastępca Burmistrza Szymon Zejer podpisał specjalne zarządzenie regulujące zasady postępowania internautów...

Mazowsze otwiera sezon turystyczny

0
W tym roku samorząd Mazowsza stawia na aktywny wypoczynek pod hasłem MAZOprzygody. Odpoczywać będziemy świadomie i wspólnie, z rodziną oraz przyjaciółmi na łonie mazowieckiej przyrody i w wyjątkowych MAZOmiejscach...
- REKLAMA -
 • BrumBrum Balon! Aerodynamiczny samochodzik NOWE zabawka PTAK
  BrumBrum Balon! Aerodynamiczny samochodzik NOWE zabawka PTAK
  Cena: 125 zł  / Miejscowość: Warszawa  / Kategoria: Dla dzieci
 • Mata zdrowotna do akupresury z poduszką
  Mata zdrowotna do akupresury z poduszką
  Cena: 129 zł  / Miejscowość: Warszawa  / Kategoria: Sport i…
 • Szczoteczka do twarzy QuantBeauty Mini - PROMOCJA 50% TANIEJ
  Szczoteczka do twarzy QuantBeauty Mini - PROMOCJA 50% TANIEJ
  Cena: 49 zł  / Miejscowość: Warszawa  / Kategoria: Sport i…
 • BrumBrum Balon! Aerodynamiczny samochodzik NOWE zabawka KOT
  BrumBrum Balon! Aerodynamiczny samochodzik NOWE zabawka KOT
  Cena: 125 zł  / Miejscowość: Warszawa  / Kategoria: Dla dzieci
 • mKlocki.pl Średni zestaw klocków. NOWY klocki magnetyczne
  mKlocki.pl Średni zestaw klocków. NOWY klocki magnetyczne
  Cena: 199 zł  / Miejscowość: Warszawa  / Kategoria: Dla dzieci
Ratusz Mława

Ratusz odpowiada na krytykę prasową

11
Mławski ratusz odpowiada na tzw. krytykę prasową odnośnie artykułu pt. „Mogą ścigać mławian dniem i nocą. Odmowa grozi więzieniem” opublikowanego TUTAJ.    We wspomnianym artykule informowaliśmy...
dziecko

Pogarszająca się sytuacja niedożywionych dzieci

0
UNICEF ostrzega. Świat jest u progu katastrofalnego poziomu niedożywienia u dzieci. Gwałtowny wzrost cen żywności spowodowany wojną na Ukrainie oraz cięcia budżetowe dokonane w...
Drony i noktowizory

Ciechanów wysłał drony i noktowizory

0
Miasto Ciechanów dostarczyło ósmy transport pomocy humanitarnej dla objętej wojną Ukrainy. Tym razem do partnerskiego miasta Chmielnicki przekazano drony i noktowizory. Realizację akcji pomocowej...
- REKLAMA -
Radosna dziewczynka

Pierwsza Komunia Święta – jakie prezenty wybrać dla dziecka?

0
Pierwsza Komunia Święta to wyjątkowe wydarzenie w życiu dziecka oraz jego bliskich. Długi okres intensywnych przygotowań wpływa na budowanie atmosfery podniosłego charakteru całej uroczystości....
bar i pieniądze

18-latka i 20-latek z Mławy nabrani na BLIK

0
Twój znajomy napisał, żebyś udostępnił mu BLIKa? Uwaga to może być oszust. Nacięło się na to sporo osób, ostatnio 18-letnia mławianka i 20-letni mławianin.    18-latka...
Ratusz, Mława

Mogą ścigać mławian dniem i nocą. Odmowa grozi więzieniem

26
Specjalna komisja może ścigać mławian w dzień i w nocy. Odmowa współpracy grozi więzieniem. Burmistrz miasta Sławomir Kowalewski 11 maja powołał specjalną 13-osobową komisję,...
mężczyzna z nożem

Awantura ojca z synem z nożem w tle

0
Do awantury domowej między ojcem i synem doszło na terenie gm. Dzierzgowo w powiecie mławskim. 29-letni syn zaatakował ojca i zranił go nożem w...
- REKLAMA -
6
0
Przejdź do komentarzyx
()
x