czwartek, 02 lutego 2023
- REKLAMA -
naszamlawa.plWiadomościKobiety się biją, a policja... podpowiada jak to robić
- REKLAMA -
 • Na sprzedaż dwupokojowe mieszkanie na OKM w Mławie
  Na sprzedaż dwupokojowe mieszkanie na OKM w Mławie
  Cena: 255 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Trzypokojowe mieszkanie na osiedlu "Zielone Tarasy"
  Trzypokojowe mieszkanie na osiedlu "Zielone Tarasy"
  Cena: 367 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Posiadłość ze stawami w otoczeniu ciszy i natury...
  Posiadłość ze stawami w otoczeniu ciszy i natury...
  Cena: 590 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Dwupokojowe mieszkanie na partarze, pow. 47 m2
  Dwupokojowe mieszkanie na partarze, pow. 47 m2
  Cena: 255 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Działka w Mławie o pow. 8116m2
  Działka w Mławie o pow. 8116m2
  Cena: 295 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Lokal Użytkowy 88,19 m2, ŚWIETNA LOKALIZACJA!
  Lokal Użytkowy 88,19 m2, ŚWIETNA LOKALIZACJA!
  Cena: 1 950 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Nieruchomość inwestycyjna w dzielnicy przemysłowej
  Nieruchomość inwestycyjna w dzielnicy przemysłowej
  Cena: 4 950 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:…
 • Działka 3683m2 pod handel, usługi, zabudowę mieszkaniową
  Działka 3683m2 pod handel, usługi, zabudowę mieszkaniową
  Cena: 1 200 000 zł do negocjacji  / Miejscowość: Mława …
 • Działka pod inwestycję w centrum Mławy
  Działka pod inwestycję w centrum Mławy
  Cena: 1 300 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:…
 • Gustownie i stylowo wykończone mieszkanie w bloku z 2017r.
  Gustownie i stylowo wykończone mieszkanie w bloku z 2017r.
  Cena: 399 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Dom wolnostojący na 19-arowej działce w Wiśniewie
  Dom wolnostojący na 19-arowej działce w Wiśniewie
  Cena: 589 000 zł  / Miejscowość: Wiśniewo  / Kategoria: Nieruchomości
 • Chcesz sprzedać nieruchomość? Zgłoś się do nas: 502 483 438
  Chcesz sprzedać nieruchomość? Zgłoś się do nas: 502 483 438
  Cena: 350 000 zł do negocjacji  / Miejscowość: Mława  /…

Kobiety się biją, a policja… podpowiada jak to robić

-

Rusza VI edycja autorskiego programu profilaktycznego mławskiej policji. „Bezpieczna Mławianka” to kurs samoobrony dla kobiet, połączony z zajęciami warsztatowymi. Jest całkowicie bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane będą do 29 września. Kurs rusza 3 października i potrwa do 9 listopada.

- R E K L A M A -

 Program za każdym razem spotyka się z dużym uznaniem i zainteresowaniem mieszanek – jest to zatem najlepsza rekomendacja. Kursantki pod okiem instruktora trenować będą proste i skuteczne techniki samoobrony. Zajęcia poprowadzi 4 dan aikido Paweł Ziemlewicz.

Poza treningami, dla uczestniczek kursu zaplanowano interesujące warsztaty z psychologiem, zajęcia z policjantem na temat zagrożeń przestępczością oraz niespodziankę – warsztaty z wizażystką. W planie kursu już tradycyjnie będą także spotkanie z funkcjonariuszami straży pożarnej. Strażacy uczyć będą panie działania w miejscu wypadku drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy.

Udział w kursie pozwala na przełamanie psychicznych barier przed obroną oraz wyćwiczenie prostych techniki samoobrony. Z uwagi na bezpieczeństwo, w kursie mogą wziąć udział maksymalnie 24 panie. Wszystkie, na czas trwania kursu, zostaną bezpłatnie ubezpieczone.Pełen plan szkoleniowy dostępny jest na stronie internetowej KPP w Mławie.

Co zrobić, by wziąć udział w kursie ?

– Zgłosić swój udział, dzwoniąc pod numer 23 654 72 66, kom. 506 890 706. W VI edycji kursu mogą wziąć udział wyłącznie panie, które do tej pory nie uczestniczyły w programie „Bezpieczna Mławianka”. Zgłoszenia przyjmowane są w dni robocze, w godz. od 8:00 – 16:00. Spotkanie inaugurujące kurs odbędzie się 3 października o godz. 18:15 w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

Organizatorem kolejnej edycji  programu są: starosta mławski, Komenda Powiatowa Policji w Mławie oraz Zespół Ośrodków Wsparcia w Mławie. Współorganizatorem VI edycji programu są burmistrz miasta Mława, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Mławska Hala Sportowa, Komenda Powiatowa PSP w Mławie oraz AIKIDO HIDOKAN Mława.

- R E K L A M A -
Viaamil
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
6 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Pola
Pola
5 lat temu

To szkolenie przełamuje bariery przed obroną. Wiele kobiet ma psychiczną barierę przed chociażby odepchnięciem napastnika, ulega panice, nie potrafi krzyczeć o pomoc. Nie piszcie takich bzdur w komentarzach, bo nie macie pojęcia o celach i przebiegu takiego kursu a zniechęcacie tylko kobiety, które mogłyby z tego skorzystać. Nikt nie uczy tych pań bycia Kung Fu Pandą – nie o to w tym chodzi.

Chada
Chada
Odpowiedź do  Pola
5 lat temu

Przełamuje bariery haha.
To Ty nie pisz bzdur skoro nie masz najmniejszego pojęcia o samoobronie, sztukach walki czy psychice człowieka w sytuacji zagrożenia.
Idź, ukończ to, odbierz dyplom, wrzuć go do szafy i czuj się bezpieczniej, bo masz papier i skończyłaś kurs który trwał kilkanaście dni.
Ludzie latami trenują boks, kickboxing, a i tak często w sytuacjach kryzysowych wszystko idzie w niepamięć, bo emocje łapią górę.

Pola
Pola
Odpowiedź do  Chada
5 lat temu

…a tak się składa, że mam pojęcie 🙂 tu nie chodzi o papier czy kilkanaście godzin treningów. Są tacy ludzie jak Ty, którzy nie zrozumieją celu takich szkoleń. Spoko, masz prawo, ale nie nagaduj i nie zniechęcaj.

Chada
Chada
5 lat temu

Czy wy na prawdę myślicie, że podczas jakiegokolwiek ataku na kobietę jakieś obalenia, chwyty itp. których uczycie się przydadzą?
Kobiety to płeć piękna i nie jest odporna na cios jak mężczyzna, a żaden napastnik podczas ataku nie będzie bawił się w przepychanki.

Lepiej zakupilibyście kobietom odpowiednie narzędzia obronne typu gaz pieprzowy, paralizator… i z tego zrobili szkolenia w jaki sposób używać itp., a nie bawili się w bezsensowne szkolenia.

wtemacie
wtemacie
Odpowiedź do  Chada
5 lat temu

Niestety muszę się zgodzić. Nauka samoobrony to żmudny proces polegający na wielokrotnym powtarzaniu ruchów, odgrywaniu sytuacji a co najważniejsze budowaniu psychiki do właściwych reakcji i nie wpadania w panikę. Każdy kto choć trochę trenował wie, że po kilku godzinach nie umie się nic i nawet w sytuacji treningu ale już z pewna dozą agresji i braku współpracy drugiej osoby(sparing), są gorączkowe myśli typu „kurde, jak to było?”. Tyle z tego dobrego, że panie trochę się poruszają, pośmieją jak uda się wygiąć rękę koleżance i pewnie dobrze bawią. Lepiej byłoby się skupić na wykładach na temat tego jak porusza się potencjalna ofiara, jak unikać zagrożenia, dlaczego w sytuacji napaści lepiej jest krzyczeć „ludzie pali się!” a nie „ratunku pomocy”, no i konkretnej obsługi silnego gazu łzawiącego.

A.K.
A.K.
Odpowiedź do  wtemacie
5 lat temu

Fajnie dziewczyny, ze macie okazję skorzystania z takiego kursu. Widzę, że oferta jest wzbogacona o szkolenie z udzielenia pierwszej pomocy. Taka wiedza jest potrzebna. Resuscytacja to ciężka fizyczna praca co nie znaczy, że kobieta nie jest w stanie przeprowadzić takiej akcji. Ja reanimowalam człowieka, bardzo bliską osobę. Stres jest oczywiście mega ogromny. Ledwo się pozbieralam tym bardziej, że było za późno. Moja koleżanka jednak uratowała życie swojemu mężowi. Facet normalnie funkcjonuje pomimo że cała akcja resuscytacyjna trwała co najmnie pół godziny. Fizycznie może i jesteśmy słabsze ale psychikę miewamy silną.

20-tonowy kontener runął na siódemkę

20-tonowy kontener runął na siódemkę [ZDJĘCIE]

0
Na drodze ekspresowej S7 doszło do groźnego wypadku. Z rozpędzonej ciężarówki spadł kontener o wadze 20 ton. Według policji, 35-latek kierujący samochodem ciężarowym z...
kontrole prędkości

Kolejne prawa jazdy zatrzymane

0
Kolejne prawa jazdy zatrzymane. Mazowiecka grupa SPEED podsumowała kolejny tydzień służby na naszych drogach. Kierowcy wciąż przekraczają prędkość. Emocje na drodze skutecznie studzą policjanci z...
kadr z filmu

Blef doskonały z muzyką mławianina RX-a

0
Komedia "Blef doskonały" to najnowsze dzieło polskich filmowców. Obraz uświetniła muzyka autorstwa mławianina RX Rafała Sielawy. 1 lutego 2023 r. zaprezentowano zwiastun filmu.  Blef doskonały...
ostrzeżenie o oszustwie

Oszuści podają się za biuro do zwalczania cyberprzestępczości

0
Pojawił się nowy typ ataku polegający na przesyłaniu wiadomości e-mail rzekomo pochodzącej z Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości. Przestępcy sugerują pobranie, rzekomo przygotowanego przez CBZC,...
 • Działka 3683m2 pod handel, usługi, zabudowę mieszkaniową
  Działka 3683m2 pod handel, usługi, zabudowę mieszkaniową
  Cena: 1 200 000 zł do negocjacji  / Miejscowość: Mława …
 • Lokal Użytkowy 88,19 m2, ŚWIETNA LOKALIZACJA!
  Lokal Użytkowy 88,19 m2, ŚWIETNA LOKALIZACJA!
  Cena: 1 950 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Dwupokojowe mieszkanie na partarze, pow. 47 m2
  Dwupokojowe mieszkanie na partarze, pow. 47 m2
  Cena: 255 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości

Finasowanie firmy przez faktoring sposobem na utrzymanie płynności finansowej

0
Biznes w naszym kraju opiera się w znacznym stopniu na kredycie kupieckim, czyli płatnościach z długimi terminami. O ile dla nabywców takie rozwiązanie jest...

Czarna Elka zatrzymana. Joker nie odpuszcza

0
Na dwie kolejki przed końcem tegorocznej edycji Dan-Bud Amatorskiej Ligi Futsalu w walce o tytuł mistrzowski liczą się już tylko trzy zespoły. Owszem Czarna...
radiowóz na drodze

Kompletnie pijany staranował ogrodzenie na Napoleońskiej

1
Czytelnicy sygnalizują nam o wypadku, w którym kompletnie pijany obywatel Ukrainy wjechał w ogrodzenia posesji przy ulicy Napoleońskiej w Mławie. Policja potwierdza zdarzenie i...
- REKLAMA -
- REKLAMA -
samochód po wypadku

Tragedia na drodze. Zginął 19-latek

0
Dziś około godz. 7.45 na drodze gminnej relacji Ościsłowo – Ościsłowo Kolonia doszło do tragicznego wypadku drogowego, w którym zginął 19-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego....

Płaskostopie poprzeczne – czym jest, przyczyny i sposoby leczenia

0
Płaskostopie poprzeczne to schorzenie dotykające wielu osób, które często nie są go nawet świadome. Jest to o tyle szkodliwe, że odkładanie w czasie wdrożenia...

Pożar w kotłowni w Mławie [ZDJĘCIA]

0
Strażacy interweniowali w jednym z domów przy ulicy Szpitalnej w Mławie, gdzie wybuchł pożar w kotłowni. Pożar w kotłowni w Mławie Do niebezpiecznej sytuacji w...
monety

Stracił ponad 9 500 zł na kupon zakupowy

0
Oszuści nieustannie pracują nad wymyślaniem nowych metod, aby wyłudzić pieniądze. Przekonał się o tym 51-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, który stracił ponad 9 500 zł....
- REKLAMA -
6
0
Przejdź do komentarzyx
()
x