środa, 05 października 2022
- REKLAMA -
naszamlawa.plWiadomościKobiety się biją, a policja... podpowiada jak to robić
- REKLAMA -
 • Dwupokojowe mieszkanie 27,56 m2
  Dwupokojowe mieszkanie 27,56 m2
  Cena: 175 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Atrakcyjna działka budowlana w Mławie
  Atrakcyjna działka budowlana w Mławie
  Cena: 158 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Przestronne mieszkanie na I piętrze, ul. Wysoka!
  Przestronne mieszkanie na I piętrze, ul. Wysoka!
  Cena: 412 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Wykończone 3-pokojowe mieszkanie na parterze, nowe budownictwo!
  Wykończone 3-pokojowe mieszkanie na parterze, nowe budownictwo!
  Cena: 399 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Nowy przestronny dom z dużą działką!
  Nowy przestronny dom z dużą działką!
  Cena: 500 000 zł  / Miejscowość: Sinogóra  / Kategoria: Nieruchomości
 • M3 na OKM- atrakcyjna CENA!
  M3 na OKM- atrakcyjna CENA!
  Cena: 228 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Wolnostojący lokal użytkowy
  Wolnostojący lokal użytkowy
  Cena: 99 000 zł  / Miejscowość: Krępa  / Kategoria: Nieruchomości
 • Hala produkcyjna, park maszynowy na gruncie 5787 m2
  Hala produkcyjna, park maszynowy na gruncie 5787 m2
  Cena: 920 000 zł  / Miejscowość: Kuczbork-Osada  / Kategoria: Nieruchomości

Kobiety się biją, a policja… podpowiada jak to robić

-

Rusza VI edycja autorskiego programu profilaktycznego mławskiej policji. „Bezpieczna Mławianka” to kurs samoobrony dla kobiet, połączony z zajęciami warsztatowymi. Jest całkowicie bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane będą do 29 września. Kurs rusza 3 października i potrwa do 9 listopada.

- R E K L A M A -

 Program za każdym razem spotyka się z dużym uznaniem i zainteresowaniem mieszanek – jest to zatem najlepsza rekomendacja. Kursantki pod okiem instruktora trenować będą proste i skuteczne techniki samoobrony. Zajęcia poprowadzi 4 dan aikido Paweł Ziemlewicz.

Poza treningami, dla uczestniczek kursu zaplanowano interesujące warsztaty z psychologiem, zajęcia z policjantem na temat zagrożeń przestępczością oraz niespodziankę – warsztaty z wizażystką. W planie kursu już tradycyjnie będą także spotkanie z funkcjonariuszami straży pożarnej. Strażacy uczyć będą panie działania w miejscu wypadku drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy.

Udział w kursie pozwala na przełamanie psychicznych barier przed obroną oraz wyćwiczenie prostych techniki samoobrony. Z uwagi na bezpieczeństwo, w kursie mogą wziąć udział maksymalnie 24 panie. Wszystkie, na czas trwania kursu, zostaną bezpłatnie ubezpieczone.Pełen plan szkoleniowy dostępny jest na stronie internetowej KPP w Mławie.

Co zrobić, by wziąć udział w kursie ?

– Zgłosić swój udział, dzwoniąc pod numer 23 654 72 66, kom. 506 890 706. W VI edycji kursu mogą wziąć udział wyłącznie panie, które do tej pory nie uczestniczyły w programie „Bezpieczna Mławianka”. Zgłoszenia przyjmowane są w dni robocze, w godz. od 8:00 – 16:00. Spotkanie inaugurujące kurs odbędzie się 3 października o godz. 18:15 w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

Organizatorem kolejnej edycji  programu są: starosta mławski, Komenda Powiatowa Policji w Mławie oraz Zespół Ośrodków Wsparcia w Mławie. Współorganizatorem VI edycji programu są burmistrz miasta Mława, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Mławska Hala Sportowa, Komenda Powiatowa PSP w Mławie oraz AIKIDO HIDOKAN Mława.

- R E K L A M A -
Viaamil
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
6 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Pola
Pola
5 lat temu

To szkolenie przełamuje bariery przed obroną. Wiele kobiet ma psychiczną barierę przed chociażby odepchnięciem napastnika, ulega panice, nie potrafi krzyczeć o pomoc. Nie piszcie takich bzdur w komentarzach, bo nie macie pojęcia o celach i przebiegu takiego kursu a zniechęcacie tylko kobiety, które mogłyby z tego skorzystać. Nikt nie uczy tych pań bycia Kung Fu Pandą – nie o to w tym chodzi.

Chada
Chada
Odpowiedź do  Pola
5 lat temu

Przełamuje bariery haha.
To Ty nie pisz bzdur skoro nie masz najmniejszego pojęcia o samoobronie, sztukach walki czy psychice człowieka w sytuacji zagrożenia.
Idź, ukończ to, odbierz dyplom, wrzuć go do szafy i czuj się bezpieczniej, bo masz papier i skończyłaś kurs który trwał kilkanaście dni.
Ludzie latami trenują boks, kickboxing, a i tak często w sytuacjach kryzysowych wszystko idzie w niepamięć, bo emocje łapią górę.

Pola
Pola
Odpowiedź do  Chada
5 lat temu

…a tak się składa, że mam pojęcie 🙂 tu nie chodzi o papier czy kilkanaście godzin treningów. Są tacy ludzie jak Ty, którzy nie zrozumieją celu takich szkoleń. Spoko, masz prawo, ale nie nagaduj i nie zniechęcaj.

Chada
Chada
5 lat temu

Czy wy na prawdę myślicie, że podczas jakiegokolwiek ataku na kobietę jakieś obalenia, chwyty itp. których uczycie się przydadzą?
Kobiety to płeć piękna i nie jest odporna na cios jak mężczyzna, a żaden napastnik podczas ataku nie będzie bawił się w przepychanki.

Lepiej zakupilibyście kobietom odpowiednie narzędzia obronne typu gaz pieprzowy, paralizator… i z tego zrobili szkolenia w jaki sposób używać itp., a nie bawili się w bezsensowne szkolenia.

wtemacie
wtemacie
Odpowiedź do  Chada
5 lat temu

Niestety muszę się zgodzić. Nauka samoobrony to żmudny proces polegający na wielokrotnym powtarzaniu ruchów, odgrywaniu sytuacji a co najważniejsze budowaniu psychiki do właściwych reakcji i nie wpadania w panikę. Każdy kto choć trochę trenował wie, że po kilku godzinach nie umie się nic i nawet w sytuacji treningu ale już z pewna dozą agresji i braku współpracy drugiej osoby(sparing), są gorączkowe myśli typu „kurde, jak to było?”. Tyle z tego dobrego, że panie trochę się poruszają, pośmieją jak uda się wygiąć rękę koleżance i pewnie dobrze bawią. Lepiej byłoby się skupić na wykładach na temat tego jak porusza się potencjalna ofiara, jak unikać zagrożenia, dlaczego w sytuacji napaści lepiej jest krzyczeć „ludzie pali się!” a nie „ratunku pomocy”, no i konkretnej obsługi silnego gazu łzawiącego.

A.K.
A.K.
Odpowiedź do  wtemacie
5 lat temu

Fajnie dziewczyny, ze macie okazję skorzystania z takiego kursu. Widzę, że oferta jest wzbogacona o szkolenie z udzielenia pierwszej pomocy. Taka wiedza jest potrzebna. Resuscytacja to ciężka fizyczna praca co nie znaczy, że kobieta nie jest w stanie przeprowadzić takiej akcji. Ja reanimowalam człowieka, bardzo bliską osobę. Stres jest oczywiście mega ogromny. Ledwo się pozbieralam tym bardziej, że było za późno. Moja koleżanka jednak uratowała życie swojemu mężowi. Facet normalnie funkcjonuje pomimo że cała akcja resuscytacyjna trwała co najmnie pół godziny. Fizycznie może i jesteśmy słabsze ale psychikę miewamy silną.

węgiel wysypany na drogę

Węgiel na drodze. Co z kierowcą?

0
Węgiel na drodze. Co z kierowcą? Informowaliśmy wczoraj o wypadku (TUTAJ) w powiecie żuromińskim samochodu ciężarowego przewożącego węgiel. Policja przekazuje więcej informacji.   Na drodze W-563...
tabletki

Jodek potasu w Mławie. Punkty dystrybucji

0
W Mławie wyznaczono punkty dystrybucji jodku potasu. Tabletki będzie można uzyskać w wybranych aptekach na terenie Mławy. Pełna lista poniżej. Obecnie zagrożenia nie ma,...
spotkanie w Mławie

Ponad 432 tys. zł dla 22 jednostek OSP

0
Ochotnicze Straże Pożarne otrzymają dotacje na nowy sprzęt i wyposażenie, wsparcie młodzieżowy drużyn pożarniczych oraz termomodernizację budynków OSP i instalację paneli fotowoltaicznych. Wnioski złożono...

Joker drugi w Ciechanowie. Body Club szósty

0
Dwie drużyny z Mławy rywalizowały w orlikowym turnieju o puchar prezesa MKS-u Ciechanów. Joker liczył się nawet w walce o główne trofeum. Ostatecznie w...
- REKLAMA -
 • Lokal na sprzedaż w centrum Mławy !
  Lokal na sprzedaż w centrum Mławy !
  Cena: 120 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Do wynajęlcia lokal usługowo-handlowy, 130,35 m2
  Do wynajęlcia lokal usługowo-handlowy, 130,35 m2
  Cena: 4 565 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości

Mazowsze. Wiadomości z regionu 26

0
W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego "Mazowsze. Wiadomości z regionu" mówimy m.in. o laureatach Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida, przyjętej przez Sejm...

Kilkadziesiąt ton węgla na drodze [ZDJĘCIA]

0
Dziś około godziny 13 doszło do wywrotki samochodu ciężarowego z węglem na drodze wojewódzkiej 563, Żuromin - Rypin (w gminie Lubowidz w powiecie żuromińskim)....
burger i mięso

System kontroli żywności NIE DZIAŁA?

3
System kontroli żywności NIE DZIAŁA? Ostatnio przekonaliśmy się o tym podczas tzw. afery drobiowej, w której firma z kapitałem niemieckim jest odpowiedzialna za dodawanie...
- REKLAMA -
auta po wypadku

Wywrotka opla, 26-latek ranny, 3 auta uszkodzone

0
Wywrotka opla, 26-latek ranny, 3 auta uszkodzone. To skutki wypadku w Baboszewie w powiecie płońskim. Ku przestrodze. Zwykła stłuczka może prowadzić do poważnych konsekwencji....
elektrownia

Zagrożenia nie ma. Musimy być przygotowani

0
Zagrożenia nie ma. Musimy być przygotowani. Tabletki z jodkiem potasu są dostarczane do polskich samorządów. Właśnie samorządy w razie potrzeby wskażą punkty wydawania leku....

Kolejne derby dla Mławianki. Wieczfnianka powalczyła

0
Druga ekipa Mławianki zdominowała przebieg derbowych spotkań na poziomie B-klasy. Po wysokiej wygranej nad Wieczfnianką okazała się lepsza także szreńskiego Żaka. Losy niedzielnej batalii...
Mławscy druhowie z OSP otrzymali sprzęt

Mławscy druhowie z OSP otrzymali sprzęt

0
Mławscy druhowie z OSP otrzymali od miasta wart 20 tysięcy złotych sprzęt służący do akcji ratowniczych.  Mławscy druhowie z OSP otrzymali sprzęt Druhowie z jednostek Ochotniczych...
- REKLAMA -

Mazowsze. Wiadomości z regionu 26

6
0
Przejdź do komentarzyx
()
x