Kiedy zaplanować urlop, aby mieć długi weekend w 2019 roku?

0
729
Fot. Nasza Mława
- REKLAMA -

W całym 2019 roku jest kilkanaście dni ustawowo wolnych od pracy. Podpowiadamy, kiedy wziąć urlop, aby przeobrazić pojedyncze wolne dni w długie weekendy.

- REKLAMA -

Dni ustawowo wolne od pracy, które jeszcze nas czekają w 2019 roku:
• Niedziela Wielkanocna (21 kwietnia) – niedziela
• Poniedziałek Wielkanocny (22 kwietnia) – poniedziałek
• Święto Pracy (1 maja) – środa
• Święto Konstytucji 3 maja (3 maja) – piątek
• Zesłanie Ducha Świętego (9 czerwca) – niedziela
• Boże Ciało (20 czerwca) – czwartek
• Święto Wojska Polskiego, Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny (15 sierpnia) – czwartek
• Wszystkich Świętych (1 listopada) – piątek
• Święto Niepodległości (11 listopada) – poniedziałek
• Boże Narodzenie (25 grudnia i 26 grudnia) – środa i czwartek.

Najbliższe dni wolne czekają nas w kwietniu. Jednak nie trzeba w tym celu brać żadnego urlopu. To ze względu na święta wielkanocne. Niedziela wielkanocna wypada 21 kwietnia, a wolny poniedziałek wielkanocny 22 kwietnia.

W maju można odpoczywać przez 5 dni (od wtorku do niedzieli). W tym roku Święto Pracy, 1 maja wypada w środę, a 3 maja w piątek. Wystarczy wziąć dzień wolny w czwartek, 2 maja. Ponadto jeżeli weźmiemy trzy dni urlopu (w poniedziałek, wtorek, czwartek) to daje nam siedem dni wolnych od pracy (od poniedziałku do niedzieli).

W czerwcu Boże Ciało wypada w czwartek, 20 czerwca. Wystarczy wziąć w piątek, 21 czerwca jeden dzień urlopu i cieszyć się odpoczynkiem przez cztery dni (od czwartku do niedzieli).

W czwartek, 15 sierpnia przypada Święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. Wolny piątek zapewni nam długi weekend – od czwartku do niedzieli.

W listopadzie Wszystkich Świętych wypada w piątek. Nie trzeba brać urlopu, aby mieć wolne od piątku do niedzieli. Natomiast Święto Niepodległości, 11 listopada przypada w poniedziałek, co wydłuża weekend o jeden dzień.

W grudniu Boże Narodzenie wypada w środę i czwartek (25 i 26 grudnia). Można mieć jeden z najdłuższych weekendów. Aby odpoczywać od środy do niedzieli, wystarczy wolny piątek. Grudniowy weekend można rozszerzyć do 7 dni. Wystarczy wziąć urlop 30 i 31 grudnia. Jeśli zdecydujemy się na kolejne dwa dni przed świętami, to można odpoczywać od poniedziałku 23 grudnia do środy 1 stycznia. 5 dni urlopowych daje w takim przypadku 10 dni wolnych.

PODZIEL SIĘ

KOMENTARZE

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasza Mława, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

Powiadomienia są wysyłane na podany adres email.
Adres email nie jest widoczny dla innych użytkowników.
Nie wysyłamy niechcianych wiadomości.
Jednym kliknięciem możesz zrezygnować z subskrybcji