naszamlawa.plWiadomościJaki los czeka PKS Mława?
- REKLAMA -
Loading RSS Feed
- REKLAMA -

Jaki los czeka PKS Mława?

-

Grupa Mobilis, właściciel spółek PKS na Mazowszu i Mazurach poinformowała w ubiegłym tygodniu o zamiarze likwidacji PKS Ciechanów. Miesiąc wcześniej zdecydowano, że podobny los spotka PKS Ostrołęka. Czy oddział w Mławie również jest zagrożony?

- R E K L A M A -"))

Zarząd PKS w Mławie uspokaja:Nie mamy takich planów. Naszą intencją jest utrzymanie działalności operacyjnej. Jednocześnie informujemy, że w spółce aktualnie są dokonywane działania restrukturyzacyjne, które prowadzimy praktycznie od początku zakupu spółki. Trwa proces optymalizacji kosztowej oraz operacyjnej. Ma on na celu przede wszystkim poprawę sposobu funkcjonowania całej spółki, zwiększenie jej rentowności oraz utrzymanie możliwie jak najszerszej siatki połączeń.

Obecnie PKS Mława wraz z podległymi placówkami wykonuje około 600 kursów dziennie. Niestety na nasze pytanie, czy któreś z nich zostaną skasowane, nie otrzymaliśmy konkretnej odpowiedzi,  a jedynie informację, że „siatka połączeń jest dostosowywana na bieżąco do potrzeb podróżnych i są przy tym brane pod uwagę aktualne potoki pasażerskie i zapotrzebowanie na konkretne kursy”.

Likwidację ciechanowskiej spółki Mobilis tłumaczy tym, że od dawna generowała ona straty, a szereg biznesowych działań mających tę sytuację zmienić nie przyniosło żadnych rezultatów.

– Głównym powodem likwidacji spółki jest trudna sytuacja rynkowa oraz drastycznie, z roku na rok, malejąca liczba pasażerów, którzy regularnie korzystają z usług regionalnej komunikacji autobusowej. Na trudną sytuację w spółce wpłynął też m.in. brak uregulowań prawnych, które zapewniałyby stabilne podstawy do inwestowania i rozwoju – wyjaśnia Magdalena Selder z Mobilis Group.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
32 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Sam
Sam
2 lat temu

Pisałem już kiedyś ,że pastuchy zlikwidują pks bo ich celem inwestycyjnym są tereny .Przekonamy się niedługo ilu z nich zjedzie do Mławy.My sprzedajemy im dobra fizyczne za papier zwany dolarem który produkują bez opamiętania.Hańba dla polskich głupców.

Kazik
Kazik
2 lat temu

Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma . Zwolnilam się z Mławy i poszedłem DO polonusa i tam to dopiero jest burfel. Obiecywali złote goryva jak przyszło do wypłaty to jeszcze mniej jak w Mławie.

Ilona
Ilona
2 lat temu

Kierowcy to dziady oderwan od płuca. Zero kultury śmierdzący potem nieuprzejmni. Nie można i nic zapytać tylko pyskuja. Ubrani w białe golfy. Niech się uczą od POLONUSA.

tomo145
tomo145
3 lat temu

Suma sumarum nie ma co zwalac na kierowcow brak reszty spoznienia to od nas niezalezne. Zapraszam raz pasazera niedowiarka jak zaczyna sie prace w pksie i pozniejszy kom. Podsumowujac wchodzenie do autobusu przepychanie sie w celu odbicia karty jest be celowe poniewaz karta jest albo zastrzezona albo ma bład to ze pyka nie swiadczy o pozytywnym odbiciu karty??? A o tym żeby ktoś z zatoki wpóscił do ruchu to nie wspomnę. A jest prawo każdy kierujący powinien umożliwić właczenie sie do ruchu autobusowi. I o czym to świadczy ? Prędzej przepuści cie tym biedniejszym samochodem niż wyczesanym .A kobieta za kierownica w mławie to porażka. Kometujcie…..

Nicol
Nicol
3 lat temu

Witam znam komunikację w Mławie i również nie jestem z niej zadowolona dwa moze trzy autobusy na krzyż . Często jeździłam autobusami, ale zraziło mnie to częste oczekiwanie na autobus który później nie podjeżdżał. Godziny autobusów wogole nie dobrane np z rozkładem kolejowym. Przyjeżdżając pociągiem z Katowic do Mławy o godzinie ok godziny 7:15 zawsze musiałam. Czekać prawie półtorej godziny na autobus do Żuromina. Cena biletu za przejazd z Mławy do Kuczborka to prawie 15 zł strasznie drogo bo niby dużo km . drodzy mili za 12 zł to ja na Śląsku ze swojego miasta rodzinnego dojadę do Katowic a km mam więcej bo ponad 40 a nie 22. Kierowcy wiecznie naburmuszeni siedzą jakby za kare tam byli, wystarczy że by się uśmiechać i powiedzieć miłego dnia.

tomo145
tomo145
Odpowiedź do  Nicol
3 lat temu

Zeby wykonac przejazd trzeba miec koncesje która kosztuje nie mało a jak pkp zmienia rozkład to co tez mamy wszystko zmieniac a to kosztuje troche wyobraźni…..

obserwator 2
obserwator 2
3 lat temu

Niestety ludzie , którym zależało na funkcjonowaniu tej firmy i cały swój czas jej poświęcali byli niewygodni dla Zarządu więc ją opuścili . A okręt bez dobrego sternika dryfuje aby osiąść na mieliźnie lub zatonąć . Chyba ta druga ewentualność zbliża się szybkimi krokami.

tomo145
tomo145
Odpowiedź do  obserwator 2
3 lat temu

Nie ja opuścili tylko nachapli ile mozna i wywalili ich…..

Obserwator 2
Obserwator 2
Odpowiedź do  tomo145
3 lat temu

Dni PKS Mława są policzone i za chwilę stanie się z nimi tak jak z Bartoszycami w tamtym roku a teraz Ostrołęką , Ciechanowem , Mińskiem Mazowieckim.
Ciekawe czy będą następnymi czy zostaną zlikwidowani na końcu. Ale to bardzo szybko zweryfikuje życie a przede wszystkim pasażerowie , którzy już dawno powinni „podziękować” tej firmie za jakość świadczonych usług nie mówiąc już o kulturze osobistej kierowców i pozostałego personelu.

Warszawiak
Warszawiak
3 lat temu

Problemy mławskiego PKSu:
1. Rozkład jazdy wzięty z kosmosu, totalnie nieudane godziny nieskomunikowane z niczym
2. Ceny Biletów,
3. Nieprzyjemni i bardzo nieuprzejmi kierowcy.
Co do ostatniego punktu – marzy się Wam znów Państwowe? To już nie wróci, teraz trzeba być miłym dla klienta, uśmiechniętym i pierwszy mówić dzień dobry.
Upadnie ta śmieszna firemka, pójdziecie szukać pracy to Was prywaciarz nauczy jak macie być mili i uprzejmi bo jak nie to fora ze dwora.
W tamim PolskimBusie, w Warszawie czy u Fabisiaka to byście dnia nie popracowali z tymi obrażonymi minami. Zresztą widac komentarze kierowców – roszczeniowi i zbulwersowani, że mają mieć pieniądze na wydawanie reszty – a gdzie taki panicz „dzień dobry” powie….

Asia
Asia
Odpowiedź do  Warszawiak
3 lat temu

Święta prawda

Gucio
Gucio
Odpowiedź do  Warszawiak
3 lat temu

Warszawiaku, jak temu paniczowi powiesz pierwszy „dzień dobry” to może Ci odburknie coś pod nosem, ale nie licz na to, że powita Cię na swoim „pokładzie”m z uśmiechem i że pierwszy powie Ci to magiczne słowo „dzień dobry” – to nie w Mławie, a tym bardziej nie w autobusach Mobilisu.
W Mławie nie ma zwyczaju, żeby jakikolwiek przedsiębiorca witał pierwszy klienta, w latach 90-tych XX wieku byłem w Czechach i tam ogromne zaskoczenie:
nie zdążyłem zamknąć za sobą drzwi sklepu, a już sprzedawca witał mnie w swoim sklepie słowem „dzień dobry” i uśmiechem.

tomo145
tomo145
Odpowiedź do  Warszawiak
3 lat temu

Kim ty jestes jak tak mówisz?

tomo145
tomo145
Odpowiedź do  Warszawiak
3 lat temu

Warszawiak? Chyba z szydłowa….

mruj
mruj
3 lat temu

Przecież to od 8 lat jest tak nieudolnie zarządzane. Jakby przedsiębiorstwo dobrze działało to by innych oddziałów nie likwidowali. Wstyd z taką prywatyzacją !!!

obserwator
obserwator
3 lat temu

Do Zarządu PKS MŁAWA-podzielicie los upadłych spółek,to jest oczywiste.Wasze działania restrukturyzacyjne polegały na zwalnianiu ludzi kompetentnych, mądrych,znających się na rzeczy.Wasza niewiedza o rządzeniu tą spółką jest tak duża,jak jej ”plac”.Brak inwestycji,taboru,konkurencji,pomysłów.Macie stacje paliw,diagnostykę,warsztaty-trzeba to wykorzystać,a nie” zamykać”.Był człowiek co to ogarniał,teraz łowi ryby w Strzegowie.Pracowałem tam.widziałem ten proces prywatyzacji,jestem w wielkim SZOKU.Pozdrawiam kapitana tego tonącego statku i jego” marynarzy”

tomo145
tomo145
Odpowiedź do  obserwator
3 lat temu

Jeden co chyli czoła dzieki. A o co tu chodzi piorą kase i tyle…Pzdr

Lesia
Lesia
3 lat temu

Za upadek winne są ceny biletów oraz zachowanie kierowców – wieczne problemy z wydawaniem reszty i punktualnością!

Kiero
Kiero
Odpowiedź do  Lesia
3 lat temu

Kierowca to nie jest bank poczytaj kto ma mieć drobne pieniądze na zakup biletów na pokładzie 40 pasażerów i każdy płaci 50 lub 100 Złotów banknotem. Punktualność niezależy od kierowcy są jeszcze przepisy ruchu drogowego jaki pasażer taki kierowca

Obserwator
Obserwator
Odpowiedź do  Kiero
3 lat temu

Twoja buta jest właśnie przykładem braku kultury u pksiaków. Dlatego pójdziecie na bruk!

tomo145
tomo145
Odpowiedź do  Kiero
3 lat temu

Uuuuuu mam wsparcie…..

Sisi
Sisi
Odpowiedź do  Lesia
3 lat temu

Klienci tez powinni być przygotowani na kupno biletów odpowiednia ilością pieniędzy. I w autobusie i markecie itp. Nie bronię kierowców bo nie wiem jacy są nie jeżdżę autobusami nie mam zdania jednak wiem jak chamscy potrafią być klienci,zero kultury i poszanowania drugiego człowieka bo on wielki klient płaci i wymaga służcie mu bo od tego jesteście i jeszcze pokłony bijcie. Kultura obowiązuje z obu stron.

Klyent
Klyent
Odpowiedź do  Sisi
3 lat temu

Nie bredź.

tomo145
tomo145
Odpowiedź do  Lesia
3 lat temu

A dlaczego nie ma pani gotowych pieniazkow? Tylko problem a kierowca z kad ma wziasc?….

patriota
patriota
3 lat temu

Przede wszystkim bardzo drogie są dlatego nikt nie jeździ najdroższy autobus jaki widziałem do Warszawy nie ma dogodnych połączeń do pracy każdy wybiera kolej bilet do Warszawy gdyby był po 18 lub 20 zł i autobus ustawiony na 6 00 w Warszawie i powrót 7 40 to by mieli bo pociąg z Warszawy jest o 8 30 wiec nikt by nie czekał

tomo145
tomo145
Odpowiedź do  patriota
3 lat temu

A kto dojedzie? Jakby miał z Warszawy o 7.40 to o której miałby z mławy wyjechac????

ON
ON
3 lat temu

Niska jakość usług to i upadek, gorzej zób w wieku przedemerytalnym na bruk.

Emerytka
Emerytka
3 lat temu

Uważam, że pracownicy PKSu w Mławie też mogą uderzyć się w piersi. Nie dało się nigdy dodzwonic do dyspozytorni, a informacja leżała i kwiczała…
Oddzielny temat to kierowcy… Brak podjeżdżania pod krawężniki, tak że osoby starsze i schorowane musiały „doskakiwać” do autobusu, w mrozy nie podjadą nawet sekundy wczesniej i przez to odjeżdżają wiecznie spóxnieni (bo bilety trzeba sprzedaż), wieczne problemy i robienie łaski z wydawaniem reszty, niestety brak kultury u więszości, muzyka na full i królewicz jedzie na koźle….
Powiem tak – niedługo spotkamy ich w pośredniaku, tych wszystkich królewiczów mławskich, bo oni w wieku przedemerytalnym pracy racze nie znajdą, chyba nawet w LG….
Sami sobie winni.

tomo145
tomo145
Odpowiedź do  Emerytka
3 lat temu

Ba bo już na emeryturze to sie wymaga??? A co my kierowcy jestesmy winni??? Przychodze 1godz wczesniej i tak wyjade opozniony i nie sprawny to moja wina???? A reszta zaczynam prace mam 0 zł i jak mam wydac troche wyrozumiałosci???ps nawet majac sedziwy wiek nie dorosliscie do komunikacj miejskiej od czego sa przyciski postojowe. Lepiej ryja drzec na caly autobus. Nie pozdrawiam

Klyent
Klyent
3 lat temu

Kierowcy swoim zachowaniem pogardą dla pasażera, wiecznie spóźnieni i z obrażony mi minami dołożyli swoje do upadku.

Mir K.O.
Mir K.O.
3 lat temu

Najzabawniejsze jest to, że prywatne powinno działać lepiej niż państwowe. W tym przypadku tak nie jest. Pytanie dlaczego? Ktoś ma w tym jakiś interes? Może warto byłoby obniżyć ceny świadczonych usług. Przypomnę tylko: autobus Mobilis na trasie Mława-Toruń kosztował 29 zł ze zniżką studencką i ok 40 zł bez żadnych ulg. U konkurencji w [wymoderowano] ten sam kurs i koszt przejazdu to 21 zł (bez żadnych zniżek). Z czego wynika to, że wasze usługi są/były takie drogie? Może to odstraszało klientów? Powiem szczerze, że wiele razy sam życzyłem wam upadku, patrząc na wasz cennik.

Kierowca
Kierowca
3 lat temu

Kłamstwo od początku prywatyzacji wiadomo było jak to się skończy skoro spółki przed prywatyzacją przynosiły zyski to co się stało po prywatyzacji? To poco dobre psuć

Płetwal rozbił bank w Giżycku

0
Dużym sukcesem zakończył się występ pływaków mławskiego Płetwala w dwudziestej drugiej edycji wiosennych międzynarodowych zawodów pływackich. Nasi reprezentanci stanęli na podium w Giżycku aż...
Maja Szczepańska i mgr Karol Janik

Sukces Mai w międzynarodowym konkursie

0
Maja Szczepańska uczennica mławskiej szkoły muzycznej - przygotowana przez nauczyciela Karola Janika - została laureatką międzynarodowego konkursu akordeonowego. To zarówno sukces uczennicy, jak i...

Jak sprawdzić, czy to prawdziwy rachmistrz?

0
Osoby, które nie wypełniły jeszcze obowiązku udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021), powinny spodziewać się telefonu od rachmistrza. Jego...
zmiażdżone alfa romeo

Dachowanie Alfa Romeo w Glinojecku [ZDJĘCIA]

0
Dzisiaj zaraz po północy w Glinojecku na ul. Wojska Polskiego doszło do groźnego zdarzenia drogowego.   - 25-letni kierowca Alfy Romeo stracił panowanie nad pojazdem, w...
Loading RSS Feed
wypadek

Niebezpieczny manewr wyprzedzania [ZDJĘCIA]

0
Do zderzenia dwóch pojazdów osobowych doszło dziś około godziny 8 rano w sąsiednim mieście Ciechanowie. Wszystko przez - jak się okazuje - niebezpieczny manewr...

Wiceminister MSWiA Maciej Wąsik w Szydłowie

10
Uroczystość w Szydłowie z udziałem wiceministra MSWiA Macieja Wąsika odbyła się dziś 13 maja w sali konferencyjnej urzędu gminy.   Podczas uroczystości w Szydłowie, wiceminister wręczył...
rodzina na rowerach

U sąsiadów. Pies rzucił się na dziewczynkę

0
W ostatnim czasie na terenie Płońska pies, który uciekł z jednego z mieszkań, pogryzł jadąca na rowerze 9-letnią dziewczynkę.   Brak kontroli nad psami i...
- REKLAMA -
Szpital w Mławie

W szpitalu rusza rehabilitacja pocovidowa

1
W mławskim szpitalu rusza nowa usługa: rehabilitacja pocovidowa. Ma to nastąpić w najbliższym czasie. Tak zapewnia nas dyrektor SP ZOZ Waldemar Rybak.    To nowość...

W Mławie likwidują łóżka covidowe

0
W mławskim w szpitalu zaszła wielka zmiana. Po wielu miesiącach zlikwidowano łóżka dla pacjentów z Covid-19.   Od wtorku 11 maja w naszym szpitalu nie...

Nowe zasady dotyczące maseczek, edukacji i rozrywki

0
Od 15 maja będziemy mogli m.in. zjeść w restauracyjnych ogródkach i pójść do kina na świeżym powietrzu. Sprawdź aktualny harmonogram zmian.   Harmonogram na kolejne dni...

Wicemistrz Joker, Body-Club piąty

0
Obostrzenia związane ze zwalczaniem pandemii koronawirusa sprawiły, że mistrza premierowej edycji orlikowego turnieju „Graj z Krystianem CUP” poznaliśmy dopiero dwa miesiące po rozegraniu eliminacji....
- REKLAMA -
32
0
Przejdź do komentarzyx
()
x