Sprawdź, czy twoje dziecko jest na liście! Rekrutacja do mławskich przedszkoli

0
1054
- REKLAMA -

Rodzicu! Zapisałeś dziecko do mławskiego przedszkola? Dziś będą listy przyjętych. Masz kilka dni na potwierdzenie chęci umieszczenia pociechy w wybranej placówce.

- REKLAMA -

Trwa weryfikacja złożonych przez mieszkańców wniosków o przyjęcie dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2019/2020.

Termin do 20 marca

Dziś mają być gotowe listy dzieci zakwalifikowanych do mławskich przedszkoli. Weryfikacja ta zakończy się 15 marca 2019 r. o godz. 8.30. Kolejnym etapem postępowania rekrutacyjnego będzie ogłoszenie list dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych, które nastąpi tego samego dnia (15 marca 2019 r.) od godz. 12.00.

Mławski ratusz prosi rodziców, aby sprawdzili czy pociecha jest na liście i koniecznie potwierdzili wolę przyjęcia swojego dziecka do danego przedszkola lub oddziału przedszkolnego. Termin jest krótki, bo tylko do 20 marca. Rodzice, którzy składają wniosek z użyciem systemu informatycznego, mogą złożyć potwierdzenie woli przy użyciu tego systemu.

Bez potwierdzenia nie przyjmą

– Komisja rekrutacyjna przyjmuje kandydata do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej, jeżeli został zakwalifikowany do przyjęcia i rodzice potwierdzili wolę zapisu, oraz podaje do publicznej wiadomości listę kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej. Kandydat, którego rodzice nie potwierdzili woli zapisu, nie zostaje przyjęty do wybranego przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej – informuje ratusz.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych nastąpi do 21 marca 2019 r. do godz. 12.00.

Burmistrz wskaże drugie przedszkole

W sytuacji, gdy dziecko nie znajdzie miejsca w wybranym przedszkolu (powodem mogą być warunki lokalowe w budynkach, które dysponują ograniczoną liczbą pomieszczeń przeznaczonych dla dzieci w wieku przedszkolnym), burmistrz miasta ma wskazać przedszkole lub oddział przedszkolny w szkole podstawowej, który może przyjąć dziecko. Czas pracy takich placówek ma być zbliżony do zasad przedszkola do którego rodzice chcieli zapisać dziecko.

– Wszystkie dzieci, które wzięły udział w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2019/2020, znajdą miejsce w przedszkolu lub oddziale przedszkolnym położonym na terenie Miasta Mława – zapewniają w urzędzie miasta.

Jeżeli po rekrutacji nadal będą wolne miejsca (np. w przypadku rezygnacji dziecka), dyrektorzy podejmą decyzje o przeprowadzeniu postępowania uzupełniającego – od 27 maja 2019 r. od godz. 8.00 do 7 czerwca 2019 r. do godz. 15.00.

KOMENTARZE

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasza Mława, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

Powiadomienia są wysyłane na podany adres email.
Adres email nie jest widoczny dla innych użytkowników.
Nie wysyłamy niechcianych wiadomości.
Jednym kliknięciem możesz zrezygnować z subskrybcji