naszamlawa.plWiadomościDwóch inwestorów chętnych, by kupić działki pod dworzec zintegrowany
- REKLAMA -
Loading RSS Feed
- REKLAMA -

Dwóch inwestorów chętnych, by kupić działki pod dworzec zintegrowany

-

Do dziś (31 sierpnia), do godz. 15 można była składać oferty w przetargu na sprzedaż gruntów przy al. św. Wojciecha w Mławie.

- R E K L A M A -"))

Ratusz chce sprzedać działki o łącznej powierzchni blisko 3 hektarów, na których ma powstać dworzec zintegrowany – autobusowy i kolejowy – z galerią handlową o powierzchni sprzedaży do 20 tys. m kw. Cena wywoławcza wynosi 3 mln 116 tys. zł.

Jak poinformowała Magdalena Grzywacz, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Mława, w przetargu złożono dwie oferty. Jakie i kto je złożył, będzie wiadomo po otwarciu, które zaplanowano na wtorek, 4 września.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
28 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Jamper
Jamper
2 lat temu

Na Mławianke też obiecał…..I to dużo.Remont stadionu jak wygra wybory łącznie ze sztucznym oświetleniem?

Bast
Bast
Odpowiedź do  Jamper
2 lat temu

Halo halo. Nie masz wiedzy to nie pisz. Mlawianka z miasta ma sporo. Sporo tego co czytasz i widzisz. A nie wiesz ile dał temu klubowi w ostatnich miesiącach z jej Prezesem. Ja się boję o sport w Mławie. Juz teraz treningi kosztują w klubie 75zl, poczekajmy jak Pan Burchacki wygra… składki wzrosną bo nie bedzie pomocy ze strony miasta.

ex
ex
2 lat temu

no to ładnie na przetargu sępy dostaną żeby się wycofać. swoją drogą 3 bańki za 3 hektary w mieście. dla deweloperki to jak za darmo.

Wals
Wals
2 lat temu

Super! Brawo Panie Burmistrzu ☺ wiele się zmieniło w Mławie przez te 12 lat! Damy radę!

Wólka
Wólka
Odpowiedź do  Wals
2 lat temu

Widać to po ulicy Górnej jak się zmienia, tam gdzie mieszka biznes ładne chodniki, a tam gdzie ludzie mieszkają od 40 lat, obraz nędzy i rozpaczy. Czy tylko sponsorzy kampanii liczą się dla Pana Kowalewskiego ? Dla nich kasa miasta stoi otworem, dla zwykłych mieszkańców nie ma pieniędzy …

Mir K.O.
Mir K.O.
Odpowiedź do  Wólka
2 lat temu

Wals o 18 dzisiaj bedzie sie pieknie usmiechal na obchodach w Uniszkach. Mozesz smialo jechac i oddac hold swojemu przystojnemu burmistrzowi. Nie zapomnij pocalowac w reke.

Jarek
Jarek
Odpowiedź do  Mir K.O.
2 lat temu

Mir K.O. czy Ty oprócz jadu, złości i nienawiści masz jakieś zalety ? Może np. lubisz koty ?

mławianka
mławianka
Odpowiedź do  Wólka
2 lat temu

Widać to również po blokach stawianych na wszystkich działkach, które należały kiedyś do miasta. Uszczęśliwił deweloperów i w sumie tylko ich,
widać to po parku, jak w zastraszającym tempie ubywa mu uroku wraz z drzewami i wielkością obszaru,
widać to remoncie MDK, gdzie urzędasom dogodzono, ale nie widzom kina,
widać to po kosmicznym wzroście zadłużenia,
widać to po ilości składanych wniosków o fundusze zewnętrzne.
Można by tu wymieniać i wymieniać.
Dość Kowalewskiego razem z jego innowacyjnością i jego PPP

stała czytelniczka
stała czytelniczka
Odpowiedź do  mławianka
2 lat temu

Mam takie samo zdanie. Mieszkańcy muszą ukrócić tę jego rozrzutność z pieniędzy mieszkańców i miasta!!!

Obiektywny mieszkaniec
Obiektywny mieszkaniec
Odpowiedź do  mławianka
2 lat temu

Rozrzutność pieniędzy ? a chcecie jeszcze kino ??? Słuchajcie jest wiele miast, które nie rozrzuca pieniędzy np. Maków Maz. czy Raciąż. To teraz porównajcie wygląd miast. Od parku, ulic, rynek a nawet te bloki. Większość z was mieszka w blokach a narzeka na deweloperów. Widać, że pomimo tak słabego włodarza wg was ludzie chcą tu mieszkać i chętnie kupują mieszkania w blokach. Moim zdaniem wygra Kowalewski bo pod jego wodzą dużo się zmieniło w mieście. Ci, którzy nie chcą zobaczyć zmian nie zobaczą itd. Warto poczytać o PPP, trzeba cieszyć się, że tak małe miasto dostało taką formułę.

kompetentny
kompetentny
Odpowiedź do  Obiektywny mieszkaniec
2 lat temu

Mława 31 tys mieszkańców, Maków Mazowiecki 10 tys, Raciąż 4 tys, i Ty porównujesz te miasta? Taki obektywny mieszkaniec pracujący w ratuszu się trafił, ale co się dziwić jak Ci ludzie nie potrafią wniosku w terminie złożyć, to nawet sensowanego komentarza w obronie Burmistrzanie wymyśla. Mieszkania w blokach ludzie kupują pod wynajem, a taki słoik co wynajmie wiele miastu nie da.

mławianka
mławianka
Odpowiedź do  Obiektywny mieszkaniec
2 lat temu

Wykupowane mieszkanie? – większość wykupowanych mieszkań jest na wynajem dla Ukraińców i innych nacji pracujących w LG i firmach kooperujących z LG.
Sprzedać wszystko za marne pieniądze deweloperom, to nie jest żaden sukces, robić wszystko za pieniądze z podatków i obligacji, to też nie jest sukces.
Remont kina miał być drugim etapem modernizacji MDK i co? – robi się parking dla LG, ale dla mieszkańców, kina się nie robi. Niech siedzą dwie godziny w smrodzie, a w porze zimowej jeszcze na dodatek w zimnie, a co tam.
PPP? – tak są i dobre formy PPP, ale nasz złotousty nie wybrał dobrej formy, tylko przestarzałą, na której miasto będzie miało figę z makiem.
Kina było tak samo obiecywane jak dworzec zintegrowany i tak samo było już kilka projektów, które się przedawniły, czyli pieniądze poszły w błoto – czyż to nie jest rozrzutność, Obiektywny mieszkańcu?

Audytor
Audytor
2 lat temu

Juz byście wszystko wiedzieć chcieli, kto i może jeszcze za ile.. oczy postawisz i na co ci taka wiedza.
Galerii sie zachcialo, a gdzie tu sie galeria utrzyma jak tu bida! Empik ledwo zipie to samo vistula, nie minie rok i pozamykają. Brak handlu w niedziele tez nie pomaga. Nie bądźcie śmieszni, do normalnego sklepu poszli!

K.S.
K.S.
Odpowiedź do  Audytor
2 lat temu

Ale z Ciebie optymista Audytorze.

mławianin 1
mławianin 1
Odpowiedź do  Audytor
2 lat temu

Ledwo zipią? Masz przekłamane dane….. Kolego…

mink
mink
2 lat temu

Galeria w Mławie jest bardzo potrzebna. Ma szansę bytu. W promieniu 80 km nie ma większego miasta, z galerią handlową więc na pewno galeria znajdzie klientów z ościennych miast. Teraz widać jak potrzebna jest Al. Św. Wojciecha – jeśli ma być dworzec i galeria to musi być do niej dojazd. Żaden inwestor nie zdecydowałby się kupić działki bez dojazdu. Od razu zaznaczam, że nie jestem klakierem ratusza.

do_galerianki
do_galerianki
Odpowiedź do  mink
2 lat temu

Błagam, piorytet dla Ciebie to jest Galeria Handlowa ? I miasto musi wydawać grube miliony? Jest wiele działek z dobrym dojazdem gdzie ktoś może taka galerię postawić, jak by chciał. Galeria Handlowa to jest biznes i to miasto powinno czerpać profity a nie dokładać do tego interesu. A Miasto powinno te grube miliony zainwestować aby to mieszkańcy mieli dobry dojazd do swoich domów a nie do galerii handlowych. A tak t muszą paprać się w błocie jak na srebnej, albo z Zatorza jeździć przez Łomie do Mławy …

Audytor
Audytor
Odpowiedź do  mink
2 lat temu

Masz w promieniu galerie w Ciechanowie. Ta w Mławie na pewno większa nie bedzie a tamta to śmiech nie galeria. Tyle w temacie,
Dziękuję.

zorientowan
zorientowan
2 lat temu

no to powstaną kolejne bloki. Dworca nie będzie, kiełbasa wyborcza

Kool
Kool
Odpowiedź do  zorientowan
2 lat temu

Smaczna? Ten wasz kandydat to dopiero kiełbasę rzuca. Obiecuje złote góry. Wujek musi nieźle nim kręcić ☺

Anonimowo
Anonimowo
Odpowiedź do  Kool
2 lat temu

Tak, tak, masz rację. Kowalewski obiecuje złote góry i to już od 12 lat. Kos ma rację – działka dewelopera i dworca nie będzie. Tylko nie rozumiem, który wujek nim kręci.

Iza
Iza
2 lat temu

bardzo sie cieszę , może w końcu ruszy budowa .

h13
h13
2 lat temu

Pomijając fakt, iż zaraz wybory i w ogóle, że to kiełasa wyborcza itd itp.
Patrząc realnie, myślicie, że tym razem to realny temat?
Jakoś się łudzę, że może…

Krzyś
Krzyś
2 lat temu

Jeśli to lokalni inwestorzy, to zaraz powstaną kurniki, chlewnia lub wysypisko śmieci.. 🙂

kos
kos
2 lat temu

Ola, od kilku lat była szansa na galerie. Inwestorzy interesowali się przez ostatnie lata by pobudować galerię w Mławie. Niestety nie było odpowiedniego terenu. I to prawda, bo tak naprawdę nie ma dobrego miejsca bo miasto jest zabudowane. Immofinanz postawił Stop.Shopa ale mieli tam ograniczone miejsce. Gdyby nie było Kauflandu to kto wie, może tam by powstała spora galeria. A teraz jedyna dobra działka to właśnie ta na OKM-ie. Gdyby nie pomysł stworzenia galerii z dworcem zintegrowanym to juz byśmy ją mieli. Pomysł z dworcem opóźnił inwestycję. Całą historię wszyscy chyba znamy…… 🙂 Teraz stworzyła się szansa, ciekawe tylko co to za inwestorzy? Oby poważni.

Jarek
Jarek
Odpowiedź do  kos
2 lat temu

To prawda że ten cały dworzec zintegrowany opóźnił proces budowy galerii w Mławie. Mam nadzieję że tym razem przetarg wygra inwestor poważniejszy niż panowie ze spółki AZ

Fabian
Fabian
2 lat temu

Ciekawe za jaką cenę teren zostanie sprzedany ?

Ola
Ola
2 lat temu

Z tego wniosek że jest szansa na to aby w Mławie powstała galeria handlowa z prawdziwego zdarzenia.

Katastrofalny wjazd do miasta

2
Remonty na miejskich drogach w pełni, ale jest pewien mankament, na który zwrócił uwagę jeden z Czytelników.   Remonty i modernizacje są raczej mile widziane. Jednak...

Mazowsze. Maczety, ecstasy, broń. Uderzenie w gang [FILM]

0
Rezultatem śledztwa prowadzonego przez olsztyńskie CBŚP i Prokuraturę jest kolejne uderzenie w gang powiązany z pseudokibicami jednego z klubów sportowych. Podczas akcji policjanci zatrzymali...

Alkohol i inne ryzykowne zachowania nad wodą

0
Wielu z nas wypoczywa nad wodą. Każdego roku, latem policja odnotowuje wzrost liczby niebezpiecznych zdarzeń i utonięć. Za tymi liczbami kryje się ludzka tragedia....

Nocni złodzieje w Mławie! Kradną na osiedlach!

1
Mieszkańcy ostrzegają. W Mławie dali o sobie znać nocni złodzieje katalizatorów samochodowych.   Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że do takich kradzieży doszło w tym...
 • Medyczna Szkoła Policealna w Przasnyszu
  Medyczna Szkoła Policealna w Przasnyszu
 • Dom przy ul. Zabrody, 2 pokoje, wynajem od zaraz!
  Dom przy ul. Zabrody, 2 pokoje, wynajem od zaraz!
 • Mieszkanie do wynajęcia 51,97 wpełni wyposażone
  Mieszkanie do wynajęcia 51,97 wpełni wyposażone
 • Do wynajęcia dwupokojowe mieszkanie!
  Do wynajęcia dwupokojowe mieszkanie!
 • ZEZWOLENIA/KARTY POBYTU
 • MIeszkanie w centrum z trzema sypialniami!
  MIeszkanie w centrum z trzema sypialniami!
 • 3-pokojowe mieszkanie z rynku wtórnego, II piętro
  3-pokojowe mieszkanie z rynku wtórnego, II piętro
 • Urokliwe siedlisko z własnym lasem!
  Urokliwe siedlisko z własnym lasem!
Prace w centrum Mławy

Remont w centrum miasta. Nie parkować! [Zdjęcia]

3
Uwaga! Trwa remont nawierzchni drogi wojewódzkiej 544. Ratusz apeluje o nieparkowanie samochodów na Starym Rynku oraz przy ul. Żwirki.     - W dniach 17-18.06.2021 r. w...

Kolejna potańcówka w Mławie

0
Trwa cykl letnich potańcówek w parku! Spotkania z muzyką na żywo w Mławie odbywają się w soboty do końca sierpnia 2021 r. w godz....

Piknik w mławskim parku w sobotę

0
Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie zaprasza mławian na piknik archeologiczny do mławskiego parku w sobotę 19 czerwca na godzinę 10:15. To w ramach Europejskich...
- REKLAMA -

Zakończone poszukiwania 16-latki z Iłowa

5
Poszukiwana od nocy z 12 na 13 czerwca 16-letnia Wiktoria z Iłowa - o czym pisaliśmy - jest już w domu.   - Mama dziewczynki zadzwoniła...

Ostrzeżenie przed falą upałów. Prognoza dla Mławy

0
Rozpoczyna się gorący tydzień. Dziś IMGW wydał II stopień ostrzeżenia przed upałami m.in. dla powiatu mławskiego (ważne do 22 czerwca). W Mławie prognozowane są...

Mieszkańcy. „Dzieci są ważniejsze od wjazdu do Galerii!”

48
Rozpędzone samochody na spokojnej osiedlowej uliczce, gdzie bawią się nawet maluchy. Tak to wygląda na OKM-ie w pobliżu Stacji Mława. Obawiający się o swoje...
Panele słoneczne na dachu

W blokach mogą zapłacić mniej za prąd – ale jest warunek

1
Mieszkańcy bloków tak jak właściciele domków jednorodzinnych będą mogli zarabiać na produkcji prądu. Obecnie nawet jeśli wspólnota mieszkaniowa ustawi panele fotowoltaiczne na dachu, wytworzonym...
- REKLAMA -
28
0
Przejdź do komentarzyx
()
x