Dwóch inwestorów chętnych, by kupić działki pod dworzec zintegrowany

28
2347
Fot. archiwum Nasza Mława
- REKLAMA -

Do dziś (31 sierpnia), do godz. 15 można była składać oferty w przetargu na sprzedaż gruntów przy al. św. Wojciecha w Mławie.

- REKLAMA -

Ratusz chce sprzedać działki o łącznej powierzchni blisko 3 hektarów, na których ma powstać dworzec zintegrowany – autobusowy i kolejowy – z galerią handlową o powierzchni sprzedaży do 20 tys. m kw. Cena wywoławcza wynosi 3 mln 116 tys. zł.

Jak poinformowała Magdalena Grzywacz, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Mława, w przetargu złożono dwie oferty. Jakie i kto je złożył, będzie wiadomo po otwarciu, które zaplanowano na wtorek, 4 września.

28 KOMENTARZE

  • 1
   1

   Halo halo. Nie masz wiedzy to nie pisz. Mlawianka z miasta ma sporo. Sporo tego co czytasz i widzisz. A nie wiesz ile dał temu klubowi w ostatnich miesiącach z jej Prezesem. Ja się boję o sport w Mławie. Juz teraz treningi kosztują w klubie 75zl, poczekajmy jak Pan Burchacki wygra… składki wzrosną bo nie bedzie pomocy ze strony miasta.

 1. no to ładnie na przetargu sępy dostaną żeby się wycofać. swoją drogą 3 bańki za 3 hektary w mieście. dla deweloperki to jak za darmo.

  • Widać to po ulicy Górnej jak się zmienia, tam gdzie mieszka biznes ładne chodniki, a tam gdzie ludzie mieszkają od 40 lat, obraz nędzy i rozpaczy. Czy tylko sponsorzy kampanii liczą się dla Pana Kowalewskiego ? Dla nich kasa miasta stoi otworem, dla zwykłych mieszkańców nie ma pieniędzy …

   • Wals o 18 dzisiaj bedzie sie pieknie usmiechal na obchodach w Uniszkach. Mozesz smialo jechac i oddac hold swojemu przystojnemu burmistrzowi. Nie zapomnij pocalowac w reke.

   • Widać to również po blokach stawianych na wszystkich działkach, które należały kiedyś do miasta. Uszczęśliwił deweloperów i w sumie tylko ich,
    widać to po parku, jak w zastraszającym tempie ubywa mu uroku wraz z drzewami i wielkością obszaru,
    widać to remoncie MDK, gdzie urzędasom dogodzono, ale nie widzom kina,
    widać to po kosmicznym wzroście zadłużenia,
    widać to po ilości składanych wniosków o fundusze zewnętrzne.
    Można by tu wymieniać i wymieniać.
    Dość Kowalewskiego razem z jego innowacyjnością i jego PPP

    • Rozrzutność pieniędzy ? a chcecie jeszcze kino ??? Słuchajcie jest wiele miast, które nie rozrzuca pieniędzy np. Maków Maz. czy Raciąż. To teraz porównajcie wygląd miast. Od parku, ulic, rynek a nawet te bloki. Większość z was mieszka w blokach a narzeka na deweloperów. Widać, że pomimo tak słabego włodarza wg was ludzie chcą tu mieszkać i chętnie kupują mieszkania w blokach. Moim zdaniem wygra Kowalewski bo pod jego wodzą dużo się zmieniło w mieście. Ci, którzy nie chcą zobaczyć zmian nie zobaczą itd. Warto poczytać o PPP, trzeba cieszyć się, że tak małe miasto dostało taką formułę.

     • Mława 31 tys mieszkańców, Maków Mazowiecki 10 tys, Raciąż 4 tys, i Ty porównujesz te miasta? Taki obektywny mieszkaniec pracujący w ratuszu się trafił, ale co się dziwić jak Ci ludzie nie potrafią wniosku w terminie złożyć, to nawet sensowanego komentarza w obronie Burmistrzanie wymyśla. Mieszkania w blokach ludzie kupują pod wynajem, a taki słoik co wynajmie wiele miastu nie da.

     • Wykupowane mieszkanie? – większość wykupowanych mieszkań jest na wynajem dla Ukraińców i innych nacji pracujących w LG i firmach kooperujących z LG.
      Sprzedać wszystko za marne pieniądze deweloperom, to nie jest żaden sukces, robić wszystko za pieniądze z podatków i obligacji, to też nie jest sukces.
      Remont kina miał być drugim etapem modernizacji MDK i co? – robi się parking dla LG, ale dla mieszkańców, kina się nie robi. Niech siedzą dwie godziny w smrodzie, a w porze zimowej jeszcze na dodatek w zimnie, a co tam.
      PPP? – tak są i dobre formy PPP, ale nasz złotousty nie wybrał dobrej formy, tylko przestarzałą, na której miasto będzie miało figę z makiem.
      Kina było tak samo obiecywane jak dworzec zintegrowany i tak samo było już kilka projektów, które się przedawniły, czyli pieniądze poszły w błoto – czyż to nie jest rozrzutność, Obiektywny mieszkańcu?

 2. Juz byście wszystko wiedzieć chcieli, kto i może jeszcze za ile.. oczy postawisz i na co ci taka wiedza.
  Galerii sie zachcialo, a gdzie tu sie galeria utrzyma jak tu bida! Empik ledwo zipie to samo vistula, nie minie rok i pozamykają. Brak handlu w niedziele tez nie pomaga. Nie bądźcie śmieszni, do normalnego sklepu poszli!

 3. Galeria w Mławie jest bardzo potrzebna. Ma szansę bytu. W promieniu 80 km nie ma większego miasta, z galerią handlową więc na pewno galeria znajdzie klientów z ościennych miast. Teraz widać jak potrzebna jest Al. Św. Wojciecha – jeśli ma być dworzec i galeria to musi być do niej dojazd. Żaden inwestor nie zdecydowałby się kupić działki bez dojazdu. Od razu zaznaczam, że nie jestem klakierem ratusza.

  • Błagam, piorytet dla Ciebie to jest Galeria Handlowa ? I miasto musi wydawać grube miliony? Jest wiele działek z dobrym dojazdem gdzie ktoś może taka galerię postawić, jak by chciał. Galeria Handlowa to jest biznes i to miasto powinno czerpać profity a nie dokładać do tego interesu. A Miasto powinno te grube miliony zainwestować aby to mieszkańcy mieli dobry dojazd do swoich domów a nie do galerii handlowych. A tak t muszą paprać się w błocie jak na srebnej, albo z Zatorza jeździć przez Łomie do Mławy …

  • Masz w promieniu galerie w Ciechanowie. Ta w Mławie na pewno większa nie bedzie a tamta to śmiech nie galeria. Tyle w temacie,
   Dziękuję.

   • Tak, tak, masz rację. Kowalewski obiecuje złote góry i to już od 12 lat. Kos ma rację – działka dewelopera i dworca nie będzie. Tylko nie rozumiem, który wujek nim kręci.

 4. Pomijając fakt, iż zaraz wybory i w ogóle, że to kiełasa wyborcza itd itp.
  Patrząc realnie, myślicie, że tym razem to realny temat?
  Jakoś się łudzę, że może…

 5. Ola, od kilku lat była szansa na galerie. Inwestorzy interesowali się przez ostatnie lata by pobudować galerię w Mławie. Niestety nie było odpowiedniego terenu. I to prawda, bo tak naprawdę nie ma dobrego miejsca bo miasto jest zabudowane. Immofinanz postawił Stop.Shopa ale mieli tam ograniczone miejsce. Gdyby nie było Kauflandu to kto wie, może tam by powstała spora galeria. A teraz jedyna dobra działka to właśnie ta na OKM-ie. Gdyby nie pomysł stworzenia galerii z dworcem zintegrowanym to juz byśmy ją mieli. Pomysł z dworcem opóźnił inwestycję. Całą historię wszyscy chyba znamy…… 🙂 Teraz stworzyła się szansa, ciekawe tylko co to za inwestorzy? Oby poważni.

  • To prawda że ten cały dworzec zintegrowany opóźnił proces budowy galerii w Mławie. Mam nadzieję że tym razem przetarg wygra inwestor poważniejszy niż panowie ze spółki AZ

KOMENTARZE

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasza Mława, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

Powiadomienia są wysyłane na podany adres email.
Adres email nie jest widoczny dla innych użytkowników.
Nie wysyłamy niechcianych wiadomości.
Jednym kliknięciem możesz zrezygnować z subskrybcji