wtorek, 30 listopada 2021
- REKLAMA -
naszamlawa.plWażneDrogi w budowie. Których miejsc lepiej unikać?
- REKLAMA -
 • Nieruchomość 18200 m2 z halą i cz. mieszkalną - okolice Mławy
  Nieruchomość 18200 m2 z halą i cz. mieszkalną - okolice Mławy
  Cena: 450 000 zł do negocjacji  / Miejscowość: Kosiny Bartosowe …
 • Przestronny narożny lokal usługowo-handlowy, 96,94m2
  Przestronny narożny lokal usługowo-handlowy, 96,94m2
  Cena: 3 393 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Przestronne 4-pokojowe mieszkanie w centrum Mławy
  Przestronne 4-pokojowe mieszkanie w centrum Mławy
  Cena: 259 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości

Drogi w budowie. Których miejsc lepiej unikać?

-

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zarządza siecią dróg krajowych o łącznej długości 17 665 km, w tym drogami szybkiego ruchu o długości 3 874,4 km na co składa się 1 675 km autostrad i 2 199,4 km dróg ekspresowych. W przygotowaniu jest około 2 750 km arterii.

- R E K L A M A -

Przetargi toczą się na 21 zadań o łącznej długości 302,85 km, a realizuje się 100 zadań (1 238,5 km). Na Mazowszu obecnie budowanych jest ok. 210 km dróg krajowych za łączną kwotę ponad 12 mld złotych. Jakie to odcinki?

Warszawski Węzeł Transportowy

Ekspresowa obwodnica stolicy ma mieć długość 83 km. Dziś kierowcy korzystają z 44 km tej trasy, w budowie jest kolejne 25 km, a końcowe prawie 14 km w fazie przygotowania. Nie czekając na oddanie ostatniego odcinka obwodnicy Warszawy, GDDKiA rozpoczęła prace przygotowawcze do budowy obwodnicy aglomeracyjnej.

W ramach Warszawskiego Węzła Transportowego, na etapie realizacji, pozostają trzy fragmenty drogi ekspresowej S2 od węzła Puławska do węzła Lubelska stanowiące Południową Obwodnicę Warszawy. W ramach tej inwestycji wybudowany zostanie tunel pod dzielnicą Ursynów, most przez rzekę Wisłę oraz estakady nad terenami Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Droga ekspresowa S2 na tym odcinku stanowi element transeuropejskich sieci transportowych i jest zlokalizowana w sieci bazowej TENT-T. Termin zakończenia prac przewidziany jest na koniec 2020 r.

Od wschodu powstaje natomiast 6 km drogi ekspresowej S17 pomiędzy węzłami Zakręt i Lubelska oraz węzeł Lubelska, który będzie stanowić połączenie Południowej Obwodnicy Warszawy, S17 w kierunku Lublina oraz autostrady A2 biegnącej na wschód od stolicy.

Budowa Autostrady A2, odc. Warszawa (w. Lubelska) – Mińsk Mazowiecki

Budowa została podzielona na dwa odcinki. Odcinek I autostrady A2 zaczyna się od węzła Lubelska w Warszawie do węzła „Konik” oraz Odcinek II- od węzła „Konik” do początku obwodnicy Mińska Mazowieckiego. Zlokalizowany jest w powiatach: otwockim i mińskim, na terenach gmin Wiązowna, Halinów oraz Dębe Wielkie, natomiast na terenie Warszawy trasa A2 jest kontynuowana jako droga ekspresowa S2. Przedmiotowy odcinek stanowi fragment autostrady A2, która w Polsce docelowo ma przebiegać na trasie Świecko-Poznań-Warszawa-Siedlce-Kukuryki.

Kontynuacja projektowania i budowa wiaduktu w Legionowie na drodze nr 61 odc. III od wiaduktu do rejonu skrzyżowania z ul. Wolską

Inwestycja ta polega na przebudowie trasy drogi krajowej w miejscowości Legionowo. Przedsięwzięcie jest jednym z elementów budowy nowoczesnego systemu komunikacyjnego Polski, który pozwoli na uzyskanie wymiernych korzyści w systemie dróg publicznych (poprawa bezpieczeństwa na drodze, zwiększenie przepustowości, poprawa jakości komunikacji samochodowej na tym odcinku) na poziomach regionalnym i krajowym. Budowana trasa będzie drogą dwujezdniową z dwoma pasami ruchu wraz z siecią powiązań z innymi drogami publicznymi. Inwestycja obejmuje budowę drogi, obiektów inżynierskich oraz skrzyżowań . Powstaną drogi dojazdowe, chodniki, system odwodnienia, oświetlenie skrzyżowań. Zostaną przebudowane i zabezpieczone urządzenia infrastruktury zewnętrznej, branży elektrycznej, teletechnicznej, sanitarnej, wodociągowej, gazowej, hydrologicznej.

Obwodnica Góry Kalwarii

Kolejną inwestycją w fazie realizacji jest budowa obwodnicy Góry Kalwarii w ciągu drogi krajowej nr 79 oraz 50. Przedmiotowy odcinek zlokalizowany jest na terenie województwa mazowieckiego, w powiecie piaseczyńskim, na terenach miasta i gminy Góra Kalwaria. Realizacja obwodnicy Góry Kalwarii jest inwestycją o znaczeniu krajowym. Została ona zaliczona do ważnych zadań rządowych. Konieczność jej budowy wynika z potrzeby wyprowadzenia ruchu ciężkiego i tranzytowego poza centrum miasta Góra Kalwaria oraz stworzenie bezpiecznego odcinka obwodnicy zapewniającego wysoki komfort dalekobieżnego ruchu drogowego o większych prędkościach podróży niż w obszarze zabudowanym. Obecnie zaawansowanie rzeczowe dla całego zadania przekroczyło 66%, a umowny termin zakończenia to grudzień 2019 r.

Obwodnica Iłży

18 października 2018 r. została podpisana umowa na kontynuację projektowania i budowę obwodnicy Iłży w ciągu drogi krajowej nr 9. Jest to inwestycja o znaczeniu regionalnym zlokalizowana z powiecie radomskim. Konieczność jej budowy wynika z potrzeby stworzenia tranzytowego układu dróg na terytorium kraju.

S7 Warszawa – Grójec

Budowa ponad 29 km drogi ekspresowej S7 Warszawa – Grójec, czyli południowej wylotówki z Warszawy została podzielona na trzy odcinki: „A” od węzła Lotnisko do węzła Lesznowola o długości 6,6 km, „B” od węzła Lesznowola do węzła Tarczyn Północ długości 14,8 km, „C” od węzła Tarczyn Północ do początku obwodnicy Grójca w ciągu istniejącej drogi ekspresowej S7 o długości 7,9 km.

W przygotowaniu

Do zamknięcia warszawskiego kręgu niezbędny jest fragment wschodniej części obwodnicy okołowarszawskiej łączącej S8 z węzłem Zakręt o długości ok. 14 km. Ta część jest obecnie na etapie przygotowania koncepcji programowej. Prowadzone są prace nad uszczegółowieniem rozwiązań technicznych wariantów wskazanych w decyzji środowiskowej. Trasę łączącą S8 z S17 podzielono na dwa odcinki realizacyjne. Dla fragmentu od Drewnicy do Ząbek o długości ok. 3,6 km zakończenie prac projektowych przewidziano na przełom września i października 2019 r. Natomiast dla pozostałej części, od Ząbek do Zakrętu o długości ok. 10,2 km, w czerwcu 2020 r. Kolejnym krokiem będzie ogłoszenie przetargu i wybór wykonawcy, który zrealizuje prace w systemie „Projektuj i buduj”. Szacowane lata realizacji to 2022-2024.

 • Przy sprawnym przebiegu postępowań przetargowych, administracyjnych i zapewnieniu środków finansowych dla zadań będących w przygotowaniu szacujemy, że do końca 2024 r. kierowcy będą mogli korzystać z kompletnej ekspresowej obwodnicy Warszawy – zapowiada dyrekcja.

S7 Granica Województwa Mazowieckiego – Warszawa

Kierowcy mają już do dyspozycji 200-kilometrowy odcinek od węzła Gdańsk Południe do węzła Napierki na granicy z województwem mazowieckim. Dalsza trasa S7 w kierunku Warszawy podzielona została na kilka etapów, które będę realizowane wspólnie z Olsztyńskiem Oddziałem GDDKiA.

Od północy dla odcinków Napierki – Mława oraz Mława- Strzegowo toczy się procedura uzyskania decyzji ZRID. 30 sierpnia br. decyzja ZRID została wydana dla dwóch kolejnych odcinków Strzegowo – Pieńki i Pieńki – Płońsk, a rozpoczęcie budowy odbyło się 13 września symbolicznym wbiciem łopaty. Dla etapu Płońsk – Czosnów, który podzielony został na 3 odcinki trwają procedury przetargowe ,a otwarcie ofert przewidziane jest między 10 a 24 października br., odpowiednio dla każdego z odcinków. Dla etapów Czosnów – Kiełpin oraz Kiełpin – Warszawa podpisane zostały umowy na wykonanie elementów koncepcji programowych.

Przetarg na A2 Mińsk Mazowiecki – Siedlce

18 września br,. GDDKiA skierowała do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pierwsze ogłoszenie o zamówieniu na zaprojektowanie i budowę 12 kilometrowego fragmentu A2 pomiędzy węzłami Ryczołek (koniec istniejącej obwodnicy Mińska Maz.) i Groszki zlokalizowanym w gminie Kałuszyn. Dwa kolejne ogłoszenia na odcinki „węzeł Groszki”- „w. Gręzów” oraz „węzeł Gręzów- w. Swoboda zostaną do publikacji w najbliższych dniach. W przygotowaniu są jeszcze kolejne odcinki autostrady A2 Siedlce – Biała Podlaska oraz Biała Podlaska – gr. państwa.

Obwodnica Aglomeracji Warszawskiej i Centralny Port Komunikacyjny

Rozpoczęły się już prace przygotowawcze do budowy obwodnicy aglomeracyjnej. Zrealizowane jest studium korytarzowe, a kolejnym krokiem będzie wyłonienie wykonawcy studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego i złożenie wniosku o wydanie decyzji środowiskowej.

Prace nad Studium Sieciowym rozpoczęto w GDDKiA jesienią 2018 roku, a zakres opracowania objął obszar województwa mazowieckiego i kujawsko-pomorskiego (łącznie 26 powiatów i 192 gminy). Wytrasowano ok. 3 tys. km wariantów nowych dróg, pozwalających zrealizować założony cel: połączenie autostrady A1 i drogi ekspresowej S8 oraz poprowadzenie OAW w sposób umożliwiający obsługę planowanego portu komunikacyjnego drogami wysokiej klasy.

Rozwój sieci drogowej w całym kraju można śledzić TUTAJ.

Źródło: GDDKiA
- R E K L A M A -
SourceGDDKiA
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Tir na drodze

Taka sytuacja na siódemce

0
Kierowca scanii z naczepą jechał z Elbląga, gdzie spowodował zdarzenie drogowe i został za nie ukarany mandatem. Tamtejsi policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu i...
wizerunek złodzieja

Poznajesz tego mężczyznę? [NAGRANIE]

0
Młody mężczyzna wszedł do toalety na dworcu w Mławie (Wólka) i uszkodził dwa automaty, następnie ukradł pieniądze. Wandala nagrały kamery monitoringu. Policja publikuje nagranie....
Warszawska

Warszawska zablokowana. Ile to potrwa?

4
Wydostanie się z miasta przez ulicę Warszawską w stronę Ciechanowa czy Przasnysza to droga przez mękę. Jest to tym bardziej uciążliwe jeśli trzeba dojechać...
samochody na drodze

Odcinkowy pomiar prędkości w nowych miejscach

0
Na 38 odcinkach dróg w tym autostrad znajdujących się w 13 województwach zostaną zamontowane urządzenia do odcinkowego pomiaru prędkości. Wszystkie punkty mają działać w...
- REKLAMA -
 • Inwestycje, pozyczki, finansowanie projektu.
  Inwestycje, pozyczki, finansowanie projektu.
  Cena: 1 zł  / Miejscowość: Kraków  / Kategoria: Księgowo-finansowe
 • Producent materacy Materace z Gór
  Producent materacy Materace z Gór
  Cena: 10 zł  / Miejscowość: Nowy Sącz  / Kategoria: Ubrania
 • nowe projekty nowa wizja Twoich potrzeb pożyczkowych.
  nowe projekty nowa wizja Twoich potrzeb pożyczkowych.
  Cena: 5 000 zł  / Miejscowość: Biała Panieńska  / Kategoria:…
 • Kredyt świąteczny: kiedy przyjemność z dawania jest bezcenna.
  Kredyt świąteczny: kiedy przyjemność z dawania jest bezcenna.
  Cena: 1 zł  / Miejscowość: Warszawa  / Kategoria: Księgowo-finansowe
 • Apple iPhone 13, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max, iPhone 12 Pro, iPho
  Apple iPhone 13, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max, iPhone 12 Pro, iPho
  Cena: 1 800 zł  / Miejscowość: Opole  / Kategoria: Telefony…
 • Nowe rozwiązanie online w nauce niemieckiego dla dorosłych
  Nowe rozwiązanie online w nauce niemieckiego dla dorosłych
  Cena: 10 zł  / Miejscowość: Babi Dół  / Kategoria: Pozostałe
 • POZYCZKI PRYWATNE dla osób prywatnych i firm. / Dzialamy na terenie ca
  POZYCZKI PRYWATNE dla osób prywatnych i firm. / Dzialamy na terenie ca
  Cena: 1 zł  / Miejscowość: Wrocław  / Kategoria: Księgowo-finansowe
 • Lokal do wynajęcia, 57,50 m2, ścisłe centrum
  Lokal do wynajęcia, 57,50 m2, ścisłe centrum
  Cena: 3 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Lokal/biuro
 • Samsung S21 Ultra 5G, Samsung S21, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max, i
  Samsung S21 Ultra 5G, Samsung S21, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max, i
  Cena: 1 800 zł  / Miejscowość: Lublin  / Kategoria: Telefony…
 • Przestronne 4-pokojowe mieszkanie w centrum Mławy
  Przestronne 4-pokojowe mieszkanie w centrum Mławy
  Cena: 259 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Mieszkania
 • Ochrona Zarządu Spółek z o.o. Skuteczne Unikanie art. 299 K.s.h
  Ochrona Zarządu Spółek z o.o. Skuteczne Unikanie art. 299 K.s.h
  Cena: 1 zł  / Miejscowość: Elbląg  / Kategoria: Księgowo-finansowe
 • Kredyty pozabankowe / Pozyczki prywatne
  Kredyty pozabankowe / Pozyczki prywatne
  Cena: 1 zł  / Miejscowość: Lublin  / Kategoria: Księgowo-finansowe
Ratusz Mława

Ratusz pracuje krócej

0
W związku z naprawą pieca, 30 listopada ratusz otwarty do 16:00. Przypomnijmy, że zwykle we wtorki urząd był czynny do godziny 18.    Ratusz pracuje krócej Ze...
Podsumowanie konkursu w galerii Foyer Miejskiego Domu Kultury

Hulajnogi dla laureatek

0
Hulajnogi dla laureatek konkursu plastycznego „Ekipa – T.A.K. Bezpieczeństwo” organizowanego przez Komendę Powiatową Policji w Mławie.    Iga Grzywaczewska z klasy II a Szkoły Podstawowej nr...
siatkarze

Mecz Zawkrza z liderem przełożony. Kłopoty kadrowe

0
W sobotnie popołudnie siatkarze Zawkrza mieli rywalizować z liderem trzecioligowych rozgrywek. Spotkanie z Żyrardowem odbędzie jednak w innym terminie. Kłopoty kadrowe związane m.in. z...
- REKLAMA -
tylish and elegant couple in a car salon

Co powinna zawierać umowa kupna-sprzedaży samochodu?

0
Umowa kupna–sprzedaży samochodu jest ważnym dokumentem, ponieważ dotyczy zakupu rzeczy o zwykle dość dużej wartości, jaką jest pojazd. Jak wiadomo, każdego dnia zawieramy różne...
ciężarówki na wiadukcie

Zderzenie ciężarówek na wiadukcie

0
Warunki drogowe nie są najlepsze. Służby odnotowują kolizje na terenie powiatu mławskiego.   Wczoraj wieczorem informowaliśmy o tym, że samochody nie mogą podjechać pod wiadukt w...
kobieta na lotnisksu

Zakaz lotów do 7 krajów. Nowe limity osób

0
Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił nowe zasady w związku z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa - Omikron - dziś podczas konferencji prasowej. Obostrzenia będą...
samochód uderzył w drzewo

Pijani jeżdżą po Mławie

0
Andrzejkowy weekend obfitował w zdarzenia na drogach Mławy i powiatu mławskiego. Niestety nie zabrakło nietrzeźwych kierujących. Interweniowali także świadkowie.     Zatrzymanym kierowcom, którzy wsiedli za...
- REKLAMA -
0
Przejdź do komentarzyx
()
x