wtorek, 30 maja 2023
naszamlawa.plWiadomościDrogi poświęcone - można jechać
- REKLAMA -
Loading RSS Feed

Drogi poświęcone – można jechać

-

W Mławie nawet w czasie pandemii organizuje się uroczystości z okazji oficjalnego oddania do użytku zmodernizowanych dróg. Chodzi o inwestycje na Osiedlu Książąt Mazowieckich oraz na Osiedlu Młodych, które zostały też poświęcone.

- R E K L A M A -

 

Kierowcy, piesi i rowerzyści od jakiegoś czasu użytkują zmodernizowane drogi na Osiedlu Książąt Mazowieckich (Mariacka, Ordona i Świętej Anny), oraz przebudowane niedawno ulice Wysoka, Witwickiego i Łojewskiego na Osiedlu Młodych.

Jednak oficjalnie drogi oddano do użytku, podczas niedawnych uroczystości, które Burmistrz Miasta Mławy Sławomir Kowalewski zorganizował w czasie pandemii. Z tego względu wzięła w nich udział ograniczona liczba uczestników.

Na Osiedlu Młodych dzięki inwestycji nie tylko rozwiązano problemy związane z ruchem ulicznym, ale także zlikwidowano niebezpieczne rozlewisko. Na Osiedlu Książąt Mazowieckich od dawna mówiło się o konieczności odnowienia ulic.

Inwestycje poświęcili mławscy proboszczowie: drogi na Osiedlu Młodych – ks. kan. Roman Tomaszewski z parafii pw. św. Jana Kantego, natomiast te na Osiedlu Książąt Mazowieckich – ks. prał. dr Kazimierz Ziółkowski z parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski.

Miasto Mława pozyskało na inwestycje dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych.

Całkowity koszt inwestycji na Osiedlu Młodych wyniósł 2 040 539,23 zł, w tym wydatki kwalifikowalne: 1 253 546,29 zł. Miasto Mława uzyskało na nią dofinansowanie w wysokości 1 002 837,00 zł (80% wydatków kwalifikowalnych). Zadanie obejmowało budowę nawierzchni dróg z betonu asfaltowego (ul. Wytwickiego, Łojewskiego i część Wysokiej), nawierzchni z kostki brukowej (część ul. Wysokiej), chodników i ścieżki rowerowej oraz sieci kanalizacji deszczowej i oświetlenia energooszczędnego w przebudowywanych ulicach.

Całkowity koszt inwestycji na OKM-ie wyniósł 6 783 937,08 zł, w tym wydatki kwalifikowalne: 4 873 473,04 zł. Miasto Mława uzyskało dofinansowanie w wysokości 3 898 778,00 zł (80% wydatków kwalifikowalnych). Zadanie obejmowało budowę nawierzchni dróg z betonu asfaltowego (ulice Mariacka, Ordona i Świętej Anny oraz ulica bez nazwy odchodząca od Mariackiej), chodników oraz sieci kanalizacji deszczowej i sanitarnej, sieci wodociągowej i oświetlenia energooszczędnego w przebudowywanych ulicach.

 

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
16 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
do budyn
do budyn
2 lat temu

nie musisz oglądać

Budyń
Budyń
2 lat temu

Żal to oglądać

Anonim
Anonim
Odpowiedź do  Budyń
2 lat temu

Tak, masz rację, bo to zwykła szopka, a my za te ich szopki płacimy.

obiektywny
obiektywny
2 lat temu

super inwestycje , ja jestem zadowolony, A swoją drogą w Mławie jest trochę osób , co wiecznie im coś nie pasuje.A to świeci słońce , a to pada deszcz !No cóż , tacy też pewnie muszą być.

Piotr
Piotr
Odpowiedź do  obiektywny
2 lat temu

Masz rację niektórym wiecznie nic nie pasuje. A to burmistrz zły, a to ksiądz, a to ulica. Dobrze że się coś dzieje w mieście i mieszkamy w cywilizowanych warunkach. A ci co tak hejtują zazwyczaj sami niewiele są warci!!!

Anonim
Anonim
Odpowiedź do  obiektywny
2 lat temu

To, że są nowe ulice jest ok, ale…
ale po co te szopki z tymi przemówieniami do samych siebie i z tym kropidłem? – chyba tylko po to, żeby później w imię dobrze spełninej misji móc się bezkarnie (cel osiągnięty w ich mniemaniu) pogościć za pieniądze mieszkańców.

21wiekazabobony
21wiekazabobony
2 lat temu

Głupote sobie poświedźta, (WYMODEROWANO) koscielne

hah
hah
2 lat temu

Może jeszcze postawcie na osiedlach krzyże morowe, jak pan biskup nakazał – to na pewno pomoże nam w walce z zarazą, podobnie jak poświęcenie drogi sprawia, że nie ma na niej wypadków ( ಠ ͜ʖಠ)

miki
miki
2 lat temu

A JA SIĘ PYTAM KTO TEN BUBEL NA WYSOKIEJ ODEBRAŁ,?
woda stoi po opadach, gdzie są pasy dla pieszych, bubel i jeszcze raz bubel

Papa
Papa
2 lat temu

Pandemia ? Nie w Mławie. Oficjalne otwarcia, koncerty, obiadki. Wczoraj przy okazji strajku rolnicy mogli podjechać pod urząd i spakować towarzystwo.

edward
edward
2 lat temu

A ja nieświadom niebezpieczeństwu, pozwoliłem się poruszać tymi ulicami przed poświęceniem. Urząd powinien postawić jakieś tablice informacyjne „Uwaga: strefa ruchu nie poświęcona, wjazd na własne ryzyko”

mławianka
mławianka
2 lat temu

„W Mławie nawet w czasie pandemii organizuje się uroczystości z okazji oficjalnego oddania do użytku zmodernizowanych dróg” – tak, a uczestniczą w nich sami oficjele i ksiądz z kropidłem. Wygłoszą sobie po przemówionku, ksiądz pokropi, potem uroczysty obiadzik – jednym słowem cyrk za pieniądze podatnika.

Adek
Adek
Odpowiedź do  mławianka
2 lat temu

Cyrk to ten wirus i Ci którzy w ta bajkę wierzą

Czytelnik
Czytelnik
Odpowiedź do  Adek
2 lat temu

Oby Ciebie nie dotknął ten cyrk wirusowy, bo wtedy zaczniesz w niego wierzyć.

PlanDemia
PlanDemia
Odpowiedź do  Czytelnik
2 lat temu

Jak może go dotknąc coś co nie istnieje, ludzie obudźcie sie 😉

tom
tom
Odpowiedź do  PlanDemia
2 lat temu

Noś przy sobie oświadczenie własnoręcznie podpisane, zeby w razie czego, czyli jakiejś covidowej zapaści nie ratowali ci życia, bo tego przecież nie ma i ty jesteś zdrów jak ryba.

budowa

Najemcy mieszkań wkrótce mogą być właścicielami

0
Najemcy mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus wkrótce, mogą być ich właścicielami. Najemcy mieszkań wkrótce mogą być właścicielami Ministerstwo Rozwoju i Technologii wraz z Polskim...

Czy rezerwy będą świętować już w środę? Żak już drugi

0
Jutro zapadną najważniejsze rozstrzygnięcia w piłkarskiej B-klasie. Na boisku w Mławie dojdzie do rywalizacji dwóch ekip rezerw – lider z Mławy zmierzy się z...
młotek sędziowski

21-latek uszkodził 8 samochodów

0
21-latek odpowie za uszkodzenie 8 samochodów na terenie Płońska. Przyznał się do zarzucanych czynów. Postępowanie tłumaczył spożyciem nadmiernej ilości alkoholu. Grozi mu do 5...

Wypowiedzenie polisy OC przez internet – czy jest możliwe?

0
Zdecydowałeś się na wypowiedzenie polisy OC? Zastanawiasz się, czy uda Ci się dopełnić formalności przez internet? Zajrzyj do naszego tekstu, ponieważ nie dość, że...
Loading RSS Feed
bus po wypadku

Z OSTATNIEJ CHWILI. Wypadek na S7. Nowe informacje

0
Nowe informacje w sprawie wypadku na S7 w pobliżu Uniszek Zawadzkich.  Ruch kołowy na siódemce został przywrócony, o czym informuje policja około godziny 12:35....
wypadek na s7

Z OSTATNIEJ CHWILI. S7 całkowicie zablokowana. 8 uczestników wypadku

0
Nowa siódemka na wysokości Uniszek Zawadzkich jest całkowicie zablokowana. Bus zderzył się z ciężarówką. 8 osób uczestniczyło w wypadku. Na miejsce wezwano śmigłowiec LPR. AKTUALIZACJA...

Dlaczego warto skorzystać z porównywarki ubezpieczeń? 3 główne zalety

0
Czy zdarza Ci się kupować polisy ubezpieczeniowe? Być może jest to ubezpieczenie samochodu, mieszkania, domu lub ubezpieczenie turystyczne. Obecnie mamy do wyboru po kilkadziesiąt...
- REKLAMA -
- REKLAMA -
widok drogi z góry

Mrugali długimi. Kontrole z ziemi i powietrza

2
"Mruganie długimi" choć przeważnie dozwolone w wielu sytuacjach może przysporzyć problemów. Przekonali się o tym kierowcy z mazowieckiego Piaseczna, skontrolowani z ziemi i powietrza...

Dublet Mateusza w wygranym spotkaniu. Zaczął Tworek

11
Każda seria dobiega końca niezależnie czy dotyczy ilości zwycięstw z rzędu czy też niepowodzeń. W przypadku Mławianki liczba spotkań bez wygranej zatrzymała się na...
rowerzyst

Rowerem po drodze, po chodniku, a może po ścieżce. Co wolno rowerzyście?

3
Rowerem po drodze, po chodniku, a może po ścieżce rowerowej. Jak dość często można zauważyć w Mławie, niektórym to sprawia trudność i jeżdżą tam,...

Ubóstwo, przemoc i kryzysy humanitarne przyczynami pogarszającego się zdrowia psychicznego dzieci

0
Ubóstwo, przemoc i kryzysy humanitarne wśród najczęstszych przyczyn pogarszającego się stanu zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży UNICEF wskazuje, że choć podstawowe przyczyny kryzysów zdrowia psychicznego...
- REKLAMA -
16
0
Przejdź do komentarzyx