czwartek, 02 lutego 2023
- REKLAMA -
naszamlawa.plPo godzinachDługo wyczekiwana inwestycja przeciąga się w czasie
- REKLAMA -
 • Gustownie i stylowo wykończone mieszkanie w bloku z 2017r.
  Gustownie i stylowo wykończone mieszkanie w bloku z 2017r.
  Cena: 399 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Na sprzedaż dwupokojowe mieszkanie na OKM w Mławie
  Na sprzedaż dwupokojowe mieszkanie na OKM w Mławie
  Cena: 255 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Chcesz sprzedać nieruchomość? Zgłoś się do nas: 502 483 438
  Chcesz sprzedać nieruchomość? Zgłoś się do nas: 502 483 438
  Cena: 350 000 zł do negocjacji  / Miejscowość: Mława  /…
 • Działka pod inwestycję w centrum Mławy
  Działka pod inwestycję w centrum Mławy
  Cena: 1 300 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:…
 • Posiadłość ze stawami w otoczeniu ciszy i natury...
  Posiadłość ze stawami w otoczeniu ciszy i natury...
  Cena: 590 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Działka w Mławie o pow. 8116m2
  Działka w Mławie o pow. 8116m2
  Cena: 295 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Nieruchomość inwestycyjna w dzielnicy przemysłowej
  Nieruchomość inwestycyjna w dzielnicy przemysłowej
  Cena: 4 950 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:…
 • Działka 3683m2 pod handel, usługi, zabudowę mieszkaniową
  Działka 3683m2 pod handel, usługi, zabudowę mieszkaniową
  Cena: 1 200 000 zł do negocjacji  / Miejscowość: Mława …
 • Trzypokojowe mieszkanie na osiedlu "Zielone Tarasy"
  Trzypokojowe mieszkanie na osiedlu "Zielone Tarasy"
  Cena: 367 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Dom wolnostojący na 19-arowej działce w Wiśniewie
  Dom wolnostojący na 19-arowej działce w Wiśniewie
  Cena: 589 000 zł  / Miejscowość: Wiśniewo  / Kategoria: Nieruchomości
 • Dwupokojowe mieszkanie na partarze, pow. 47 m2
  Dwupokojowe mieszkanie na partarze, pow. 47 m2
  Cena: 255 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Lokal Użytkowy 88,19 m2, ŚWIETNA LOKALIZACJA!
  Lokal Użytkowy 88,19 m2, ŚWIETNA LOKALIZACJA!
  Cena: 1 950 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości

Długo wyczekiwana inwestycja przeciąga się w czasie

-

Czytelnicy informują, że długo wyczekiwana inwestycja – modernizacja Zalewu Ruda – przeciąga się w czasie. – Termin rozpoczęcia robót nie jest jeszcze znany. Daty zgłaszania ofert cały czas są przesuwane – informuje jeden z Czytelników. 

- R E K L A M A -

 

Miały już wejść koparki na budowę

 – Prosiłbym o zainteresowanie się długo wyczekiwaną inwestycją – procedurą przetargową na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych planowanych w ramach inwestycji pn. Przebudowa zbiornika wodnego „Ruda”, gm. Lipowiec Kościelny, pow. mławski, woj. mazowieckie i gm. Iłowo-Osada, pow. działdowski, woj. warmińsko-mazurskie.
Termin rozpoczęcia robót nie jest jeszcze znany. Daty zgłaszania ofert cały czas są przesuwane.
Czytelnik przypomina, że latem ubiegłego roku była mowa o szybkim rozpoczęciu prac.
 – Miały już wejść dawno koparki na budowę, a tu jest problem z wyłonieniem wykonawcy w przetargu. Prosiłbym o interwencję, dowiedzenie się szczegółów w Wodach Polskich w Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Zarząd Zlewni w Ciechanowie, jak to wygląda sprawa – napisał mieszkaniec naszego terenu.

Na modernizację Zalewu Ruda poczekamy

Dowiedzieliśmy się, że przebudowa przeciągnie się w czasie. Dopiero na IV kwartał obecnego 2022 roku Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie zaplanowało rozpisanie przetargu na wykonanie robót budowlanych w ramach inwestycji pn. Przebudowa zbiornika wodnego „Ruda”.

W 8 wersji planu postępowań o udzielenie zamówień na 2022 rok z 20 grudnia 2021 ta inwestycja znajduje na 181 (ze 183 pozycji) inwestycyjnych z dopiskiem „dodana pozycja”. Na ten cel zaplanowano 15 128 095,62 zł.

Dodatkowo w innej procedurze planowane jest wyłonienie wykonawcy zadania: Pełnienie nadzoru inwestorskiego w ramach zadania inwestycyjnego pn. Przebudowa zbiornika wodnego „Ruda” – na ten cel zaplanowano kolejne 453 842,87 zł.

Łącznie cała inwestycja ma pochłonąć ok. 18 mln zł. Dokładne kwoty będą znane po wszystkich przetargach.

Leżący niedaleko Mławy zalew Ruda na rzece Mławce znajduje się na terenie 2 województw mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego. Granica między nimi wcale nie biegnie jednym czy drugim brzegiem. Wręcz przeciwnie część granicy jest po stronie północnej zbiornika a część południowej. Mało tego w jednym miejscu granica biegnie niemal prostopadle przez zbiornik, dzieląc na dwie części plaże i kąpielisko. Ponadto ten kompleks wodny leży na terenie dwóch gmin: Lipowca Kościelnego i Iłowa-Osady. Te zawiłości terytorialne powodowały, że trudno było wcześniej samorządom różnych szczebli dojść do porozumienia kto i w jakim zakresie ma zająć się tym zbiornikiem. Obecnie gdy jest on w strukturach warszawskiego zarządu wód polskich, odpowiedzialność przejęła jedna instytucja.

Zalew Ruda jest jednym ze 140 sztucznych zbiorników w Polsce o pojemności powyżej 1 hm³, dlatego pełni dość ważną rolę w systemie regulacji poziomu wód. Zajmuje ponad 30 hektarów. Powstał w latach 70 ubiegłego wieku. Przez czas jego eksploatacji nastąpiły rozszczelnienia wału i tamy. Między innymi dlatego okresowo opuszczany jest poziom wody w zalewie.

Planowane prace remontowe potrwają minimum dwa lata

Planowane prace remontowe potrwają minimum dwa lata, licząc od ich rozpoczęcia. By zapewnić odpowiednie warunki do życia rybom, ptakom, innym zwierzętom i roślinom zbiornik zostanie na czas remontu podzielony na pół. Najpierw będzie spuszczona woda z części od strony obecnej tamy. Wówczas zostaną wykonane wszystkie niezbędne roboty remontowe oraz odmulenie tego fragmentu zalewu. W kolejnym sezonie sytuacja zostanie odwrócona, woda będzie od strony obecnej tamy, a cześć najbardziej od niej oddalona będzie odmulana i czyszczona.

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
8 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Mławianin
Mławianin
1 rok temu

Remont zbiornika oczywiście prędzej czy później się zrobi, zapewne za publiczną (czyli naszą) kasę. Następnie „prywaciarz” postawi szlaban i budkę z kasą. Obiekt hotelowo-imprezowy już jest. Scenariusz gotowy, jak w Warchałach.

kojot
kojot
1 rok temu

Cały bajzel zaczął się od tego, że trakcie reformy administracyjnej ktoś w niewytłumaczalny sposób wyznaczył obecną linię graniczną pomiędzy województwami.
Ciekawostka:
Historyczna granica pomiędzy Mazowszem i Mazurami biegnie kilkaset metrów na północ od zalewu. Ta linia graniczna obowiązywała od 13 wieku do zakończenia podziału rozbiorowego. W lesie jest nadal dobrze widoczna.

Kuba
Kuba
Odpowiedź do  kojot
1 rok temu

Gdyby wtedy Mława i ościenne gminy wystąpiły o zmianę granic województwa mazowieckiego prawdopodobnie by to nastąpiło.
Ponadto Zalew Ruda winien być w granicach miasta Mławy, bo to Mławianie budowali ten zbiornik.
Jak się zmieniała ilość województw i zmiany granic wojewódzkich, to zadaniem ówczesnego burmistrza było wystąpienie o zmianę granic tak województwa jak i miasta, ale zaniechano to. Być może nie byłoby tego problemu, który jest dziś.

mławianka
mławianka
1 rok temu

„Dopiero na IV kwartał obecnego 2022 roku Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie zaplanowało rozpisanie przetargu na wykonanie robót budowlanych w ramach inwestycji pn. Przebudowa zbiornika wodnego „Ruda” – dopiero na IV kw. 2022 roku zapowiedziano rozpisanie przetargu… chyba nic więcej nie trzeba dodawać.

Obecne np. 6-latki chyba już wyjadą z Mławy na studia lub do pracy z Mławy zanim inwestycja dobiegnie do końca i nastąpi jej szczęśliwe zakończenie.

Mława moje Miasto
Mława moje Miasto
1 rok temu

Czekamy z niecierpliwością, mieszkańcy Mławy

h13
h13
1 rok temu

Jeśli w tym roku planowany jest przetarg to istnieje szansa na to, że istnieją jakieś plany np. z mapka jak ma wyglądać przebudowa.
Czy ktoś coś wie na ten temat?

Woronin
Woronin
1 rok temu

Od wielu, wielu lat zaplanowana jest budowa dużego zbiornika retencyjnego w okolicy miejscowości Zimnocha (gmina Iłowo) ololice Mławki. Brak zainteresowania tematem władz lokalnych pozwala władzom krajowym na odkładanie inwestycji w nieskończoność.

Mlawianka
Mlawianka
Odpowiedź do  Woronin
1 rok temu

Bo władza woli jeździć na rowerze nie z plywac

20-tonowy kontener runął na siódemkę

20-tonowy kontener runął na siódemkę [ZDJĘCIE]

0
Na drodze ekspresowej S7 doszło do groźnego wypadku. Z rozpędzonej ciężarówki spadł kontener o wadze 20 ton. Według policji, 35-latek kierujący samochodem ciężarowym z...
kontrole prędkości

Kolejne prawa jazdy zatrzymane

0
Kolejne prawa jazdy zatrzymane. Mazowiecka grupa SPEED podsumowała kolejny tydzień służby na naszych drogach. Kierowcy wciąż przekraczają prędkość. Emocje na drodze skutecznie studzą policjanci z...
kadr z filmu

Blef doskonały z muzyką mławianina RX-a

0
Komedia "Blef doskonały" to najnowsze dzieło polskich filmowców. Obraz uświetniła muzyka autorstwa mławianina RX Rafała Sielawy. 1 lutego 2023 r. zaprezentowano zwiastun filmu.  Blef doskonały...
ostrzeżenie o oszustwie

Oszuści podają się za biuro do zwalczania cyberprzestępczości

0
Pojawił się nowy typ ataku polegający na przesyłaniu wiadomości e-mail rzekomo pochodzącej z Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości. Przestępcy sugerują pobranie, rzekomo przygotowanego przez CBZC,...
 • Dwupokojowe mieszkanie na partarze, pow. 47 m2
  Dwupokojowe mieszkanie na partarze, pow. 47 m2
  Cena: 255 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Działka 3683m2 pod handel, usługi, zabudowę mieszkaniową
  Działka 3683m2 pod handel, usługi, zabudowę mieszkaniową
  Cena: 1 200 000 zł do negocjacji  / Miejscowość: Mława …
 • Lokal Użytkowy 88,19 m2, ŚWIETNA LOKALIZACJA!
  Lokal Użytkowy 88,19 m2, ŚWIETNA LOKALIZACJA!
  Cena: 1 950 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości

Finasowanie firmy przez faktoring sposobem na utrzymanie płynności finansowej

0
Biznes w naszym kraju opiera się w znacznym stopniu na kredycie kupieckim, czyli płatnościach z długimi terminami. O ile dla nabywców takie rozwiązanie jest...

Czarna Elka zatrzymana. Joker nie odpuszcza

0
Na dwie kolejki przed końcem tegorocznej edycji Dan-Bud Amatorskiej Ligi Futsalu w walce o tytuł mistrzowski liczą się już tylko trzy zespoły. Owszem Czarna...
radiowóz na drodze

Kompletnie pijany staranował ogrodzenie na Napoleońskiej

1
Czytelnicy sygnalizują nam o wypadku, w którym kompletnie pijany obywatel Ukrainy wjechał w ogrodzenia posesji przy ulicy Napoleońskiej w Mławie. Policja potwierdza zdarzenie i...
- REKLAMA -
- REKLAMA -
samochód po wypadku

Tragedia na drodze. Zginął 19-latek

0
Dziś około godz. 7.45 na drodze gminnej relacji Ościsłowo – Ościsłowo Kolonia doszło do tragicznego wypadku drogowego, w którym zginął 19-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego....

Płaskostopie poprzeczne – czym jest, przyczyny i sposoby leczenia

0
Płaskostopie poprzeczne to schorzenie dotykające wielu osób, które często nie są go nawet świadome. Jest to o tyle szkodliwe, że odkładanie w czasie wdrożenia...

Pożar w kotłowni w Mławie [ZDJĘCIA]

0
Strażacy interweniowali w jednym z domów przy ulicy Szpitalnej w Mławie, gdzie wybuchł pożar w kotłowni. Pożar w kotłowni w Mławie Do niebezpiecznej sytuacji w...
monety

Stracił ponad 9 500 zł na kupon zakupowy

0
Oszuści nieustannie pracują nad wymyślaniem nowych metod, aby wyłudzić pieniądze. Przekonał się o tym 51-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, który stracił ponad 9 500 zł....
- REKLAMA -
8
0
Przejdź do komentarzyx
()
x