środa, 05 października 2022
- REKLAMA -
naszamlawa.plPo godzinachDługo wyczekiwana inwestycja przeciąga się w czasie
- REKLAMA -
 • Wolnostojący lokal użytkowy
  Wolnostojący lokal użytkowy
  Cena: 99 000 zł  / Miejscowość: Krępa  / Kategoria: Nieruchomości
 • Przestronne mieszkanie na I piętrze, ul. Wysoka!
  Przestronne mieszkanie na I piętrze, ul. Wysoka!
  Cena: 412 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • M3 na OKM- atrakcyjna CENA!
  M3 na OKM- atrakcyjna CENA!
  Cena: 228 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Atrakcyjna działka budowlana w Mławie
  Atrakcyjna działka budowlana w Mławie
  Cena: 158 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Wykończone 3-pokojowe mieszkanie na parterze, nowe budownictwo!
  Wykończone 3-pokojowe mieszkanie na parterze, nowe budownictwo!
  Cena: 399 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Hala produkcyjna, park maszynowy na gruncie 5787 m2
  Hala produkcyjna, park maszynowy na gruncie 5787 m2
  Cena: 920 000 zł  / Miejscowość: Kuczbork-Osada  / Kategoria: Nieruchomości
 • Nowy przestronny dom z dużą działką!
  Nowy przestronny dom z dużą działką!
  Cena: 500 000 zł  / Miejscowość: Sinogóra  / Kategoria: Nieruchomości
 • Dwupokojowe mieszkanie 27,56 m2
  Dwupokojowe mieszkanie 27,56 m2
  Cena: 175 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości

Długo wyczekiwana inwestycja przeciąga się w czasie

-

Czytelnicy informują, że długo wyczekiwana inwestycja – modernizacja Zalewu Ruda – przeciąga się w czasie. – Termin rozpoczęcia robót nie jest jeszcze znany. Daty zgłaszania ofert cały czas są przesuwane – informuje jeden z Czytelników. 

- R E K L A M A -

 

Miały już wejść koparki na budowę

 – Prosiłbym o zainteresowanie się długo wyczekiwaną inwestycją – procedurą przetargową na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych planowanych w ramach inwestycji pn. Przebudowa zbiornika wodnego „Ruda”, gm. Lipowiec Kościelny, pow. mławski, woj. mazowieckie i gm. Iłowo-Osada, pow. działdowski, woj. warmińsko-mazurskie.
Termin rozpoczęcia robót nie jest jeszcze znany. Daty zgłaszania ofert cały czas są przesuwane.
Czytelnik przypomina, że latem ubiegłego roku była mowa o szybkim rozpoczęciu prac.
 – Miały już wejść dawno koparki na budowę, a tu jest problem z wyłonieniem wykonawcy w przetargu. Prosiłbym o interwencję, dowiedzenie się szczegółów w Wodach Polskich w Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Zarząd Zlewni w Ciechanowie, jak to wygląda sprawa – napisał mieszkaniec naszego terenu.

Na modernizację Zalewu Ruda poczekamy

Dowiedzieliśmy się, że przebudowa przeciągnie się w czasie. Dopiero na IV kwartał obecnego 2022 roku Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie zaplanowało rozpisanie przetargu na wykonanie robót budowlanych w ramach inwestycji pn. Przebudowa zbiornika wodnego „Ruda”.

W 8 wersji planu postępowań o udzielenie zamówień na 2022 rok z 20 grudnia 2021 ta inwestycja znajduje na 181 (ze 183 pozycji) inwestycyjnych z dopiskiem „dodana pozycja”. Na ten cel zaplanowano 15 128 095,62 zł.

Dodatkowo w innej procedurze planowane jest wyłonienie wykonawcy zadania: Pełnienie nadzoru inwestorskiego w ramach zadania inwestycyjnego pn. Przebudowa zbiornika wodnego „Ruda” – na ten cel zaplanowano kolejne 453 842,87 zł.

Łącznie cała inwestycja ma pochłonąć ok. 18 mln zł. Dokładne kwoty będą znane po wszystkich przetargach.

Leżący niedaleko Mławy zalew Ruda na rzece Mławce znajduje się na terenie 2 województw mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego. Granica między nimi wcale nie biegnie jednym czy drugim brzegiem. Wręcz przeciwnie część granicy jest po stronie północnej zbiornika a część południowej. Mało tego w jednym miejscu granica biegnie niemal prostopadle przez zbiornik, dzieląc na dwie części plaże i kąpielisko. Ponadto ten kompleks wodny leży na terenie dwóch gmin: Lipowca Kościelnego i Iłowa-Osady. Te zawiłości terytorialne powodowały, że trudno było wcześniej samorządom różnych szczebli dojść do porozumienia kto i w jakim zakresie ma zająć się tym zbiornikiem. Obecnie gdy jest on w strukturach warszawskiego zarządu wód polskich, odpowiedzialność przejęła jedna instytucja.

Zalew Ruda jest jednym ze 140 sztucznych zbiorników w Polsce o pojemności powyżej 1 hm³, dlatego pełni dość ważną rolę w systemie regulacji poziomu wód. Zajmuje ponad 30 hektarów. Powstał w latach 70 ubiegłego wieku. Przez czas jego eksploatacji nastąpiły rozszczelnienia wału i tamy. Między innymi dlatego okresowo opuszczany jest poziom wody w zalewie.

Planowane prace remontowe potrwają minimum dwa lata

Planowane prace remontowe potrwają minimum dwa lata, licząc od ich rozpoczęcia. By zapewnić odpowiednie warunki do życia rybom, ptakom, innym zwierzętom i roślinom zbiornik zostanie na czas remontu podzielony na pół. Najpierw będzie spuszczona woda z części od strony obecnej tamy. Wówczas zostaną wykonane wszystkie niezbędne roboty remontowe oraz odmulenie tego fragmentu zalewu. W kolejnym sezonie sytuacja zostanie odwrócona, woda będzie od strony obecnej tamy, a cześć najbardziej od niej oddalona będzie odmulana i czyszczona.

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
8 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Mławianin
Mławianin
8 miesięcy temu

Remont zbiornika oczywiście prędzej czy później się zrobi, zapewne za publiczną (czyli naszą) kasę. Następnie „prywaciarz” postawi szlaban i budkę z kasą. Obiekt hotelowo-imprezowy już jest. Scenariusz gotowy, jak w Warchałach.

kojot
kojot
8 miesięcy temu

Cały bajzel zaczął się od tego, że trakcie reformy administracyjnej ktoś w niewytłumaczalny sposób wyznaczył obecną linię graniczną pomiędzy województwami.
Ciekawostka:
Historyczna granica pomiędzy Mazowszem i Mazurami biegnie kilkaset metrów na północ od zalewu. Ta linia graniczna obowiązywała od 13 wieku do zakończenia podziału rozbiorowego. W lesie jest nadal dobrze widoczna.

Kuba
Kuba
Odpowiedź do  kojot
8 miesięcy temu

Gdyby wtedy Mława i ościenne gminy wystąpiły o zmianę granic województwa mazowieckiego prawdopodobnie by to nastąpiło.
Ponadto Zalew Ruda winien być w granicach miasta Mławy, bo to Mławianie budowali ten zbiornik.
Jak się zmieniała ilość województw i zmiany granic wojewódzkich, to zadaniem ówczesnego burmistrza było wystąpienie o zmianę granic tak województwa jak i miasta, ale zaniechano to. Być może nie byłoby tego problemu, który jest dziś.

mławianka
mławianka
8 miesięcy temu

„Dopiero na IV kwartał obecnego 2022 roku Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie zaplanowało rozpisanie przetargu na wykonanie robót budowlanych w ramach inwestycji pn. Przebudowa zbiornika wodnego „Ruda” – dopiero na IV kw. 2022 roku zapowiedziano rozpisanie przetargu… chyba nic więcej nie trzeba dodawać.

Obecne np. 6-latki chyba już wyjadą z Mławy na studia lub do pracy z Mławy zanim inwestycja dobiegnie do końca i nastąpi jej szczęśliwe zakończenie.

Mława moje Miasto
Mława moje Miasto
8 miesięcy temu

Czekamy z niecierpliwością, mieszkańcy Mławy

h13
h13
8 miesięcy temu

Jeśli w tym roku planowany jest przetarg to istnieje szansa na to, że istnieją jakieś plany np. z mapka jak ma wyglądać przebudowa.
Czy ktoś coś wie na ten temat?

Woronin
Woronin
8 miesięcy temu

Od wielu, wielu lat zaplanowana jest budowa dużego zbiornika retencyjnego w okolicy miejscowości Zimnocha (gmina Iłowo) ololice Mławki. Brak zainteresowania tematem władz lokalnych pozwala władzom krajowym na odkładanie inwestycji w nieskończoność.

Mlawianka
Mlawianka
Odpowiedź do  Woronin
8 miesięcy temu

Bo władza woli jeździć na rowerze nie z plywac

węgiel wysypany na drogę

Węgiel na drodze. Co z kierowcą?

0
Węgiel na drodze. Co z kierowcą? Informowaliśmy wczoraj o wypadku (TUTAJ) w powiecie żuromińskim samochodu ciężarowego przewożącego węgiel. Policja przekazuje więcej informacji.   Na drodze W-563...
tabletki

Jodek potasu w Mławie. Punkty dystrybucji

0
W Mławie wyznaczono punkty dystrybucji jodku potasu. Tabletki będzie można uzyskać w wybranych aptekach na terenie Mławy. Pełna lista poniżej. Obecnie zagrożenia nie ma,...
spotkanie w Mławie

Ponad 432 tys. zł dla 22 jednostek OSP

0
Ochotnicze Straże Pożarne otrzymają dotacje na nowy sprzęt i wyposażenie, wsparcie młodzieżowy drużyn pożarniczych oraz termomodernizację budynków OSP i instalację paneli fotowoltaicznych. Wnioski złożono...

Joker drugi w Ciechanowie. Body Club szósty

0
Dwie drużyny z Mławy rywalizowały w orlikowym turnieju o puchar prezesa MKS-u Ciechanów. Joker liczył się nawet w walce o główne trofeum. Ostatecznie w...
- REKLAMA -
 • Lokal na sprzedaż w centrum Mławy !
  Lokal na sprzedaż w centrum Mławy !
  Cena: 120 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Do wynajęlcia lokal usługowo-handlowy, 130,35 m2
  Do wynajęlcia lokal usługowo-handlowy, 130,35 m2
  Cena: 4 565 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości

Mazowsze. Wiadomości z regionu 26

0
W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego "Mazowsze. Wiadomości z regionu" mówimy m.in. o laureatach Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida, przyjętej przez Sejm...

Kilkadziesiąt ton węgla na drodze [ZDJĘCIA]

0
Dziś około godziny 13 doszło do wywrotki samochodu ciężarowego z węglem na drodze wojewódzkiej 563, Żuromin - Rypin (w gminie Lubowidz w powiecie żuromińskim)....
burger i mięso

System kontroli żywności NIE DZIAŁA?

3
System kontroli żywności NIE DZIAŁA? Ostatnio przekonaliśmy się o tym podczas tzw. afery drobiowej, w której firma z kapitałem niemieckim jest odpowiedzialna za dodawanie...
- REKLAMA -
auta po wypadku

Wywrotka opla, 26-latek ranny, 3 auta uszkodzone

0
Wywrotka opla, 26-latek ranny, 3 auta uszkodzone. To skutki wypadku w Baboszewie w powiecie płońskim. Ku przestrodze. Zwykła stłuczka może prowadzić do poważnych konsekwencji....
elektrownia

Zagrożenia nie ma. Musimy być przygotowani

0
Zagrożenia nie ma. Musimy być przygotowani. Tabletki z jodkiem potasu są dostarczane do polskich samorządów. Właśnie samorządy w razie potrzeby wskażą punkty wydawania leku....

Kolejne derby dla Mławianki. Wieczfnianka powalczyła

0
Druga ekipa Mławianki zdominowała przebieg derbowych spotkań na poziomie B-klasy. Po wysokiej wygranej nad Wieczfnianką okazała się lepsza także szreńskiego Żaka. Losy niedzielnej batalii...
Mławscy druhowie z OSP otrzymali sprzęt

Mławscy druhowie z OSP otrzymali sprzęt

0
Mławscy druhowie z OSP otrzymali od miasta wart 20 tysięcy złotych sprzęt służący do akcji ratowniczych.  Mławscy druhowie z OSP otrzymali sprzęt Druhowie z jednostek Ochotniczych...
- REKLAMA -

Mazowsze. Wiadomości z regionu 26

8
0
Przejdź do komentarzyx
()
x