wtorek, 17 maja 2022
- REKLAMA -
naszamlawa.plPo godzinachDługo wyczekiwana inwestycja przeciąga się w czasie
- REKLAMA -
 • Przestronny narożny lokal usługowo-handlowy, 96,94m2
  Przestronny narożny lokal usługowo-handlowy, 96,94m2
  Cena: 3 393 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Nieruchomość 18200 m2 z halą i cz. mieszkalną - okolice Mławy
  Nieruchomość 18200 m2 z halą i cz. mieszkalną - okolice Mławy
  Cena: 450 000 zł do negocjacji  / Miejscowość: Kosiny Bartosowe …
 • Przestronne 4-pokojowe mieszkanie w centrum Mławy
  Przestronne 4-pokojowe mieszkanie w centrum Mławy
  Cena: 259 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości

Długo wyczekiwana inwestycja przeciąga się w czasie

-

Czytelnicy informują, że długo wyczekiwana inwestycja – modernizacja Zalewu Ruda – przeciąga się w czasie. – Termin rozpoczęcia robót nie jest jeszcze znany. Daty zgłaszania ofert cały czas są przesuwane – informuje jeden z Czytelników. 

- R E K L A M A -

 

Miały już wejść koparki na budowę

 – Prosiłbym o zainteresowanie się długo wyczekiwaną inwestycją – procedurą przetargową na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych planowanych w ramach inwestycji pn. Przebudowa zbiornika wodnego „Ruda”, gm. Lipowiec Kościelny, pow. mławski, woj. mazowieckie i gm. Iłowo-Osada, pow. działdowski, woj. warmińsko-mazurskie.
Termin rozpoczęcia robót nie jest jeszcze znany. Daty zgłaszania ofert cały czas są przesuwane.
Czytelnik przypomina, że latem ubiegłego roku była mowa o szybkim rozpoczęciu prac.
 – Miały już wejść dawno koparki na budowę, a tu jest problem z wyłonieniem wykonawcy w przetargu. Prosiłbym o interwencję, dowiedzenie się szczegółów w Wodach Polskich w Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Zarząd Zlewni w Ciechanowie, jak to wygląda sprawa – napisał mieszkaniec naszego terenu.

Na modernizację Zalewu Ruda poczekamy

Dowiedzieliśmy się, że przebudowa przeciągnie się w czasie. Dopiero na IV kwartał obecnego 2022 roku Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie zaplanowało rozpisanie przetargu na wykonanie robót budowlanych w ramach inwestycji pn. Przebudowa zbiornika wodnego „Ruda”.

W 8 wersji planu postępowań o udzielenie zamówień na 2022 rok z 20 grudnia 2021 ta inwestycja znajduje na 181 (ze 183 pozycji) inwestycyjnych z dopiskiem „dodana pozycja”. Na ten cel zaplanowano 15 128 095,62 zł.

Dodatkowo w innej procedurze planowane jest wyłonienie wykonawcy zadania: Pełnienie nadzoru inwestorskiego w ramach zadania inwestycyjnego pn. Przebudowa zbiornika wodnego „Ruda” – na ten cel zaplanowano kolejne 453 842,87 zł.

Łącznie cała inwestycja ma pochłonąć ok. 18 mln zł. Dokładne kwoty będą znane po wszystkich przetargach.

Leżący niedaleko Mławy zalew Ruda na rzece Mławce znajduje się na terenie 2 województw mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego. Granica między nimi wcale nie biegnie jednym czy drugim brzegiem. Wręcz przeciwnie część granicy jest po stronie północnej zbiornika a część południowej. Mało tego w jednym miejscu granica biegnie niemal prostopadle przez zbiornik, dzieląc na dwie części plaże i kąpielisko. Ponadto ten kompleks wodny leży na terenie dwóch gmin: Lipowca Kościelnego i Iłowa-Osady. Te zawiłości terytorialne powodowały, że trudno było wcześniej samorządom różnych szczebli dojść do porozumienia kto i w jakim zakresie ma zająć się tym zbiornikiem. Obecnie gdy jest on w strukturach warszawskiego zarządu wód polskich, odpowiedzialność przejęła jedna instytucja.

Zalew Ruda jest jednym ze 140 sztucznych zbiorników w Polsce o pojemności powyżej 1 hm³, dlatego pełni dość ważną rolę w systemie regulacji poziomu wód. Zajmuje ponad 30 hektarów. Powstał w latach 70 ubiegłego wieku. Przez czas jego eksploatacji nastąpiły rozszczelnienia wału i tamy. Między innymi dlatego okresowo opuszczany jest poziom wody w zalewie.

Planowane prace remontowe potrwają minimum dwa lata

Planowane prace remontowe potrwają minimum dwa lata, licząc od ich rozpoczęcia. By zapewnić odpowiednie warunki do życia rybom, ptakom, innym zwierzętom i roślinom zbiornik zostanie na czas remontu podzielony na pół. Najpierw będzie spuszczona woda z części od strony obecnej tamy. Wówczas zostaną wykonane wszystkie niezbędne roboty remontowe oraz odmulenie tego fragmentu zalewu. W kolejnym sezonie sytuacja zostanie odwrócona, woda będzie od strony obecnej tamy, a cześć najbardziej od niej oddalona będzie odmulana i czyszczona.

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
8 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Mławianin
Mławianin
3 miesięcy temu

Remont zbiornika oczywiście prędzej czy później się zrobi, zapewne za publiczną (czyli naszą) kasę. Następnie „prywaciarz” postawi szlaban i budkę z kasą. Obiekt hotelowo-imprezowy już jest. Scenariusz gotowy, jak w Warchałach.

kojot
kojot
3 miesięcy temu

Cały bajzel zaczął się od tego, że trakcie reformy administracyjnej ktoś w niewytłumaczalny sposób wyznaczył obecną linię graniczną pomiędzy województwami.
Ciekawostka:
Historyczna granica pomiędzy Mazowszem i Mazurami biegnie kilkaset metrów na północ od zalewu. Ta linia graniczna obowiązywała od 13 wieku do zakończenia podziału rozbiorowego. W lesie jest nadal dobrze widoczna.

Kuba
Kuba
Odpowiedź do  kojot
3 miesięcy temu

Gdyby wtedy Mława i ościenne gminy wystąpiły o zmianę granic województwa mazowieckiego prawdopodobnie by to nastąpiło.
Ponadto Zalew Ruda winien być w granicach miasta Mławy, bo to Mławianie budowali ten zbiornik.
Jak się zmieniała ilość województw i zmiany granic wojewódzkich, to zadaniem ówczesnego burmistrza było wystąpienie o zmianę granic tak województwa jak i miasta, ale zaniechano to. Być może nie byłoby tego problemu, który jest dziś.

mławianka
mławianka
3 miesięcy temu

„Dopiero na IV kwartał obecnego 2022 roku Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie zaplanowało rozpisanie przetargu na wykonanie robót budowlanych w ramach inwestycji pn. Przebudowa zbiornika wodnego „Ruda” – dopiero na IV kw. 2022 roku zapowiedziano rozpisanie przetargu… chyba nic więcej nie trzeba dodawać.

Obecne np. 6-latki chyba już wyjadą z Mławy na studia lub do pracy z Mławy zanim inwestycja dobiegnie do końca i nastąpi jej szczęśliwe zakończenie.

Mława moje Miasto
Mława moje Miasto
3 miesięcy temu

Czekamy z niecierpliwością, mieszkańcy Mławy

h13
h13
3 miesięcy temu

Jeśli w tym roku planowany jest przetarg to istnieje szansa na to, że istnieją jakieś plany np. z mapka jak ma wyglądać przebudowa.
Czy ktoś coś wie na ten temat?

Woronin
Woronin
3 miesięcy temu

Od wielu, wielu lat zaplanowana jest budowa dużego zbiornika retencyjnego w okolicy miejscowości Zimnocha (gmina Iłowo) ololice Mławki. Brak zainteresowania tematem władz lokalnych pozwala władzom krajowym na odkładanie inwestycji w nieskończoność.

Mlawianka
Mlawianka
Odpowiedź do  Woronin
3 miesięcy temu

Bo władza woli jeździć na rowerze nie z plywac

radiowóz

Kradł katalizatory w Mławie

0
Kradł katalizatory na terenie Mławy, usłyszał kilka zarzutów. Trwają czynności mławskiej Policji w sprawie serii kradzieży. Na początku maja patrol interwencyjny zatrzymał na gorącym uczynku...
samoloty

Centrum badań samolotów bezzałogowych pod Przasnyszem

0
Politechnika Warszawska otworzyła w sobotę 14 maja w Sierakowie koło Przasnysza Ośrodek Badań Lotniczych i Kosmicznych. To wyjątkowy moment nie tylko dla kadry naukowej...

Ciężkie czasy dla tankujących benzynę

0
Ceny benzyny na wielu stacjach paliw przekraczają 7,3 zł i niejednokrotnie są wyższe od cen oleju napędowego. Niestety nie widać końca tego trendu cenowego.   Sytuacja,...
burza z piorunami

Meteorolodzy ostrzegają

0
Dzisiejszej nocy z 17 na 18 maja w godzinach od 3 do 5 rano, tj. tuż przed wschodem słońca ma być bardzo zimno. W...
- REKLAMA -
 • Mata zdrowotna do akupresury z poduszką
  Mata zdrowotna do akupresury z poduszką
  Cena: 129 zł  / Miejscowość: Warszawa  / Kategoria: Sport i…
 • BrumBrum Balon! Aerodynamiczny samochodzik NOWE zabawka KOT
  BrumBrum Balon! Aerodynamiczny samochodzik NOWE zabawka KOT
  Cena: 125 zł  / Miejscowość: Warszawa  / Kategoria: Dla dzieci
 • BrumBrum Balon! Aerodynamiczny samochodzik NOWE zabawka PTAK
  BrumBrum Balon! Aerodynamiczny samochodzik NOWE zabawka PTAK
  Cena: 125 zł  / Miejscowość: Warszawa  / Kategoria: Dla dzieci
 • Szczoteczka do twarzy QuantBeauty Mini - PROMOCJA 50% TANIEJ
  Szczoteczka do twarzy QuantBeauty Mini - PROMOCJA 50% TANIEJ
  Cena: 49 zł  / Miejscowość: Warszawa  / Kategoria: Sport i…
 • mKlocki.pl Średni zestaw klocków. NOWY klocki magnetyczne
  mKlocki.pl Średni zestaw klocków. NOWY klocki magnetyczne
  Cena: 199 zł  / Miejscowość: Warszawa  / Kategoria: Dla dzieci
policja łapie na radar

Ludzie zgłosili, policja namierzyła

1
Zatrzymany nietrzeźwy pirat drogowy. Dzięki zgłoszeniom użytkowników Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i związanych z tym wzmożonych kontroli w miejscowości Piegłowo Wieś (gm. Szydłowo), patrol ruchu...
policjant z bronią

Mazowsze. Przejęli broń, granaty i amunicję

0
Pod nadzorem mazowieckiej Prokuratury Krajowej policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji przejęli 48 sztuk broni palnej. W rękach policji jest: 12 jednostek broni krótkiej,...
pieniądze

Wyczyścili konto mławianina

0
Hakerzy wyczyścili mu konto. Mławianin myślał, że inwestuje w kryptowalutę. Metoda działania przestępców na tzw. zdalny pulpit oraz wykorzystywanie przez oszustów popularności rynku kryptowaluty,...
- REKLAMA -
Husaria warta złota. Medalowa szarża

Husaria warta złota. Medalowa szarża

0
Hala w Koninie była areną tegorocznej edycji Pucharu Polski w brazylijskim jiu-jitsu. Na starcie zmagań w Wielkopolsce nie zabrakło także reprezentantów mławskiej Husarii. Wrócili...
Lubas

Od zera do milionera. Historia firmy Lubas

1
Firma Lubas działa w Wieczfni-Kolonii już od 30 lat. Wiesław Lubas, zakładając ją w 1992 r., sporo ryzykował, ale, jak się okazało, było warto....
stacja Mława

Driftował przy galerii. Zapłaci 5 tysięcy

9
Drift na parkingu przy galerii zakończył się dla młodego kierowcy mandatem na 5 tysięcy zł.    Driftował przy galerii. Zapłaci 5 tysięcy Wjechał na parking galerii handlowej...
policja nad rzeką

Auto stoczyło się do rzeki. Kobieta krzyczała „topimy się”

0
Auto stoczyło się do rzeki. Dramat u sąsiadów. Tragicznie zakończyło parkowanie samochodu tuż przy brzegu Bugu w Wyszkowie. Pasażerce nie udało wydostać się na...
- REKLAMA -

Odpocznij na Mazowszu!

8
0
Przejdź do komentarzyx
()
x