środa, 27 października 2021
- REKLAMA -
naszamlawa.plWiadomościDlaczego ucisza się niezależnych lekarzy i naukowców?
- REKLAMA -
 • Gotowy do wynajęcia dom parterowy koło Mławy
 • Działka 2400m2 z warunkami zabudowy, okolice Mławy

Dlaczego ucisza się niezależnych lekarzy i naukowców?

-

O powikłaniach poszczepiennych, zgonach, o braku debaty publicznej i uciszaniu niezależnych lekarzy i naukowców. O tym wszystkim i nie tylko rozmawiamy z dr n. med. Beatą Wrodycką-Żytkowską z PSNLiN, podczas konferencji zorganizowanej 2 października w Ciechanowie przez Polskie Stowarzyszenie Niezależnych Lekarzy i Naukowców.

- R E K L A M A -

 

 

 

Witold Wilanowski: Czy szczepionki na Covid-19 są eksperymentem medycznym?

Beata Wrodycka-Żytkowska: Jak najbardziej tak.

W.W: Artykuł 39 Konstytucji RP wskazuje, że eksperymenty medyczne oraz inne nie mogą być obarczone świadomym ryzykiem negatywnych skutków dla osób poddanych eksperymentowi. Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawnej ochrony życia. Nikt nie może być poddany eksperymentom naukowym, w tym medycznym, bez dobrowolnie wyrażonej zgody. Czy pani zdaniem rząd wprowadzając szczepienia na tak szeroką skalę i promując szczepionki, które pani zdaniem stanowią eksperyment medyczny, popełnia przestępstwo?

B.W-Ż.: Tak naprawdę nigdzie nie jest powiedziane, że szczepienie jest obowiązkowe. Chodzi o sposób informowania osób, którym podawane są szczepienia przeciwko Covid-19. Ponieważ jest to eksperyment medyczny, a z tym łączy się wymóg, że osoba podlegająca eksperymentowi ma wyrazić świadomą zgodę na eksperyment. To prawo jest łamane. Taka osoba nie jest informowana, że uczestniczy w eksperymencie medycznym. Ona w ankiecie ma poświadczyć podpisem, że zrozumiała odpowiedzi na zadane pytania, a nie jest poinformowana, że uczestniczy w eksperymencie.

W.W: Czy spodziewa się pani, że kiedyś za to ktoś odpowie?

B.W-Ż.: Mam taką nadzieję. Znane są od kilku miesięcy ogromne ilości zgonów i ciężkich powikłań po tych eksperymentalnych preparatach. Z ostatnich danych w UE ilość zgłoszonych zgonów wynosi 21 tys., a ciężkich powikłań ponad 2 mln!! Zatem ten eksperyment powinien być natychmiast przerwany.

 

W.W: Porozmawiajmy o ruchu nazywanym przez media głównego nurtu antyszczepionkowcami. Czemu ten ruch jest tak znienawidzony i ośmieszony przez większość mediów i skąd pojawiły się określenia typu „foliarze” i „płaskoziemcy”?

B.W-Ż.: Odpowiem przewrotnie. Ja też chciałabym wiedzieć, dlaczego dyskredytuje się osoby wyrażające inne poglądy. Domyślam się, że łatki przykleja się nam dlatego, iż większość argumentów, które są przekazywane przez media głównego nurtu, nie mają żadnych podstaw medycznych. Nazywanie lekarzy niezależnych, którzy nie godzą się na dyrektywy systemu, antyszczepionkowcami jest wielkim błędem. Dlatego, że każdy lekarz ma prawo mieć wątpliwości odnośnie preparatów, które są nowe i nieprzebadane tak dokładnie jak byśmy chcieli, które są wprowadzone w trybie warunkowym. Takich lekarzy nazwałbym raczej ostrożnymi, zamiast przyklejać łatki m.in. antyszczepionkowców.

 

W.W: Dlaczego pani zdaniem ucisza się lekarzy i naukowców, którzy mają inne poglądy od orędowników i adoratorów wielkiej farmacji tzw. „BIG PHARMY”?

B.W-Ż.: Pytanie należy kierować raczej do autorów takiego postępowania. My niezależni lekarze i naukowcy wypowiadamy się zgodnie z wiedzą opartą na faktach i etyce lekarskiej. A jesteśmy niezależni od finansowania przez firmy farmaceutyczne.

 

W.W: Słyszałem, że wielu wspomnianych lekarzy staje przed komisjami dyscyplinarnymi i wielu pozbawionych jest prawa do wykonywania zawodu. Czemu tak się dzieje?

B.W-Ż.: Jest to prawda i wiemy również, że polskie izby lekarskie są najbardziej restrykcyjne w Europie.

 

W.W.: Media głównego nurtu skutecznie blokują informacje dotyczące wyników badań niezależnych lekarzy i naukowców podważających zasadność szczepień i skuteczność stosowanych metod walki z Covid-19. Czy widzi pani szansę dopuszczenia do otwartej debaty, w której wezmą udział niezależni eksperci, lekarze i naukowcy?

B.W-Ż.: Wnioskujemy o to od półtora roku i jeszcze nam się nie udało. Dlatego, jeżeli ktoś potrafi dyskutować na argumenty naukowe, to nie boi się otwartej dyskusji. W tym momencie, jeżeli my jesteśmy ośmieszani i szykanowani, oznacza to, że druga strona nie ma argumentów.

 

W.W.: Redaktor Jan Pospieszalski do popularnego programu „Warto rozmawiać” nadawanego przez telewizję publiczną zaprosił kilku ekspertów o poglądach innych od jedynie słusznych. I co się stało? Program został zdjęty z anteny, a dziennikarz-publicysta został skazany na banicję. Dlaczego tak się stało?

B.W-Ż.: Odpowiedź znają ci, którzy zwolnili pana redaktora. We wspomnianym programie wypowiadali się prawdziwi fachowcy i doświadczeni lekarze. Ich opinie były rzetelne. Jeszcze 2 lata temu tak wartościowy materiał znalazłby wielkie uznanie akceptację i podziw.

 

W.W.: W jaki sposób pani oraz inni lekarze eksperci i naukowcy o podobnych poglądach chcecie docierać i uświadamiać społeczeństwo?

B.W-Ż.: Sposobów jest wiele. Także poprzez takie spotkania. Chciałabym tu podkreślić jedną ważną kwestię. My lekarze niezależni nie jesteśmy wyrazicielami własnych opinii. Nasze opinie oparte są na badaniach niezależnych ośrodków naukowych z całego świata. Jesteśmy tylko przekazicielami tychże informacji, które można znaleźć poprzez zapraszanie nas na wykłady oraz na naszej stronie internetowej – Polskiego Stowarzyszenia Niezależnych Lekarzy i Naukowców.

 

W.W: Czy przez takie spotkanie jak dzisiejsze, na które mogło wejść około 100 osób, można coś osiągnąć?

B.W-Ż.: To jest właśnie 100 osób, które dowiedzą się więcej. Poza tym możemy podzielić się wiedzą, czy wątpliwościami oraz własnym doświadczeniem. Uważam, że każde takie spotkania są bardzo wartościowe. Inaczej nie jechalibyśmy po 200 km w dwie strony.

 

W.W: Gdyby takie spotkanie jak to było organizowane Mławie, przyjechałaby pani?

B.W-Ż.: Jeżeli nie ja, to na pewno, ktoś ze stowarzyszenia.

W.W: Dziękuję za rozmowę.

 

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Tomek
Tomek
15 dni temu

Brawo za rzetelnie przeprowadzoną relacje i wywiad. Widać profesjonalizm i obiektywizm. Pełen szacunek za odwagę podejmowania tego ważnego tematu. Może debata z udziałem Mławskich lekarzy? [WYMODEROWANO]

Oleszko
Oleszko
Odpowiedź do  Tomek
14 dni temu

Od 23.08.2021r szczepionka Pfizera zastała zarejestrowana jako normalny produkt leczniczy przez FDA.

Nakryli go dzięki kamerze

Wejście do szpitala w Mławie

Wyżywienie i traktowanie w szpitalu

0
Narodowy Fundusz Zdrowia pyta pacjentów o ocenę ich pobytu w szpitalu. Część osób telefonicznie odpowie na 9 pytań dotyczących traktowania, komunikacji i wyżywienia. Pacjenci...
banknot na portfelu

Zmiany w 500 plus

0
Rodzice powinni wiedzieć, że szykują się zmiany w 500 plus. Wnioski będzie można składać jedynie drogą elektroniczną. Natomiast obsługę programu "Rodzina 500 plus" przejmuje...

Polska szykuje się do wojny, wraca służba wojskowa

0
Polska szykuje się na wojnę, wraca służba wojskowa. Zamiarem rządzących jest, by Polska armia liczyła 250 tys. żołnierzy zawodowych i 50 tys. żołnierzy Wojsk...
Kogut policyjny

Mazowsze. Zatrzymali nawet kosmonautę

0
Policja zatrzymała za jazdę po alkoholu 80-letniego generała Mirosława Hermaszewskiego - pierwszego i jedynego (jak dotąd) Polaka, który odbył lot w kosmos.    Do zdarzenia doszło...
- REKLAMA -
 • Medyczna Szkoła Policealna w Przasnyszu
  Medyczna Szkoła Policealna w Przasnyszu
 • Do wynajęcia dwupokojowe mieszkanie!
  Do wynajęcia dwupokojowe mieszkanie!
 • 3-pokojowe mieszkanie z rynku wtórnego, II piętro
  3-pokojowe mieszkanie z rynku wtórnego, II piętro
 • MIeszkanie w centrum z trzema sypialniami!
  MIeszkanie w centrum z trzema sypialniami!
 • Dom przy ul. Zabrody, 2 pokoje, wynajem od zaraz!
  Dom przy ul. Zabrody, 2 pokoje, wynajem od zaraz!
 • Urokliwe siedlisko z własnym lasem!
  Urokliwe siedlisko z własnym lasem!
 • ZEZWOLENIA/KARTY POBYTU
 • Mieszkanie do wynajęcia 51,97 wpełni wyposażone
  Mieszkanie do wynajęcia 51,97 wpełni wyposażone
Plakat - 7 projektów do realizacji

Wszystkie projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza będą realizowane!

0
Laboratorium szalonego naukowca, mural historyczny, szkolenia z wykorzystaniem symulatora jazdy, budowa chodników, przebudowa przejść dla pieszych, budowa siłowni plenerowej oraz warsztaty dla młodzieży to...
Mazowsze. Wiadomości z regionu wyd. 206

Mazowsze. Wiadomości z regionu wyd. 206

0
W tym wydaniu programu informacyjnego "Mazowsze. Wiadomości z regionu" m.in. wyniki Budżetu Obywatelskiego Mazowsza, nowoczesne centrum operacji naczyniowych i onkologicznych mózgu w szpitalu bródnowskim...
Młodzicy Zawkrza na trzecim miejscu. Porażka seniorów

Młodzicy Zawkrza na trzecim miejscu. Porażka seniorów

0
Pracowite dni za siatkarzami mławskiego Zawkrza. Seniorzy rozegrali kolejny mecz na poziomie trzeciej ligi, natomiast młodzicy zainaugurowali sezon w lidze wojewódzkiej. Na turnieju w...
- REKLAMA -
System Indywidualnej Segregacji Odpadów

Mają system. Płacą za śmieci po 13 zł

0
Miasto Ciechanów rozbuduje inteligentny system segregacji odpadów w zabudowie wielorodzinnej. Na kolejnych osiedlach w Ciechanowie udostępnione będą nowoczesne, bezdotykowe pojemniki do selektywnej zbiórki. Zakupione...
Wypadek pod Mławą

Wyprzedzał ciężarówki, zderzył się z mercedesem

0
Wyprzedzał ciężarówki, zderzył się z mercedesem 84-letni kierowca opla na drodze W 563, w pobliżu Parceli Łomskich. Do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło wczoraj...

60-tonowa ciężarówka wywróciła się na siódemce [ZDJĘCIA]

0
W Mdzewie na odcinku krajowej siódemki doszło do wywrócenia do rowu pojazdu ciężarowego o masie 60 ton. Dodatkowo pas jezdni w kierunku Gdańska blokował...

To zdjęcie robi furorę w sieci

0
Zamiast towarów — fototapeta — maskująca ich brak. USA, kryzys, puste półki wydawałoby się nie do pomyślenia, a jednak to fakt. Wszystko przez kryzys...
- REKLAMA -
2
0
Przejdź do komentarzyx
()
x