naszamlawa.plWiadomościCztery koncepcje tunelu na Wólce. Zobacz, jak wyglądają
- REKLAMA -
Loading RSS Feed
- REKLAMA -

Cztery koncepcje tunelu na Wólce. Zobacz, jak wyglądają

-

Na wczorajszej (29 maja) sesji Rady Miasta Mława przedstawiciel pracowni projektowej z Gdańska Aleksander Grabowski zaprezentował cztery koncepcje tunelu, który miałby zastąpić zamknięte przejście w ciągu ul. Kościuszki.

- R E K L A M A -"))

Wariant pierwszy zakłada budowę tunelu dla pieszych i rowerzystów, drugi – dla pieszych, rowerzystów i samochodów osobowych, trzeci (w dwóch wersjach) – dla pieszych rowerzystów, samochodów osobowych i ciężarowych. Najdroższą inwestycję wyceniono na 45 mln. zł.

Jest to tunel o konstrukcji żelbetowej i długości ok. 18 m, ingerencja w infrastrukturę i zajęcie terenu byłyby minimalne, koszt to 5 mln zł.

Przy tej koncepcji ingerencja w infrastrukturę oraz zajęcie terenu byłyby duże, koszt to 35 mln zł. Tunel miałby ok. 22 m długości.

Wariant 3A, jeżeli chodzi o dane techniczne, jest podobny w realizacji, natomiast jego budowa kosztowałaby najwięcej – 45 mln zł.

Ten tunel miałby aż 60 m, oszacowano, że kosztowałby 28 mln zł. Budowa zakłada minimalną ingerencję w infrastrukturę i zajęcie niewielkiej powierzchni terenu.

Trzeba zaznaczyć, że oprócz podanych cen wykonania obiektu w każdym z wariantów należy jeszcze doliczyć koszty wykupu działek wraz z rozbiórkami budynków. I tak dla wariantu 1 jest to 31 665 zł, wariantu 2 – 6 004 200 zł, wariantu 3A – 6 042 030, a wariantu 3B – 340 425 zł.

Na sesji wiceburmistrz Janina Budzichowska przypomniała, że Ministerstwo Infrastruktury obiecało w połowie partycypować w kosztach budowy, ale tylko tej w obrębie pasa kolejowego.

– Przed nami dokonanie wyboru wariantu, dlatego, że biuro projektowe jest zobowiązane terminem, do końca listopada bieżącego roku musi, zgodnie z umową, przedłożyć nam dokument, który zamówiliśmy. Potrzebna jest dyskusja społeczna, aby przesądzić, który wariant wybrać i w przyszłości realizować – podkreślał burmistrz.

Viael
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
9 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
aa
aa
3 lat temu

A może dlatego że jak są przejazdy pociągi nie mogę jeździć powyżej 160/h? Myślenie nie boli a jak masz zadawać głupie pytania to wróć do szkoły i naucz sie czytać.

ja
ja
Odpowiedź do  aa
3 lat temu

Przeczytałeś wpis Kolejarza??? Między innymi w Iławie i Działdowie też są przejazdy ze szlabanami. Tam przecież też jeżdżą IC i Pendolino. Co za problem , żeby pociąg zwalniał na terenie miast ?Pendolino zawsze jedzie wolniej przejeżdżając w okolicach stacji na których się nie zatrzymuje. IC dojeżdżając do Mławy ma już niecałe 100 km a okolicach Kościuszki praktycznie już hamuje przed stacją na Wólce.

Wiesław
Wiesław
3 lat temu

Zrobić Tunel jedno kierunkowy !!!

Kolejarz
Kolejarz
3 lat temu

A czemu nie może być przejazdu? Gdzie jest dokładnie napisane że jak linią (E65 – ta co przez nasze miasto biegnie) jeździ Pendolino i ciężkie towarowce na porty lub WPT nie może być przejazdów ze strażnicą? Bo jeśli istnieje owy przepis, to miejscowości i miasta takie jak: Iława, Działdowo (przy dojeździe do lokomotywowni PR), Nasielsk, Pomiechówek, Legionowo, Warszawa (północne rogatki: Płudy, Choszczówka oraz wjazd na Warszawę wschodnią od północy) – łamią prawo!!!!!. Tam jakoś w środku miast gdzie nie dało się zrobić wiaduktu przejazdy udało się zachować i funkcjonują po dziś dzień. Nie wierzycie? Jedźcie sobie do stolicy lub na północ IC lub KM i zobaczycie. Tak więc dlaczego w Mławie nie może być przejazdu? W Nasielsku czy Pomiechówku jest podobny układ wokół przejazdów jak u nas na Kościuszki…. Nie wiem czy to obłuda kolegów z PKP PLK czy brak chęci ze strony miasta żeby walczyć o swoje… Postawić strażnicę, rogatki i będzie spokój. Wyszłoby taniej niż budowa tunelu za kilka milionów i rozkopanie całej dzielnicy.
Pozdrawiam.

kos
kos
Odpowiedź do  Kolejarz
3 lat temu

No właśnie. Poruszyłeś temat o którym tez myślałem. Z wymienionych przez Ciebie widziałem w Legionowie. Jest normalny przejazd kolejowy, samochody stoją i czekają na otwarcie szlabanu. A przecież tam też przejeżdża Pendolino , IC, itd. Być może tam nie musi być wiaduktu lub tunelu po pociągi przejeżdżają z mniejsza prędkością. Ale to już muszą specjaliści od tematu się wypowiedzieć.

Kolejarz
Kolejarz
Odpowiedź do  Kolejarz
3 lat temu

Nie pomyślałeś, że tak jest po prostu bezpieczniej?

kos
kos
Odpowiedź do  Kolejarz
3 lat temu

Jest bezpieczniej – to oczywiste. W takim razie powinny być zamknięte wszystkie przejazdy ze szlabanami na trasie E65. Chodzi o to ,że u nas robi się wielki cyrk z tego przejazdu. Obwinia się najpierw jednego , potem drugiego burmistrza, mieszkańcy wieszają banery a w efekcie miasto być może będzie musiało wydać grube miliony na tą inwestycję. Natomiast w pobliskich miejscowościach na tej trasie są też zwykłe przejazdy. Skończy się na tym, że z uwagi na bardzo duże koszty miasto i tak wybierze najtańszy wariant – 5 mln z czego miasto da 2,5 mln. Będzie bezpieczne przejście dla pieszych i przejazd dla rowerów. Chociaż uważam, że najlepszym rozwiązaniem jest wariant 4 , ale to koszt dla miasta min 14 mln – bardzo dużo.

vision
vision
Odpowiedź do  kos
3 lat temu

Docelowo wszystkie zwykłe przejady na tej trasie mają być zlikwidowane. Poza tym 2 lata temu Ministerstwo w piśmie do Burmistrza stwierdziło, że przywrócenie przejazdu w tym miejscu nie jest możliwe ze względów bezpieczeństwa, a na to wszystko zgodził się poprzedni burmistrz.

Hinek
Hinek
3 lat temu

Hm, dopiero koncepcję zaprezentowano? Wobec tego nie ma gwarancji czy kiedykolwiek ta inwestycja będzie zrealizowana. Z koncepcji można się wycofać w każdym czasie. Tak jak to było z koncepcją dworca Mława Miasto. No ale cóż rok wyborczy, trzeba obiecywać. W takim tempie nie szans aby tunel powstał do 2023 r.
Ps. Przez głupotę inwestycję będą musieli dofinansować z budżetu miasta. A mogło być całkowicie za darmo.

Niedziele handlowe. Czy dziś zrobimy zakupy?

0
W dniu dzisiejszym nie zrobimy zakupów w popularnych sieciówkach. Chyba że są placówkami pocztowymi.   Najbliższa niedziela handlowa będzie 29 sierpnia 2021 r., kolejne 12 grudnia...

Traktorzysta był nietrzeźwy

1
Policja ustaliła, że to kierujący ciągnikiem rolniczym był sprawcą groźnego wypadku na drodze w powiecie ciechanowskim. O zdarzeniu informowaliśmy TUTAJ.   Na drodze lokalnej Ogonowo-Dziektarzewo-Luszewo doszło...

Awanse i odznaczenia. Święto policji w Mławie [ZDJĘCIA]

0
Mławscy mundurowi świętowali w piątek 23 lipca. Tego dnia na dziedzińcu komendy odbyła się uroczysty apel z okazji Święta Policji, wręczono awanse i odznaczenia.   Apel...

Uderzył w prawidłowo jadącą kobietę

0
Ku przestrodze. Nawet jazda na rowerze może prowadzić do poważnych konsekwencji. 22 lipca w sąsiednim powiecie ciechanowskim doszło do groźnego wypadku z udziałem dwojga...
 • MIeszkanie w centrum z trzema sypialniami!
  MIeszkanie w centrum z trzema sypialniami!
 • Do wynajęcia dwupokojowe mieszkanie!
  Do wynajęcia dwupokojowe mieszkanie!
 • 3-pokojowe mieszkanie z rynku wtórnego, II piętro
  3-pokojowe mieszkanie z rynku wtórnego, II piętro
 • Urokliwe siedlisko z własnym lasem!
  Urokliwe siedlisko z własnym lasem!
 • Mieszkanie do wynajęcia 51,97 wpełni wyposażone
  Mieszkanie do wynajęcia 51,97 wpełni wyposażone
 • ZEZWOLENIA/KARTY POBYTU
 • Dom przy ul. Zabrody, 2 pokoje, wynajem od zaraz!
  Dom przy ul. Zabrody, 2 pokoje, wynajem od zaraz!
 • Medyczna Szkoła Policealna w Przasnyszu
  Medyczna Szkoła Policealna w Przasnyszu

Nie takie nowe, ale perfidne oszustwo przy sprzedaży używanych samochodów

0
Są takie marki aut używanych, na których przekręty robi się właściwie non-stop. Mercedes, BMW, ale też mniej popularna Alfa Romeo, a nawet tani Opel...

Zachodnia obwodnica przejdzie środkiem ogrodów działkowych

15
Zachodnia obwodnica Mławy przejdzie środkiem ogrodów działkowych "Za Torem". Tak wynika z udostępnionych dokumentów.    Radny wojewódzki Konrad Wojnarowski opublikował mapę przebiegu obwodnicy zachodniej. Wynika z...

Incydent na plaży w Mielnie – reakcja władz

0
W sezonie wakacyjnym mławianie chętnie odwiedzają nadmorskie miejscowości. W jednej z nich doszło do niezwykłej sytuacji.   Wieczorem, na publicznej plaży w Mielnie nietrzeźwa para...
- REKLAMA -

ASF pod Mławą – APEL starosty

1
Według GIW choroba trzody chlewnej (ASF — afrykański pomór świń) rozprzestrzenia się na naszym terenie. Główny Inspektorat Weterynarii poinformował o nowym ognisku zakażenia w...

Rozbity ciągnik i samochód. Dwie osoby w szpitalu

0
Dwie osoby zostały poszkodowane w wypadku, do którego doszło 22 lipca około godziny 12 w gminie Glinojeck.   Ciągnik rolniczy zderzył się z osobówką w...

Policjanci odwiedzą działkowców

0
Mundurowi we współpracy z Okręgiem Mazowieckim Polskiego Związku Działkowców odwiedzą działkowców. To w związku z akcją informacyjną „Mazowiecka Policja Ostrzega!”. Akcja ma na celu...

Beza zgubiła się na OKM

0
Właścicielka prosi o pomoc w odnalezieniu pieska rasy york, który wabi się Beza. Maluch zgubił się 20 lipca około godziny 11. Ostatni raz była...
- REKLAMA -
9
0
Przejdź do komentarzyx
()
x