wtorek, 07 grudnia 2021
- REKLAMA -
naszamlawa.plWiadomościCo z dziećmi podczas nauczycielskiego strajku w Mławie?
- REKLAMA -
 • Nieruchomość 18200 m2 z halą i cz. mieszkalną - okolice Mławy
  Nieruchomość 18200 m2 z halą i cz. mieszkalną - okolice Mławy
  Cena: 450 000 zł do negocjacji  / Miejscowość: Kosiny Bartosowe …
 • Przestronne 4-pokojowe mieszkanie w centrum Mławy
  Przestronne 4-pokojowe mieszkanie w centrum Mławy
  Cena: 259 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Przestronny narożny lokal usługowo-handlowy, 96,94m2
  Przestronny narożny lokal usługowo-handlowy, 96,94m2
  Cena: 3 393 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości

Co z dziećmi podczas nauczycielskiego strajku w Mławie?

-

Każdy rodzic zastanawia się, co zrobić z dzieckiem w czasie ewentualnego szkolnego strajku 8 kwietnia. Dowiedzieliśmy się, jak zorganizowano opiekę w Mławie.

- R E K L A M A -

Trwają rozmowy nauczycielskich związków z rządem. Jeszcze nie wiadomo, czy dojdzie do strajku. Tymczasem rodzice muszą wiedzieć, czy w poniedziałek będą mogli bezpiecznie zostawić dziecko w szkole. Najtrudniej jest z uczniami szkół podstawowych.

Przypomnijmy, że w Mławie ewentualna akcja strajkowa odbędzie się we wszystkich szkołach oprócz ZS nr 1 (budowlanka). Napisaliśmy o tym TUTAJ.

Jeśli dojdzie do strajku, dyrekcjom szkół nie będzie łatwo. Znamy szczegóły szkolnego planu na opiekę na dziećmi podczas nauczycielskiego strajku.

W większości prowadzonych przez miasto Mława placówek dyrektorzy planują zajęcia opiekuńczo–wychowawcze i świetlicowe. Jednak jest z tym problem w przedszkolu nr 4 w Mławie.

– W szkołach prowadzonych przez Miasto Mława dyrektorzy zapewnią opiekę nad uczniami w formie zajęć świetlicowych lub opiekuńczo–wychowawczych. Tylko Miejskie Przedszkole Samorządowe nr 4 (ul. Krasińskiego) ma problem z organizacją takich zajęć, ze względu na prawie 100-procentowy udział kadry w strajku. Dyrektorzy będą na bieżąco informować rodziców (np. poprzez dziennik elektroniczny LIBRUS lub osobiste spotkania) o biegu wypadków oraz o ograniczonych możliwościach (lub całkowitym ich braku) zapewnienia właściwej opieki uczniom, którzy zgłoszą się w okresie strajku do szkoły. Obecnie trudną sytuację ma Miejskie Przedszkole Samorządowe nr 4 w Mławie, w którym prawie wszyscy pracownicy zadeklarowali gotowość do strajku. Trwają prace nad rozwiązaniem tego problemu. Warto dodać, że Prawo oświatowe nie zawiera przepisów dotyczących funkcjonowania szkoły w czasie strajku nauczycieli – informuje Magdalena Grzywacz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Mławie.

Warto wspomnieć, że w urzędzie marszałkowskim pracownicy mogą 8 kwietnia przyjść z dziećmi do pracy. Jak jest u nas?

– Pracownicy Urzędu Miasta Mława nie zgłaszali dotychczas potrzeby przyprowadzenia dzieci do pracy. Jeśli staniemy przed tym problemem, będziemy szukać rozwiązania – dodaje Magdalena Grzywacz.

 

 

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
32 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
BaS
BaS
2 lat temu

Część komentarzy „pluje” na nauczycieli. Że chce im się strajkować, że wcale mało nie zarabiają itd. Czy Wy nie rozumiecie, że dobrze opłacany nauczyciel, to dobry nauczyciel. Jak będą wysokie pensje, do zawodu nauczyciela będą szli najlepsi. Jak będą najlepsi, to Wasze dzieci będą dobrze wykształcone, będą miały równy start z dziećmi z większych miast. Powinniście domagać się jeszcze większych pensji dla nauczycieli, którzy zdecydują się nauczać w mniejszych miejscowościach. Tylko dzięki dobrej kadrze , dobrze opłaconej dacie szanse swoim dzieciom. Teraz tylko nieliczne dzieci dostają się na studia i to tylko z tych bogatszych rodzin, które stać na dodatkowe korepetycje. Dzieci z biedniejszych rodzin kończą edukację na poziomie licealnym, a w mniejszych miejscowościach na zawodowym lub podstawowym. Ogarnijcie się, nie wierzcie populistom z PiS, popierajcie strajk nauczycieli, tu chodzi o przyszłość waszych dzieci.

Mir K.O.
Mir K.O.
2 lat temu

Kolego, ktory domagales sie udostepnienia pitow nauczycieli. Jasne, ze nikt ci takich nie udostepni, bo ludzie by sie dowiedzieli, ze nauczyciele przy 18h pracy wcale tak malo nie zarabiaja. Juz kiedys domagalem sie pitow od policji, ale tez to bylo bez odzewu. Z wiadomych wzgledow. A tak informacyjnie podam, ze mam dostep do pitow nauczycieli. I niektorym oczy by zbielaly jak by je zobaczyli. Jeden z nich opiewal na kwote 120 tys. brutto. Tak wiem nie kazdy nauczyciel tak zarabia.

Anonimowo
Anonimowo
Odpowiedź do  Mir K.O.
2 lat temu

ŁOŁ, Ty to Jesteś gość, Masz dostęp do PIT-ów i nauczyciele zarabiają 120 tysięcy… No, no. A tak co do 18 godzin pracy n-li, strażak pracuje tylko wówczas kiedy gasi pożary, udziela pomocy innym, czy też kiedy czeka na te wszystkie wydarzenia? Ogarnij się proszę Szanowny Mir K.O. i nie Pleć andronów.

every
every
Odpowiedź do  Mir K.O.
2 lat temu

Ten nauczyciel zapewne pracuje w szkole prywatnej a nie w szkole publicznej, albo pracuje na dwóch etatach mądralo.

Mir K.O.
Mir K.O.
Odpowiedź do  every
2 lat temu

A czy ja gdzieś napisałem, że każdy tak zarabia? Albo w jakiej szkole pracuje? Napisałem tylko ile zarabiają niektórzy nauczyciele. Widocznie zabolało to niektórych skoro tak się poruszyli. Każdy jest kowalem swego losu.
Skoro pensja nauczyciela taka nędzna to na kasy do biedronek. Tam przecież są tak wysokie zarobki.

every
every
Odpowiedź do  Mir K.O.
2 lat temu

Wszystkich wysyłasz na kasy do biedronek.
Nie jestem nauczycielem i nikt z mojej rodziny nie pracuje w tym zawodzie., a więc nic mnie zabolało 😀
Za to Ciebie zabolało. Prywatne szkoły płacą inaczej, ich stawki ze szkół publicznych nie dotyczą. W LG też NIEKTÓRZY zarabiają kupę kasy, więc według Ciebie ci co narzekają na zarobki też powinni przenieść się do biedronek.

Mir K.O.
Mir K.O.
Odpowiedź do  every
2 lat temu

No przepraszam bardzo a co innego? Mi jak nie odpowiadala praca albo pensja to zmienilem prace? A nauczyciele co nie potrafia zrozumiec ze budzet juz dawno uchwalony i takich pieniedzy jakich oni chca w tym roki sie nie znajdzie? Ok najlepiej to zadluzmy panstwo na kolejne kilkadziesiat miliardow

every
every
Odpowiedź do  every
2 lat temu

Mir K.O. , budżet uchwalony??? co Ty człowieku bredzisz. Teraz dają już kasę na trzodę chlewną i krowy, rozdawnictwo kwitnie: dostała kasę patologia na „seteczki” (500+ powinno być tylko dla dzieci tych rodziców co pracują), dostali emeryci i renciści, a dla ludzi pracujących, w tym przypadku dla nauczycieli nie ma? zabrakło?
Państwo? tego państwa już niedługo nie będzie.

Cazyk
Cazyk
2 lat temu

Problem jest taki że to państwowa praca na którą się składają wszyscy Polacy. Czy nie ma dysonansu, że belfer nieudacznik (przeważnie wybierano ten zawód bo liczona się z pewną robotą do końca życia i najłatwiejsze studia) będzie zarabiał 6 tys a ty pawianów 2250.

nauczyciel
nauczyciel
Odpowiedź do  Cazyk
2 lat temu

Cazyku, proszę skończyć te najłatwiejsze studia, nie Będziesz nieudacznikiem, Pokarzesz klasę najwyższą ze wszystkich możliwych w nauczaniu, Odbierzesz pensję max 2830( ale po 30 latach z dodatkiem 20% stażowego), Odpoczniesz w domku po lekkich lekcjach i cóż, Będziesz spełniony jak i bez kompleksów. Tego życzę, ja – nauczyciel.

every
every
Odpowiedź do  nauczyciel
2 lat temu

Pokarzesz? – nie mam zamiaru nikogo karać. W sumie jestem za tym strajkiem, ale jeśli jesteś nauczycielem, to w związku z Twoją ortografią, nie powinieneś się tym chwalić. Twoje „pokarzesz” nie pochodzi od słowa „kara”, a od słowa „pokazać”.
Jeśli takich mamy nauczycieli, to bardzo mi przykro – jestem rozczarowana.

Wiem
Wiem
2 lat temu

Każdy komentarz ociekający zazdrością z powodu ewentualnych podwyżek dowodzi mentalnego inwalidztwa autora i zwykłego polactwa. Postawa typu mnie nie dadzą – ok ale innym nie mają prawa to bolączka naszego narodu równie uciążliwa co komuchowe pozostałości w instytucjach i stare układy między decydentami. Ale to tylko Polska, cudów nie można się spodziewać.

Cazyk
Cazyk
2 lat temu

Panie Burmistrz jakich pan wybrał sobie dyrektoròw w szkołach. Proszę tych nauczycieli którzy strajkują zwolnić z 2 tygodniowym wypowiedzeniem. Przy okazji proszę przedstawić rozliczenie PIT za 2018 wszystkich nauczycieli w Mławie.

Karina
Karina
Odpowiedź do  Cazyk
2 lat temu

Leczysz się gdzieś? Jak chcesz pit nauczycieli to chociaż się przedstaw imieniem i nazwiskiem a nie kryjesz się pod nickiem….

Prowincja i zaścianek w tej Mławie
Prowincja i zaścianek w tej Mławie
Odpowiedź do  Cazyk
2 lat temu

Tak już ci przedstawiają rozliczenia pawianie. Jest jak jest i masz się z tym pogodzić. Jak się nie podoba to sam ucz swoje dzieci w domu i zmień kanał na tv.
A dziećmi zajmą się ci którzy zajmują się nimi podczas wakacji. Po problemie. To tyle, dziękuję.

Mamusia
Mamusia
2 lat temu

Totalna porażka ten strajk, nauczyciel nauczycielowi nie równy…nie porównujmy nauczyciela w-fu do nauczyciela matematyki lub fizyki czy polskiego…gdzie wraca do domu i dalej pracuje, aczkolwiek etat ich wynosi połowe etatu normalnego pracownika, także nawet te ok 2000 za 20 h pracy to nie tak mało☺

Chris
Chris
2 lat temu

Proponuje na czas strajku wynająć opiekunki do dzieci i rachunki za usługę złożyć w szkołach.
Następnie w przypadku oporu szkół zakładać sprawy cywilne o zwrot kosztów. Sprawy są do wygrania.

Tak na marginesie, co „nauczyciele” powiedzą na temat :
„Realizacja obowiązku szkolnego
Dziecko jest objęte obowiązkiem szkolnym od 7 roku życia do ukończenia VIII klasy szkoły podstawowej, nie dłużej niż do ukończenia przez ucznia 18 roku życia”

Obowiązek nauki – obowiązek kontynuowania kształcenia do ukończenia 18. roku życia (nie zawsze jest to równoznaczne z osiągnięciem pełnoletniości), niekoniecznie w szkole[1]. Jest to drugi, obok obowiązku szkolnego, obowiązek edukacyjny określony w prawie polskim. O tym obowiązku stanowi Konstytucja RP[2] oraz Prawo oświatowe[3].

Czy jest Wam to znane ?

Biją
Biją
Odpowiedź do  Chris
2 lat temu

Z popłuczyn które tu zostawiasz wynika jasno że stoisz tam gdzie wtedy stało zomo. Jeszcze paragrafy rzucasz wymyślone na poczekaniu – to jeszcze lepszy żart od przepychanek o kładkę na wólce! Hehehehe

Nadzieja
Nadzieja
2 lat temu

Nawet jak dostaną jakąś podwyżkę to i tak nie naucza. Nauczy tylko ten który jest nauczycielem z powołania a nie po znajomościach jak większość w dzisiejszych czasach.

Grono
Grono
Odpowiedź do  Nadzieja
2 lat temu

Poziom nauczania jest w Mławskich szkołach poza małymi wyjątkami naprawdę słaby żeby dostać się na dobre studia trzeba korzystać z korepetycji „nie opodatkowanych” naszych biednych pedagogów………….

joanna
joanna
Odpowiedź do  Grono
2 lat temu

Przymiotniki utworzone od nazwy własnej piszemy mała literą-mławskich A tak na marginesie ,nauczyciele udzielający korepetycji maja zarejestrowaną działalność w Urzędzie Skarbowym.

Mlawianka
Mlawianka
Odpowiedź do  joanna
2 lat temu

Ktorzy? Kto z Panstwa rodzicow dostal paragon za oplacenie korepetycji? Kto dostal sie na medycynę bez korepetycji z biologii? Szkola w tej chwili nie uczy tylko wymaga, zeby uczen byl nauczony, tyle, ze nie w szkole, bo biedni nie dają rady, lecz na korepertcjach za, ktore nigdy nie dostalam pokwitowania.

Mlawianka
Mlawianka
2 lat temu

Do LG tez rodzice moga zabrac swoje dzieci????

Kakakak
Kakakak
2 lat temu

Bardzo dobrze.

Nadzieja
Nadzieja
2 lat temu

Do roboty [WYMODEROWANO] a nie strajk wam w głowie.

Matka
Matka
Odpowiedź do  Nadzieja
2 lat temu

Za PRL-u był transparent „Studenci do nauki”. Widzę, że doczekaliśmy się „Nauczyciele do roboty”.
Szkopuł w tym, że za półdarmo to Twoich dzieci nikt porządnie nie nauczy. Nie lepiej na korepetycje dopłacić nauczycielom?

Matka
Matka
2 lat temu

Najważniejsze by odbył się egzamin gimnazjalny i egzamin klas VIII, czy Urząd Miasta ma plan awaryjny?

odpowiedź
odpowiedź
Odpowiedź do  Matka
2 lat temu

Nie Urząd Miasta jest od tego, a CKE i rząd Morawieckiego z ministrą Anną Zalewską.
Do nich proszę wysyłać zażalenia, rozdają kasę, ale oszczędzają na nauczycielach i rodzicach osób niepełnosprawnych.

JurG.
JurG.
2 lat temu

Ale to nie jest przecież polityczne działanie. Tak mówią organizatorzy strajku. Widocznie chodzi o dobro dzieci (uczniów) czyli społeczeństwa. Może się mylę? …ale mnie uczyli nauczyciele.

Ya
Ya
2 lat temu

Nie ma zadnego problemu. Tak jak w wakacje tak i teraz. Szczuczny roblem wywolany przez media.

Pola
Pola
2 lat temu

Regionalne Izby Obrachunkowe mogą sprawdzić finanse tych samorządów, które deklarują, że zapłacą nauczycielom za czas spędzony na strajkowaniu. Zgodnie z prawem, nauczyciele powinni mieć obniżone pensje za czas udziału w strajku. Tymczasem związkowcy z ZNP nie poinformowali o tym „drobnym” fakcie, który odbije się na portfelach nauczycieli.
Nauczyciele będą musieli zwrócić otrzymane wynagrodzenie w kwocie odpowiadającej godzinom spędzonym podczas strajku. Co więcej, będą musieli przebywać w szkole 8 godzin i to jeszcze za darmo.

joanna
joanna
Odpowiedź do  Pola
2 lat temu

Masz mylne informacje.Związki informowały o obniżeniu wynagrodzenia.Nie osiem godzin w szkole,ale tyle ile mają lekcji danego dnia.

policja kontroluje kierowcę

Ucieczka przed policją na siódemce

0
Patrol ruchu drogowego, pełniący nadzór na krajowej siódemce w Uniszkach Zawadzkich, zauważył kierującą mercedesem kobietę, która znacznie przekroczyła prędkość w terenie zabudowanym. Widząc sygnały,...
wypadek na torach

U sąsiadów. Tragiczny wypadek na torach

0
Tragiczne zderzenie osobówki z szynobusem nastąpiło 4 grudnia rano, tuż przed godziną 9 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Płońsku. Kierująca nie żyje.  Toyota, którą kierowała...
akcja gaśnicza

15-letni chłopak seryjnym podpalaczem?

1
Mławska policja zatrzymała domniemanego seryjnego podpalacza. Trwają czynności w sprawie podejrzanego zatrzymanego w sobotę wieczorem w Dąbku. Patrol z wydziału kryminalnego zauważył sprawcę w...
policja na drodze

Kierowcy alarmują. Na drogach ślisko

1
Do redakcji od samego rana (dziś w poniedziałek 6 grudnia) dzwonią kierowcy i narzekają na śliskość dróg w okolicy Mławy. Według dzisiejszego ranka dojechanie...
- REKLAMA -
 • Kredyt świąteczny: kiedy przyjemność z dawania jest bezcenna.
  Kredyt świąteczny: kiedy przyjemność z dawania jest bezcenna.
  Cena: 1 zł  / Miejscowość: Warszawa  / Kategoria: Księgowo-finansowe
 • Inwestycje, pozyczki, finansowanie projektu.
  Inwestycje, pozyczki, finansowanie projektu.
  Cena: 1 zł  / Miejscowość: Kraków  / Kategoria: Księgowo-finansowe
 • Nowe rozwiązanie online w nauce niemieckiego dla dorosłych
  Nowe rozwiązanie online w nauce niemieckiego dla dorosłych
  Cena: 10 zł  / Miejscowość: Babi Dół  / Kategoria: Pozostałe
 • Lokal do wynajęcia, 57,50 m2, ścisłe centrum
  Lokal do wynajęcia, 57,50 m2, ścisłe centrum
  Cena: 3 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Lokal/biuro
 • Ochrona Zarządu Spółek z o.o. Skuteczne Unikanie art. 299 K.s.h
  Ochrona Zarządu Spółek z o.o. Skuteczne Unikanie art. 299 K.s.h
  Cena: 1 zł  / Miejscowość: Elbląg  / Kategoria: Księgowo-finansowe
 • Producent materacy Materace z Gór
  Producent materacy Materace z Gór
  Cena: 10 zł  / Miejscowość: Nowy Sącz  / Kategoria: Ubrania
 • Samsung S21 Ultra 5G, Samsung S21, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max, i
  Samsung S21 Ultra 5G, Samsung S21, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max, i
  Cena: 1 800 zł  / Miejscowość: Lublin  / Kategoria: Telefony…
 • POZYCZKI PRYWATNE dla osób prywatnych i firm. / Dzialamy na terenie ca
  POZYCZKI PRYWATNE dla osób prywatnych i firm. / Dzialamy na terenie ca
  Cena: 1 zł  / Miejscowość: Wrocław  / Kategoria: Księgowo-finansowe
 • Kredyty pozabankowe / Pozyczki prywatne
  Kredyty pozabankowe / Pozyczki prywatne
  Cena: 1 zł  / Miejscowość: Lublin  / Kategoria: Księgowo-finansowe
 • Apple iPhone 13, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max, iPhone 12 Pro, iPho
  Apple iPhone 13, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max, iPhone 12 Pro, iPho
  Cena: 1 800 zł  / Miejscowość: Opole  / Kategoria: Telefony…
 • nowe projekty nowa wizja Twoich potrzeb pożyczkowych.
  nowe projekty nowa wizja Twoich potrzeb pożyczkowych.
  Cena: 5 000 zł  / Miejscowość: Biała Panieńska  / Kategoria:…
 • Przestronne 4-pokojowe mieszkanie w centrum Mławy
  Przestronne 4-pokojowe mieszkanie w centrum Mławy
  Cena: 259 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Mieszkania
lampy i stół w pokoju

Jak dobrać lampy do salonu i jadalni?

0
Dobre oświetlenie jest ważnym elementem wygodnego mieszkania. Niestety często o tym zapominamy. W ferworze przeprowadzki skupiamy się na wyborze mebli, płytek i masy innych...
mężczyzna i kobieta

Kolekcja szykownych płaszczy damskich od Lavard Woman

0
Płaszcze damskie są flagowym okryciem produkowanym przez firmę Lavard. Marka ta specjalizuje się w szyciu klasycznej mody damskiej i męskiej, w skład której wchodzi...
Zdewastowane przejście dla pieszych

Tak jeżdżą w Mławie

9
Niecałe 3 tygodnie wystarczyły, by przejście dla pieszych na ulicy Grzebskiego w Mławie - z nowo zamontowanym azylem na środku jezdni - zostało zdewastowane.   Nie...
- REKLAMA -
psy

Nie będzie paki dla psiaka

0
Jak informuje na portalu społecznościowym schronisko dla bezdomnych zwierząt w Pawłowie, przez obecną sytuację nie odbędzie się XXV Akcja Mikołajkowa ŚWIĄTECZNA PAKA DLA PSIAKA.     Mimo...
pieniądze

Dotkliwe kary za pensje na czarno

3
Dotkliwe kary za pensje na czarno mają obowiązywać od nowego roku. Według ministerstwa finansów, w Polsce ok. 6% wynagrodzeń w całości jest wypłacanych bez...
Walczak i Ćwik mistrzami.

Walczak i Ćwik mistrzami. Draft Liga zakończona

0
Dobiegła końca jesienna edycja warszawskiej ligi koszykówki amatorów o nazwie Draft Liga. Główne trofeum zgarnęli reprezentanci New York. W ich szeregach ważne role odegrał ...
dziewczynka przyjmująca komunię

Kobiety dopuszczone do udzielania komunii

0
Kościół katolicki zdecydował się na coś, o co zabiegano od dawna. Kobiety dopuszczono do udzielania komunii świętej.      Za tydzień w niedzielę 12 grudnia wchodzi w...
- REKLAMA -
32
0
Przejdź do komentarzyx
()
x