Bawili się dla Pawła. Cel został osiągnięty [WIDEO]

0
2907
- REKLAMA -

Absolwent Zespołu Szkół nr 4 w Mławie, który od dwóch lat cierpi na chorobę Wilsona, będzie miał specjalistyczny wózek inwalidzki. Zebranych pieniędzy wystarczy też na turnus rehabilitacyjny.

- REKLAMA -

Takie były założenia pikniku charytatywnego, który zorganizował 15 czerwca na terenie „Ekonomika” Komitet Społeczny „Pomoc dla Pawła”. Na początku imprezy pomyślano o najmłodszych, którzy chętnie brali udział w zabawach. Dzieci świetnie bawiły się także podczas pokazu zumby. Dla nich było też malowanie buzi i wata cukrowa.

Dla dorosłych zorganizowano koncert disco polo. Wystąpili: Rivers, Supernova, Spontan, Smash!, Boys Band, The Brothers, WooW i Chojancki Band. Podczas pikniku można było kupić słodkie wypieki i kiełbaski z grilla, dochód z ich sprzedaży – jak i loterii fantowej -także przeznaczony zostanie dla Pawła. Ponadto datki były zbierane do puszek. Udało się zrealizować założenia, Paweł będzie miał specjalistyczny wózek inwalidzki, środków wystarczy też na turnus rehabilitacyjny.

Paweł Żywiec, absolwent ZS nr 4 ma 23 lata. Od dwóch lat cierpi na chorobę Wilsona. Jest to rzadka, ale bardzo niebezpieczna choroba metaboliczna – miedź, która gromadzi się w nadmiarze w organizmie uszkadza mózg i wątrobę, stopniowo prowadząc do ich niewydolności. Obecnie Paweł nie chodzi i nie mówi.

Leczenie 23-latka można wesprzeć również poprzez wpłaty na konto Komitetu Rodzicielskiego przy ZS nr 4: nr konta 05 8225 0009 2001 0000 1225 0001 z dopiskiem „Pomoc dla Pawła”.

Portal „Nasza Mława” objął wczorajsze piknik patronatem medialnym.

KOMENTARZE

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasza Mława, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

Powiadomienia są wysyłane na podany adres email.
Adres email nie jest widoczny dla innych użytkowników.
Nie wysyłamy niechcianych wiadomości.
Jednym kliknięciem możesz zrezygnować z subskrybcji