niedziela, 22 maja 2022
- REKLAMA -
naszamlawa.plWażneAleksandra Sokołowska wystąpiła w konkursie Miss Polski
- REKLAMA -
 • Nieruchomość 18200 m2 z halą i cz. mieszkalną - okolice Mławy
  Nieruchomość 18200 m2 z halą i cz. mieszkalną - okolice Mławy
  Cena: 450 000 zł do negocjacji  / Miejscowość: Kosiny Bartosowe …
 • Przestronne 4-pokojowe mieszkanie w centrum Mławy
  Przestronne 4-pokojowe mieszkanie w centrum Mławy
  Cena: 259 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Przestronny narożny lokal usługowo-handlowy, 96,94m2
  Przestronny narożny lokal usługowo-handlowy, 96,94m2
  Cena: 3 393 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości

Aleksandra Sokołowska wystąpiła w konkursie Miss Polski

-

Mławianka Aleksandra Sokołowska uczestniczyła w wyborach Miss Polski. Dziewczyna z Mławy zakwalifikowała się do półfinału konkursu piękności, jako jedyna osoba reprezentująca region z którego startowała Ziemię Pomorską.

- R E K L A M A -

Pochodzisz z Mławy. Czym obecnie się zajmujesz?

W Mławie się wychowałam, tu chodziłam do szkoły, ukończyłam I Liceum Ogólnokształcące, a następnie podjęłam studia na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie. Obecnie przygotowuję się do obrony pracy magisterskiej.

Wzięłaś udział w konkursie Miss Polski. Zakwalifikowałaś się do półfinału. Startowałaś z innego regionu, choć jesteś z Mławy. Dlaczego wzięłaś udział w konkursie na Pomorzu? Swoją przygodę z konkursem Miss Polski rozpoczęłam od etapu regionalnego
w Gdańsku, który otworzył mi drogę do etapu ogólnopolskiego. Studiowałam w Trójmieście i było to dla mnie najwygodniejsze. Tam brałam udział w zgrupowaniach. Nie zapomniałam jednak z jakiego miasta pochodzę i Mława przewijała się przez cały konkurs regionalny w moich ankietach i podczas rozmów.
 
Wiele osób zapewne chciałoby wiedzieć, jak przebiega taki konkurs piękności?

W lutym 2019 roku zgłosiłam się na casting w Gdańsku. Podczas castingu wypełniałyśmy ankiety, a później musiałyśmy zaprezentować się podczas indywidualnych rozmów z jury konkursu. Po odbytych rozmowach zaprezentowałyśmy się w sukienkach i strojach kąpielowych. Na tej podstawie jury wyłoniło finalistki Miss Polski Ziemi Pomorskiej. Wszystkie finalistki konkursu regionalnego uczestniczyły w 3-dniowym zgrupowaniu
w Jastrzębiej Górze. Uczyłyśmy się układów choreograficznych, brałyśmy udział w sesjach zdjęciowych i przygotowywałyśmy się do gali finałowej Miss Polski Ziemi Pomorskiej, która odbyła się w maju 2019 r. Podczas gali finałowej zostałam uhonorowana tytułem I Wicemiss Ziemi Pomorskiej. Wszystkie laureatki konkursu regionalnego oraz zdobywczynie tzw. „zielonych kart” zostały zaproszone do udziału w ogólnopolskim etapie konkursu, który w tym roku odbył się w czerwcu w podwarszawskich Markach. W ćwierćfinale konkursu w Markach uczestniczyło 160 dziewczyn z całej Polski. Prezentacje kandydatek odbywały się w 10–osobowych grupach. Jury oceniało kandydatki w strojach kąpielowych i sukienkach. Członkowie jury wykonywali zdjęcia, zadawali pytania i oceniali sposób poruszania się kandydatek po scenie. Na wyłonienie półfinalistek etapu ogólnopolskiego jury miało tydzień i właśnie po tygodniu otrzymałam informację że zakwalifikowałam się do półfinału konkursu Miss Polski. Poczułam się tym bardziej wyróżniona, że dołączyłam do grona półfinalistek jako jedyna osoba reprezentująca region z którego startowałam – Ziemię Pomorską.

Czy do gali półfinałowej trzeba było jakoś specjalnie się przygotować?

Dbałam o dietę, ćwiczyłam na siłowni. Z natury jestem szczupła, więc potrzebne mi były jedynie ćwiczenia poprawiające kondycję i nadające zdrowy wygląd.

Już samą kwalifikację do półfinału z licznego grona piękności można postrzegać jako sukces. Czy możesz powiedzieć w jaki sposób się prezentowałaś?

Zwróciłam uwagę, że w takim konkursie uroda to nie wszystko. Trzeba zwrócić na siebie uwagę, zainteresować jury tak, żeby zostać zapamiętaną.  Liczy się też energia i osobowość. Dziewczyn ładnych jest sporo, dlatego ważne jest żeby umieć się zaprezentować od jak najlepszej strony.

Jaka była różnica pomiędzy poszczególnymi etapami konkursu?

Podczas eliminacji do półfinału „poprzeczka” poszła znacznie w górę. W gronie dziewczyn reprezentujących wszystkie regiony Polski odczuwało się rywalizację. Dziewczyny były jednak życzliwie do siebie nastawione, często wspierały się wzajemnie. Przyznam, że to było dla mnie pozytywnym zaskoczeniem.

Czy nawiązałaś przyjaźnie?

Przyjaźń to chyba zbyt mocne określenie, ale z kilkoma dziewczynami nawiązałam bliskie relacje koleżeńskie. W trakcie zgrupowania i gali konkursowej zawsze mogłyśmy na siebie liczyć, wspierałyśmy się wzajemnie. Nadal utrzymujemy ze sobą kontakt.

Czy był stres na scenie?

Tak, na scenie bardzo się stresowałam, zwłaszcza że wcześniej nie uczestniczyłam
w podobnych konkursach i nie miałam w tym zakresie doświadczeń. Przyznam, że większą tremę odczuwałam na gali regionalnej w Gdańsku. Podczas jednej prezentacji zapomniałam nawet tabliczki z numerem. Starałam się jednak uśmiechać i nie dać po sobie poznać zdenerwowania. Mam wrażenie, że w trakcie półfinału Miss Polski w Świnoujściu odczuwałam już mniejszy stres.

Podczas gali półfinałowej poszło dobrze lecz chyba zabrakło szczęścia?

Gala półfinałowa odbyła się w piątek 6 września w Amfiteatrze im. Marka Grechuty
w Świnoujściu. W półfinale wystąpiły 42 kandydatki do tytułu Miss Polski. Całe widowisko przygotowane było profesjonalnie. W tygodniu poprzedzającym galę na zgrupowaniu
w Międzyzdrojach ciężko pracowałyśmy nad układami tanecznymi i całym scenariuszem przedstawienia. Podczas gali zostały wyłonione 24 finalistki konkursu Miss Polski 2019. Ja niestety nie znalazłam się w tym gronie, chociaż przyznam szczerze, że jestem bardzo zadowolona ze swojego występu podczas półfinałowej gali, zwłaszcza że był to mój debiut w tego typu konkursie, zaś większość kandydatek miała już w tym zakresie doświadczenie.

Co ciebie – jako niemal magistra ekonomii – zmotywowało do wzięcia udziału w takiej rywalizacji?

Tak naprawdę już od dłuższego czasu pomysł wzięcia udziału w konkursie Miss Polski był
w mojej głowie, ponieważ kilkakrotnie dostawałam taką propozycję od organizatorów gali regionalnej. Wcześniej brakowało mi jednak odwagi, by w nim wystartować. Za namową rodziny i przyjaciół postanowiłam spróbować. Udział w konkursie był dla mnie cennym
i niezapomnianym doświadczeniem i nie wykluczam ponownego udziału w tego typu konkursie w przyszłości.

Czy polecasz udział w konkursach piękności?

Jak najbardziej polecam startowanie w tego typu konkursach osobom, które się nad tym zastanawiają. To taka szkoła życia, podczas której uczymy się dyscypliny, świadomości własnego ciała, skutecznej komunikacji i prezentacji swojej osoby. Myślę, że są to umiejętności, które na pewno przydadzą się w życiu. Poza tym w związku z moim udziałem w konkursie spotkałam się wyłącznie z pozytywnymi reakcjami moich bliskich i znajomych, którym korzystając z okazji serdecznie dziękuję za licznie oddane sms–y na moją kandydaturę w konkursie na Miss Internetu.

Dziękuję za rozmowę i życzę dalszych sukcesów.

Artykuł ukazał się we wrześniowym wydaniu Mława Life. Rozmawiała: Iwona Łazowa.

 

 

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Anonimowo
Anonimowo
2 lat temu

Gdybym cię ChadaRIP znała, to też bym się do znajomości z tobą nie przyznała.

ChadaRIP
ChadaRIP
2 lat temu

Ja to wg. bym się nie przyznał, ze z Mławy jestem. A co w tej Mławie W[WYMODEROWANO], Kurean firmen i park w którym ptaki robią kupy na ludzi. A no i mieszanina narodowości od R[WYMODEROWANO] co z kosmosu maja wypasione fury, po Saszki z 10 torbami pod pachami wracającymi z biedronki i Turki z kepsami na rogach.

Koncert z okazji Dania Matki

Koncert z okazji Dnia Matki

0
Miejski Dom Kultury w Mławie zaprasza 26 maja wszystkich mieszkańców Mławy na program artystyczny przygotowany przez uczestników zajęć z okazji Dnia Matki.   Koncert z okazji...
gotówka

Dostaną pieniądze za nic

0
Część mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego będzie dostawać pieniądze za nic. To pilotażowy program gwarantujący "Bezwarunkowy dochód podstawowy" w wysokości 1300 zł miesięcznie przez dwa lata.   Dostaną...
Mława - widok z lotu ptaka

Mława na Instagramie. Zobacz, na jakich zasadach!

0
Możesz wyrazić opinię czy skrytykować mławski ratusz na Instagramie. Zobacz na jakich zasadach. Zastępca Burmistrza Szymon Zejer podpisał specjalne zarządzenie regulujące zasady postępowania internautów...

Mazowsze otwiera sezon turystyczny

0
W tym roku samorząd Mazowsza stawia na aktywny wypoczynek pod hasłem MAZOprzygody. Odpoczywać będziemy świadomie i wspólnie, z rodziną oraz przyjaciółmi na łonie mazowieckiej przyrody i w wyjątkowych MAZOmiejscach...
- REKLAMA -
Loading RSS Feed
Ratusz Mława

Ratusz odpowiada na krytykę prasową

11
Mławski ratusz odpowiada na tzw. krytykę prasową odnośnie artykułu pt. „Mogą ścigać mławian dniem i nocą. Odmowa grozi więzieniem” opublikowanego TUTAJ.    We wspomnianym artykule informowaliśmy...
dziecko

Pogarszająca się sytuacja niedożywionych dzieci

0
UNICEF ostrzega. Świat jest u progu katastrofalnego poziomu niedożywienia u dzieci. Gwałtowny wzrost cen żywności spowodowany wojną na Ukrainie oraz cięcia budżetowe dokonane w...
Drony i noktowizory

Ciechanów wysłał drony i noktowizory

0
Miasto Ciechanów dostarczyło ósmy transport pomocy humanitarnej dla objętej wojną Ukrainy. Tym razem do partnerskiego miasta Chmielnicki przekazano drony i noktowizory. Realizację akcji pomocowej...
- REKLAMA -
Radosna dziewczynka

Pierwsza Komunia Święta – jakie prezenty wybrać dla dziecka?

0
Pierwsza Komunia Święta to wyjątkowe wydarzenie w życiu dziecka oraz jego bliskich. Długi okres intensywnych przygotowań wpływa na budowanie atmosfery podniosłego charakteru całej uroczystości....
bar i pieniądze

18-latka i 20-latek z Mławy nabrani na BLIK

0
Twój znajomy napisał, żebyś udostępnił mu BLIKa? Uwaga to może być oszust. Nacięło się na to sporo osób, ostatnio 18-letnia mławianka i 20-letni mławianin.    18-latka...
Ratusz, Mława

Mogą ścigać mławian dniem i nocą. Odmowa grozi więzieniem

26
Specjalna komisja może ścigać mławian w dzień i w nocy. Odmowa współpracy grozi więzieniem. Burmistrz miasta Sławomir Kowalewski 11 maja powołał specjalną 13-osobową komisję,...
mężczyzna z nożem

Awantura ojca z synem z nożem w tle

0
Do awantury domowej między ojcem i synem doszło na terenie gm. Dzierzgowo w powiecie mławskim. 29-letni syn zaatakował ojca i zranił go nożem w...
- REKLAMA -
2
0
Przejdź do komentarzyx
()
x