Strona główna Po godzinach Suplementy diety – jakie wybierać?

Suplementy diety – jakie wybierać?

-

Nasze odżywianie często pozostawia wiele do życzenia. Dużo osób nie dostarcza swojemu organizmowi składników potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania z jedzeniem. Niedobory mikroelementów, witamin czy nienasyconych kwasów tłuszczowych są powszechne. Dlatego czasami konieczna jest suplementacja.

- R E K L A M A -"))

Skąd wiedzieć, czy potrzebujemy suplementów? Patrzmy na to, jak zachowuje się nasz organizm.

– Obserwujmy siebie, obserwujmy, czy wstajemy pełni energii, czy czujemy się witalni, czy nie jesteśmy zbytnio senni […]. Organizm sam wysyła nam sygnały, że czegoś mu brakuje” – mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl promotor i coach zdrowia Ilona Stępniak.

Na rynku jest dostępnych bardzo dużo suplementów. Nie wszystkie są jednak tak samo dobre. Czym zatem kierować się przy ich wyborze? Przede wszystkim należy zwracać uwagę na skład. Szukajmy suplementów naturalnych, opartych na naturalnych składnikach. Unikajmy natomiast tych, w których znajdują się składniki wypełniające, takie jak barwniki, emulgatory czy wzmacniacze.

Naturalnymi suplementami mogą być np. oleje i mieszaniny olejów, które dostarczają m.in. niezbędnych kwasów tłuszczowych.

– Olej z czarnuszki dodatkowo wzmacnia naszą odporność, działa przeciwalergicznie, ale również oczyszcza nas z pasożytów […]. Są też na rynku mieszaniny olejów. Część z nich jest z dodatkowymi ziołami, chociażby wyciąg z kurkumy czy wyciąg z ostropestu, zawierający sylimarynę, który chroni naszą wątrobę – informuje ekspertka.

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasza Mława, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

Dołącz do dyskusji...

Będzie zwrot „nadpłaty” za wodę i ścieki? Ratuszowy prawnik nie ma wątpliwości

W połowie lutego br. Naczelny Sąd Administracyjny uznał uchwałę Rady Miasta Mława dotyczącą taryf za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i odbieranie ścieków za niezgodną...

Filip dzielnie ćwiczy, bo wierzy, że będzie chodził. Rodzice zbierają na operację

10-latek ze Szreńska, Filip Prątnicki, chorujący na artrogrypozę wierzy, że będzie chodził. Jedyną jego szansą jest specjalistyczna i kosztowna operacja. Rodzice apelują o wsparcie....

Ilu kandydatów na jedno miejsce w szkołach w Mławie?

W poniedziałek zakończył się pierwszy etap rekrutacji do mławskich techników, liceów i szkól branżowych. Wnioski o przyjęcie do tych szkół składali uczniowie klas ósmych...

R E K L A M A

R E K L A M A

Kontakt z redakcją tel. 517-023-517
[email protected]
Dział reklamy
tel. 517-121-517
[email protected]
Kontakt z redakcją
Napisz lub zadzwoń