Suplementy diety – jakie wybierać?

0
351
Fot. pixabay
- REKLAMA -

Nasze odżywianie często pozostawia wiele do życzenia. Dużo osób nie dostarcza swojemu organizmowi składników potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania z jedzeniem. Niedobory mikroelementów, witamin czy nienasyconych kwasów tłuszczowych są powszechne. Dlatego czasami konieczna jest suplementacja.

- REKLAMA -

Skąd wiedzieć, czy potrzebujemy suplementów? Patrzmy na to, jak zachowuje się nasz organizm.

– Obserwujmy siebie, obserwujmy, czy wstajemy pełni energii, czy czujemy się witalni, czy nie jesteśmy zbytnio senni […]. Organizm sam wysyła nam sygnały, że czegoś mu brakuje” – mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl promotor i coach zdrowia Ilona Stępniak.

Na rynku jest dostępnych bardzo dużo suplementów. Nie wszystkie są jednak tak samo dobre. Czym zatem kierować się przy ich wyborze? Przede wszystkim należy zwracać uwagę na skład. Szukajmy suplementów naturalnych, opartych na naturalnych składnikach. Unikajmy natomiast tych, w których znajdują się składniki wypełniające, takie jak barwniki, emulgatory czy wzmacniacze.

Naturalnymi suplementami mogą być np. oleje i mieszaniny olejów, które dostarczają m.in. niezbędnych kwasów tłuszczowych.

– Olej z czarnuszki dodatkowo wzmacnia naszą odporność, działa przeciwalergicznie, ale również oczyszcza nas z pasożytów […]. Są też na rynku mieszaniny olejów. Część z nich jest z dodatkowymi ziołami, chociażby wyciąg z kurkumy czy wyciąg z ostropestu, zawierający sylimarynę, który chroni naszą wątrobę – informuje ekspertka.

KOMENTARZE

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasza Mława, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

Powiadomienia są wysyłane na podany adres email.
Adres email nie jest widoczny dla innych użytkowników.
Nie wysyłamy niechcianych wiadomości.
Jednym kliknięciem możesz zrezygnować z subskrybcji