Wypadek w LG. Mężczyzna potrącony wózkiem widłowym

2
2200
Fot. archiwum Nasza Mława

Do zdarzenia doszło przedwczoraj, 6 listopada po godz. 11. Postępowanie jest prowadzone w kierunku narażenia pracownika na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

– Jeden z pracowników, kierując wózkiem widłowym, nie zachował należytej ostrożności i najechał kołem na innego pracownika, w wyniku czego 57-letni mężczyzna doznał złamania lewej nogi – informuje Aneta Prusik z Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

- REKLAMA -

Postępowanie prowadzone jest z art. 220 par. 1 Kodeksu karnego – „Kto, będąc odpowiedzialny za bezpieczeństwo i higienę pracy, nie dopełnia wynikającego stąd obowiązku i przez to naraża pracownika na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.”

- REKLAMA -

2 KOMENTARZE

 1. 1
  1

  Dokładnie tam BHP nie istnieje uważajcie ludzie na siebie tam za 1600zl żeby życia nie stracić lub kalectwo do końca życia. Kiedy strajk? Mundurowe dostali pół waszej pensji podwyżki trochę przykre ale prawdziwe.

 2. 4
  2

  Niech przyjmują więcej ludzi bez doświadczenia lub ukrainców bez uprawnień.
  To wielki jeden obóz pracy płacą grosze a oczekują cudów za 1600zl

KOMENTARZE

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasza Mława, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię