naszamlawa.plNa sygnale11 osób rannych w 9 wypadkach na Mazurach
- REKLAMA -
Loading RSS Feed
- REKLAMA -

11 osób rannych w 9 wypadkach na Mazurach

-

W miniony weekend policjanci z Warmii i Mazur pracowali na miejscu 9 wypadków, w których 11 osób zostało rannych. Funkcjonariusze odnotowali również 168 kolizji i zatrzymali 47 nietrzeźwych kierujących. Nie zabrakło również osób, które postanowiły połączyć rekreację na wodzie z wcześniej wypitym alkoholem.

- R E K L A M A -"))

 

Olsztyn:

W sobotę (17.07.2021) funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w m. Łęgajny zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym fiatem. Policjanci zaraz po podejściu do kierującego wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad 1 promil alkoholu w jego organizmie. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło również na jaw, że 38-latek posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi obowiązujący do 2022 roku. Ponadto okazało się, że mężczyzna w aucie przewoził 4-letniego syna. Dziecko zostało przekazane pod opiekę znajomej rodziny, która przybyła na miejsce zdarzenia.

38-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz wbrew sądowemu zakazowi. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności sprawowania opieki nad dzieckiem będąc pod wpływem alkoholu. Policjanci z interwencji sporządzili dokumentację do sądu, który zadecyduje o dalszych konsekwencjach.

Działdowo:

W piątek  (16.07.2021r.) policjanci ruchu drogowego z Działdowa podczas służby na terenie gminy Płośnica w miejscowości Gródki ujawnili kierowcę, który poruszał się z nadmierną prędkością. Mężczyzna kierował pojazdem marki Renault i przekroczył w terenie zabudowanym z ograniczeniem prędkości do 50 km/h dozwoloną prędkość o 54km/h jadąc 104km/h. Mieszkaniec gminy Lidzbark już stracił dokument prawa jazdy. Starosta działdowski wyda decyzję o zakazie kierowania przez 26-latka pojazdami na najbliższe 3 miesiące.

W tym samym dniu policjanci interweniowali wobec 22-letniego mieszkańca Działdowa, który na trasie Działdowo – Pierławki kierując pojazdem marki Opel Corsa nie dostosował prędkości do warunków panujący na drodze w wyniku czego wjechał do przydrożnego rowu. Okazało się, że miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali młodemu kierowcy prawo jazdy i uniemożliwili mu dalsza jazdę. Mężczyzna odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

W sobotę (17.07.2021 r.) patrol policji z Lidzbarka udał się do miejscowości Rybno, gdzie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdów Ford Mondeo i Honda Civic. W wyniku podjętych działań, policjanci ustalili, że kierujący Hondą po spowodowaniu kolizji nie zatrzymał się i jadąc dalej stracił panowanie nad pojazdem po czym zjechał do przydrożnego rowu. Na miejscu zastano świadków zdarzenia, którzy ujęli kierowcę Hondy oraz właściciela i kierowcę pojazdu Honda, którym okazał się 72-letni mieszkaniec Warszawy. Mężczyzna był nietrzeźwy, miał 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci uniemożliwili 72-latkowi dalszą jazdę i zatrzymali mu elektronicznie prawo jazdy.

Bartoszyce:

W sobotę, (17.07.21r.), po godz. 20:00 na ul. Kętrzyńskiej w Bartoszycach policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę jadącego BMW. Kontrola ujawniła, że 44 -latek pił alkohol zanim wsiadł do auta. Mieszkaniec gminy Bartoszyce miał w organizmie 1,47 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 44 -latka, które ma w 5 kategoriach.

Iława:

Pierwszego z nieodpowiedzialnych kierujących zatrzymali policjanci  w piątek (16.07.2021 r.) kilka minut przed godziną 9:00 w Ogrodzieńcu. W trakcie czynności okazało się, że 43 -latek kierował jednośladem mając 1,5 promila alkoholu w organizmie. Rower przekazano osobie wskazanej przez zatrzymanego, a mężczyzna został zwolniony po wykonaniu z nim czynności.

Przed godz. 15:00 w Adamowie 25 -latek kierujący hyundaiem nie zachował należytej ostrożności doprowadzając do tylnego zderzenia z kierującym zespołem pojazdów wraz z naczepą, po czym kierujący hyundaiem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu fordem. 25 -latek z poważnymi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

miejsce zdarzenia i zniszczone pojazdy
 • miejsce zdarzenia i zniszczone pojazdy

Tymczasem w Suszu na jednej z ulic policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem. Policjanci wylegitymowali go oraz sprawdzili stan trzeźwości. Okazało się, że mężczyzna kierował jednośladem mając ponad promila alkoholu w organizmie.
Kolejnego nietrzeźwego kierującego zatrzymali policjanci po zgłoszeniu przez świadka. Funkcjonariusze pojechali we wskazanym kierunku i zatrzymali  42 -latka kierującego motorowerem. Przypuszczenia świadka okazały się słuszne. Badanie alkomatem wskazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie.
W Wikielcu  29-latek kierował rowerem mając 3,1 promila alkoholu w organizmie. Iławscy policjanci podczas pomiaru prędkości w Karasiu zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Hyundaiem.  38 -latek jechała samochodem w terenie zabudowanym z prędkością 118 km/h. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy a za popełnione wykroczenie ukarali mandatem i jego konto powiększyło się o 10 punktów karnych.
Kolejnego nietrzeźwego rowerzystę zatrzymali policjanci również w Karasiu. W trakcie czynności okazało się, że 49 -latek kierował jednośladem mając prawie promil alkoholu w organizmie.
Minutę później w Suszu kolejny patrol policji zatrzymał do kontroli drogowej kierującego mazdą. Policjanci wylegitymowali mężczyznę, sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali stan trzeźwości. Okazało się, że 48 – latek kierował samochodem mając 1,5 promila.

Mrągowo:

W sobotę (17.07.2021r.) około godziny 16.30 w miejscowości Piecki policjanci z mrągowskiej drogówki dokonywali pomiaru prędkości. W pewnym momencie funkcjonariusze zauważyli zbliżającego się z dużą prędkością osobowego Seata. Miernik prędkości wskazał, że auto jedzie z prędkością 101 km/h, gdzie dopuszczalna prędkość wynosiła 50 km/h. Kierującym okazał się 71 -letni mieszkaniec Mrągowa. Za przekroczenie prędkości o 51 km/h w obszarze zabudowanym mężczyzna stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące oraz został ukarany mandatem karnym.

Kolejnego kierowcę patrol mrągowskiej drogówki zatrzymał w niedzielę (18.07.2021r.) tuż przed godziną 8.00 rano w miejscowości Sorkwity. 29 -letni mieszkaniec Mrągowa jechał osobowym Audi z prędkością 104 km/h, gdzie dopuszczalna prędkość wynosiła 50 km/h. Mężczyzna podobnie jak poprzednik stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące oraz został ukarany mandatem karnym.

Lidzbark Warmiński:

Do pierwszego zdarzenia doszło około  godz. 15:00.  Dyżurny lidzbarskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym w okolicach miejscowości Babiak na drodze wojewódzkiej nr 513. Jak ustalono 42-letnia kierująca, jadąc z pasażerem pojazdem marki Renault Megane, utraciła panowanie nad pojazdem i zjechała do przydrożnego rowu, uderzyła w przepust i dachowała. Kierującą z obrażeniami ciała przewieziono do Szpitala Powiatowego w Bartoszycach. Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana, podczas pracy służb. Policjanci wyjaśnią wszelkie okoliczności zdarzenia.

Do drugiego zdarzenia doszło około godziny 16:40 w okolicach miejscowości Lubomino na drodze wojewódzkiej nr 507. 20-letni kierujący pojazdem marki Subaru Impreza jadąc z pasażerem utraci panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg i uderzył w przydrożne drzewo. Na szczęście nic nikomu się nie stało. Kierujący został ukarany mandatem karnym. Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana.

 • miejsce zdarzenia drogowego
 • miejsce zdarzenia drogowego

Patrol ruchu drogowego w sobotę (17.07.2021 r.) o godzinie 07:40 w miejscowości Samolubie gm. Kiwity zatrzymał do kontroli drogowej 62-letniego mieszkańca Bartoszyc kierującego toyotą. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wykazało u niego ponad  0,6 promila alkoholu w organizmie. Pojazd został przekazany osobie wskazanej. Kierującemu zatrzymano uprawnienia. W niedługim czasie za swoje zachowanie odpowie przed sądem.
Patrol prewencji z Ornety w sobotę (17.07.2021 r.) o godzinie 14:25 w Ornecie na ul. 1 Maja  zatrzymał do kontroli drogowej 42-letniego mieszkańca gminy Orneta który kierował samochodem marki Daewoo Lanos. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wykazało prawie promil alkoholu  w organizmie. Pojazd przekazano osobie wskazanej. Kierującemu zatrzymano uprawnienia do kierowania.  W niedługim czasie za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Pisz:

Niechlubnym rekordzistą minionego weekendu okazał się 20-letni mieszkaniec gminy Pisz, który kierował pojazdem marki Ford Mondeo. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Został zatrzymany w sobotę (17 lipca br.) po godz. 20.00 dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu. Swoją przejażdżkę zakończył w policyjnym areszcie.

Drugiego niedopowiedzianego kierowcę policjanci zatrzymali do kontroli drogowej na ulicach Pisza w sobotni poranek. Kierujący pojazdem marki Opel Astra, 45-letni mieszkaniec Pisza, miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Trzech motorowerzystów jadących ma tzw. „podwójnym gazie” funkcjonariusze zatrzymali w sobotę. Przed godz. 9.00 w miejscowości Skarżyn (gm. Biała Piska), policjanci zatrzymali do kontroli drogowej motorower marki Longjia. Kierującym był 56-letni mieszkaniec pobliskiej miejscowości. Badanie stanu trzeźwości tego mężczyzny wykazało ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

Tego samego dnia po godz. 10.00 w miejscowości Borki (gm. Pisz) funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej motorower marki Inca. Kierował nim 67-letni mieszkaniec piskiej gminy. Badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Kilka minut później na trasie Skarżyn – Sokoły Jeziorne (gm. Biała Piska) policyjny patrol zauważył motorower marki Zipp, który zatrzymał do kontroli. Jechał nim 54-letni mieszkaniec Szczuczyna, od którego funkcjonariusze czuli alkohol. Badanie stanu trzeźwości motorowerzysty wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Szczytno:

W minioną sobotę (17.07.21r.) parę minut po godzinie 14:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Piasutno w gminie Świętajno. Z relacji osoby zgłaszającej wynikało, że kierująca pojazdem marki Skoda Fabia wjechała w ogrodzenie jednej z posesji, potrąciła osobę nieletnią i zatrzymała się na rusztowaniu rozstawionym przy budynku.

Na miejsce zdarzenia alarmowo udali się funkcjonariusze z referatu ruchu drogowego. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 69-letnia mieszkanka woj. mazowieckiego, nie zachowała szczególnej ostrożności podczas wykonywania manewru skrętu w lewo, w wyniku, czego najechała na chodnik. Następnie Skoda uderzyła w ogrodzenie pobliskiej posesji, na której przebywał 12-letni chłopiec i zatrzymała się na rozstawionym przy budynku rusztowaniu.

12-latek posiadał ogólne potłuczenia ciała. Uskarżał się na ból nogi, jednak po przebadaniu przez zespół ratownictwa medycznego ustalono, iż nie doznał on obrażeń wymagających dalszej jego hospitalizacji.

Weekendowe interwencje policyjnych wodniaków

Iława:

W piątek kilka minut po godzinie 16:00 iławscy policjanci zostali poinformowani, iż łódką przypłynęły trzy pijane osoby i zaczepiają zgłaszającego. Funkcjonariusze natychmiast przybyli na miejsce. Ustalili, że do jednego z lokali podpłynęła łódź motorowa, na której znajdowały się trzy osoby, a ich stan wskazywał na to, że są pod znacznym działaniem alkoholu.  Policjanci wylegitymowali mężczyzn oraz sprawdzili w policyjnych systemach. W trakcie czynności ustalili, że łodzią motorową sterował 31 -latek. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Okazało się, że mieszkaniec Grudziądza kierował łodzią mając ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi.
Teraz 31 – latek ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Mrągowo:

W sobotę (17.07.2021r.) około godziny 14.30 oficer dyżurny otrzymał informację, że w kierunku Mikołajek płynie katamaran, na pokładzie którego nie ma żadnej osoby z uprawnieniami. Mikołajscy policjanci zatrzymali wskazaną jednostkę pływającą na jeziorze Tałty w Mikołajkach. Na pokładzie za sterami funkcjonariusze zastali 60 – letnią mieszkankę Kępna. Jak się okazało, ani kobieta za sterami, ani żadna z osób przebywających na pokładzie nie posiadała uprawnień do kierowania łodzią z napędem mechanicznym.

Kolejnego amatora wodnych szaleństw policjanci zatrzymali kilka godzin później, gdy ten szalał skuterem po jeziorze Mikołajskim. 28 -letni mieszkaniec Białegostoku nie zastosował do zakazu wytwarzania fali.

Olsztyn:

Na brak pogody nie mogą narzekać osoby wypoczywające na terenach wodnych i przywodny w naszym regionie. Niestety, nie do wszystkich dotarła profilaktyka związana z bezpiecznym wypoczynkiem. W ubiegłą sobotę (17.07.2021) po południu, policyjni wodniacy na Jeziorze Ukiel w Olsztynie interweniowali w stosunku do dwóch mężczyzn poruszających się łodzią o napędzie mechanicznym. O niebezpiecznej sytuacji służby zaalarmowali świadkowie, którzy na pierwszy rzut oka podejrzewali, że mężczyźni mogą być nietrzeźwi – zamieniali się za sterem i na zmianę wskakiwali z łodzi do wody, pozostawiając w pewnym momencie łódkę dryfującą bez nadzoru.

Policyjni wodniacy ustalili dane personalne mężczyzn poruszających się łodzią i zbadali ich stan trzeźwości. Badanie alkomatem wykazało obecność 2 promili alkoholu w organizmach 28 i 33 -latka. Żaden z mężczyzn po policyjnej interwencji nie mógł kontynuować rejsu, dlatego łódź odholowana została do pobliskiej wypożyczalni.

Policyjni wodniacy przypominają o konsekwencjach pływania łodzią w stanie nietrzeźwości. W przypadku, gdy stężenie alkoholu w organizmie osoby siedzącej za sterami łodzi o napędzie mechanicznym mamy do czynienia z przestępstwem zagrożonym karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Bądźmy odpowiedzialni i przewidujmy skutki swoich decyzji, nim dojdzie do tragedii, ponieważ skutki lekkomyślnych decyzji mogą być nieodwracalne.

Pisz:

W trakcie minionego weekendu policyjni wodniacy zatrzymali, na jeziorach powiatu piskiego, dwóch nietrzeźwych sterników. Pierwszego z nich skontrolowali w piątek (16 lipca br.) po godz. 18.00. Był to 48 -letni turysta, który pływał pontonem z silnikiem zaburtowym po jeziorze Nidzkim. Badanie stanu trzeźwości tego sternika wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Drugiego nieodpowiedzialnego sternika policyjni wodniacy zatrzymali do kontroli w niedzielę (18 lipca br.) po godz. 13.00 na jeziorze Bełdany. Był to 48 -letni turysta pływający skuterem wodnym. Stermotorzysta miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Węgorzewo:

W piątek (16.07.2021r) kiedy węgorzewskli patrol wodny przepływał przesmykiem z Jeziora Mamry na Jezioro Święcajty, zauważył około 150 metrów od brzegu wywróconą żaglówkę. W wodzie znajdował się również mężczyzna, który trzymał się burty wywróconej łodzi. Policjanci pomogli żeglarzowi wydostać się z wody i przetransportowali go na brzeg oraz odholowali łódź. Z relacji  przerażonego 19-latka wynikało, że nagły i silny podmuch wiatru wywrócił łódź. Na szczęście poza strachem nic nikomu się nie stało.

Uratowany z kłopotów żeglarz w wodzie
Uratowany z kłopotów żeglarz
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie

Niedziele handlowe. Czy dziś zrobimy zakupy?

0
W dniu dzisiejszym nie zrobimy zakupów w popularnych sieciówkach. Chyba że są placówkami pocztowymi.   Najbliższa niedziela handlowa będzie 29 sierpnia 2021 r., kolejne 12 grudnia...

Traktorzysta był nietrzeźwy

1
Policja ustaliła, że to kierujący ciągnikiem rolniczym był sprawcą groźnego wypadku na drodze w powiecie ciechanowskim. O zdarzeniu informowaliśmy TUTAJ.   Na drodze lokalnej Ogonowo-Dziektarzewo-Luszewo doszło...

Awanse i odznaczenia. Święto policji w Mławie [ZDJĘCIA]

0
Mławscy mundurowi świętowali w piątek 23 lipca. Tego dnia na dziedzińcu komendy odbyła się uroczysty apel z okazji Święta Policji, wręczono awanse i odznaczenia.   Apel...

Uderzył w prawidłowo jadącą kobietę

0
Ku przestrodze. Nawet jazda na rowerze może prowadzić do poważnych konsekwencji. 22 lipca w sąsiednim powiecie ciechanowskim doszło do groźnego wypadku z udziałem dwojga...
 • Urokliwe siedlisko z własnym lasem!
  Urokliwe siedlisko z własnym lasem!
 • Mieszkanie do wynajęcia 51,97 wpełni wyposażone
  Mieszkanie do wynajęcia 51,97 wpełni wyposażone
 • 3-pokojowe mieszkanie z rynku wtórnego, II piętro
  3-pokojowe mieszkanie z rynku wtórnego, II piętro
 • Dom przy ul. Zabrody, 2 pokoje, wynajem od zaraz!
  Dom przy ul. Zabrody, 2 pokoje, wynajem od zaraz!
 • Do wynajęcia dwupokojowe mieszkanie!
  Do wynajęcia dwupokojowe mieszkanie!
 • MIeszkanie w centrum z trzema sypialniami!
  MIeszkanie w centrum z trzema sypialniami!
 • Medyczna Szkoła Policealna w Przasnyszu
  Medyczna Szkoła Policealna w Przasnyszu
 • ZEZWOLENIA/KARTY POBYTU

Nie takie nowe, ale perfidne oszustwo przy sprzedaży używanych samochodów

0
Są takie marki aut używanych, na których przekręty robi się właściwie non-stop. Mercedes, BMW, ale też mniej popularna Alfa Romeo, a nawet tani Opel...

Zachodnia obwodnica przejdzie środkiem ogrodów działkowych

15
Zachodnia obwodnica Mławy przejdzie środkiem ogrodów działkowych "Za Torem". Tak wynika z udostępnionych dokumentów.    Radny wojewódzki Konrad Wojnarowski opublikował mapę przebiegu obwodnicy zachodniej. Wynika z...

Incydent na plaży w Mielnie – reakcja władz

0
W sezonie wakacyjnym mławianie chętnie odwiedzają nadmorskie miejscowości. W jednej z nich doszło do niezwykłej sytuacji.   Wieczorem, na publicznej plaży w Mielnie nietrzeźwa para...
- REKLAMA -

ASF pod Mławą – APEL starosty

1
Według GIW choroba trzody chlewnej (ASF — afrykański pomór świń) rozprzestrzenia się na naszym terenie. Główny Inspektorat Weterynarii poinformował o nowym ognisku zakażenia w...

Rozbity ciągnik i samochód. Dwie osoby w szpitalu

0
Dwie osoby zostały poszkodowane w wypadku, do którego doszło 22 lipca około godziny 12 w gminie Glinojeck.   Ciągnik rolniczy zderzył się z osobówką w...

Policjanci odwiedzą działkowców

0
Mundurowi we współpracy z Okręgiem Mazowieckim Polskiego Związku Działkowców odwiedzą działkowców. To w związku z akcją informacyjną „Mazowiecka Policja Ostrzega!”. Akcja ma na celu...

Beza zgubiła się na OKM

0
Właścicielka prosi o pomoc w odnalezieniu pieska rasy york, który wabi się Beza. Maluch zgubił się 20 lipca około godziny 11. Ostatni raz była...
- REKLAMA -
0
Przejdź do komentarzyx
()
x