piątek, 30 września 2022
- REKLAMA -
naszamlawa.plKulturaW takich warunkach czekać na pociąg...
- REKLAMA -
 • Przestronne mieszkanie na I piętrze, ul. Wysoka!
  Przestronne mieszkanie na I piętrze, ul. Wysoka!
  Cena: 412 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Wolnostojący lokal użytkowy
  Wolnostojący lokal użytkowy
  Cena: 99 000 zł  / Miejscowość: Krępa  / Kategoria: Nieruchomości
 • Wykończone 3-pokojowe mieszkanie na parterze, nowe budownictwo!
  Wykończone 3-pokojowe mieszkanie na parterze, nowe budownictwo!
  Cena: 399 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Atrakcyjna działka budowlana w Mławie
  Atrakcyjna działka budowlana w Mławie
  Cena: 158 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Hala produkcyjna, park maszynowy na gruncie 5787 m2
  Hala produkcyjna, park maszynowy na gruncie 5787 m2
  Cena: 920 000 zł  / Miejscowość: Kuczbork-Osada  / Kategoria: Nieruchomości
 • Dwupokojowe mieszkanie 27,56 m2
  Dwupokojowe mieszkanie 27,56 m2
  Cena: 175 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • M3 na OKM- atrakcyjna CENA!
  M3 na OKM- atrakcyjna CENA!
  Cena: 228 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Nowy przestronny dom z dużą działką!
  Nowy przestronny dom z dużą działką!
  Cena: 500 000 zł  / Miejscowość: Sinogóra  / Kategoria: Nieruchomości

W takich warunkach czekać na pociąg…

-

W takich warunkach czekać na pociąg to przyjemność. Sąsiedni samorząd z Ciechanowa zrealizował wart uwagi pomysł, przy okazji zagospodarowując kolejną przestrzeń publiczną w obszarze dworca kolejowego. Między torami a nowo utworzonymi parkingami powstała „Zielona poczekalnia”. Nasadzenia blisko 3 tys. roślin ozdobnych tworzą atrakcyjną strefę pełniącą nowe funkcje użytkowe i hydrologiczne. Ustawiono 10 ławek z oparciami oraz kosze na odpady.

W takich warunkach czekać na pociąg

Ciechanowski ratusz dzięki porozumieniu z PKP zamienił kolejną nieużytkowaną przestrzeń publiczną na pełen uroku, funkcjonalny obszar zielony. Przy dworcu kolejowym powstała „Zielona poczekalnia”, którą tworzy niemal 3 tys. roślin ozdobnych, miododajnych i drzew.

- R E K L A M A -

Nasadzono pond 360 astrów, blisko 600 liliowców i 342 tawuł brzozolistnych, a także budleje, glicynie i kocimiętkę. Kompozycja nawiązuje do wcześniej uporządkowanego przez miasto obszaru zielonego przy fontannie w sąsiedztwie dworca. Teren zdobią też derenie, sosna kosodrzewina, miskant chiński, śnieguliczka i trzmielina.

„Zielona poczekalnia” to też miejsce, gdzie w tym roku posadzono kolejne drzewa w Ciechanowie. Przy torach kolejowych rosną już graby i wiśnie piłkowane.

Znalazły się tam także lubiane przez pszczoły rośliny miododajne, do których sadzenia w ogrodach i na balkonach ratusz zachęca mieszkańców podczas akcji ekologicznych.

Poza walorami estetycznymi i hydrologicznymi ten wcześniej niezagospodarowany teren zyskał nową funkcję. Zamontowano na nim 10 ławek z oparciami, które umożliwiają oczekującym na pociąg spędzenie czasu na powietrzu. Charakterystycznym elementem „Zielonej poczekalni” są formowane łuki roślin zimujących: grabu pospolitego oraz glicynii. Dzięki temu poczekalnia zyskuje formę wizualną nawiązującą do wagonu kolejowego.

Obszar wypoczynku od strefy torów oddziela żywopłot z trawy ozdobnej – miskanta chińskiego. Natomiast od strony nowych parkingów nasadzono sosny górskie.

Nowa zieleń przy dworcu kolejowym w Ciechanowie została wybrana spośród roślin wieloletnich, zimujących w gruncie. Rośliny będą kwitły zamiennie tak, by cieszyć oko od wczesnej wiosny do późnej jesieni.

W ramach zagospodarowania terenu przy dworcu PKP miasto poprawiło też jakość nawierzchni pomiędzy poczekalnią a dworcem.

W sąsiedztwie poczekalni wiosną tego roku powstały nowe parkingi dla samochodów, z których korzystać mogą pasażerowie kolei, osoby robiące zakupy w Hali Targowej „Bloki” i kupcy. Liczbę miejsc dla aut zwiększono o 90 do blisko trzystu. Wybudowano również drogę manerwową.

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
9 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Lenka
Lenka
1 miesiąc temu

A u nas parking przed dworcem straszy,nie musi być aż tak zielono,ale choć trochę czyściej i zrobiony skwerek.Może kiedyś się doczekamy albo nigdy.PAN (WYMODEROWANO) CHYBA NIE WIE,JAKIM JEST ROZCZAROWANIEM.

Lenka
Lenka
Odpowiedź do  Lenka
1 miesiąc temu

I jeszcze czy Pan wymoderowano ma jakiś decyzyjny wpływ na to jak wygląda nasze miasto?innym nie moderowaliscie i nazwiska też nie.

Karol
Karol
1 miesiąc temu

Kiedyś p. Kowalewski zadeklarował się że jak powstanie nowy budynek dworca na Wólce to miasto zagospodaruje przyległy teren. Budynek stoi już tyle lat a obok ciągle obskurne perony autobusowe po starej zajezdni PKS. Powinno się to rozebrać i wyłożyć teren kostką. Na tych peronach PKS stają samochody bo nie ma gdzie postawić. Panie Kowalewski, patrząc na Ciechanów dosłownie wstydzimy się że mamy takiego włodarza.

mławianka
mławianka
Odpowiedź do  Karol
1 miesiąc temu

W punkt – tereny przyległe do Dworca PKP Mława na Wólce, to wstyd i hańba dla miasta, a w szczególności dla burmistrza i Rady Miasta.

MŁAWIANIN
MŁAWIANIN
Odpowiedź do  Karol
1 miesiąc temu

Czyżbyście przez tyle lat nie przyzwyczaili się do obiecanek KOWALEWSKIEGO ??? to jest stała praktyka Kowalewskiego—2 lata temu rozebrane było molo na Zalewem, — nie ma go dziś !!— Ale cóż Pan Kowalewski się nie wstydzi, i najlepiej wychodzi zawsze na zdjęciach — MŁAWA JEST PIĘKNA — i wszędzie tam gdzie tylko coś się dzieje — tylko że w tych słowach, jest bardzo mało PAŃSKIEGO zaangażowania PANIE KOWALEWSKI !!!

mławianka
mławianka
1 miesiąc temu

Ach… Ten Ciechanów.
Znów Ciechanów.
Tak, tak mławianie, trzeba młodym dać szansę w kolejnych wyborach samorządowych, młodym, którym się chce, którzy mają otwartą, pełną pomysłów głowę, którzy umieją korzystać z doświadczeń innych, którzy nie są jeszcze wypaleni i którym zależy na tym żeby było i ladnie, i funkcjonalnie, żeby mieszkańcy mieli gdzie wypoczywać i żeby byli zadowoleni.
Bierzmy przykład z sąsiadów, nie kierujmy się tym co zachwalają deweloperzy, bo nigdy w Mławie nie będzie dobrze. Deweloperzy dbają tylko o własne interesy, a nie o interesy mieszkańców.

Rusałka
Rusałka
1 miesiąc temu

Na zielonym dworcu sobie czekała
Tam gdzie usiadła była ławeczka mała
A obok tańczyły owady latające
Z pociągiem pendolino rywalizujące…

Wł.Bruzdziak
Wł.Bruzdziak
1 miesiąc temu

Zapoznałem się z tym artykułem !!!— trzeba przyznać że bardzo ciekawe rozwiązania, no tak ale to w CIECHANOWIE !!!— ZASTANAWIA MNIE FAKT W JAKIM CELU REDAKCJA PORTALU, ZAMIESZCZA TAKIE INFORMACJE ??? –BO ŻE w Ciechanowie można takie rzeczy robić i poprawiać estetykę miasta, to MŁAWIANIE WIEDZĄ NIE OD DZIŚ– przy tym opisie powstaje pytanie A KTO W MŁAWIE ZAJMIE SIĘ ZAGOSPODAROWANIEM — TERENU PRZY DWORCU NA WÓLCE ??? —czyżby w Mławie na prawdę nie można by zadbać o ten przyległy teren i wreszcie go uporządkować bo postawienie TĘŻNI — TO DOPIERO POCZĄTEK !!!! — ZASTANAWIA MNIE FAKT—CZY NASZEGO MIASTA NIE JEST STAĆ NA TO ABY UPORZĄDKOWAĆ TE TERENY PRZYLEGŁĘ DO DWORCA ???

Anonim
Anonim
Odpowiedź do  Wł.Bruzdziak
1 miesiąc temu

Nasz władca mieszkał ongiś na Warszawskiej, a nie na Wólce. Zdaje się, że ci z Warszawskiej nie bardzo lubili się z tymi z Wólki, podobnie jak część mławian nie lubi Ciechanowa.Naszego miasta nie stać na nic dla dobra mieszkańców. Nasze miasto stać na rozłożenie czerwonego dywanu przed deweloperami. Dlaczego tak się dzieje? – odpowiedz sobie sam

prezentacja podczas sesji

8 milionów na dodatek węglowy. Ruszyły wypłaty

0
Mławski samorząd uzyskał niemal 8 milionów złotych na dodatek węglowy. Ruszyły wypłaty dla mieszkańców. Nadal można składać wnioski o wypłatę dodatku węglowego i dodatku...
delegacja z Niemiec

Miasto Viernheim przekazało Mławie kolejne pieniądze

0
Mława otrzymała znaczące wsparcie od zaprzyjaźnionego miasta. Viernheim – niemieckie miasto partnerskie Mławy – przekazało naszemu samorządowi kolejną pomoc finansową dla osób dotkniętych wojną w...

Korony remis na szczycie. Przełamanie Tamki

0
Piłkarze szydłowskiej Korony utrzymali się na prowadzeniu w lidze okręgowej. W meczu na szczycie wrócili z punktem z trudnego wyjazdu do Ostrowi Mazowieckiej. Natomiast...

Jak ubiegać́ się̨ o odszkodowanie za wypadek przy pracy?

0
Co nazywamy wypadkiem przy pracy? Czy wiesz jak ubiegać się o odszkodowanie po wypadku w pracy? Do kogo możesz zwrócić się z wnioskiem o rekompensatę?...
- REKLAMA -
 • Lokal na sprzedaż w centrum Mławy !
  Lokal na sprzedaż w centrum Mławy !
  Cena: 120 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Do wynajęlcia lokal usługowo-handlowy, 130,35 m2
  Do wynajęlcia lokal usługowo-handlowy, 130,35 m2
  Cena: 4 565 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości

Wypadek na S7. Ranny mężczyzna

0
Na trasie S7 (obwodnica Strzegowa) wczoraj, przed południem, doszło do potrącenia znajdującego się poza pojazdem mężczyzny. Wypadek na S7. Ranny mężczyzna Volkswagen stał na pasie awaryjnym...
100-latka

Praca i jeszcze raz praca receptą na długowieczność mławianki

0
Praca, praca i jeszcze raz praca receptą na długowieczność mławianki Franciszki Józefy Łoskot, która w środę skończyła 100 lat.    Praca i jeszcze raz praca receptą...
motocykliści

Z Mławy wyjechało 80 motocyklistów [ZDJĘCIA]

0
Mławska Grupa Motocyklowa „Moto-Mława” w niedzielę 25 września licznie uczestniczyła w XIV zakończeniu sezonu motocyklowego w Niechłoninie (wieś sołecka położona w województwie warmińsko-mazurskim, w...
- REKLAMA -
dziewczyna

Nastolatki oszukane na portalach aukcyjnych

1
Nastolatki oszukane na portalach akcyjnych. Z konta bankowego 17-latki zniknęło 150 złotych, natomiast druga nastolatka straciła ponad 200 zł, płacąc za buty, których nie...
kiełbasa

Przedsiębiorcy: „Nie pomagajcie i nie przeszkadzajcie”

0
Branża mięsna bije na alarm w związku z zapowiedziami rządu dotyczącymi propozycji objęcia podatkiem od nadzwyczajnych zysków firm zatrudniających powyżej 250 pracowników. "Nie pomagajcie...
wypadek na ul. Sienkiewicza

Wypadek przed komendą

0
Przed komendą policji w Mławie doszło dziś rano do wypadku na przejściu dla pieszych. Ranny pieszy trafił do szpitala. Wypadek przed komendą Trwają czynności mławskiej Policji...

Jaką ładowarkę lub stacje dokującą wybrać do iPhone?

0
Urządzenia mobilne z logo nadgryzionego jabłuszka słyną nie tylko z funkcjonalności, wyjątkowego designu, ale również gadżetów, które można do nich dokupić. Do takich akcesoriów...
- REKLAMA -
9
0
Przejdź do komentarzyx
()
x