niedziela, 01 października 2023
naszamlawa.plKulturaW takich warunkach czekać na pociąg...
- REKLAMA -
 • Nowe mieszkanie w rejonie dzielnicy przemysłowej
  Nowe mieszkanie w rejonie dzielnicy przemysłowej
  Cena: 1 600 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Siedlisko z dostępem do jeziora, Jeleń k. Lidzbarka
  Siedlisko z dostępem do jeziora, Jeleń k. Lidzbarka
  Cena: 250 000 zł  / Miejscowość: Jeleń  / Kategoria:
 • Dom w zabudowie bliźniaczej na nowo powstającym osiedlu w Mławie
  Dom w zabudowie bliźniaczej na nowo powstającym osiedlu w Mławie
  Cena: 675 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Komfortowe mieszkanie do wynajęcia w Mławie
  Komfortowe mieszkanie do wynajęcia w Mławie
  Cena: 1 900 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Działka budowlana w centrum Mławy
  Działka budowlana w centrum Mławy
  Cena: 135 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Mieszkanie typu studio w stanie deweloperskim!
  Mieszkanie typu studio w stanie deweloperskim!
  Cena: 190 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Nowe 2-pokojowe mieszkanie w pobliżu dzielnicy przemysłowej
  Nowe 2-pokojowe mieszkanie w pobliżu dzielnicy przemysłowej
  Cena: 1 600 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Mieszkanie w świetnej lokalizacji, blisko centrum!
  Mieszkanie w świetnej lokalizacji, blisko centrum!
  Cena: 397 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

W takich warunkach czekać na pociąg…

-

W takich warunkach czekać na pociąg to przyjemność. Sąsiedni samorząd z Ciechanowa zrealizował wart uwagi pomysł, przy okazji zagospodarowując kolejną przestrzeń publiczną w obszarze dworca kolejowego. Między torami a nowo utworzonymi parkingami powstała „Zielona poczekalnia”. Nasadzenia blisko 3 tys. roślin ozdobnych tworzą atrakcyjną strefę pełniącą nowe funkcje użytkowe i hydrologiczne. Ustawiono 10 ławek z oparciami oraz kosze na odpady.

W takich warunkach czekać na pociąg

Ciechanowski ratusz dzięki porozumieniu z PKP zamienił kolejną nieużytkowaną przestrzeń publiczną na pełen uroku, funkcjonalny obszar zielony. Przy dworcu kolejowym powstała „Zielona poczekalnia”, którą tworzy niemal 3 tys. roślin ozdobnych, miododajnych i drzew.

- R E K L A M A -

Nasadzono pond 360 astrów, blisko 600 liliowców i 342 tawuł brzozolistnych, a także budleje, glicynie i kocimiętkę. Kompozycja nawiązuje do wcześniej uporządkowanego przez miasto obszaru zielonego przy fontannie w sąsiedztwie dworca. Teren zdobią też derenie, sosna kosodrzewina, miskant chiński, śnieguliczka i trzmielina.

„Zielona poczekalnia” to też miejsce, gdzie w tym roku posadzono kolejne drzewa w Ciechanowie. Przy torach kolejowych rosną już graby i wiśnie piłkowane.

Znalazły się tam także lubiane przez pszczoły rośliny miododajne, do których sadzenia w ogrodach i na balkonach ratusz zachęca mieszkańców podczas akcji ekologicznych.

Poza walorami estetycznymi i hydrologicznymi ten wcześniej niezagospodarowany teren zyskał nową funkcję. Zamontowano na nim 10 ławek z oparciami, które umożliwiają oczekującym na pociąg spędzenie czasu na powietrzu. Charakterystycznym elementem „Zielonej poczekalni” są formowane łuki roślin zimujących: grabu pospolitego oraz glicynii. Dzięki temu poczekalnia zyskuje formę wizualną nawiązującą do wagonu kolejowego.

Obszar wypoczynku od strefy torów oddziela żywopłot z trawy ozdobnej – miskanta chińskiego. Natomiast od strony nowych parkingów nasadzono sosny górskie.

Nowa zieleń przy dworcu kolejowym w Ciechanowie została wybrana spośród roślin wieloletnich, zimujących w gruncie. Rośliny będą kwitły zamiennie tak, by cieszyć oko od wczesnej wiosny do późnej jesieni.

W ramach zagospodarowania terenu przy dworcu PKP miasto poprawiło też jakość nawierzchni pomiędzy poczekalnią a dworcem.

W sąsiedztwie poczekalni wiosną tego roku powstały nowe parkingi dla samochodów, z których korzystać mogą pasażerowie kolei, osoby robiące zakupy w Hali Targowej „Bloki” i kupcy. Liczbę miejsc dla aut zwiększono o 90 do blisko trzystu. Wybudowano również drogę manerwową.

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
9 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Lenka
Lenka
1 rok temu

A u nas parking przed dworcem straszy,nie musi być aż tak zielono,ale choć trochę czyściej i zrobiony skwerek.Może kiedyś się doczekamy albo nigdy.PAN (WYMODEROWANO) CHYBA NIE WIE,JAKIM JEST ROZCZAROWANIEM.

Lenka
Lenka
Odpowiedź do  Lenka
1 rok temu

I jeszcze czy Pan wymoderowano ma jakiś decyzyjny wpływ na to jak wygląda nasze miasto?innym nie moderowaliscie i nazwiska też nie.

Karol
Karol
1 rok temu

Kiedyś p. Kowalewski zadeklarował się że jak powstanie nowy budynek dworca na Wólce to miasto zagospodaruje przyległy teren. Budynek stoi już tyle lat a obok ciągle obskurne perony autobusowe po starej zajezdni PKS. Powinno się to rozebrać i wyłożyć teren kostką. Na tych peronach PKS stają samochody bo nie ma gdzie postawić. Panie Kowalewski, patrząc na Ciechanów dosłownie wstydzimy się że mamy takiego włodarza.

mławianka
mławianka
Odpowiedź do  Karol
1 rok temu

W punkt – tereny przyległe do Dworca PKP Mława na Wólce, to wstyd i hańba dla miasta, a w szczególności dla burmistrza i Rady Miasta.

MŁAWIANIN
MŁAWIANIN
Odpowiedź do  Karol
1 rok temu

Czyżbyście przez tyle lat nie przyzwyczaili się do obiecanek KOWALEWSKIEGO ??? to jest stała praktyka Kowalewskiego—2 lata temu rozebrane było molo na Zalewem, — nie ma go dziś !!— Ale cóż Pan Kowalewski się nie wstydzi, i najlepiej wychodzi zawsze na zdjęciach — MŁAWA JEST PIĘKNA — i wszędzie tam gdzie tylko coś się dzieje — tylko że w tych słowach, jest bardzo mało PAŃSKIEGO zaangażowania PANIE KOWALEWSKI !!!

mławianka
mławianka
1 rok temu

Ach… Ten Ciechanów.
Znów Ciechanów.
Tak, tak mławianie, trzeba młodym dać szansę w kolejnych wyborach samorządowych, młodym, którym się chce, którzy mają otwartą, pełną pomysłów głowę, którzy umieją korzystać z doświadczeń innych, którzy nie są jeszcze wypaleni i którym zależy na tym żeby było i ladnie, i funkcjonalnie, żeby mieszkańcy mieli gdzie wypoczywać i żeby byli zadowoleni.
Bierzmy przykład z sąsiadów, nie kierujmy się tym co zachwalają deweloperzy, bo nigdy w Mławie nie będzie dobrze. Deweloperzy dbają tylko o własne interesy, a nie o interesy mieszkańców.

Rusałka
Rusałka
1 rok temu

Na zielonym dworcu sobie czekała
Tam gdzie usiadła była ławeczka mała
A obok tańczyły owady latające
Z pociągiem pendolino rywalizujące…

Wł.Bruzdziak
Wł.Bruzdziak
1 rok temu

Zapoznałem się z tym artykułem !!!— trzeba przyznać że bardzo ciekawe rozwiązania, no tak ale to w CIECHANOWIE !!!— ZASTANAWIA MNIE FAKT W JAKIM CELU REDAKCJA PORTALU, ZAMIESZCZA TAKIE INFORMACJE ??? –BO ŻE w Ciechanowie można takie rzeczy robić i poprawiać estetykę miasta, to MŁAWIANIE WIEDZĄ NIE OD DZIŚ– przy tym opisie powstaje pytanie A KTO W MŁAWIE ZAJMIE SIĘ ZAGOSPODAROWANIEM — TERENU PRZY DWORCU NA WÓLCE ??? —czyżby w Mławie na prawdę nie można by zadbać o ten przyległy teren i wreszcie go uporządkować bo postawienie TĘŻNI — TO DOPIERO POCZĄTEK !!!! — ZASTANAWIA MNIE FAKT—CZY NASZEGO MIASTA NIE JEST STAĆ NA TO ABY UPORZĄDKOWAĆ TE TERENY PRZYLEGŁĘ DO DWORCA ???

Anonim
Anonim
Odpowiedź do  Wł.Bruzdziak
1 rok temu

Nasz władca mieszkał ongiś na Warszawskiej, a nie na Wólce. Zdaje się, że ci z Warszawskiej nie bardzo lubili się z tymi z Wólki, podobnie jak część mławian nie lubi Ciechanowa.Naszego miasta nie stać na nic dla dobra mieszkańców. Nasze miasto stać na rozłożenie czerwonego dywanu przed deweloperami. Dlaczego tak się dzieje? – odpowiedz sobie sam

Koncert ROCK & BLUES w Mławie

2
Mławianie będą mieli okazję usłyszeć wyjątkowe brzmienia podczas koncertu ROCK & BLUES. Koncert zaplanowano na 21 października w Pizzerii Peperoni przy ulicy Długiej 2...

14 mln dla szpitala. Na co pójdą pieniądze? Co jest najpilniejsze?

2
Mławski szpital pozyskał ponad 14 milionów złotych. Na co pójdą pieniądze? Na co wydalibyście taką kwotę? Jakie waszym zdaniem są najpilniejsze potrzeby naszej placówki...

Tysiące osób wyjdzie jutro z więzienia

3
Sprawcy drobnych kradzieży wyjdą z więzienia 1 października. To efekt zmiany prawa wprowadzonej przez rządzących.   W ramach nowelizacji kodeksu karnego podniesiono próg kradzieży z 500...
mławski park jesienią

Pogoda na najbliższe dni. Nadejdzie jesień?

0
Kilka dni temu skończyło się astronomiczna lato i zaczęła jesień. W najbliższych dniach prawdopodobnie przekonamy się, że jesień faktycznie do nas zawita. Pogoda na najbliższe...
 • Mieszkanie typu studio w stanie deweloperskim!
  Mieszkanie typu studio w stanie deweloperskim!
  Cena: 190 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Mieszkanie w świetnej lokalizacji, blisko centrum!
  Mieszkanie w świetnej lokalizacji, blisko centrum!
  Cena: 397 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Komfortowe mieszkanie do wynajęcia w Mławie
  Komfortowe mieszkanie do wynajęcia w Mławie
  Cena: 1 900 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
Z ostatniej chwili

Z OSTATNIEJ CHWILI. Wypadek na krajowej siódemce. Ranne dzieci

0
Utrudnienia w ruchu na krajowej siódemce na wysokości Płońska. Osobowo-dostawcze renault, którym podróżowała 5-osobowa rodzina obcokrajowców, uderzyło w barierki. 2 dzieci z obrażeniami ciała...

Tragedia na drodze. Zginął 72-letni pasażer forda

1
We wczorajszym wypadku na drodze wojewódzkiej w pobliżu Stupska — gdzie ciężarówka zderzyła się z osobowym fordem — zginął 72-letni pasażer forda. Trwają czynności...
wodociąg w Mławie

Mława. Podwyżka za wodę i ścieki

6
Opłaty za wodę i ścieki w górę przez trzy kolejne lata. Nowa taryfa za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków, na terenie...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Miejsce do jazdy na deskorolkach za 3 mln 482 tys. zł

13
Jest miejsce na wyczynową jazdę na rowerze (pumptrack) w Mławie. Będzie też miejsce do jazdy na deskorolkach, rolkach i rowerach BMX — czyli skatepark....

GKS znowu wygrywa. Młodzież Konopianki poszalała

0
Drugie zwycięstwo w sezonie zanotowali reprezentanci Konopianki. Wygrana jest tym cenniejsza, że w pobitym polu pozostawili wicemistrza z poprzedniego roku. Na dodatek w rywalizacji...

Z OSTATNIEJ CHWILI. Śmiertelny wypadek pod Mławą

1
Śmiertelny wypadek pod Mławą na drodze Konopki - Stupsk. Dziś przed godziną 18 ciężarówka z węglem zderzyła się z osobówką. Z pierwszych informacji wynika,...

XV Noc Poetów w MDK w Mławie

0
XV Noc Poetów w Mławie odbędzie się w piątek 29 września 2023 roku o godzinie 16:30 w Sali na Pietrze Miejskiego Domu Kultury w...
- REKLAMA -
9
0
Przejdź do komentarzyx