Noc Muzeów – co, gdzie, kiedy?

1
299

W sobotnią noc (20 maja) dziesiątki muzeów w Polsce otworzy swoje drzwi dla zwiedzających. Do wszystkich placówek będzie można wejść za darmo. Poniżej prezentujemy atrakcje przygotowane przez muzea z naszego regionu. 

Mława. Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej

Będzie czynne od 18.00 do 23.00. Akcja będzie przebiegała pod hasłem historycznych wydarzeń związanych z 200- leciem rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszko. o 21.00 zaplanowano prelekcję dr Leszka Arenta “Tadeusz Kościuszko Fakty i Legendy”. Muzeum liczy też na to, że być może zwiedzający pomogą rozwiązać zagadkę sztandaru. Pisaliśmy o nim TUTAJ

Opinogóra. Muzeum Romantyzmu.

Początek atrakcji zaplanowany został na godz. 17.00, a wśród wielu atrakcji jakie przygotowano  będą: spektakl dla najmłodszych uczestników wydarzenia „Tymoteusz wśród ptaków”, przedstawienie lalkarsko – aktorskie w wykonaniu Wojciecha i Katarzyny Słupińskich, promocja tomiku wierszy Zygmunta Krasińskiego pisanych dla kobiet połączona z pokazem mody XIX-wiecznej z pracowni Nomina Rosae, koncert gitarzystki klasycznej Wiktorii Szubelak,  „Dawnych wspomnień czar” – wykonawcy: Maciej Klociński (śpiew, fortepian), Tadeusz Kwiatkowski (akordeon), Wojciech Dąbrowski (prowadzenie).

Ciechanów/ Gołotczyzna. Muzeum Szlachty Mazowieckiej

Wszystkie obiekty będą otwarte od 18.00-23.00. W programie wiele ciekawych atrakcji  m.in. koncert akordeonowy w Muzeum w Gołotczyźnie, pokaz „Teatru ognia”, scenki codzienne z życia szlachty, zwiedzanie wystawy „Militaria w zbiorach Muzeum” wraz z rekonstruktorami historycznymi SRH 79 pp  (Budynek Ekspozycyjny przy ul. Warszawskiej), a także warsztaty i inne niespodzianki. Między wszystkimi obiektami Muzeum tj. Zamkiem Książąt Mazowieckich, Budynkiem Ekspozycjnym przy ul. Warszawskiej 61, a także oddziałem Muzeum Pozytywizmu w  Gołotczyźnie, będzie kursował specjalnie oznakowany, bezpłatny autobus.

W programie: Warsztaty z Rafałem Kado- twórcą ilustracji do komiksów, oraz Waldemarem Mazińskim-autorem tekstów (19:00-21:30)- Budynek Ekspozycyjny przy ul. Warszawskiej 61, warsztaty dla dzieci – Budynek Ekspozycyjny przy ul. Warszawskiej 61, Nocne zwiedzanie Zamku z Chorągwią Rycerską Ziemi Ciechanowskiej – ul. Zamkowa 1, Koncert akordeonowy w wykonaniu Pawła Nowaka (godz. 20.00) –  Dworek A. Bąkowskiej w Gołotczyźnie, Teatr Ognia Maori– (20.40) Gołotczyzna na terenie parku, „Jak żyli nasi przodkowie” grupa rekonstrukcyjna z Mławy (18.00-21.30), Scenki rodzajowe z życia szlachty (fragmenty „Zemsty” Aleksandra Fredry) oraz zwiedzanie i opowieści o Gołotczyźnie, mini lekcje o Aleksandrze Bąkowskiej i  Aleksandrze Świętochowskim i inne niespodzianki.

Na plakatach poniżej prezentujemy też szczegóły atrakcji przygotowanych przez Zamek w Nidzicy,  Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu i Interaktywne Muzeum Państwa Krzyżackiego w Działdowie

 


PRZEZamil
ŹRÓDŁOred.
PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Polecam Mławskie muzeum. Pamiątka na całe życie. Idziesz raz i po 20 latach możesz zobaczyć to samo:) tu naprawdę czas się zatrzymał. ..

KOMENTARZE

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasza Mława, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię