środa, 08 lutego 2023
- REKLAMA -
naszamlawa.plKulturaMława ma duży potencjał
- REKLAMA -
 • Na sprzedaż dwupokojowe mieszkanie na OKM w Mławie
  Na sprzedaż dwupokojowe mieszkanie na OKM w Mławie
  Cena: 255 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Dom na 26-arowej działce w spokojnej wsi k. Mławy
  Dom na 26-arowej działce w spokojnej wsi k. Mławy
  Cena: 359 000 zł  / Miejscowość: Niegocin  / Kategoria: Nieruchomości
 • Dom wolnostojący na 19-arowej działce w Wiśniewie
  Dom wolnostojący na 19-arowej działce w Wiśniewie
  Cena: 589 000 zł  / Miejscowość: Wiśniewo  / Kategoria: Nieruchomości
 • Działka pod inwestycję w centrum Mławy
  Działka pod inwestycję w centrum Mławy
  Cena: 1 300 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:…
 • Posiadłość ze stawami w otoczeniu ciszy i natury...
  Posiadłość ze stawami w otoczeniu ciszy i natury...
  Cena: 590 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Gospodarstwo rolne 3,0272 ha - Ferma drobiu
  Gospodarstwo rolne 3,0272 ha - Ferma drobiu
  Cena: 3 100 000 zł  / Miejscowość: Żuromin  / Kategoria:…
 • Mieszkanie z rynku pierwotnego o pow. 50,56 m2
  Mieszkanie z rynku pierwotnego o pow. 50,56 m2
  Cena: 303 360 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Rynek pierwotny, mieszkanie 3-pokojowe- 46,71m2
  Rynek pierwotny, mieszkanie 3-pokojowe- 46,71m2
  Cena: 280 260 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Dwupokojowe mieszkanie na partarze, pow. 47 m2
  Dwupokojowe mieszkanie na partarze, pow. 47 m2
  Cena: 255 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Teren 4,96 ha z halą produkcyjną w pobliżu S7
  Teren 4,96 ha z halą produkcyjną w pobliżu S7
  Cena: 1 250 000 zł  / Miejscowość: Radzanów  / Kategoria:…
 • Nieruchomość inwestycyjna w dzielnicy przemysłowej
  Nieruchomość inwestycyjna w dzielnicy przemysłowej
  Cena: 4 950 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:…
 • Działka w Mławie o pow. 8116m2
  Działka w Mławie o pow. 8116m2
  Cena: 295 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości

Mława ma duży potencjał

-

Rozmowa z prof. Rafałem Wiśniewskim, dyrektorem Narodowego Centrum Kultury, które po raz kolejny jest współorganizatorem Victor Young Jazz Festival Mława.

Mława ma duży potencjał

- R E K L A M A -

Od początku Miasto Mława i jego partnerzy podczas organizacji Victor Young Jazz Festiwalu Mława mogą liczyć na wsparcie Narodowego Centrum Kultury. Co zdecydowało o tym, że przyłączyliście się Państwo do tego wydarzenia i nadal z nami jesteście?

Narodowe Centrum Kultury (NCK) jest jedną z największych instytucji kultury w Polsce, która od lat w różnej formie angażuje się w wartościowe przedsięwzięcia i projekty w obszarze kultury, wspiera polskich twórców i artystów na wielu polach. Zgodnie z naszą misją: Wychodząc poza teraźniejszość, pielęgnujemy przeszłość, wiele robimy na rzecz promocji kultury i zachowania polskiego dziedzictwa. Myślę tu zarówno o naszych dotacjach i grantach na projekty realizowane przez inne podmioty, jak też rozmaite działania własne NCK, od koncertów, festiwali, wystaw, poprzez filmy, płyty, wydawnictwa książkowe, projekty edukacyjne, popularyzatorskie, szkoleniowe.

Angażujemy się w przedsięwzięcia, gdzie zarówno treść, jak i jakość artystycznego przekazu są na wysokim poziomie. Tak jest w przypadku festiwalu, który przywraca pamięć Victora Younga oraz innych hollywoodzkich kompozytorów polskiego pochodzenia, a który już po raz czwarty odbywa się w gościnnej Mławie.

Czy zgodzi się Pan ze stwierdzeniem, że w małych miastach, wbrew pozorom, jest duży potencjał jeśli chodzi o promocję kultury wyższej i mniej powszechnej? Jazz w Mławie to chyba świetny przykład.

Warto spojrzeć na to zagadnienie z szerszej perspektywy. W naszych małych ojczyznach dostęp do kultury jest warunkiem rozwoju cywilizacyjnego oraz budowania lokalnej wspólnoty i jej tożsamości. Kultura stwarza członkom lokalnych społeczności okazję do spotkań, które wzbogacają życie społeczne i wzmacniają więzi. Wspierając poszerzanie oferty kulturalnej w małych miejscowościach, zmniejszamy dysproporcje i przy aktywnym udziale mieszkańców podnosimy jakość życia. To wyzwanie dla władz samorządowych, które często mają inne priorytety i troski na głowie, jednak – myśląc strategicznie – nie powinny tracić z oczu tej perspektywy.

Mam również ugruntowane przekonanie, że na kulturę warto patrzeć nie tylko jak na czynnik wzmacniający kapitał ludzki, ale także rozwój ekonomiczny. Inwestycje w kulturę to inwestycje zarówno w promocję regionu lub miejscowości, jak też gospodarkę. Jej ożywienie może pobudzać turystyka kulturalna, która jest motorem wzrostu wielu miast i regionów w Europie.

Wiem, co mówię, ponieważ Narodowe Centrum Kultury jest jednym z największych instytucjonalnych źródeł dotacji i grantów dla lokalnych przedsięwzięć kulturalnych w Polsce. Festiwal jazzowy w Mławie, imienia Victora Younga, odwołuje się do lokalnej historii i ma potencjał ogólnokrajowy. Jednak zbudowanie jego marki, rozpoznawalności wymaga czasu, cierpliwości, konsekwencji i pozyskiwania partnerów. Tak jest zresztą w przypadku każdej długofalowej inwestycji, nie tylko w kulturze. Cieszę się, że władze Mławy to rozumieją. Mądry i zaangażowany lokalny partner to klucz do sukcesu przedsięwzięcia.

Czym przekonałby Pan naszych Czytelników, jeśli jeszcze się wahają, że warto przyjechać do Mławy na Victor Young Jazz Festival?

To nie tylko święto muzyki – okazja do posłuchania doskonałych instrumentalistów w świetnym repertuarze, ale bardzo interesujące wydarzenie, na które składają się także konferencje, debaty, wystawa, aukcja, spotkania z artystami. Massimo CavalliRicardo PinheiroEric Ineke oraz Jan Ptaszyn WróblewskiWojciech Niedziela, Andrzej Święs, Marcin Jahr, Maciej Grzywacz, czy Mateusz Q-rek to nazwiska z najwyższej półki. Do tego przyjazna atmosfera i gościnność gospodarzy miasta. A niezawodną gwarancją jakości jest zarówno nazwisko patrona Victora Younga – autora ścieżek dźwiękowych do ponad 300 filmów zrealizowanych w Hollywood, jak też osoba inicjatora i głównego organizatora tego wydarzenia, Pana Kuby Stankiewicza – znakomitego pianisty jazzowego, kompozytora i aranżera.

Dziękujemy za rozmowę.

Źródło: UMM

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Mieszkaniec
Mieszkaniec
4 miesięcy temu

Mława miasto seniorów i tyle. Robicie wszystko żeby seniorzy mieli jak najlepiej a później młodzi siedzą na parkingu przy LO lub na obwodnicy bo nie mają gdzie u co ze sobą zrobić. Na bitwę szkoda Panu pieniędzy a Sumner City festiwal również tylko dla seniorów i Ukrainy. Obudźcie się urzędnicy, spójrzcie jak wyglądają letnie imprezy w Ciechanowie i bierzcie przykład z Pana prezydenta bo on potrafi zadbać o każdy przedział wiekowy. Mława jedna wielka porażka i tyle w temacie.

Anonim
Anonim
4 miesięcy temu

Tak… Mława ma duży potencjał, tyle tylko, że konieczna jest zmiana kadr na wyższych stanowiskach samorządowych tak w samym UM jak i w jednostkach podleglych mających szerzyć kulturę. Wiele z tych osób już się wypaliło, a część z nich chce tylko zabłysnąć w świetle fleszy nic z siebie nie dając i nic nie robiąc.

słupki przed pocztą

To gdzie mamy parkować?

0
Okazuje się, że sprawa słupków przed pocztą w Mławie jeszcze nie jest przesądzona. Poczta walczy o ich usunięcie i możliwość parkowania na chodniku.  To gdzie...
Policyjni emeryci [ZDJĘCIA]

Policyjni emeryci [ZDJĘCIA]

0
- Wspólna służba stwarza między ludźmi silne więzi, nawet, wtedy gdy dobiegają końca, wyznaczone tą służbą, zadania – podkreślał Komendant Powiatowy Policji w Mławie,...

Pod dyktando Jokera. Różycki MVP w Płońsku

0
Reprezentanci mławskiego Jokera zanotowali kolejny sukces. W futsalowych mistrzostwach powiatu płońskiego zgarnęli pełną pulę. Triumf w drużynie okrasili trzema indywidualnymi wyróżnieniami. Pod dyktando Jokera. Różycki...
mężczyzna z maczetą

Atak maczetą w Mławie

0
Sceny jak z filmu akcji w Mławie. Centrum miasta mężczyzna zaatakował maczetą. Atak maczetą w Mławie Do zdarzenia miało dojść 30 stycznia 2023 r., przed południem. -...
 • Rynek pierwotny, mieszkanie 3-pokojowe- 46,71m2
  Rynek pierwotny, mieszkanie 3-pokojowe- 46,71m2
  Cena: 280 260 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Teren 4,96 ha z halą produkcyjną w pobliżu S7
  Teren 4,96 ha z halą produkcyjną w pobliżu S7
  Cena: 1 250 000 zł  / Miejscowość: Radzanów  / Kategoria:…
 • Mieszkanie z rynku pierwotnego o pow. 50,56 m2
  Mieszkanie z rynku pierwotnego o pow. 50,56 m2
  Cena: 303 360 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
aresztowany

Mława. 11-letni chłopiec zaatakowany przez mężczyznę

1
W Mławie 11-letni chłopiec został zaatakowany przez nieznanego mu mężczyznę, który uderzył go i siłą odebrał telefon. Chwilę po zgłoszeniu, sprawca został ustalony i...

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień – czym się kierować przy wyborze miejsca terapii uzależnień?

0
Uzależnienie jest jednym z najbardziej destrukcyjnych problemów, z jakimi może się zmagać człowiek. Dotyka każdego, bez względu na wiek, płeć, wykształcenie czy pozycję społeczną....
laptop

Podawał się za męża. Żona uwierzyła

0
W ostatnich dniach policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie po raz kolejny zostali powiadomieni o oszustwach z wykorzystaniem kodu systemu płatności mobilnych. Oszuści...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Debiut Grzelaka na remis. Dublet Tatkowskiego

1
Pierwszy sparing pod wodzą Rafała Grzelaka rozegrali piłkarze radzanowskiej Wkry. Na sztucznym boisku w Płocku rywalizowali z trzecią ekipą Wisły Płock. Zacięte spotkanie zakończyło...

Co musisz wiedzieć o drukarniach, zanim złożysz zamówienie?

0
Drukarnia to miejsce, gdzie sprzęty drukują fizyczne kopie Twoich cyfrowych dokumentów. Nie jest to tylko kwestia tworzenia gotowych kopii. Wiele drukarni oferuje usługi składu...
tory

Śmiertelny wypadek na torach

0
W pobliskim Ciechanowie doszło do kolejnego tragicznego zdarzenia na torach. W sobotę zginął 45-letni mieszkaniec Ciechanowa. Śmiertelny wypadek na torach Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku kolejowego,...
Uderzył w opla, do którego wsiadała kierująca

Uderzył w opla, do którego wsiadała kierująca

0
Mławska policja przekazuje ustalenia w sprawie zdarzenia drogowego w Głużku. Ranna kobieta. Policja apeluje o ostrożność.  Uderzył w opla, do którego wsiadała kierująca Dziś rano, w...
- REKLAMA -
2
0
Przejdź do komentarzyx
()
x