sobota, 23 września 2023
naszamlawa.plKulturaMława ma duży potencjał
- REKLAMA -
 • Nowe 2-pokojowe mieszkanie w pobliżu dzielnicy przemysłowej
  Nowe 2-pokojowe mieszkanie w pobliżu dzielnicy przemysłowej
  Cena: 1 600 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Działka budowlana w centrum Mławy
  Działka budowlana w centrum Mławy
  Cena: 135 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Budynek handlowo-usługowy przy trasie E7, Żurominek
  Budynek handlowo-usługowy przy trasie E7, Żurominek
  Cena: 415 000 zł  / Miejscowość: Żurominek  / Kategoria:
 • Gospodarstwo rolne 3,0272 ha - Ferma drobiu
  Gospodarstwo rolne 3,0272 ha - Ferma drobiu
  Cena: 3 100 000 zł  / Miejscowość: Żuromin  / Kategoria:
 • Siedlisko z dostępem do jeziora, Jeleń k. Lidzbarka
  Siedlisko z dostępem do jeziora, Jeleń k. Lidzbarka
  Cena: 250 000 zł  / Miejscowość: Jeleń  / Kategoria:
 • Działka o pow. 1309 m2 wraz z domem
  Działka o pow. 1309 m2 wraz z domem
  Cena: 455 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour!
  Eleganckie i gustowne mieszkanie w stylu glamour!
  Cena: 483 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Narożny lokal z dużymi witrynami przy ul. Napoleońskiej
  Narożny lokal z dużymi witrynami przy ul. Napoleońskiej
  Cena: 4 750 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Nowe mieszkanie w rejonie dzielnicy przemysłowej
  Nowe mieszkanie w rejonie dzielnicy przemysłowej
  Cena: 1 600 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dom w zabudowie bliźniaczej na nowo powstającym osiedlu w Mławie
  Dom w zabudowie bliźniaczej na nowo powstającym osiedlu w Mławie
  Cena: 675 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Posiadłość o p. 1,81ha- dom i dwa stawy komercyjne, Drążdżewo
  Posiadłość o p. 1,81ha- dom i dwa stawy komercyjne, Drążdżewo
  Cena: 1 700 000 zł  / Miejscowość: Drążdżewo  / Kategoria:
 • Dwupokojowe mieszkanie na nowym osiedlu tuż przy lesie
  Dwupokojowe mieszkanie na nowym osiedlu tuż przy lesie
  Cena: 1 600 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

Mława ma duży potencjał

-

Rozmowa z prof. Rafałem Wiśniewskim, dyrektorem Narodowego Centrum Kultury, które po raz kolejny jest współorganizatorem Victor Young Jazz Festival Mława.

- R E K L A M A -

Mława ma duży potencjał

Od początku Miasto Mława i jego partnerzy podczas organizacji Victor Young Jazz Festiwalu Mława mogą liczyć na wsparcie Narodowego Centrum Kultury. Co zdecydowało o tym, że przyłączyliście się Państwo do tego wydarzenia i nadal z nami jesteście?

Narodowe Centrum Kultury (NCK) jest jedną z największych instytucji kultury w Polsce, która od lat w różnej formie angażuje się w wartościowe przedsięwzięcia i projekty w obszarze kultury, wspiera polskich twórców i artystów na wielu polach. Zgodnie z naszą misją: Wychodząc poza teraźniejszość, pielęgnujemy przeszłość, wiele robimy na rzecz promocji kultury i zachowania polskiego dziedzictwa. Myślę tu zarówno o naszych dotacjach i grantach na projekty realizowane przez inne podmioty, jak też rozmaite działania własne NCK, od koncertów, festiwali, wystaw, poprzez filmy, płyty, wydawnictwa książkowe, projekty edukacyjne, popularyzatorskie, szkoleniowe.

Angażujemy się w przedsięwzięcia, gdzie zarówno treść, jak i jakość artystycznego przekazu są na wysokim poziomie. Tak jest w przypadku festiwalu, który przywraca pamięć Victora Younga oraz innych hollywoodzkich kompozytorów polskiego pochodzenia, a który już po raz czwarty odbywa się w gościnnej Mławie.

Czy zgodzi się Pan ze stwierdzeniem, że w małych miastach, wbrew pozorom, jest duży potencjał jeśli chodzi o promocję kultury wyższej i mniej powszechnej? Jazz w Mławie to chyba świetny przykład.

Warto spojrzeć na to zagadnienie z szerszej perspektywy. W naszych małych ojczyznach dostęp do kultury jest warunkiem rozwoju cywilizacyjnego oraz budowania lokalnej wspólnoty i jej tożsamości. Kultura stwarza członkom lokalnych społeczności okazję do spotkań, które wzbogacają życie społeczne i wzmacniają więzi. Wspierając poszerzanie oferty kulturalnej w małych miejscowościach, zmniejszamy dysproporcje i przy aktywnym udziale mieszkańców podnosimy jakość życia. To wyzwanie dla władz samorządowych, które często mają inne priorytety i troski na głowie, jednak – myśląc strategicznie – nie powinny tracić z oczu tej perspektywy.

Mam również ugruntowane przekonanie, że na kulturę warto patrzeć nie tylko jak na czynnik wzmacniający kapitał ludzki, ale także rozwój ekonomiczny. Inwestycje w kulturę to inwestycje zarówno w promocję regionu lub miejscowości, jak też gospodarkę. Jej ożywienie może pobudzać turystyka kulturalna, która jest motorem wzrostu wielu miast i regionów w Europie.

Wiem, co mówię, ponieważ Narodowe Centrum Kultury jest jednym z największych instytucjonalnych źródeł dotacji i grantów dla lokalnych przedsięwzięć kulturalnych w Polsce. Festiwal jazzowy w Mławie, imienia Victora Younga, odwołuje się do lokalnej historii i ma potencjał ogólnokrajowy. Jednak zbudowanie jego marki, rozpoznawalności wymaga czasu, cierpliwości, konsekwencji i pozyskiwania partnerów. Tak jest zresztą w przypadku każdej długofalowej inwestycji, nie tylko w kulturze. Cieszę się, że władze Mławy to rozumieją. Mądry i zaangażowany lokalny partner to klucz do sukcesu przedsięwzięcia.

Czym przekonałby Pan naszych Czytelników, jeśli jeszcze się wahają, że warto przyjechać do Mławy na Victor Young Jazz Festival?

To nie tylko święto muzyki – okazja do posłuchania doskonałych instrumentalistów w świetnym repertuarze, ale bardzo interesujące wydarzenie, na które składają się także konferencje, debaty, wystawa, aukcja, spotkania z artystami. Massimo CavalliRicardo PinheiroEric Ineke oraz Jan Ptaszyn WróblewskiWojciech Niedziela, Andrzej Święs, Marcin Jahr, Maciej Grzywacz, czy Mateusz Q-rek to nazwiska z najwyższej półki. Do tego przyjazna atmosfera i gościnność gospodarzy miasta. A niezawodną gwarancją jakości jest zarówno nazwisko patrona Victora Younga – autora ścieżek dźwiękowych do ponad 300 filmów zrealizowanych w Hollywood, jak też osoba inicjatora i głównego organizatora tego wydarzenia, Pana Kuby Stankiewicza – znakomitego pianisty jazzowego, kompozytora i aranżera.

Dziękujemy za rozmowę.

Źródło: UMM

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
Mieszkaniec
Mieszkaniec
11 miesięcy temu

Mława miasto seniorów i tyle. Robicie wszystko żeby seniorzy mieli jak najlepiej a później młodzi siedzą na parkingu przy LO lub na obwodnicy bo nie mają gdzie u co ze sobą zrobić. Na bitwę szkoda Panu pieniędzy a Sumner City festiwal również tylko dla seniorów i Ukrainy. Obudźcie się urzędnicy, spójrzcie jak wyglądają letnie imprezy w Ciechanowie i bierzcie przykład z Pana prezydenta bo on potrafi zadbać o każdy przedział wiekowy. Mława jedna wielka porażka i tyle w temacie.

Anonim
Anonim
11 miesięcy temu

Tak… Mława ma duży potencjał, tyle tylko, że konieczna jest zmiana kadr na wyższych stanowiskach samorządowych tak w samym UM jak i w jednostkach podleglych mających szerzyć kulturę. Wiele z tych osób już się wypaliło, a część z nich chce tylko zabłysnąć w świetle fleszy nic z siebie nie dając i nic nie robiąc.

Festiwal Dnia Archiwisty. Punkt konsultacyjny dla domowych archiwistów

0
Archiwum Państwowe w Warszawie Oddział w Mławie, w ramach obchodów I Festiwalu Dnia Archiwisty, zaprasza uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych dnia 27 września 2023 roku,...

Stłuczka na Piłsudskiego

0
W pobliżu marketu na Al. Piłsudskiego w Mławie doszło do kolizji drogowej. Jeden z kierujących był nietrzeźwy, ponadto nie miał uprawnień do kierowania. Policja...
wysypisko

Wysypisko śmieci na Kolejowej? Sprzeciwia się też burmistrz

4
Wysypisko śmieci na Kolejowej? Przeciwny temu pomysłowi jest nawet burmistrz Mławy. Na wspomnianej ulicy w naszym mieście — niedaleko m.in. galerii handlowej Stacja Mława...

Radość w Radzanowie. Czwórka Gołębiewskiego

0
Na trzech porażkach z rzędu zakończyła się zła passa futbolistów Wkry Radzanów. W niedzielne popołudnie nastąpiło w końcu przełamanie. Na swoim boisku okazali się...
 • Dom w zabudowie bliźniaczej na nowo powstającym osiedlu w Mławie
  Dom w zabudowie bliźniaczej na nowo powstającym osiedlu w Mławie
  Cena: 675 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Dwupokojowe mieszkanie na nowym osiedlu tuż przy lesie
  Dwupokojowe mieszkanie na nowym osiedlu tuż przy lesie
  Cena: 1 600 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:
 • Nowe mieszkanie w rejonie dzielnicy przemysłowej
  Nowe mieszkanie w rejonie dzielnicy przemysłowej
  Cena: 1 600 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria:

5 osób zatrzymanych z towarem wartym 18 mln zł

0
Mławska skarbówka informuje, że mazowiecka KAS, wspólnie z CBŚP i SG rozbiły tytoniowy gang i zatrzymały 5 osób. Mundurowi zgarnęli towar o wartości szacowanej...

Dokładne oszacowanie wynagrodzenia B2B. Jak je obliczyć?

0
Na pierwszy rzut oka odpowiedź na pytanie o wynagrodzenie B2B może się wydawać prosta. W rzeczywistości jednak zależy ona od wielu czynników. Dzięki nowoczesnym...

Oszust do nas napisał. Nagłaśniamy sprawę

0
Oszust do nas napisał. Nagłaśniamy próbę wyłudzenia pieniędzy lub przejęcia kontroli nad urządzeniem mobilnym w celu wyczyszczenia konta. To z wykorzystaniem profilu na Messengerze...
- REKLAMA -
- REKLAMA -

Pod siatką i pod bramką. Mławski Turniej Gier Zespołowych

1
Premierowa edycja Mławskiego Turnieju Gier Zespołowych przeszła do historii. Emocji nie zabrakło, młodzi sportowcy sprawdzili swoje umiejętności w dwóch konkurencjach. Piłkarki ręczne walczyły na...
kobieta wyjmuje kartę z portfela

Dają się nabrać na szybkie płatności

0
Trudno uwierzyć, że ktoś nie słyszał o włamaniach na konta użytkowników portalu społecznościowego i prośbach o pożyczkę, rozsyłanych z komunikatora przez hakera. Pomimo tego...

Rodzaje kredytów – jakie są? Najważniejsze informacje o popularnych świadczeniach

0
Kredyty to popularne produkty bankowe, które umożliwiają przypływ dodatkowej gotówki. Przy ich użyciu można uregulować rachunki, kupić nieruchomość, nowy samochód czy polecieć na wymarzone...

Policja będzie stanowczo działać na stadionie

16
Policja będzie stanowczo działać na stadionie MOSiR w Mławie. Mundurowi odnieśli się do zarzutów dotyczących jej działań na trybunach podczas spotkań MKS Mławianka Mława.   Policja...
- REKLAMA -
2
0
Przejdź do komentarzyx