Festiwal muzyki rockowej. Drugie miejsce dla zespołu z Mławy

1
837

Sobota, 3 listopada był dniem, na który fani muzyki rockowej w Mławie czekali przez cały rok. Do tutejszego Miejskiego Domu Kultury zjechały zespoły z różnych, czasami odległych miejscowości po to, żeby wystąpić na XVI Festiwalu Muzyki Młodzieżowej Rockowania.

- REKLAMA -

W przeglądzie wzięło udział jedenaście amatorskich bandów, wszystkie zaprezentowały wysoki poziom, zarówno pod względem artystycznym, jak i technicznym. Każdy z zespołów wykonał po trzy autorskie kompozycje, mieszcząc się w krótkim, wyznaczonym regulaminowo czasie.

Tym, co odróżniało tegoroczne Rockowania od poprzednich edycji festiwalu była przewaga zespołów śpiewających po polsku oraz duża reprezentacja kobiet wśród wykonawców.

Po przesłuchaniu wszystkich bandów jury festiwalu w składzie: Łukasz „Luke” Drapała – wokalista zespołu Chemia, Wojtek Balczun – gitarzysta zespołu Chemia oraz Adam Ejnik – dziennikarz wyłoniło laureatów.

I tak, pierwsze miejsce z nagrodą 2500 zł powędrowało do zespołu 6Bm, drugie (2000 zł) do debiutantów z Mławy – grupy Release, a trzecie (1500 zł) do młodych muzyków z bandu Łaski Bez.

Wyróżnienia i nagrody rzeczowe otrzymały zespoły: K. A. C., Hot Streak i Pod Kontrolą.

Na zakończenie imprezy zaprezentował się rockowy zespół CHEMIA, który rozgrzał publiczność i dał koncert, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

- REKLAMA -

1 KOMENTARZ

  1. Tradycyjnie, w ostatnią sobotę. kto to pisze? Nie wiedziałem że Sobota, 3 listopada była ostatnią sobotą. Szkoda że w listopadzie nie będzie już Soboty.

KOMENTARZE

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasza Mława, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię