Eksperymentalna wystawa w mławskim muzeum. Jutro wernisaż

0
211
- REKLAMA -

Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej zaprasza na „Wielość rzeczywistości. O nas i muzeum”. Jest to eksperymentalna wystawa przygotowana przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, która została zrealizowana w ramach projektu badawczego „Wielość rzeczywistości”.

- REKLAMA -

Wystawa jest niezwykła, ponieważ jej współtwórcami są odbiorcy, którzy za jej pośrednictwem przeniosą się w odkrywczą i pasjonującą podróż po wszystkich zmysłach odczuwania świata. Każdy uczestnik będzie mieć możliwość aktywnego wykreowania własnej ścieżki zwiedzania i pozostawienia na niej swojego śladu poprzez przedmiot wart – jego zdaniem – uwagi.

Źródło: Organizatorzy

Inspiracjami do powstania wystawy były estetyka modernizmu oraz koncepcja „Wielość rzeczywistości w sztuce” autorstwa Leona Chwistka, polskiego malarza, filozofa i teoretyka sztuki. Pracownicy muzeum w ramach wystawy przewidzieli także przestrzeń do wymiany zdań i własnych spostrzeżeń oraz doświadczeń o naszej obecności w muzeum. Swój punkt widzenia będzie można przedstawić w dowolnym miejscu ekspozycji.

Wystawa składa się z siedmiu stoisk zatytułowanych: konstruuję, patrzę, słucham, piszę, jestem, rozmawiam, szukam. Autorem jej koncepcji jest Janusz Byszewski. O aspektach wystawy opowie jej kurator Beata Nessel-Łukasik.

Wernisaż odbędzie się w środę, 23 stycznia 2019 r. o godz. 12.00 w Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie. Wystawę będzie można oglądać do 28 lutego br. Zapraszamy!

KOMENTARZE

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasza Mława, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

Powiadomienia są wysyłane na podany adres email.
Adres email nie jest widoczny dla innych użytkowników.
Nie wysyłamy niechcianych wiadomości.
Jednym kliknięciem możesz zrezygnować z subskrybcji