Strona główna Kultura Eksperymentalna wystawa w mławskim muzeum. Jutro wernisaż

Eksperymentalna wystawa w mławskim muzeum. Jutro wernisaż

-

Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej zaprasza na „Wielość rzeczywistości. O nas i muzeum”. Jest to eksperymentalna wystawa przygotowana przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, która została zrealizowana w ramach projektu badawczego „Wielość rzeczywistości”.

- R E K L A M A -"))

Wystawa jest niezwykła, ponieważ jej współtwórcami są odbiorcy, którzy za jej pośrednictwem przeniosą się w odkrywczą i pasjonującą podróż po wszystkich zmysłach odczuwania świata. Każdy uczestnik będzie mieć możliwość aktywnego wykreowania własnej ścieżki zwiedzania i pozostawienia na niej swojego śladu poprzez przedmiot wart – jego zdaniem – uwagi.

Źródło: Organizatorzy

Inspiracjami do powstania wystawy były estetyka modernizmu oraz koncepcja „Wielość rzeczywistości w sztuce” autorstwa Leona Chwistka, polskiego malarza, filozofa i teoretyka sztuki. Pracownicy muzeum w ramach wystawy przewidzieli także przestrzeń do wymiany zdań i własnych spostrzeżeń oraz doświadczeń o naszej obecności w muzeum. Swój punkt widzenia będzie można przedstawić w dowolnym miejscu ekspozycji.

Wystawa składa się z siedmiu stoisk zatytułowanych: konstruuję, patrzę, słucham, piszę, jestem, rozmawiam, szukam. Autorem jej koncepcji jest Janusz Byszewski. O aspektach wystawy opowie jej kurator Beata Nessel-Łukasik.

Wernisaż odbędzie się w środę, 23 stycznia 2019 r. o godz. 12.00 w Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie. Wystawę będzie można oglądać do 28 lutego br. Zapraszamy!

SourceUMM

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasza Mława, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

Dołącz do dyskusji...

Będzie zwrot „nadpłaty” za wodę i ścieki? Ratuszowy prawnik nie ma wątpliwości

W połowie lutego br. Naczelny Sąd Administracyjny uznał uchwałę Rady Miasta Mława dotyczącą taryf za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i odbieranie ścieków za niezgodną...

Filip dzielnie ćwiczy, bo wierzy, że będzie chodził. Rodzice zbierają na operację

10-latek ze Szreńska, Filip Prątnicki, chorujący na artrogrypozę wierzy, że będzie chodził. Jedyną jego szansą jest specjalistyczna i kosztowna operacja. Rodzice apelują o wsparcie....

Ilu kandydatów na jedno miejsce w szkołach w Mławie?

W poniedziałek zakończył się pierwszy etap rekrutacji do mławskich techników, liceów i szkól branżowych. Wnioski o przyjęcie do tych szkół składali uczniowie klas ósmych...

R E K L A M A

R E K L A M A

Kontakt z redakcją tel. 517-023-517
[email protected]
Dział reklamy
tel. 517-121-517
[email protected]
Kontakt z redakcją
Napisz lub zadzwoń