sobota, 20 sierpnia 2022
- REKLAMA -
- REKLAMA -
 • M3 na OKM- atrakcyjna CENA!
  M3 na OKM- atrakcyjna CENA!
  Cena: 228 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Hala produkcyjna, park maszynowy na gruncie 5787 m2
  Hala produkcyjna, park maszynowy na gruncie 5787 m2
  Cena: 920 000 zł  / Miejscowość: Kuczbork-Osada  / Kategoria: Nieruchomości
 • Dwupokojowe mieszkanie 27,56 m2
  Dwupokojowe mieszkanie 27,56 m2
  Cena: 175 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Nowy przestronny dom z dużą działką!
  Nowy przestronny dom z dużą działką!
  Cena: 500 000 zł  / Miejscowość: Sinogóra  / Kategoria: Nieruchomości
 • Wolnostojący lokal użytkowy
  Wolnostojący lokal użytkowy
  Cena: 99 000 zł  / Miejscowość: Krępa  / Kategoria: Nieruchomości
 • Wykończone 3-pokojowe mieszkanie na parterze, nowe budownictwo!
  Wykończone 3-pokojowe mieszkanie na parterze, nowe budownictwo!
  Cena: 399 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Przestronne mieszkanie na I piętrze, ul. Wysoka!
  Przestronne mieszkanie na I piętrze, ul. Wysoka!
  Cena: 412 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Atrakcyjna działka budowlana w Mławie
  Atrakcyjna działka budowlana w Mławie
  Cena: 158 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości

Seks jest boski

-

Jako człowiek z urodzenia skromny i pruderyjny nie odważyłem się jak dotąd poruszać tematów związanych z seksem. A nawet choćby z małżeństwem. Po tym jednak gdy te tematy zostały wyeksponowane przez hierarchów kościelnych, poczułem przypływ odwagi. Hierarcha małopolski wiedzie w tej mierze prym. Najpierw abp Jędraszewski piętnował „ideologię LGBT, zwąc ją „tęczową zarazą” gorszą od koronowirusa, teraz zasłynął „ideologią singli”. Do tej pory nikt jeszcze tej ideologii nie odkrył. A jest niebezpieczna. Dotyka nie tylko zwykłych śmiertelników, ale i poważnych notabli, jak choćby Krystyna Pawłowicz. Najbardziej znanym singlem w Polsce jest Jarosław Kaczyński…..

- R E K L A M A -

 

Metropolita uznał, że pełnia życia możliwa jest tylko w małżeństwie, w rodzinie, single zaś stawiają na egoizm, wygodę i narcyzm, nie płodzą też dzieci. Otworzył tym puszkę Pandory. Na wielu forach społecznościowych rozgorzały spory. Niektórzy złośliwie pytali, skąd on to wszystko wie, nie mając matrymonialnych doświadczeń. Inni wskazywali, jak bardzo cenne jest jego credo. Przecież niedawno wyraził zgodę na drugi ślub kościelny prezesa TVP i to w Łagiewnikach!

Podobno trzeci ślub Jacka Kurskiego z kolejną żoną ma być na Wawelu… Kościół tak bardzo ceni małżeństwo, że zwalnia już wiernych z przysięgi wierności „do grobowej deski”. Marta Kaczyńska już kilka razy doświadczała tej pełni… Wielu internautów wyraziło współczucie, bo arcybiskup i inni duchowni w katolicyzmie pozbawieni są własnej rodziny. Obowiązuje ich celibat, który tak często doskwiera. Coraz więcej nieformalnych związków księży wychodzi na jaw oraz pedofilia. Biskupi to ukrywają, przenoszą księży do innych parafii, ale i tak sprawy wchodzą na wokandy sądów i na czołówki gazet. Ostatnio biskup kaliski Edward Janiak został z tego powodu zawieszony przez papieża. Inni biskupi też są pod pręgierzem, nie tylko opinii publicznej, lecz także tak nieposzlakowanych osób jak ksiądz Isakowicz-Zaleski czy redaktor Terlikowski.

Seks już nie jest tematem tabu w Kościele. Episkopat też wykazuje zainteresowanie życiem seksualnym rodaków a dla tych, którzy nie kochają, jak Pan Bóg przykazał, chce uruchomić specjalne poradnie. Będzie tam można (przy pomocy elektrowstrząsów) odzyskać zdrowie seksualne i właściwą orientację płciową. Rzecznik Praw Dziecka ujawnił niedawno, że edukatorzy seksualni w szkołach podają dzieciom tabletki „na zmianę płci”. Jeśli takie tabletki istnieją, to może po prostu poradnie kościelne mogłyby się w nie zaopatrzyć i podawać je osobom LGBT. W ten sposób zniknęłaby wroga ideologia, która tak przeszkadza małżeństwom. Kilkaset tysięcy kobiet każdego roku skarży się na przemoc w rodzinie…. Ale może to też składa się na tę „pełnię” o której mówił arcybiskup?

Tak czy inaczej, seks jest na fali. W Sejmie pracują nad projektem penalizującym edukację seksualną w szkołach. Do niedawna dzieci edukowały się na podwórkach i nie było w tym nic zdrożnego. Co najwyżej zaskakiwały później rodziców wiedzą i jędrnym językiem…. Prezydent Duda wypowiedział się przeciw związkom partnerskim, chciałby jednak pomóc ludziom żyjącym blisko, ale bez seksu. Gdyby taka ustawa została przygotowana dla ludzi kochających się platonicznie…. to on by podpisał. Jednak osoby o orientacji homoseksualnej nie powinny się (zdaniem prezydenta, ale i polskiego Episkopatu) zakochiwać i tworzyć związków, bo one prowadzą do niewłaściwych zbliżeń. I wtedy takie osoby miałyby „nieuporządkowane życie”. Cała prawica potępia „przelotne związki” gejów i lesbijek, ale jednocześnie nie zrobi nic, aby je ustabilizować poprzez przyznanie jakiejś formy prawnej. Niech tęsknią do pełni życia w związkach małżeńskich, które w Polsce nie są im dostępne. Prezes Kaczyński dostrzega, że Irlandia stała się „pustynią duchową” bo tam LGBT mają prawa i nawet sam premier jest gejem. Cywilizacja tym samym upadła. Ale prezes zrobi wszystko, żeby Europę zbawić, nawet jeśli nie będzie chciała…. Nie na darmo na ulicach miast pojawiły się bilbordy z cytatami z Biblii, na przykład odnoszącymi się do ubioru („kobieta nie będzie nosiła ubioru mężczyzny ani mężczyzna ubioru kobiety, kto tak postępuje obrzydły jest dla Pana Boga swego”). W przygotowaniu są ponoć bilbordy odnoszące się do ukamienowania nieposłusznych synów czy rozwiązłych żon, wszystkie to cytaty z Księgi Powtórzonego Prawa.

Jednak inaczej wypowiada się papież Franciszek w wywiadzie-rzece, udzielonym niedawno włoskiemu dziennikarzowi Carlo Petriniemu. Papież stwierdza, że przyjemności kulinarne wynikające ze smacznego posiłku lub miłosnego stosunku pochodzą od Boga i całkiem niesłusznie padły ofiarą „nadgorliwości Kościoła”.

Przyjemność, która pochodzi od Boga, nie jest ani katolicka, ani chrześcijańska, ani żadna inna, jest po prostu boska.

Od siebie dodam, że również św. Augustyn głosił nadrzędne wartości jak wiara, nadzieja i miłość. Ale najważniejsza według niego jest miłość. Czyż nie jest to najlepsza ideologia?

AUTOR: Daniel Kortlan

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
7 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
czytelniczka
czytelniczka
1 rok temu

Myślę, że pan Daniel Kortlan – niezależnie czy w to wierzy, czy nie- kiedyś tak jak ja stanie przed Tronem Najwyższego. I tak jak ja będzie musiał zdać sprawę ze swoich grzechów. I warto o tym pomyśleć, bo każdy dziennikarz zda sprawę Bogu także ze swojej pracy. Dziś Bóg – Słowo – Pismo Święte – jest wykpiony. Jest takie przysłowie, które mówi, że jednooki w krainie ślepców może uchodzić za króla, ale ten kto widzi na dwoje oczu jest już podejrzewany o to, że odszedł od zmysłów. Jak pisze pewien mądry duchowny, który dodam uczciwie odszedł z zakonu ( ale też nigdy nie zdjął habitu) bo uznał, że to co robi papież Franciszek jest jawną kpiną z Boga – ów Bóg nieustannie jest uznawany za szaleńca, jest wyśmiewany i niezrozumiany – i dzieje się tak cokolwiek by uczynił. Większość ludzi Go nie pojmuje, więc Go wyśmiewa, albo zbywa. „Odszedł od zmysłów – powiedzieli Bogu ludzie”. Pan też tak mówi Panie Danielu. Żeby pisać o seksie w ujęciu teologicznym trzeba mieć jednak większą wiedzę i szersze spojrzenie. Zdziwiłabym się gdybym przeczytała choć jeden pana tekst w którym poparły pan… Boga. Najbardziej zdziwiło mnie powiązanie ideologi LGBT z przemocą domową, choć może nic już dziwić nie powinno. Z pana (pod)tekstu wynika że jak będą małżeństwa jednopłciowe to nie będzie przemocy. To niech pan sięgnie do Pisma Świętego i przeczyta co się stało w Gibea.

prawak
prawak
Odpowiedź do  czytelniczka
1 rok temu

brawo za cięto ripostę . ja zazwyczaj doczytuje do połowy i zaczyna mnie mdlić . Z daleka trąci lewactwem !

Anżej
Anżej
Odpowiedź do  prawak
1 rok temu

A ja nienawidzę prawactwa pisowskiego i mdlą mnie teksty innego felietonisty na łamach portalu oraz komentarze przekabaconych przez tvpis i nawiedzonych w podzięce za 500* lub 13-tą emeryturę.

Anonimowo
Anonimowo
Odpowiedź do  czytelniczka
1 rok temu

Czytelniczko nie strasz tu Pismem Świętym i Bogiem.
Czy Ty naprawdę uważasz, że Bóg stworzył świat w ciągu 7 dni?
Jaki Bóg stworzył np. hinduski świat?
Bogów wymyślili sobie ludzie. Na przestrzeni wieków wierzenia się zmieniały. Była wiara w wielu bogów, z czasem ludzie stworzyli sobie wiarę w jednego boga. Po części jest to dobre, bo wiara na ogół nie szkodzi, a pomaga ludziom, chyba że ktoś jest fanatykiem religijnym… wtedy to już zupełnie inna sprawa.
Droga czytelniczko:
Ideologii LGBT nie ma! Są ludzie LGBT. Każdy z tych ludzi jest inny i ma inne poglądy, tak samo jak nie ma dwóch takich samych osób wśród ludzi hetero.
Podejrzewam, że autor felietonu lepiej zna i rozumie słowa biblii niż Pani.

Ola
Ola
1 rok temu

Super artykuł.

Marzena
Marzena
1 rok temu

To prawda, seks jest boski panie Danielu

Zieloni
Zieloni
1 rok temu

100 procent racji. Ludzie a nie ideologia, tak panie Kaczynski. Sa oni w Polsce dyskryminowani i terroryzowani. Nasz nie/rzad sie tylko temu przyglada przy uciesze kleru.

Pogoda na weekend dla Mławy

0
W nadchodzący weekend w Mławie i najbliższej okolicy według synoptyków będzie niebezpiecznie.   Pogoda na weekend dla Mławy Trwające od 15 sierpnia ostrzeżenie IMGW przed upałami 2...
piknik militarny

Wojsko w mieście w rocznicę Bitwy pod Mławą

0
W ramach obchodów 83. rocznicy Bitwy pod Mławą w sobotę 27 sierpnia 2022 r. w parku miejskim organizowany będzie piknik historyczny. Swój udział w...
fontanna przy handlowcu w Mławie

Fontanna przy Handlowcu wyłączona

1
Na dworze upał a fontannę przy Handlowcu wyłączono. Powód? Prace remontowe. Więc, jak zapewniają w urzędzie, to tylko tymczasowe.    Fontanna przy Handlowcu wyłączona Według urzędu miasta...

Ogromne utrudnienia dla podróżnych

0
Od dwóch lat trwa modernizacja stacji oraz dworca kolejowego Warszawa Zachodnia, na który dojeżdżają pociągi Kolei Mazowieckich z Mławy. Ogromne utrudnienia dla podróżnych potrwają...
- REKLAMA -
 • Do wynajęlcia lokal usługowo-handlowy, 130,35 m2
  Do wynajęlcia lokal usługowo-handlowy, 130,35 m2
  Cena: 4 565 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
 • Lokal na sprzedaż w centrum Mławy !
  Lokal na sprzedaż w centrum Mławy !
  Cena: 120 000 zł  / Miejscowość: Mława  / Kategoria: Nieruchomości
https://www.geobear.pl/jak-rozpoznac-osiadanie-podlogi-fundamentow/

Ściany i posadzki pękają. Jak skutecznie pozbyć się problemu i uniknąć kosztownych napraw?

0
Ignorowanie pierwszych oznak osiadania domu — jak pękające ściany i posadzki -może prowadzić do większych kłopotów związanych z kosztownymi naprawami, które potrafią przewyższyć koszty...

Orlęta rozbite, Tamka uległa w karnych

1
Za nami pierwsza runda Pucharu Polski na szczeblu okręgowym. Do walki przystąpiły trzy ekipy z powiatu mławskiego. Do kolejnej fazy przedostały się tylko rezerwy...
Grzebskiego

Uwaga na Grzebskiego [ZDJĘCIA]

1
Trwają prace drogowe na ulicy Grzebskiego w Mławie. Ruch kołowy jest utrudniony. Uważajcie.   Jak informowaliśmy (TUTAJ), drogowcy zrywają nawierzchnię bitumiczną, ażeby położyć nową. Tymczasem ruch...
- REKLAMA -
s7

Trasa S7 Napierki – Płońsk cała dwujezdniowa

0
To dobra wiadomość, choć nie oznacza zakończenia prac. Trasa S7 Napierki - Płońsk jest cała dwujezdniowa. 17 sierpnia w godzinach popołudniowych udostępniono do ruchu...
Padlewskieego

Wnioski o dodatek węglowy już można składać

3
Uwaga mławianie. Od czwartku 18 sierpnia 2022 r. można składać wnioski o wypłatę dodatku węglowego. Wypełnione formularze przyjmą od mieszkańców urzędnicy w oddziale Urzędu...
Grzebskiego

Ruch będzie wstrzymany. Wymiana nawierzchni

0
Od 18 sierpnia 2022 r. drogowcy zaplanowali wymianę nawierzchni bitumicznej na jednej z głównych arterii miasta, czyli na ul. Grzebskiego. Wystąpią utrudnienia w ruchu...
pożar lasu

Gorący czas dla strażaków

0
Trzeba uprzątnąć gniazdo szerszeni? Wiatr zerwał dach? Zdarzył się wypadek? Dzwonimy po straż. Latem jej linia jest rozgrzana do czerwoności. Strażacy zawsze muszą być gotowi do działania,...
- REKLAMA -

Gorący czas dla strażaków

7
0
Przejdź do komentarzyx
()
x