czwartek, 28 października 2021
- REKLAMA -
- REKLAMA -
 • Gotowy do wynajęcia dom parterowy koło Mławy
 • Działka 2400m2 z warunkami zabudowy, okolice Mławy

Seks jest boski

-

Jako człowiek z urodzenia skromny i pruderyjny nie odważyłem się jak dotąd poruszać tematów związanych z seksem. A nawet choćby z małżeństwem. Po tym jednak gdy te tematy zostały wyeksponowane przez hierarchów kościelnych, poczułem przypływ odwagi. Hierarcha małopolski wiedzie w tej mierze prym. Najpierw abp Jędraszewski piętnował „ideologię LGBT, zwąc ją „tęczową zarazą” gorszą od koronowirusa, teraz zasłynął „ideologią singli”. Do tej pory nikt jeszcze tej ideologii nie odkrył. A jest niebezpieczna. Dotyka nie tylko zwykłych śmiertelników, ale i poważnych notabli, jak choćby Krystyna Pawłowicz. Najbardziej znanym singlem w Polsce jest Jarosław Kaczyński…..

- R E K L A M A -

 

Metropolita uznał, że pełnia życia możliwa jest tylko w małżeństwie, w rodzinie, single zaś stawiają na egoizm, wygodę i narcyzm, nie płodzą też dzieci. Otworzył tym puszkę Pandory. Na wielu forach społecznościowych rozgorzały spory. Niektórzy złośliwie pytali, skąd on to wszystko wie, nie mając matrymonialnych doświadczeń. Inni wskazywali, jak bardzo cenne jest jego credo. Przecież niedawno wyraził zgodę na drugi ślub kościelny prezesa TVP i to w Łagiewnikach!

Podobno trzeci ślub Jacka Kurskiego z kolejną żoną ma być na Wawelu… Kościół tak bardzo ceni małżeństwo, że zwalnia już wiernych z przysięgi wierności „do grobowej deski”. Marta Kaczyńska już kilka razy doświadczała tej pełni… Wielu internautów wyraziło współczucie, bo arcybiskup i inni duchowni w katolicyzmie pozbawieni są własnej rodziny. Obowiązuje ich celibat, który tak często doskwiera. Coraz więcej nieformalnych związków księży wychodzi na jaw oraz pedofilia. Biskupi to ukrywają, przenoszą księży do innych parafii, ale i tak sprawy wchodzą na wokandy sądów i na czołówki gazet. Ostatnio biskup kaliski Edward Janiak został z tego powodu zawieszony przez papieża. Inni biskupi też są pod pręgierzem, nie tylko opinii publicznej, lecz także tak nieposzlakowanych osób jak ksiądz Isakowicz-Zaleski czy redaktor Terlikowski.

Seks już nie jest tematem tabu w Kościele. Episkopat też wykazuje zainteresowanie życiem seksualnym rodaków a dla tych, którzy nie kochają, jak Pan Bóg przykazał, chce uruchomić specjalne poradnie. Będzie tam można (przy pomocy elektrowstrząsów) odzyskać zdrowie seksualne i właściwą orientację płciową. Rzecznik Praw Dziecka ujawnił niedawno, że edukatorzy seksualni w szkołach podają dzieciom tabletki „na zmianę płci”. Jeśli takie tabletki istnieją, to może po prostu poradnie kościelne mogłyby się w nie zaopatrzyć i podawać je osobom LGBT. W ten sposób zniknęłaby wroga ideologia, która tak przeszkadza małżeństwom. Kilkaset tysięcy kobiet każdego roku skarży się na przemoc w rodzinie…. Ale może to też składa się na tę „pełnię” o której mówił arcybiskup?

Tak czy inaczej, seks jest na fali. W Sejmie pracują nad projektem penalizującym edukację seksualną w szkołach. Do niedawna dzieci edukowały się na podwórkach i nie było w tym nic zdrożnego. Co najwyżej zaskakiwały później rodziców wiedzą i jędrnym językiem…. Prezydent Duda wypowiedział się przeciw związkom partnerskim, chciałby jednak pomóc ludziom żyjącym blisko, ale bez seksu. Gdyby taka ustawa została przygotowana dla ludzi kochających się platonicznie…. to on by podpisał. Jednak osoby o orientacji homoseksualnej nie powinny się (zdaniem prezydenta, ale i polskiego Episkopatu) zakochiwać i tworzyć związków, bo one prowadzą do niewłaściwych zbliżeń. I wtedy takie osoby miałyby „nieuporządkowane życie”. Cała prawica potępia „przelotne związki” gejów i lesbijek, ale jednocześnie nie zrobi nic, aby je ustabilizować poprzez przyznanie jakiejś formy prawnej. Niech tęsknią do pełni życia w związkach małżeńskich, które w Polsce nie są im dostępne. Prezes Kaczyński dostrzega, że Irlandia stała się „pustynią duchową” bo tam LGBT mają prawa i nawet sam premier jest gejem. Cywilizacja tym samym upadła. Ale prezes zrobi wszystko, żeby Europę zbawić, nawet jeśli nie będzie chciała…. Nie na darmo na ulicach miast pojawiły się bilbordy z cytatami z Biblii, na przykład odnoszącymi się do ubioru („kobieta nie będzie nosiła ubioru mężczyzny ani mężczyzna ubioru kobiety, kto tak postępuje obrzydły jest dla Pana Boga swego”). W przygotowaniu są ponoć bilbordy odnoszące się do ukamienowania nieposłusznych synów czy rozwiązłych żon, wszystkie to cytaty z Księgi Powtórzonego Prawa.

Jednak inaczej wypowiada się papież Franciszek w wywiadzie-rzece, udzielonym niedawno włoskiemu dziennikarzowi Carlo Petriniemu. Papież stwierdza, że przyjemności kulinarne wynikające ze smacznego posiłku lub miłosnego stosunku pochodzą od Boga i całkiem niesłusznie padły ofiarą „nadgorliwości Kościoła”.

Przyjemność, która pochodzi od Boga, nie jest ani katolicka, ani chrześcijańska, ani żadna inna, jest po prostu boska.

Od siebie dodam, że również św. Augustyn głosił nadrzędne wartości jak wiara, nadzieja i miłość. Ale najważniejsza według niego jest miłość. Czyż nie jest to najlepsza ideologia?

AUTOR: Daniel Kortlan

- R E K L A M A -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Na podany adres email otrzymasz powiadomienie po akceptacji komentarza przez moderatora.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasza Mława" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy.

UŻYTKOWNIK PONOSI WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI ZAMIESZCZANE PRZEZ SIEBIE W PORTALU NASZA MŁAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE NARUSZENIE PRAW LUB DÓBR OSÓB TRZECICH ORAZ SZKODY Z TEGO TYTUŁU.
7 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie
czytelniczka
czytelniczka
1 rok temu

Myślę, że pan Daniel Kortlan – niezależnie czy w to wierzy, czy nie- kiedyś tak jak ja stanie przed Tronem Najwyższego. I tak jak ja będzie musiał zdać sprawę ze swoich grzechów. I warto o tym pomyśleć, bo każdy dziennikarz zda sprawę Bogu także ze swojej pracy. Dziś Bóg – Słowo – Pismo Święte – jest wykpiony. Jest takie przysłowie, które mówi, że jednooki w krainie ślepców może uchodzić za króla, ale ten kto widzi na dwoje oczu jest już podejrzewany o to, że odszedł od zmysłów. Jak pisze pewien mądry duchowny, który dodam uczciwie odszedł z zakonu ( ale też nigdy nie zdjął habitu) bo uznał, że to co robi papież Franciszek jest jawną kpiną z Boga – ów Bóg nieustannie jest uznawany za szaleńca, jest wyśmiewany i niezrozumiany – i dzieje się tak cokolwiek by uczynił. Większość ludzi Go nie pojmuje, więc Go wyśmiewa, albo zbywa. „Odszedł od zmysłów – powiedzieli Bogu ludzie”. Pan też tak mówi Panie Danielu. Żeby pisać o seksie w ujęciu teologicznym trzeba mieć jednak większą wiedzę i szersze spojrzenie. Zdziwiłabym się gdybym przeczytała choć jeden pana tekst w którym poparły pan… Boga. Najbardziej zdziwiło mnie powiązanie ideologi LGBT z przemocą domową, choć może nic już dziwić nie powinno. Z pana (pod)tekstu wynika że jak będą małżeństwa jednopłciowe to nie będzie przemocy. To niech pan sięgnie do Pisma Świętego i przeczyta co się stało w Gibea.

prawak
prawak
Odpowiedź do  czytelniczka
1 rok temu

brawo za cięto ripostę . ja zazwyczaj doczytuje do połowy i zaczyna mnie mdlić . Z daleka trąci lewactwem !

Anżej
Anżej
Odpowiedź do  prawak
1 rok temu

A ja nienawidzę prawactwa pisowskiego i mdlą mnie teksty innego felietonisty na łamach portalu oraz komentarze przekabaconych przez tvpis i nawiedzonych w podzięce za 500* lub 13-tą emeryturę.

Anonimowo
Anonimowo
Odpowiedź do  czytelniczka
1 rok temu

Czytelniczko nie strasz tu Pismem Świętym i Bogiem.
Czy Ty naprawdę uważasz, że Bóg stworzył świat w ciągu 7 dni?
Jaki Bóg stworzył np. hinduski świat?
Bogów wymyślili sobie ludzie. Na przestrzeni wieków wierzenia się zmieniały. Była wiara w wielu bogów, z czasem ludzie stworzyli sobie wiarę w jednego boga. Po części jest to dobre, bo wiara na ogół nie szkodzi, a pomaga ludziom, chyba że ktoś jest fanatykiem religijnym… wtedy to już zupełnie inna sprawa.
Droga czytelniczko:
Ideologii LGBT nie ma! Są ludzie LGBT. Każdy z tych ludzi jest inny i ma inne poglądy, tak samo jak nie ma dwóch takich samych osób wśród ludzi hetero.
Podejrzewam, że autor felietonu lepiej zna i rozumie słowa biblii niż Pani.

Ola
Ola
1 rok temu

Super artykuł.

Marzena
Marzena
1 rok temu

To prawda, seks jest boski panie Danielu

Zieloni
Zieloni
1 rok temu

100 procent racji. Ludzie a nie ideologia, tak panie Kaczynski. Sa oni w Polsce dyskryminowani i terroryzowani. Nasz nie/rzad sie tylko temu przyglada przy uciesze kleru.

Nakryli go dzięki kamerze

Badania penetracyjne

Badania penetracyjne – na czym polegają?

0
Badania penetracyjne są zaliczane do powierzchniowych grup badań nieniszczących. Pozwalają one na wykrycie wad zewnętrznych materiału lub tych mających połączenie z powierzchnią. Głównie stosowane...

Grobowce nie będą własnością rodzin?

0
Rok temu władza 1 listopada zamknęła nam cmentarze w tym roku wśród jej pomysłów na uporządkowanie przepisów związanych z cmentarzami i chowaniem zmarłych jest...
Policja przy cmentarzu

Organizacja ruchu przy cmentarzach 1 listopada

0
W poniedziałek 1 listopada 2021 r. na ulicach wokół mławskich cmentarzy będzie obowiązywała zmieniona organizacja ruchu.   Szczegóły i mapki poglądowe podajemy poniżej. Kursy autobusów Autobusy wszystkich...
Miejski autobus w Mlawie

Budowa siódemki i kursy MKM

0
Na czas trwania robót na nowej siódemce zostaną zlikwidowane przystanki na całej długości ul. Nowowiejskiej. MPDM wprowadza też zmiany w kursowaniu autobusów MKM.    Zmiany...
- REKLAMA -
 • Medyczna Szkoła Policealna w Przasnyszu
  Medyczna Szkoła Policealna w Przasnyszu
 • Dom przy ul. Zabrody, 2 pokoje, wynajem od zaraz!
  Dom przy ul. Zabrody, 2 pokoje, wynajem od zaraz!
 • ZEZWOLENIA/KARTY POBYTU
 • MIeszkanie w centrum z trzema sypialniami!
  MIeszkanie w centrum z trzema sypialniami!
 • Do wynajęcia dwupokojowe mieszkanie!
  Do wynajęcia dwupokojowe mieszkanie!
 • 3-pokojowe mieszkanie z rynku wtórnego, II piętro
  3-pokojowe mieszkanie z rynku wtórnego, II piętro
 • Urokliwe siedlisko z własnym lasem!
  Urokliwe siedlisko z własnym lasem!
 • Mieszkanie do wynajęcia 51,97 wpełni wyposażone
  Mieszkanie do wynajęcia 51,97 wpełni wyposażone
wóz policyjny jadący drogą

Apel do świadków wypadku

0
Apel ciechanowskiej policji do uczestniczki i świadków zdarzenia drogowego z udziałem rowerzystki.    Ciechanowska Policja zwraca się z apelem o zgłoszenie się uczestniczki oraz świadków zdarzenia...
Najlepsi w nocnym turnieju

Anonimowi najlepsi w nocnym turnieju

0
Za nami kolejna edycja nocnego turnieju piłki nożnej o puchar dyrektora mławskiego MOSiR-u. Do rywalizacji przystąpiło aż dziesięć drużyn. Po kilkugodzinnej walce główne trofeum...

Polska szykuje się do wojny, wraca służba wojskowa

0
Polska szykuje się na wojnę, wraca służba wojskowa. Zamiarem rządzących jest, by Polska armia liczyła 250 tys. żołnierzy zawodowych i 50 tys. żołnierzy Wojsk...
- REKLAMA -
banknot na portfelu

Zmiany w 500 plus

0
Rodzice powinni wiedzieć, że szykują się zmiany w 500 plus. Wnioski będzie można składać jedynie drogą elektroniczną. Natomiast obsługę programu "Rodzina 500 plus" przejmuje...
Kogut policyjny

Mazowsze. Zatrzymali nawet kosmonautę

0
Policja zatrzymała za jazdę po alkoholu 80-letniego generała Mirosława Hermaszewskiego - pierwszego i jedynego (jak dotąd) Polaka, który odbył lot w kosmos.    Do zdarzenia doszło...
Plakat - 7 projektów do realizacji

Wszystkie projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza będą realizowane!

0
Laboratorium szalonego naukowca, mural historyczny, szkolenia z wykorzystaniem symulatora jazdy, budowa chodników, przebudowa przejść dla pieszych, budowa siłowni plenerowej oraz warsztaty dla młodzieży to...
Mazowsze. Wiadomości z regionu wyd. 206

Mazowsze. Wiadomości z regionu wyd. 206

0
W tym wydaniu programu informacyjnego "Mazowsze. Wiadomości z regionu" m.in. wyniki Budżetu Obywatelskiego Mazowsza, nowoczesne centrum operacji naczyniowych i onkologicznych mózgu w szpitalu bródnowskim...
- REKLAMA -
7
0
Przejdź do komentarzyx
()
x