– Cały czas są zatrudniani nowi funkcjonariusze. Rok 2016 był dość można powiedzieć bogaty, jeżeli o to chodzi. Przybyło nam nie tylko „świeżych” policjantów, ale także tych, którzy się przenieśli z innych jednostek – zdradza mł. insp. Artur Ryfiński, komendant powiatowy policji w Mławie.
Jak zdradza, tych „świeżo opracowanych” stróżów prawa w zeszłym roku zatrudniono w mławskiej jednostce trzech. Ciągle potrzebne są młode kadry, bo występuje duża płynność, wielu doświadczonych policjantów odchodzi na emerytury.
Komendant podkreśla, że przygotowanie do służby w policji nie jest procesem krótkim, trwa około roku. Najpierw trzeba złożyć stosowne dokumenty, spełnić wymogi (szczegóły TUTAJ), przejśzne i zdrowotne. Kto przetrwa procedury kwalifikacyjne, może liczyć na zatrudnienie. ć testy sprawnościowe, psychologic
W bieżącym roku komendant wojewódzki policji w Radomiu planuje następujące przyjęcia do służby:
22 luty – 30 osób,
23 maj – 55 osób,
22 sierpnia – 35 osób,
12 grudnia – 102 osoby.
Nowi mają trafić także do mławskiej komendy. Obecnie zatrudnia ona 142 funkcjonariuszy, jest też 26 etatów cywilnych.
– Będąc policjantem możesz robić w życiu wiele pożytecznego służąc ludziom i dbając o ich bezpieczeństwo. Jest to wyjątkowa profesja – wymagająca, ale jednocześnie dająca dużo satysfakcji i, jak chyba żadna inna, niesamowite możliwości rozwoju – zachęca Wojewódzka Komenda Policji w Radomiu.
Jak podkreśla, wybierając swoją przyszłość warto wiedzieć, że policja oferuje szeroki wachlarz możliwości rozwoju, a także uzupełniania swojego wykształcenia na poziomie studiów różnego stopnia i w ramach szkoleń specjalistycznych. Mówiąc o predyspozycjach, oprócz tych podstawowych, odpowiednio wykorzystane będą te bardzo indywidualne. Konkretną ścieżkę kariery można bowiem wybrać w różnych dziedzinach.