Występ, podczas którego usłyszymy największe przeboje muzyki filmowej rozpocznie się o godz. 19 w sali kina Miejskiego Domu Kultury w Mławie.
Na scenie wystąpią Hadrian Filip Tabęcki (fortepian), Grzegorz Bożewicz (akordeon, bandoneon), Piotr Malicki (gitara) oraz Elbląska Orkiestra Kameralna.
Sylwetki artystów
Hadrian Filip Tabęcki
Wszechstronnie uzdolniony, lider, założyciel zespołu Kameleon. Kompozytor, aranżer, pianista, producent muzyczny, reżyser i scenarzysta. Człowiek z ogromnym poczuciem humoru. Muzyka jest częścią jego osobowości. Stały współpracownik takich artystów jak m.in. Krystyna Tkacz, Michał Bajor, Jacek Bończyk, Magdalena Kumorek. Jako pianista współtworzy zespół TANGATA QUINTET, który specjalizuje się w interpretacjach muzycznych tanga argentyńskiego. Ponadto jego utwory znalazły się na płytach Jose Cury, Jacka Bończyka oraz Mieczysława Szcześniaka. Nagrywa dla rozgłośni radiowych i telewizyjnych (Program III Polskiego Radia, Polskie Radio Kraków, Program 1 i 2 TVP). Założyciel Stowarzyszenia „Muzyka bez granic”.
Grzegorz Bożewicz
Jeden z nielicznych wirtuozów bandoneonu w Polsce, jednocześnie akordeonista, pianista, kompozytor i pedagog. Utalentowany, wszechstronny, artysta, współtwórca i członek wielu projektów m. in. Tango Attack, Barrio Loco, Jidisze Tango, Olympos, Tangodirection. Doceniany interpretator muzyki argentyńskiej, greckiej, irlandzkiej, francuskiej jak również barokowej i współczesnej. Ukończył UMFC w Warszawie. Jego niepowtarzalny, pełen ekspresji język muzyczny wciąż krystalizuje się i nabiera niezwykłych kolorów zachwycających odbiorców. Koncertuje solowo, kameralnie, ale również z towarzyszeniem orkiestr i chórów na rozmaitych estradach, w tym Opery i Filharmonii Podlaskiej, Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu oraz Filharmonii Narodowej w Warszawie.
Piotr Malicki
Studiował na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego na wydziale Filozofii. Jego czynny kontakt z muzyką rozpoczął się w latach szkoły podstawowej. Uczęszczał wtedy na lekcje gitary klasycznej do Ogniska Muzycznego. Będąc w szkole średniej, pobierał prywatne lekcje w Szkole Muzycznej II Stopnia przy ul. Bednarskiej. W tym czasie zetknął się z muzyką jazzową i zaczął występować publicznie. Gra na gitarze klasycznej i elektrycznej. Współpracuje z różnymi muzykami i grywa w różnych, głównie kameralnych składach, wykonując różną stylistycznie muzykę. Kilka lat temu odnalazło go i zawładnęło nim tango. Jako pewna postawa, pewien rodzaj stanu ducha spowodowało ono, że muzyka stała się jego stylem życia, sposobem myślenia…
Elbląska Orkiestra Kameralna
Istnieje od 2007 roku. Jej muzykami są młodzi i utalentowani absolwenci gdańskiej Akademii Muzycznej, w dużej części zaczynający edukację w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu, laureaci wielu konkursów solowych i kameralnych. Szefem artystycznym Orkiestry jest Marek Moś, dyrygent i kameralista. Repertuar Elbląskiej Orkiestry Kameralnej obejmuje utwory klasyczne i współczesne, ze szczególnym uwzględnieniem muzyki polskiej. Zespół regularnie bierze udział w wydarzeniach muzycznych o randze ogólnopolskiej i europejskiej. Jest także angażowany przy realizacji ważnych uroczystości, jubileuszy w kraju i za granicą. Za swą działalność artystyczną Elbląska Orkiestra Kameralna została uhonorowana Nagrodą Prezydenta Miasta Elbląga (2008 i 2009) i Nagrodą Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego (2010). Elbląska Orkiestra Kameralna otrzymała także tytuł Kreatora Kultury (2015).
W programie koncertu między innymi:
• Suita Bohaterska (Wołodyjowski/Czarne Chmury/Janosik/Bandyta);
• Suita Wojownicza (Gladiator/Piraci z Karaibów/Indiana Jones);
• Suita Sensacyjna (James Bond/Stawka większa niż życie/Mission Impossible/07 zgłoś się/Pink Panther/Vabank);
• As time goes by (Casablanca);
• W. Szpilman: W małym kinie;
• F. Lai: Where Do I Begin? (Love story);
• W. Kilar / A. Walaciński: Czterej Pancerni i pies;
• W.Kilar: Walc z filmu „Ziemia obiecana”;
• Waldemar Kazanecki: Walc z filmu „Noce i dnie”.