Widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas! kontakt@naszamlawa.pl

24 stycznia 2017, imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz

Wybory w okręgu nr 3 do Rady Miasta Mława za nami
2015-06-01 06:55:20
Komitet Wyborczy Wyborców Sławomira Kowalewskiego zyskuje jednego radnego, Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość traci aktywnego członka w radzie.

Ponowne wybory w okręgu nr 3 do Rady Miasta Mława odbyły się 31 maja br., po tym, jak w związku z postanowieniem Sądu Okręgowego w Płocku wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski zarządził ponowne ich przeprowadzenie.

O mandat radnego walczyli: Kazimierz Smoliński (KWW Mława 2014), Marian Wilamowski (KWW Sławomira Kowalewskiego), Wojciech Krajewski (KW Prawo i Sprawiedliwość). Wcześniej komisja wyborcza skreśliła z listy Grażynę Piwowarską (Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnota Mławska), która złożyła pisemne oświadczenie o wycofaniu zgody na kandydowanie.

W minioną niedzielę głosować mogli mieszkańcy 22 ulic. Głosowanie przeprowadzono w Obwodowej Komisji Wyborczej znajdującej się w Zespole Placówek Oświatowych Nr 2 przy ul. Przyrynek 5 w Mławie.

Uprawnione do głosowania były 1143 osoby. Wydano 483 karty i tyle samo wyjęto z urny. Ważnych głosów było 481 (stwierdzono 2 nieważne).

Mimo że o mandat radnego starało się trzech kandydatów, to walka toczyła się między dwoma. Najwięcej głosów otrzymał Marian Wilamowski – 240, i to on po kilku miesiącach przerwy ponownie zasiądzie w Radzie Miasta Mława. Mandatu nie uzyskał jego główny kontrkandydat Wojciech Krajewski, na którego zagłosowało 227 mieszkańców. Natomiast krzyżyk przy nazwisku Kazimierza Smolińskiego postawiło niewiele, bo tylko 14 osób. Frekwencja wyniosła 42,25 proc.

Członkowie siedmioosobowej komisji nie stwierdzili żadnych uwag co do przebiegu głosowania i nie wnieśli zarzutów.

Komitet Wyborczy Wyborców Sławomira Kowalewskiego po zmianach wprowadził do Rady Miasta Mława 10 osób (na 21 radnych). KW Prawo i Sprawiedliwość reprezentuje teraz tylko jeden radny – Michał Pol.Autor: lm
Poleć znajomemu | Drukuj | Poleć na Facebook facebook
Komentarze
Wydawca portalu NaszaMława.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

dodał: ~wyborca • data dodania: 2015-06-01
Taaa, zaraz ze strony PiS rozpocznie się larum, że wybory zostały sfałszowane. Oni nigdy nie potrafią uznać swojej przegranej.

poprzednia 1 2 wszystkich komentarzy: 21
autor:
e-mail:
treść:
Wpisz kod: Pomiń czwarty znak.

Sonda

Nie ma aktualnie żadnych aktywnych sond.


Nasza strona wygenerowała już odsłon