Widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas! kontakt@naszamlawa.pl

24 stycznia 2017, imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz

Wod-Kan sprawdza, gdzie odprowadzamy deszczówkę
2016-12-22 07:02:01
Dotychczas skontrolowano 200 budynków, w 40 przypadkach wykryte zostały nieprawidłowości.
- Co jakiś czas przeprowadzamy takie kontrole, bo mieszkańcy różnie do tego podchodzą. Pojawiają się nowe budynki, nie każdy doczyta, co jest zapisane w umowie na dostawę wody i odbiór ścieków – mówi Marek Dusiński, prezes Zakładu Wodociągów, Kanalizacji i Oczyszczalni Ścieków „Wod-Kan” w Mławie.
 
Jak wyjaśnia, końcowym elementem sprawdzania jest zadymianie sieci kanalizacji sanitarnej przy użyciu wytwornicy bezwonnego i nieszkodliwego dymu wprowadzanego do magistrali przez studnię kontrolno-rewizyją. Jeśli wychodzi on rynnami, czy kratkami wiadomo, że odpływ wód opadowych jest podłączony do kanalizacji. 
 
- Do tej pory skontrolowaliśmy szczegółowo około 200 budynków na terenie miasta, w 40 były większe lub mniejsze nieprawidłowości – zdradza Marek Dusiński.
 
Chodzi, na przykład, o rynny lub kratki przed garażem podłączone do sieci kanalizacyjnej. W przypadku wykrycia takiej nieprawidłowości, właściciel budynku ma 14 dni na jej usunięcie i w większości mieszkańcy czynią to w wyznaczonym terminie. Jeśli jednak ktoś by się uchylał, grożą mu konsekwencje, między innymi rozwiązanie umowy na dostawę wody i odbiór ścieków, czy grzywna – do 10 tys. zł.
 

Poza tym Wod-Kan zwraca uwagę, że wprowadzanie wód opadowych do kanalizacji sanitarnej powoduje istotny wzrost ilości ścieków docierających do oczyszczalni, co zwiększa całkowity koszt ich oczyszczania, co z kolei może przełożyć się na wzrost stawki za odprowadzane ścieków. Źródło: fot. Wod-Kan Mława
Autor: el
Poleć znajomemu | Drukuj | Poleć na Facebook facebook
Komentarze
Wydawca portalu NaszaMława.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

dodał: ~Ktoś... • data dodania: 2016-12-22
Wod-Kan zaczyna grozić czy ostrzegać a może to zapowiedź następnej podwyżki...
Raczej wygląda na to ostatnie. a w ub. roku o tej porze wszystko wyglądało cudownie. Wod-Kan nie widział konieczności podwyżek. Ogólny bilans przedstawiał się idealnie. W połowie 2016r. wprowadzono drastyczne podwyżki za ścieki, a teraz znów w ten przedświąteczny czas znów Wod-Kan macha różdżką i wróży kolejne podwyżki.
PPP kosztuje - odważne PPP burmistrza.
Pozdrawiam świątecznie odważnego pana burmistrza.

wszystkich komentarzy: 1
autor:
e-mail:
treść:
Wpisz kod: Przepisz tylko pierwszy oraz drugi znak.

Sonda

Nie ma aktualnie żadnych aktywnych sond.


Nasza strona wygenerowała już odsłon