Widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas! kontakt@naszamlawa.pl

24 stycznia 2017, imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz

Uczniowie Gimnazjum nr 1 poznali zawód i specyfikę pracy policjanta
2016-12-20 12:58:35
W piątek 16 grudnia 2016 roku uczniowie klasy IIIa Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika wraz z wychowawcami: Mirosławą Daszkiewicz - Kramkowską i Wiolettą Machnij udali się do Komendy Powiatowej Policji w Mławie na spotkanie z panią aspirant Anną Pawłowską. Celem było poznanie zawodu policjanta i specyfiki pracy.

Celem  było poznanie zawodu policjanta i specyfiki pracy. Gospodyni przypomniała rolę policji oraz historię jej powstania w niepodległej Polsce. Wyjaśniła, na czym polega praca policjanta w poszczególnych wydziałach, jak również w terenie, przedstawiła również stopnie awansu zawodowego. Nie zabrakło także informacji dotyczących sytuacji trudnych podczas wykonywania obowiązków służbowych oraz samej drogi do bycia policjantem. Pani aspirant podkreśliła, że aby myśleć o wykonywaniu tego zawodu w przyszłości, należy mieć dobre wyniki w nauce i dbać o swój rozwój fizyczny.

Młodzież była bardzo zainteresowana podjętym tematem. Zadała wiele szczegółowych pytań, dzięki którym uzyskała rzetelną wiedzę.Źródło: Gimnazjum nr 1 Mława
Autor: oprac. sp
Poleć znajomemu | Drukuj | Poleć na Facebook facebook
Komentarze
Wydawca portalu NaszaMława.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału.
autor:
e-mail:
treść:
Wpisz kod: Przepisz tylko trzeci znak.

Sonda

Nie ma aktualnie żadnych aktywnych sond.


Nasza strona wygenerowała już odsłon