Widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas! kontakt@naszamlawa.pl

24 stycznia 2017, imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz

Strażacy 5 godzin gasili pożar
2017-01-02 10:43:09
Drewniana stodoła w Gradzanowie Włościańskim (gm. Radzanów) prawdopodobnie zapaliła się od materiałów pirotechnicznych.
Strażacy otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu 1 stycznia po północy.
 
- Po dojechaniu koledzy stwierdzili, że ogniem całkowicie zajęta jest drewniana stodoła kryta eternitem wraz z przybudówką. 10 metrów dalej znajdowała się obora, na którą także podawano prądy wody, w obronie – relacjonuje Tomasz Podgórski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mławie.
 
Akcja ratowników trwała ok. 5 godz. Na miejscu działały zastępy zawodowych strażaków z Mławy i Żuromina oraz druhów z OSP w Radzanowie, Gradzanowie Włościańskim i Strzegowie.
 
Straty oszacowano na mniej więcej 50 tys. zł. Budynek spłonął całkowicie, a oprócz tego 20 ton zboża, 80 bel słomy, 50 bel siana oraz przetrzymywany tam sprzęt rolniczy. 
 
- Stodoła prawdopodobnie zapaliła się od materiałów pirotechnicznych. Policja prowadzi postepowanie w tej sprawie - informuje Tomasz Podgórski.

 Źródło: fot. OSP Strzegowo
Autor: el
Poleć znajomemu | Drukuj | Poleć na Facebook facebook
Komentarze
Wydawca portalu NaszaMława.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału.
autor:
e-mail:
treść:
Wpisz kod: Wpisz jedynie pierwszy oraz czwarty znak.

Sonda

Nie ma aktualnie żadnych aktywnych sond.


Nasza strona wygenerowała już odsłon