Widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas! kontakt@naszamlawa.pl

24 stycznia 2017, imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz

Ratusz przypomina: Odśnieżajmy chodniki
2016-12-05 06:44:14
- Mieszkańcom przypominamy o obowiązku odśnieżania chodników, a administratorom budynków również o konieczności usuwania śniegu i nawisów lodowych z dachów – apelują urzędnicy.

 W ostatnim czasie w Mławie spadł śnieg, którego pokrywa miała nawet do 16 cm grubości. 


- Nagłe opady zaskoczyły mławian. Podchodzimy do tego w sposób wyrozumiały, w zamian licząc na dobrą współpracę mieszkańców – informuje Marek Wysocki, komendant Straży Miejskiej.
 
Chodniki gminne odśnieżają pracownicy firmy Agrosan oraz osoby zatrudnione w ramach robót publicznych i z nakazów sądowych.
 
Mieszkańców ratusz prosi o stosowanie się do zapisu Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Mława i odśnieżanie chodników przylegających do posesji. Obowiązek ten spoczywa także na administratorach budynków, którzy śnieg muszą usuwać również z dachów. Metr sześcienny śniegu waży około 250 kilogramów. Gdy jest mokry, jego waga może wzrosnąć nawet do 600 kilogramów. Przypomina także o konieczności systematycznego usuwania nawisów lodowych, które są zagrożeniem dla bezpieczeństwa ludzi oraz ich mienia.
 
- Na drogach panują trudne warunki. Wszystkich prosimy o ostrożność oraz cierpliwość i wyrozumiałość – informuje urząd miasta.


Źródło: UMM
Autor: Oprac. el
Poleć znajomemu | Drukuj | Poleć na Facebook facebook
Komentarze
Wydawca portalu NaszaMława.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

dodał: ~Ktoś... • data dodania: 2016-12-07
Dziś, 07 grudnia, lekki mróz, na ulicy Piłsudskiego tak na chodniku jak i na ścieżce rowerowej - LODOWISKO !
Od samego początku, czyli od 02 grudnia ten chodnik wraz ze ścieżką rowerową nie był ani razu posypany piaskiem.
Rowerzyści jeżdżą jak po jajku, nie wiem czy śmiać się czy trząść ze strachu o nich. Młodzież ślizga się jak po doskonałej ślizgawce.
SKANDAL
A miasto przypomina o odśnieżaniu chodników - coś tu nie tak.

dodał: ~hakuna mataa • data dodania: 2016-12-06
czytam i czytam i ludzie macie racje, jak tak to w zimę chodnik należy do właściciela posesji, a jak w lato i wypić na nim piwko to juz nie, niech miasto wezmie sie za robote bo po każdych opadach jak toś napisał o pomste do nieba to woła, miasto przypomina mieszkańcom, mieszkańcy przypominają miastu

dodał: ~Jarząbek • data dodania: 2016-12-06
ZR
Może prasa nie dostąpiła tego zaszczytu i nie została zaproszona na tak wielką uroczystość dla lokalnego biznesu i mławskiej śmietanki
Wszak była to gala mecenatu kultury, a więc nie miejsce dla pismaków.

dodał: ~ZR • data dodania: 2016-12-05
Drodzy forowicze a czemu tak cicho po gali wzajemnej adoracji mecenasow mdk u podobno było grubo i cisza w portalach a warto zobaczyc jak bawi sie śmietanka

dodał: ~WLK • data dodania: 2016-12-05
Ciekawe jest to, że zimą kiedy spadnie śnieg, chodnik przy drodze przypisuje się do właściciela posesji (bo jak inaczej nazwać obowiązek odśnieżania), ale już gdy właściciel posesji zaparkuje na tym chodniku samochód, to może dostać mandat, bo chodnik nie jest jego własnością.

dodał: ~Andrzej • data dodania: 2016-12-05
Czy to nie jest idiotyczny przepis z PRL-u, żeby odpowiadał obywatel cywilnie i karnie za nieswoją nieruchomość czyli chodnik. Tylko dlatego, że z jego działką /nieruchomością graniczy,a odwrotnie już nie.A jeszcze bardziej zdumiewające jest to ,że w demokratycznym kraju jakim jest Polska, 27 lat po obaleniu komuny , jest ten przepis egzekwowany .

dodał: ~ODD • data dodania: 2016-12-05
K..wa a ja przypominam władzom miasta o obowiązku odśnieżania ulic zimą. To co dzieje się po każdych padach śniegu w Mławie woła o pomstę do nieba. W końcu płacimy miedzy innymi na ten cel niemałe podatki miastu więc to żadna łaska.

dodał: ~sl • data dodania: 2016-12-05
Kiedy chodnik odśnieża właściciel nieruchomości?

Za chodnik uznaje się wydzieloną część drogi publicznej służącą dla ruchu pieszego położoną bezpośrednio przy granicy nieruchomości. Jeżeli zatem chodnik przylega bezpośrednio do ogrodzenia domu, obowiązek odśnieżania spoczywa na właścicielu nieruchomości. Jeżeli między chodnikiem a granicą działki jest pas zieleni, odśnieżyć powinna już gmina. Śnieg, który uprzątnie z chodnika właściciel, powinien zostać usunięty przez zarządcę drogi.

dodał: ~Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8 • data dodania: 2016-12-05
Przypomnę, że miasto niech odśnieża i posypie piaskiem ulice i chodniki na osiedlu Wólka, Obrońców Mławy oraz Przemysłowe.

dodał: ~Max • data dodania: 2016-12-05
dlaczego miasto nie odśnieża ulicy Szpitalnej na odcinku Szpital-ul.Marszałkowska?

dodał: ~mławiak • data dodania: 2016-12-05
A MY PRZYPOMINAMY RATUSZOWI O SPRZĄTANIU ULICY PCK, NIE TYLKO NA ODCINKU PRZY PARKU ZIELENI, ALE NA CAŁYM-OD KOPERNIKA DO SZPITALNEJ.

dodał: ~ZR • data dodania: 2016-12-05
I przenosze dyskusje z innego portalu dlaczego agrosan. A co z ciezka kasą którą płacimy na utrzymanie.MPDM zmarnowana na co? Dlaczego nie robia tego pracownicy miejskiego podmiotu?

dodał: ~Mieszkaniec • data dodania: 2016-12-05
MIESZKAŃCY PRZYPOMINAJĄ: NIECH MIASTO NIE POBIERA PODATKÓW ZA OKRES ZIMOWY, JAK SAMI MAMY ODŚNIEŻAĆ.

dodał: ~ZR • data dodania: 2016-12-05
Mieszkańcy przypominają odświeżajcie jezdnie
Ps i schowajcie ten czerwony dywan po gali

dodał: ~Rumcajs • data dodania: 2016-12-05
Może sami dajcie dobry przykład i zadbajcie o drogi, chodniki, niech się nie dzieje w Mławie taka katastrofa jaka była w sobotę na wszystkich ulicach, wiaduktach, rondach i chodnikach. To co się działo w sobotę to woła o pomstę do nieba.
W mieście biało, bielusieńko, na chodnikach białe ślizgawki, na ulicach albo czarne albo białe lodowiska. Nigdzie nie posypane piaskiem, i piaskarek też nie było.
A tu nawoływanie do mieszkańców, weźcie się sami do roboty, co znów zima zaskoczyła

dodał: ~PANIE W • data dodania: 2016-12-05
4. Obowiązki utrzymania czystości i porządku na drogach publicznych należą do zarządu drogi. Do obowiązków zarządu drogi należy także:2) pozbycie się błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń uprzątniętych z chodników przez właścicieli nieruchomości przyległych do drogi publicznej;

dodał: ~sis • data dodania: 2016-12-05
Ludzie odsniezaja chodniki odgarniajac snieg na ulice. Spychacz sniegowy odsnieza ulice i chodniki znow zasypane.I tak bez konca...

wszystkich komentarzy: 17
autor:
e-mail:
treść:
Wpisz kod: Pomiń pierwszy, drugi oraz trzeci znak.

Sonda

Nie ma aktualnie żadnych aktywnych sond.


Nasza strona wygenerowała już odsłon