Widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas! kontakt@naszamlawa.pl

24 stycznia 2017, imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz

O seksualności osób niepełnosprawnych
2013-05-28 08:30:37
Film „The Last Taboo”, do którego kompozytorem muzyki jest pochodzący z Mławy Miro Kępiński, jako jeden z 14 filmów startuje w konkursie na IV Belgradzkim Międzynarodowym Festiwalu Filmowym dla Widzów i Twórców Niepełnosprawnych, który odbędzie się w dniach 5 – 7 czerwca.

„The Last Taboo” jest filmem dokumentalnym amerykańskiego reżysera filmowego Alexandra Freemana – 26-letniego filmowca z Bostonu dotkniętego porażeniem mózgowym. Dokument porusza kwestię seksualności niepełnosprawnych, która dla jednych wzbudza kontrowersje, a w innych ciekawość. Światowa organizacja Everyone Matters, która walczy o równe prawa wszystkich ludzi zauważyła film Freemana i umieściła jego zwiastun na głównej stronie swojego serwisu. Należy tutaj również wspomnieć, że organizację tę wspierają m.in. Sir Paul McCartney, Daniel Craig, czy Christina Aguilera.

"I may be in a wheelchair but I still like sex," says Alexander Freeman, the 25 year old filmmaker with Cerebral Palsy who has completed a provocative documentary that broaches what he calls "the last taboo": sex and disability.

"Może i jestem na wózku inwalidzkim ale wciąż lubię seks" - mówi Alexander Freeman, 25 letni filmowiec z porażeniem mózgowym, który nakręcił prowokacyjny dokument, poruszający ten temat i nazwał go "ostatnie tabu": seks i niepełnosprawność.

Film został wyprodukowany przez wytwórnię Alexandra Outcast Productions, która skupia się na tematach takich jak niepełnosprawność, seksualność, tożsamość, bieda. Miro Kępiński jest również członkiem tej wytwórni.

Mirosław „Miro” Kępiński (ur. 27.07.1980r. w Mławie) - współczesny gitarzysta, sitarzysta, kompozytor muzyki filmowej, producent. Pierwsze nauki gry na gitarze klasycznej pobierał w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Mławie (dyplom). Ukończył też Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach (gitara elektryczna). Grę na gitarze podszkalał w IMDColl (teraz SAAColl) w Edynburgu. Na co dzień komponuje muzykę do filmów oraz współpracuje z artystami z całego świata, tworząc nowe projekty.

Podczas swojej przygody z szeroko pojętą muzyką grał lub gra w takich zespołach jak:

Yahatra – art-rock, rock progresywny

Meyatra – muzyka eksperymentalna, ambient, mnimal

Yorga – klasyczna muzyka indyjska, sitar

Płytę "The Singular Sound of The Brain" projektu Meyatra wyprodukował amerykański producent Kramer, znany m.in. z pracy nad kultowym hitem „Girl, you’ll be a woman soon” do filmu Pulp Fiction. Inny projekt Coldstate współtworzy z Izraelczykiem Maorem Appelbaumem, na stałe mieszkającym w Los Angeles inżynierem masteringu, który w dorobku ma pracę nad płytami takich gwiazd jak Sepultura, Rob Halford, Biohazard, czy Walter Trout.

„The Last Tabor” nie jest jedynym filmem zrobionym wspólnie z Freemanem. Współpracowali przy: “The Last Three Weeks”, czy “Does Your Uncle Know?”. Ostatni film, do którego Miro skomponował muzykę, to „Peace.Love.Understanding” zrealizowany przez Wade’a Laxton’a (film obecnie czeka na udział w festiwalach).

http://www.bosifest.rs/en/Autor: lm
Poleć znajomemu | Drukuj | Poleć na Facebook facebook
Komentarze
Wydawca portalu NaszaMława.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

dodał: ~ja • data dodania: 2013-05-28
No proszę, proszę. Takie osiągnięcia.Super.

wszystkich komentarzy: 1
autor:
e-mail:
treść:
Wpisz kod: Opuść czwarty znak.

Sonda

Nie ma aktualnie żadnych aktywnych sond.


Nasza strona wygenerowała już odsłon