Widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas! kontakt@naszamlawa.pl

24 stycznia 2017, imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz

Wiadukty. Co dalej?
2011-05-19 13:52:36
Trwają już prace torowe na linii kolejowej E 65 Ciechanów-Mława. Wkrótce mają się też rozstrzygnąć losy budowy wiaduktów na mławskim odcinku.

Przetarg dotyczący budowy wiaduktu w pobliżu firmy LG (LCS Działdowo), ma się rozstrzygnąć w czerwcu br.

- Jeśli podmioty, które nie zostaną wybrane w przetargu, nie odwołają się od decyzji przetargowej, to pod koniec czerwca powinniśmy już z wykonawcą podpisać umowę, a prace będziemy mogli rozpocząć już w sierpniu tego roku – mówi Jerzy Majder, kierownik kontraktu z PKP PLK S.A.

Jeśli chodzi o pozostałe dwa wiadukty (okolice stacji Mława Miasto oraz stacji Mława Wólka), dopiero w czerwcu br. ma zostać ogłoszony przetarg na ich wykonawcę.

W związku z tym 13 maja doszło do spotkania projektantów z mieszkańcami, od których PKP wykupiło grunty w okolicach ulicy Podmiejskiej. Mławianie zostali poinformowani o przebiegu skrzyżowania dwupoziomowego w okolicach ich domów. Na szczęście prace te prowadzone będą na terenach niezamieszkałych.

Po 15 września ma także ruszyć budowa nowych peronów, które usytuowane będą w miejscu, gdzie miasto planuje budowę zintegrowanego dworca PKS-PKP. Zostaną wykonane dwa perony o długości 300 m każdy (te obecne mają długość 200 m). Będą one przystosowane do obsługi pociągów dalekobieżnych i połączone z planowanym wiaduktem.Autor: lm
Poleć znajomemu | Drukuj | Poleć na Facebook facebook
Komentarze
Wydawca portalu NaszaMława.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

dodał: ~MK • data dodania: 2011-05-19
LCS Działdowo jak już. Lokalne Centrum Sterowania.

dodał: ~Lechu • data dodania: 2011-05-19
Chcemy aby obwodnica Mławy już była nie da już bez tej obwodnicy robi się ciężko każdy minimum ma już po 2 samochody.

wszystkich komentarzy: 2
autor:
e-mail:
treść:
Wpisz kod: Przepisz tylko pierwszy znak.

Sonda

Nie ma aktualnie żadnych aktywnych sond.


Nasza strona wygenerowała już odsłon