Widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas! kontakt@naszamlawa.pl

24 stycznia 2017, imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz

Miasto otrzymało refundację kosztów remontu MDK
2016-12-06 06:53:39
To prawie 2,9 mln zł, czyli 85 proc. wartości przedsięwzięcia. Część pieniędzy już została rozdysponowana.
- Ponad rok temu, dokładnie 28 listopada 2015 r., Miasto Mława złożyło wniosek o umieszczenie na liście rezerwowej Indykatywnego Wykazu Indywidualnych Projektów Kluczowych RPO WM 2007-2013 projektu o nazwie: „Przebudowa, nadbudowa i rozbudowa MDK przy ul. Stary Rynek w Mławie – etap I”. Był on realizowany od 1 stycznia 2013 r. do 30 kwietnia 2015 r. Całkowita wartość projektu wyniosła  3 383 886,68 zł. Miasto złożyło wniosek w ramach Priorytetu VI. „Wykorzystanie walorów naturalnych i kulturowych dla rozwoju turystyki i rekreacji”, z działania 6.1. Kultura – informuje Magdalena Grzywacz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Mława.
 
Zdradza, że po kilku etapach oceny wniosek został wstępnie zakwalifikowany do dofinansowania, uzyskując najwyższą liczbę punktów ze wszystkich projektów złożonych w ramach naboru. Inwestycja polegała na zmodernizowaniu budynku domu kultury i dostosowaniu go do obowiązujących przepisów. 
 
- Dzięki temu powstał obiekt bez barier architektonicznych, w którym w zorganizowany i interesujący sposób mogą spędzać wolny czas mieszkańcy miasta i osoby je odwiedzające – podkreśla rzeczniczka.
 
Umowę o dofinansowanie projektu burmistrz Sławomir Kowalewski podpisał 4 października br. Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych reprezentował Mariusz Frankowski, p.o. dyrektora tej jednostki.
 
Miasto otrzymało dofinansowanie w wysokości 2 876 303,68 zł, czyli 85 proc. wartości przedsięwzięcia. Z uwagi na fakt, że przedmiot projektu był zrealizowany już w momencie składania wniosku o dofinansowanie, wydatki, jakie zostały poniesione na jego realizację, zostały zrefundowane ze środków UE. 
 
Z uzyskanej kwoty dofinansowania 553 700 zł zostało wprowadzonych na ostatniej sesji Rady Miasta Mława do budżetu 2016 roku. 350 000 zł pójdzie na wyposażenie sali fitness na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, 55 000 zł pokryje wydatki Miejskiego Domu Kultury w Mławie związane z zakupem przestrzennych form świetlnych, które pojawią się w przestrzeni miejskiej w okresie świątecznym, 60 000 zł przeznaczone zostało na przegląd prawny i finansowy spółki WOD-KAN. Taka sama kwota została przekazana na prace związane z adaptacją lokalu przy ul. 18 Stycznia na potrzeby biurowe. Pozostała kwota – 28 700 zł pokryje odpis na zakładowy fundusz socjalny jednostek oświatowych.
 

Reszta środków znajduje się na rachunku miasta i w przyszłym roku wejdzie do budżetu jako wolne środki z lat ubiegłych. Autor: el
Poleć znajomemu | Drukuj | Poleć na Facebook facebook
Komentarze
Wydawca portalu NaszaMława.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

dodał: ~do Urzędnika Ktoś... • data dodania: 2017-01-15
To co piszesz, czyli „Przebudowa,... w Mławie – etap I”. to oferta przetargowa właśnie mająca na celu wyłonienie wykonawcy wniosku.

"FIRMA ZEWNĘTRZNA OPRACOWYWAŁA WNIOSEK.
- nie pani dyrektor
- nie pracownik UM>
tylko zewnętrzna spółka komandytowa.

Oj, Urzędniku - kiepski z ciebie urzędnik.
W sumie te 3 tysiące nie jest aż tak ważne, jeśli miasto otrzymało refundację, ale...
rodzi się pytanie:

CO ROBIĄ URZĘDNICY W UM


dodał: ~Adela • data dodania: 2017-01-13
czy urząd zamierza wyremontowac kino?

dodał: ~Urzędnik • data dodania: 2016-12-20
kto napisał wniosek - tu jest odpowiedź.

file:///C:/Users /User/Downloads/opracowanie-st udium-wykonalnosci-dla-projekt u-pn-przebudowa-nadbudowa-i-ro zbudowa-mdk-przy-ul-stary-ryne k-w-mlawie-etap-i-.pdf

Wyst arczy pomyśleć. Nie żadna firma konsultingowa a Urzędnik. Firma wykonała jedynie załącznik. Pozdrawiam,

dodał: ~Jarząbek • data dodania: 2016-12-14
Sp. z o.o. Spółka komandytowa
ul. Batorego 46/52, lok. 14
87-100 Toruń
Wybrany Wykonawca zaoferował wykonanie przedmiotu zamówienia za kwotę 3 073,77 zł brutto.
Czyżby to właśnie to

dodał: ~Jarząbek • data dodania: 2016-12-14
No przecież wiadomo:
FIRMA ZEWNĘTRZNA OPRACOWYWAŁA WNIOSEK.
- nie pani dyrektor
- nie pracownik UM
tylko jakaś firma konsultingowa.
O kosztach jego opracowania miasto nic nie mówi.
Zniknęła z portali równie.ż informacja, że to zewnętrzna firma opracowywała wniosek.

dodał: ~wml • data dodania: 2016-12-10
czy dowiemy się komu zawdzięczamy że Kasa Miasta zostałata zasilona. Czy to ludzie Burmistrza /urzędnicy czy wynajęta Firma, jeśli Firma to ile zarobiła

dodał: ~do burmistrza • data dodania: 2016-12-08
Firma konsultacyjna opracowywała wniosek o środki? - ha, mamy tak utalentowaną panią dyrektor MDK, która podobno jest fachowcem od zdobywania środków na różne cele i to nie ona opracowywała wniosek? Jak to jest?

dodał: ~ramzes • data dodania: 2016-12-07
Ja z kolei uważam że trzeba się cieszyć z tych pieniędzy bo bądź co bądź jest to zysk. Czy właściwie ta kasa jest wydawana czy nie to już inna bajka. Gdyby tych pieniędzy nie było to podejrzewam że wydano by istniejące środki na te same rzeczy. Tak czy inaczej gratuluję. W końcu się doczekaliśmy. Aczkolwiek skoro jest mowa o MDK to kiedy nastąpi remont kina? Myślę że te środki powinny być właśnie na ten cel a nie jako "wolne środki"

dodał: ~do mławianina • data dodania: 2016-12-07
Cóż, jak zauważasz, ciągle mamy dużo takich Wieś i Zbyszków zapatrzonych we włodarza jak w guru

dodał: ~wml • data dodania: 2016-12-07
czy to firma konsultingowa zdobyła pieniądze czy Urzędnicy Ratusza. Jeśli firma to ile Ratusz zapłacił, może jest ktoś zorientowany, ile kosztowało napisanie tego wniosku. dobry wniosek, dobra decyzja Panie Burmistrzu. Byle tak dalej, może na inne inwestycje uda sie pozyskać pieniądze.

dodał: ~Wiesia i Zbyszek • data dodania: 2016-12-07
Gratulujemy Panie BUrmistrzu. To bardzo dobra wiadomość. A narzekających prosze nie słuchać. Chcą Pana zdenerwować i podważyć Pana zasługi. To jest śmieszne, bo wszędzie i ciągle piszą to samo

dodał: ~mławianin • data dodania: 2016-12-07
Jak stara płyta w tych komentarzach. Narzekacie a i tak wybieracie, nudne to się staje. Zbliża się kolejna kampania, przemyślcie ludzie uważnie.

dodał: ~Radny Bezradny • data dodania: 2016-12-07
Pan Burmistrz pamięta o swojej obietnicy wyborczej budowy lodowiska. Kiedy natura przychodzi mu z pomocą, tak jak miało to miejsce wczorajszego wieczora i robi się ślisko, to nawet jedna piaskarka przez długie godziny nie pojawia się w miescie. Moze wiec czesc tej jałmużny(bo trudno to nazwać pozyskaniem srodkow)przeznaczyć mozna na zakup urządzenia do odśnieżania, posypywania a w lecie sprzątania i ten nowy lokal administracyjny przeznaczyć do jego obsługi

dodał: ~Józef • data dodania: 2016-12-06
P. Burmistrzu , oby tak dalej !

dodał: ~dre • data dodania: 2016-12-06
Przepraszam czy Urząd miasta to fundacja albo organizacja charytatywna ? Najpierw pomoc spółdzielni mieszkaniowej teraz Wod-Kanowi. Co to ma być? Mieszkańcom pomóżcie, mieszkania zbudujcie, ulice naprawcie itp. bo to są wasze zadania.

dodał: ~Ktoś... • data dodania: 2016-12-06

Na co będzie wydana reszta tych pieniędzy, panie burmistrzu
czy na remont MDK
Czy na II etap tego remontu został już opracowany i złożony odpowiedni wniosek
dodał: ~Ktoś... • data dodania: 2016-12-06
cd
60 tys.zł na na adaptację lokalu na biura - a to mało powierzchni biurowej ma ratusz - przecież jest zamiar remontu popówki w parku, a więc po co remontować coś co jest piątym kołem u wozu.
60 tys.zł na Wod-Kan to już jakiś absurd, chyba kuż dość dużo zarobili w bieżącym półroczu na podwyżkach, a więc ekspertyzę mogą sobie robić we własnym zakresie, tyle tylko, że ta ekspertyza to pewnie pod kolejne PPP


dodał: ~Ktoś... • data dodania: 2016-12-06
Masz 100% racji Obywatelu, pieniądze zrefundowane przez UE na MDK zostają przeznaczone na jakieś drobne nic nieznaczące cele, a wręcz skonsumowane na jakieś widzimisię:
55 tys.zł na jakieś przestrzenne formy świetlne to chyba jakiś żart, co to za formy świetlne tyle mają kosztować bawimy się w wielką metropolię

dodał: ~ratusz • data dodania: 2016-12-06
jarząbek tak trzymać. Pieniądze pozyskane roztrwonione. To dopiero gospodarz.

dodał: ~Jarząbek • data dodania: 2016-12-06
Myślący - mylisz się, nie wszyscy, bo mimo wszystko nie wywiązuje się ze swych obietnic.
Gdzie:
- dworzec zintegrowany
- remont kina czyli II etap remontu MDK
i jeszcze wiele innych obietnic.
Pewnych rzeczy się nie zapomina

1 2 następna wszystkich komentarzy: 26
autor:
e-mail:
treść:
Wpisz kod: Przepisz jedynie drugi oraz czwarty znak.

Sonda

Nie ma aktualnie żadnych aktywnych sond.


Nasza strona wygenerowała już odsłon