Widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas! kontakt@naszamlawa.pl

24 stycznia 2017, imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz

Mandaty, pouczenia i odebrane dowody rejestracyjne
2016-12-23 06:34:31
Mławscy policjanci podsumowali prowadzone od 10 grudnia działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Akcja prowadzona była na terenie całego województwa mazowieckiego do 21 grudnia 2016 r. Podczas kontroli, policjanci zwracali szczególną uwagę na prawidłowe oświetlenie pojazdów.
W ramach akcji policjanci przeprowadzili ponad 540 kontroli stanu oświetlenia pojazdów, w ponad 16 proc. przypadków ujawniono nieprawidłowości w zakresie oświetlenia. Policyjne kontrole zakończyły się dla 30 kierujących mandatami karnymi, natomiast w ponad 50 sytuacjach policjanci zastosowali pouczenia. Podczas działań z uwagi na zły stan techniczny pojazdu zatrzymali 14 dowodów rejestracyjnych.
 

Mundurowi przypominają, że w okresie jesienno-zimowym prawidłowe oświetlenie pojazdów ma szczególne znaczenia z uwagi na niekorzystne warunki atmosferyczne, szybko zapadający zmrok, oraz mgły utrzymujące się zarówno w dzień jak i w nocy. Od świtu do zmierzchu światła pełnią jedynie rolę oznaczania pozycji pojazdu na drodze. Po zapadnięciu zmroku dodatkowym zadaniem przednich świateł pojazdu jest również oświetlanie drogi i co szczególnie istotne, wszelkich nieoświetlonych przeszkód. Prawidłowe działanie świateł w pojeździe ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, w tym pieszych i rowerzystów. Zasięg pola oświetlonego przez reflektory, zwłaszcza przy użyciu świateł mijania, jest determinowany poza ich ogólnym stanem technicznym, takimi czynnikami jak: właściwe ustawienie wysokości, prawidłowy rozkład granicy światła i cienia oraz natężeniem emitowanego światła. Wszelkie niedomagania w tym zakresie mogą skutkować między innymi niedostatecznym oświetleniem drogi i jej poszczególnych części albo prowadzić do oślepiania innych uczestników ruchu drogowego, np. przy zastosowaniu niehomologowanych świateł samowyładowczych. Autor: KPP Mława
Poleć znajomemu | Drukuj | Poleć na Facebook facebook
Komentarze
Wydawca portalu NaszaMława.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

dodał: ~Auto • data dodania: 2016-12-23
Powinno być więcej takich kontroli

wszystkich komentarzy: 1
autor:
e-mail:
treść:
Wpisz kod: Przepisz jedynie trzeci oraz czwarty znak.

Sonda

Nie ma aktualnie żadnych aktywnych sond.


Nasza strona wygenerowała już odsłon