Widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas! kontakt@naszamlawa.pl

24 stycznia 2017, imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz

KPP Mława. Były mandaty i pouczenia
2016-12-13 06:32:45
W ubiegłym tygodniu działania policjantów ruchu drogowego skupione były m. in. na bezpieczeństwie pieszych. Okres jesienno–zimowy to czas w którym wzrasta liczba niebezpiecznych zdarzeń z udziałem pieszych. By im zapobiec, warto przypominać o zasadach bezpieczeństwa.

 Od ub. poniedziałku do piątku policjanci ruchu drogowego prowadzili wzmożone kontrole, dotyczące bezpieczeństwa pieszych. Pod policyjnym nadzorem znalazły się przejścia dla pieszych – szczególnie te, gdzie dochodziło już do zdarzeń drogowych. Policjanci współpracowali także z operatorami monitoringu miejskiego. Partole drogówki zwracały również szczególną uwagę na zachowanie kierujących względem pieszych.

 
Wzmożone kontrole prowadzone były między innymi w rejonach pasaży handlowych, szkół, kościołów, przystanków autobusowych – a więc wszędzie tam, gdzie odbywa się nasilony ruch pieszych.
 
Podczas działań „Piesi”, trwających od 5 do 9 grudnia oraz piątkowych działań NURD, policjanci ujawnili w sumie 73 wykroczenia, popełnione przez pieszych oraz 93 wykroczenia popełnione przez innych uczestników ruchu drogowego. W połowie przypadków wykroczeń, popełnianych przez pieszych, policjanci stosowali pouczenia. Mandatem karnym kończyły się te kontrole, w których piesi rażąco łamali przepisy ruchu drogowego, narażając siebie i innych na niebezpieczeństwo, np. zmuszając kierowcę do gwałtownego hamowania itp.
 
Nie zabrakło także mandatów, nałożonych na kierujących za wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu pieszych. Najczęściej było to nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, znajdującemu się na przejściu dla pieszych lub parkowanie w pobliżu przejścia. 
 
Działania prewencyjno–kontrolne, dotyczące bezpieczeństwa pieszych są prowadzone systematycznie.


Autor: KPP Mława
Poleć znajomemu | Drukuj | Poleć na Facebook facebook
Komentarze
Wydawca portalu NaszaMława.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

dodał: ~ela • data dodania: 2016-12-13
paniusie mławskie, zakładając czarną kurte jesteście słabo widoczne! noście odblaski jeśli życie wam miłe....

dodał: ~kierowca • data dodania: 2016-12-13
a jeśli pieszy na pasach wyjdzie zza ciężarówki i nie zdążę zahamować mimo małej prędkości? kto będzie winny?

wszystkich komentarzy: 2
autor:
e-mail:
treść:
Wpisz kod: Wpisz jedynie pierwszy oraz czwarty znak.

Sonda

Nie ma aktualnie żadnych aktywnych sond.


Nasza strona wygenerowała już odsłon