Widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas! kontakt@naszamlawa.pl

24 stycznia 2017, imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz

Kościół Świętej Trójcy ma najpiękniejsze obrusy w Polsce
2012-02-08 09:29:01
Kościół Świętej Trójcy pod wezwaniem Św. Stanisława B.M. w Mławie zajął pierwsze miejsce w konkursie na "Najładniej przystrojony ołtarz naszymi obrusami liturgicznymi w kościele", który ogłosiła firma "Urbanowicz - Haft" z Wrocławia.

Mławska parafia, w związku z wygraną, otrzymała nagrodę w wysokości 10.000 zł, druga nagroda w wysokości 5.000 zł przypadła parafii NMP z Tarnobrzega, trzecia - 3.000 zł należy do parafii św. Rodziny w Tarnowie. Kilka parafii otrzymało nagrody po 1000 zł. a ponad 200 parafii wyróżnienia.

- Na ten konkurs zdjęcia z naszego kościoła z różnymi dekoracjami ołtarzy w ciągu ostatnich lat przesłała siostra Regina, nasza zakrystiana, która zajmuje się wystrojem wszystkich ołtarzy – napisał na stronie internetowej parafii ks. proboszcz Ryszard Kamiński.

- Gratulujemy przede wszystkim Siostrze Reginie tego zwycięstwa. Dziękujemy Siostrze za troskę o nasz kościół. Dziękujemy za staranną i troskliwą opiekę nad naszą świątynią i zawsze stosowny do roku liturgicznego wygląd wszystkich ołtarzy. Bóg zapłać! Dziękujemy też serdecznie mieszkańcom parafii i Gościom, za systematyczne i chętne, składanie ofiar do puszki pod chórem na kwiaty do ozdabiania ołtarzy. Naprawdę warto..– czytamy dalej na stronie parafii.Źródło: http://www.mlawatrojca.plock.opoka.org.pl
Autor: lm
Poleć znajomemu | Drukuj | Poleć na Facebook facebook
Komentarze
Wydawca portalu NaszaMława.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

dodał: ~petent • data dodania: 2012-02-10
Wielu z nich to ma nietylko teorie ale i praktyke

dodał: ~Patryk • data dodania: 2012-02-09
wyobraź sobie koko, że ten facet w czarnej kiecce wie bardzo dużo o rodzinie i jej problemach, choćby z tego powodu, że np. do spowiedzi przychodzi np. matka, a potem jej córka - on zna problemy widziane z różnych stron - rzeczywiste problemy, stąd zna życie jak nikt inny i z rozmów, wielu ludzi ufa księżom; ma też dobre wykształcenie: teologia + filozofia + psychologia + pedagogika - to wszystko jest na tzw. teologii

dodał: ~odd • data dodania: 2012-02-09
kościół nie płaci podatków od sakramnętów

dodał: ~koko • data dodania: 2012-02-09
@ urzednik,prowadząc jednoosobowa działalność odprowadzam większe podatki niż wszystkie Mławskie kościoły razem wzięte, (zarówno % jak i kwotowo)polecam \\\"z dnia 17 maja 1989 r. o gwarancjach wolności sumienia i wyznania\\\" link do forum: http://tnij.com/7JJHc , ja na podatki pracuje 6 m-cy w roku, najwięcej do powiedzenia w sprawie dziecka,rodziny,prokreacji ma facet w czarnej kiecce który z własnego wyboru nigdy nie będzie miał w/w nic wspólnego

dodał: ~mireks258 • data dodania: 2012-02-08
No to teraz proponuję wybory najseksowniejszej zakonnicy ... czy ktoś wie jakie mamy szanse ?

dodał: ~do koko • data dodania: 2012-02-08
koko dałeś się zmanipulować antyklerykalnym mediom, przykro mi, że jesteś zmanipulowany, ale muszę Cię uświadomić: kościół płaci podatki:

dodał: ~Patryk • data dodania: 2012-02-08
Widzisz, koko, więc za Ciebie też Kościół płaci podatki

dodał: ~urzędnik do koko • data dodania: 2012-02-08
Kościół płaci podatek od nieruchomości, płaci też podatek od każdego człowieka zamieszkałego na terenie parafii (nie ważne czy wierzący, praktykujący). Jeżeli na parafii jest np 3 księży każdy płaci za tą samą ilość osób, 0,40 gr za osobę z tego co wiem raz na kwartał.

dodał: ~kasia • data dodania: 2012-02-08
Brawa na stojąco księże Proboszczu

dodał: ~koko • data dodania: 2012-02-08
wow ale nius, wolałbym przeczytać że jako jedyny w tym kraju postanowił płacić podatki do kasy miasta od gruntów na których stoi.

dodał: ~odd • data dodania: 2012-02-08
Jak by słyszał Bóg takie bzdety to by mu ręce opadły …….

wszystkich komentarzy: 11
autor:
e-mail:
treść:
Wpisz kod: Opuść pierwszy oraz czwarty znak.

Sonda

Nie ma aktualnie żadnych aktywnych sond.


Nasza strona wygenerowała już odsłon