Widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas! kontakt@naszamlawa.pl

24 stycznia 2017, imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz

Jest dofinansowanie. Powstanie sztuczne boisko
2015-06-03 07:06:17
Koszt inwestycji oszacowano na 5 milionów złotych, z czego milion złotych dołoży Ministerstwo Sportu i Turystyki. Wkrótce ma ruszyć budowa.

W Mławie piłkę nożną w różnych grupach wiekowych trenuje kilkaset osób. Nie ma miesiąca, abyśmy nie informowali o sukcesach młodych zawodników klubu na arenie krajowej. MKS ma sponsora strategicznego, wizja zarządu jest jasno określona – awans do wyższej ligi.

Jednak na przeszkodzie do dalszego rozwoju między innymi stoi brak odpowiedniej infrastruktury. Zawodnicy mają problem z treningami na przykład wczesną wiosną, gdzie obiekty jest bardzo trudno należycie przygotować.

Już wiele lat temu działacze i sami sportowcy zwrócili się do władz miasta o wybudowanie w pierwszej kolejności sztucznego bocznego boiska, na którym mogliby trenować piłkarze.

Obietnicę budowy takiego obiektu złożył burmistrz podczas obchodów 90-lecia MKS Mławianki Mława. Od tego momentu minęły dwa lata i wszystko na to wskazuje, że Sławomir Kowalewski dotrzyma słowa.

Jak informuje ratusz, pełnowymiarowe boisko treningowe ze sztuczną nawierzchnią już niedługo powstanie na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Ministerstwo Sportu i Turystyki właśnie opublikowało ranking przyznanych grantów. Mława znalazła się na 31. miejscu wśród blisko 80 miast i gmin, które otrzymały dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Wniosek o dofinansowanie inwestycji został złożony w lutym br.

Milion złotych z ministerstwa pokryje część kosztów, jakie miasto poniesie na modernizację boiska w północno-wschodniej części bazy MOSiR.

- Na powierzchni blisko 8 tysięcy metrów kwadratowych zostaną ułożone dynamiczne podłoże i trawa syntetyczna. Nie zabraknie dodatkowej infrastruktury: oświetlenia, piłkochwytów, zaplecza, chodników. Koszt inwestycji oszacowano na 5 milionów złotych, jednak jej rzeczywista cenę poznamy po przetargu. Budowa ma ruszyć jeszcze w lipcu tego roku i potrwa do końca września 2016 – poinformowała rzeczniczka ratusza Magdalena Grzywacz.

Przebudowa boiska treningowego jest I etapem większego zadania: „Przebudowy obiektów sportowych na terenie MOSIR w Mławie”. Celem całego projektu jest modernizacja istniejącego wielofunkcyjnego obiektu sportowego o zróżnicowanej funkcji (stadion lekkoatletyczny, główne boisko do piłki nożnej, boisko treningowe, infrastruktura i oświetlenie).

 - Zainteresowanie sportem w naszym mieście jest bardzo duże i potrzeby w związku z tym też mamy znaczące. Wierzę, że nasza inwestycja przyczyni się do rozwoju piłki nożnej w Mławie, a nasze drużyny już wkrótce zobaczymy w rozgrywkach najwyższego szczebla – skomentował burmistrz Sławomir Kowalewski.Źródło: mlawa.pl
Autor: lm
Poleć znajomemu | Drukuj | Poleć na Facebook facebook
Komentarze
Wydawca portalu NaszaMława.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

dodał: ~Cisza • data dodania: 2015-06-03
A gdzie info o otwarciu wiaduktu w dzielnicy przemysłowej. Dlaczego taka cisza w tym temacie.

dodał: ~emil • data dodania: 2015-06-03
Za te pieniądze można wybudować kilka ulic. Kopaczom nie chce się wiosna biegać po mokrej trawie a ludzie musza grzęznoć w błocie.

dodał: ~piki • data dodania: 2015-06-03
I na co to jak oni grać nie potrafią, a można by coś innego zrobić.

dodał: ~kibic • data dodania: 2015-06-03
Brawo, Brawo i jeszcze raz Brawo Panie Burmistrzu !

poprzednia 1 2 wszystkich komentarzy: 24
autor:
e-mail:
treść:
Wpisz kod: Pomiń drugi oraz trzeci znak.

Sonda

Nie ma aktualnie żadnych aktywnych sond.


Nasza strona wygenerowała już odsłon