Widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas! kontakt@naszamlawa.pl

24 stycznia 2017, imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz

„Dziwne praktyki w mławskim kinie”
2016-12-08 06:53:40
Tak zatytułował maila do naszej redakcji mławianin, który – delikatnie mówiąc – nie jest zadowolony, z tego, jak został potraktowany.
Mężczyzna w zeszłym tygodniu wybrał się na seans do kina Kosmos.

- I okazało się czeka na mnie niemiła niespodzianka. Odmówiono mi sprzedaży biletu ponieważ, liczba chętnych była mniejsza niż pięć osób. Dziwna sprawa. Ostanie takie przypadki znałem z autopsji z czasów głębokiej komuny. Ale już od kilkunastu lat w Polsce takie komunistyczne zwyczaje mnie nie dopadły, aż do wizyty w mławskim kinie – opisuje.
 
Jak kontynuuje, pani kasjerka uparcie odmawiała podania osoby, która wydała takie zarządzenie i nie była w stanie określić żadnego dokumentu np. regulaminu kina, nakazującego uzależnienie wyświetlenia filmu od ilości widzów. W końcu udało mu się „wydusić” z niej, że to inicjatywa dyrektor domu kultury. 
 
- Żenująca sprawa. Stałem tak przez prawie 15 minut czekając aż się pojawi jeszcze jakiś amator kina Kosmos. Czekałem ja i jeszcze 2 osoby. Przed samym seansem pojawił się jeszcze jeden pan, który był też zdziwiony odmową sprzedaży biletu, bo był niestety czwarty. Sam mówił, że był ostatnio w tym kinie i na widowni były tylko 2 osoby, a seans się odbył, więc nie mógł zrozumieć uporu kasjerki. Już nawet padła propozycja, żeby złożyć się na piąty bilet, żeby puste krzesło obejrzało film i seans się odbył - relacjonuje nasz czytelnik.
 
Dodaje, że sprawa zakończyła się pozytywnie. Po telefonicznej konsultacji pracownika MDK z dyrektorem placówki bilety zostały sprzedane i seans się odbył. Mławianin pisze, że niesmak jednak pozostał i zniechęcił go ten incydent do odwiedzania kina.
 
Po powrocie do domu sprawdził stronę internetową kina i na stronie głównej,  w regulaminie kina, oraz regulaminie e-sprzedaży nie znalazł żadnego zapisu o uzależnieniu odbycia się seansu filmowego do ilości widzów. Jego zdaniem, działanie polegające na odmowie sprzedaży biletu, było nielegalne. 
 
- Dobrze że jestem mieszkańcem Mławy i mam blisko, ale przyjeżdżając do mławskiego kina z miejscowości oddalonych o kilkanaście kilometrów można się nieźle wkurzyć. Można oczywiście zrozumieć czynnik ekonomiczny, ale przecież bilans strat i zysków w funkcjonowania kina rozkłada się na wszystkie seanse w miesiącu. Na jeden film przychodzi kilka osób, a na innym jest pełna sala. Ponadto MDK powinno krzewić kulturę, a nie ją ograniczać, wracając praktykami wstecz do epoki komunizmu – podkreśla kinoman.
 
Katarzyna Kaszuba, dyrektor domu kultury potwierdza, że „starają się grać seanse od 5 osób”. 

- Jesteśmy kinem jednosalowym, nie multipleksem i nasz bilans zysków i strat jest jednak inny niż w przypadku kin wielosalowych. Zasady tej nie wpisywaliśmy w regulamin, gdyż wiemy, że życie często weryfikuje nakazy, zakazy i twarde ustalenia - wyjaśnia.
 
Dodaje, że zwykle, jeżeli mieszkańcom zależy bardzo na obejrzeniu jakiegoś filmu lub są to osoby przyjezdne, takie seanse się odbywają. Ale często też dwie lub trzy osoby, które przyjdą na seans, decydują się na przybycie innego dnia, gdyż w tak małym gronie nie chcą danego filmu oglądać.
 
Filmy są też wyświetlane, jeżeli bilety zostały zakupione drogą elektroniczną, bo wówczas transakcja została już zawarta.
 

Szefowa MDK-u radzi, aby klienci z uwagami zgłaszali się bezpośrednio do niej. Uważa, że nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu klient-usługodawca. Wtedy można poznać stanowisko obu stron i znaleźć konsensus. Autor: el
Poleć znajomemu | Drukuj | Poleć na Facebook facebook
Komentarze
Wydawca portalu NaszaMława.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

dodał: ~do mławiana • data dodania: 2016-12-13
Żal mi ciebie za taki tok rozumowania
Burmistrz Mławy generuje więcej kosztów, a tym samym strat, a seans w kinie dla jednej osoby to tyle co kropelka w morzu.
Kupujesz bilet w internecie i seans się odbywa mimo, że tylko ty jesteś widzem, ale już
jeśli chcesz kupić w kinie bilet i więcej widzów nie ma, to figa, nie obejrzysz filmu.
Coś tu chyba nie gra nawet tylko patrząc od tej strony.
Kino tak jak basen nie są od przynoszenia miastu zysku.

dodał: ~mławian • data dodania: 2016-12-12
Czy ktoś sie zastanowił jakie koszty ponosi kino wyświetlając film dla jednej pary która przyszła do kina aby się poprzytulać. Czy wy zdajecie sobie sprawę ze wszyscy płacimy podatki za takie fanaberie.

dodał: ~Z daleka do Mławainka • data dodania: 2016-12-10
Może dokańczali ostatnią butelkę wódki.
Bo wódka w gronie 5 osób smakuje wybornie. Heh, chyba, że zagrychy i popitki na miejscu nie było, to i pół godziny latali po mieście, by taką zagrychę z popitką znaleźć.

dodał: ~Heh • data dodania: 2016-12-09
~UM zgadzam się, ~mławianin co tobie do tego, czy para idzie na film czy niekoniec nie. Płacą za bilet więc seans powinien się odbyć. Zresztą, sam fakt że film będzie wyświetlony dla 1 osoby ktora kupila bilet przez internet, a dla 4 ktore kupily w kasie juz nie, kwestionuje przedstawione przez dyrektor mdk ekonomiczne uzasadnienie reguły 5 osob.

dodał: ~UM • data dodania: 2016-12-09
Jaki jest sens zakupu filmów do mlawskiego kina jezeli zainteresowanie jego projekcją w trzydziestotysięcznym miescie wynosi mniej niż 5 osob? Otorz jest! Dlatego jest to placówka KUTURY.Mamy kino ambitne na ktore nie przyjdzie 30 osob. Dlatego wlasnie takie placowki są utrzymywane z podatkow. W telewizji mamy rowniez programy kulturalne, ktore nie cieszą sie taką popularnością jak taniec z gwiazdami. Jezeli Pani Dyrektor tego nie rozumie to RM powinna jej zwrócić uwagę.

dodał: ~skorpion • data dodania: 2016-12-09
Marcin jak nie dostrzegasz tych błędów literowych w swym pisaniu, to dobrze piszesz o sobie że jesteś głupi jak świnia, jak zmądrzejesz i zaczniesz pisać bez błędów, to wtedy możemy rozmawiać, bo bez tej poprawy odd czep się i zajmij się sobą, bo inaczej naprawdę będziesz BYKI dalej hodować i niczego się nie nauczysz a za nim puścisz post na forum to przeczytaj go kilka razy, i nie przynoś sobie wstydu.

dodał: ~mławianin • data dodania: 2016-12-09
co w tym dziwnego.Warunek pięciu widzów był stosowany już w latach 70 ubiegłego wieku kiedy byłem częstym widzem kina Kosmos. Trudno aby film był wyświetlany dla jednej pary która do kina idzie niekoniecznie dla obejrzenia filmu.

dodał: ~Rumcajs • data dodania: 2016-12-09
Masz rację anonimowy, tak było, tak jest, ale czy to znaczy, że tak ma być nadal
Jakbyśmy tak patrzyli na wszystko to zatrzymalibyśmy7 się w epoce kamienia łupanego - nie uważasz
Zmiany na lepsze są wskazane i bardzo potrzebne, dlatego ciągle idziemy do przodu, bo stanie w miejscu oznacza cofanie się.
Zmieniajmy rzeczywistość na lepsze, a nie trzymajmy się uparcie starych nawyków, które hamują rozwój i są uważane za dobre tylko dlatego, że są stare.

dodał: ~anonimowy • data dodania: 2016-12-09
Tutaj muszę jednak stanąć po stronie MDK: było tak za czasów pani Retkowskiej (a może i Jaśkiewicz?), jest tak za czasów pani Kaszuby. Nic się nie zmieniło. Do teraz pamiętam, jak będąc w gimnazjum, czekałem z koleżanką na kolejne osoby, bo seans miał się nie odbyć ze względu na brak pięciu osób.

dodał: ~Z • data dodania: 2016-12-09
Nic nowego, jakies 10 lat temu mialem taka sama sytuacje. Byly 3 osoby a potrzeba bylo 4 i seansu nie bylo. Widze ze teraz podwyzszyli wymagania...

dodał: ~UM • data dodania: 2016-12-08
Czyli jest tak: My Frajerzy Mieszkańcy płacimy Miastu podatki aby móc skorzystać z kultury bez względu na ilośc osob chcących w tej samej chwili rozwinac się kulturalnie. Szanowna cieżko pracująca RM wyraża na to zgodę, aprobując cennik i przekazuje go i kasę do Dyrektora MDK. Ten jednak wprowadza swoje ustalenia bez konsultacji z Szanowną Radą mając Ją i Nas Frajerów od utrzymywania tej instytucji w Szanownym Poważaniu. No to jest w takim razie idealna instytucja do PPP.

dodał: ~Tofik • data dodania: 2016-12-08
"Szefowa MDK-u radzi, aby klienci z uwagami zgłaszali się bezpośrednio do niej" - wypisz, wymaluj słowa zerżnięte żywcem od Pana burmistrza. Ten też radnych zaprasza do gabinetu na kawę jeśli mają jakieś uwagi, a nie zgłaszać je w czasie sesji w świetle jupiterów.
Uważam, że jeśli coś się dzieje źle, to winno być to nagłaśniane, bo inaczej wszystko jest zamiatane pod dywan i wszyscy udają, że sprawy nie było.
Bardzo dobrze, że ta sprawa została w końcu zgłoszona

dodał: ~Zrewitalizowany • data dodania: 2016-12-08
Ja tam ,jak nie wpuszcza mnie do kina ,wsiadam do naszej darmowejmkm-ki i jade na lodowisko. Ale sie super śmiga. Polecam

dodał: ~UM • data dodania: 2016-12-08
Ja proponuje aby:basen nie działał wtedy, gdy na torze jest mniej niż 5 osob. Orlik rownież gdy na jednej połowie boiska jest mniej niż 5 osob. Zajęcia w MDK dla dzieci, rowniez nie mają się odbywać kiedy przyjdzie mniej niż pięć osob, UM, Policja, Szpital, Biblioteka ma byc zamykana kiedy jest mniej niż 5 interesantow.Tak wogóle Drodzy czytelnicy to są instytucje urzytecznosci publicznej a nie prywata Dyrektorów. Na te Nasze miejskie, to RM wyznacza stawki a My te instytucje utrzymujemy.

dodał: ~odd • data dodania: 2016-12-08
Widzę, że uaktywnili się pracownicy MDK, ale ich tłumaczenia są żenujące i ośmieszające mławski MDK.

dodał: ~do lingwisty skorpiona • data dodania: 2016-12-08
Zwracając komuś uwagę na pisownię powinieneś sam się jej nauczyć. Zobacz jakie "byki" tam nawsadzałeś. "Uczył Marcin Marcina, a sam głupi jak świnia".

dodał: ~DaV • data dodania: 2016-12-08
Należy kupować bilety przez Internet. Wtedy masz pewność ze film zostanie wyświetlony.

"Filmy są też wyświetlane, jeżeli bilety zostały zakupione drogą elektroniczną, bo wówczas transakcja została już zawarta"

dodał: ~Heh • data dodania: 2016-12-08
-cd ludzie w mławie nie chodzą do kina ale moze trzeba sie zastanowić, czy takie wyswietlanie filmow 5 i wiecej osobom jest tego następstwem, czy tez moze przyczyna. Dodam że kiedyś chcialam obejrzeć film w kinie kosmos, oprócz mnie byly tylko 2 osoby - zaoferowaliśmy ze kupimy 2 brakujace bilety żeby seans mogl sie odbyć, ale pani w kasie sie nie zgodzila: seans od 5 osób a nie kupionych biletów... załamka

dodał: ~Heh • data dodania: 2016-12-08
Ale z was kołki, wszyscy płacimy za utrzymanie tego kina wiec mamy prawo zadawać pytania o sensowność tego typu zasad które tam wprowadzono. Jesli kino placi za samo prawo do emisji a nie za każdy seans to moze lepiej byloby wyświetlać bez wzgledu na liczbe widzów -cd

dodał: ~sid • data dodania: 2016-12-08
przeczytajcie sobie wypowiedz dyrektor trafnie wszystko ujęła, nie wiem czego tu nie rozumieć "geniusze"

1 2 następna wszystkich komentarzy: 39
autor:
e-mail:
treść:
Wpisz kod: Przepisz tylko pierwszy oraz czwarty znak.

Sonda

Nie ma aktualnie żadnych aktywnych sond.


Nasza strona wygenerowała już odsłon